anndrra anndrra komentáře u knih

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Ta knížka měla měla mít určitě oranžovou obálku!!! Byla to jízda, nemohla jsem se od příběhu odtrhnout, jako 33 letá matka 13 leté dívky jsem se do Morgan dokázala naprosto dokonale vžít, ale stejně tak jsem chápala i Claru (přestože byla většinu času na pár facek). Rozhodně doporučuji!

31.07.2021 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Přečteno za 6 hodin. Drtivou většinu času mi vynechávalo srdce a v zádech jsem cítila takové to příjemné mrazení. Byla to jízda.

14.04.2021 5 z 5

Jediná maličkost Jediná maličkost Erin Watt

Tak tohle bylo krásné. Jemné, dojemné a četlo se to samo. Určitě to nezklame fanoušky After (tedy pokud nevyžadují erotiku, tu byste tady hledali marně).

09.02.2021 5 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Chvilku to trvalo, než mě to chytlo, ale jako obvykle už mě to nepustilo. A bylo to pořád lepší a lepší a lepší

25.02.2022 5 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Místy se to hrozně táhlo a konec byl na můj vkus až příliš účelový. Nesl jasný vzkaz pro čtenáře: Napsala jsem to schválně takhle, abyste si koupili třetí díl, protože je mi jasné, že by se polovina z vás k postavám jinak nevrátila.
Což nebyla úplně nejlepší strategie.
Ze vztahu Ruby a Jamese už se toho moc vytřískat nedá, aniž by to působilo jako klišoidní telenovela. Z koho by se ovšem dalo vytřískat dost - to jsou Lydie, Ember a dokonce i Lin. Jenže to autorce nestačilo, tak musela na skřipec znovu natáhnout i Ruby. Bohužel úplně zbytečně. Osobně mě to dost znechutilo a nevím, jestli budu v sérii pokračovat. Spíš ne.
O tom, že bych redaktorce dala po papuli za maminku a tatínka nebo za to, jak spisovně všichni mluví, ani mluvit nebudu. Dala bych 1,5, ale to nejde, tak zaoukrouhluju na dvě

01.12.2021 2 z 5

Vévodkyně Vévodkyně Nichole Chase

Ve svém žánru je to super knížka. Dobře se to četlo, člověk u toho nemusel přemýšlet...takovej Deník princezny nebo Princ a já.

18.07.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Lowen se zpočátku jeví jen jako silně introvertní žena, které schází takové to zdravé sebevědomí, později se ovšem ukáže, že si troufá na víc než by možná i ona sama čekala a chová se přitom trochu divně.

Pokud jste si mysleli, že psychotickou spisovatelkou mám na mysli Verity, musím vás zklamat. Nechci úplně spojlerovat a tak nebudu konkrétně řešit, proč si myslím, že Verity byla možná z celé té podivné suity, která se v knize sešla, tou nejnormálnější osobou. Asi můžu prozradit, co vyplývá už z anotace, že Lowen přijme nabídku Verityina nakladatele, která spočívá v dokončení její rozepsané úspěšné série. Sama Verity ji totiž nemůže po těžké autonehodě dokončit. Stejně tak není žádným tajemstvím, že se Lowen zaplete s Verityiným manželem Jeremym. A právě v tuhle chvíli přestávám Lowen rozumět, protože její chování je přinejmenším zvláštní, ale vraťme se o krok zpět, protože námět je rozhodně dobrý.

Verityiny zápisky
mě bavily. Dobře posouvaly děj dopředu. Nutily mě číst dál a i když jsem coby matka občas nevěřícně kroutila hlavou nad jejím chováním, dávalo smysl a nepostrádalo logiku. Text měl přesně ten účinek, který autorka zamýšlela. Zatímco Verity musí čtenář nenávidět, Jeremyho musí zbožňovat.

Lowen
Její vývoj je přinejmenším zvláštní. Na samém začátku mi připadala celkem normální a nudná, trochu submisivní, ale ne vysloveně psychicky narušená. Později se ukázalo, že můj úsudek nebyl správný. Lowen sama neváhá odsoudit Verity za to, že se k Jeremymu příliš upíná, že je ochotná pro něj, pro jeho lásku a obdiv, udělat prakticky cokoliv, přitom sama není lepší. Prozradila bych víc, ale nechci spojlovat.

Jeremy
Tak na tom mi od začátku něco nesedělo. Byl až příliš dokonalý manžel, milenec a otec na to, aby mohl být reálný a uvěřitelný. A vlastně mi nepřišel uvěřitelný ani na konci. Pořád nevím, co si o něm mám myslet. V každém případě, dítě bych mu nesvěřila.

Závěr.
Kniha se četla sama. Byla napínavá. Líbilo se mi, jak autorka popisuje práci spisovatele. I mě samotnou občas překvapí, jaká zvěrstva si dokážu vymyslet a jen tak cvičně si je hodit na papír. Chápu i to, že může být pro čtenáře těžké si čas od času neztotožnit autora textu s jeho obsahem. Myslím, že manžel by byl občas překvapený, kdyby moje texty četl a nemůžu dát ruku do ohně za to, že by je nebral osobně. Že by se v něčem nepoznal. Stejně jako všichni moji známí, přátelé nebo kolegové. A to je největší klad příběhu. Nicméně vzhledem k tomu, že většina postav neměla nijak zvlášť rozvinutý charakter a často se chovaly nelogicky nebo možná ne, ale nikdo to jejich nelogické chování nevysvětlil, tak nemůžu říct, že bych z knihy byla nadšená. Asi by si zasloužila trochu víc detailní práce. Víc Jeremyho, Crewa a možná i April, protože sama Lowen byla dost otravná a nudná ženská, která defacto jen ukradla něčí skutečně zajímavý život a to včetně manžela, dětí a otisků zubů v čele postele. Takže dávám *** s odřenýma špičkama.

08.10.2020 3 z 5

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

Asi nejsem úplně typická cílovka, ale přesto se mi kniha líbila. Hlavní hrdinové jsou sympaťáci. Je to přesně ten druh knihy, který si nehraje na něco víc. Už od první kapitoly víte, že na konci čeká náklaďák plný salka, ale je to jeden z důvodů, proč po knize sáhnete, takže je to tak správně.

13.06.2020 5 z 5

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

Nemůžu dát plný počet, protože navzdory poutavému příběhu, který byl skoro dokonale domyšlen do poslední tečky za větou. Příběhu, který drásal nervy a odhaloval praktiky obchodu s bílým masem od "nákupu zboží" v Evropě, přes "zajetí zboží" na vlnách Atlantiku, až k doručení "zboží" v Buenos Aires. Příběhu, který navzdory ztrátám vytrvale trval na tom, že člověk s opravdu silným charakterem se nedá zlomit mafií ani nepřízní osudu. Proč? Protože třináctiletá Ruská židovka se naučila plynule a sama číst i mluvit španělsky během tří měsíců, tak dobře, že mohla psát do novin. Protože tahle malá Ruska byla údajně tak ošklivá, že nebyla použitelná ani jako velmi laciná matrace-taková dívka neexistuje, stačí se podívat pod dálničními podjezdy na obvyklá místa. Protože jsem se občas špatně orientovala v čase. Např. Black Cat byla vypálena v listopadu. Raquel se dlouho loudala po Baires, Nový rok už slavila s Roccem v jeho skladu a potom střih a ocitáme se zpět v hořící Black Cat u Francése, který popálený utíká z vlastního podniku za Rossetou. Jasný je jen fakt, že bordel určitě nehořel celý ten měsíc, ale když Rosseta slavila v Barracas Nový rok, Francés tam nebyl. Takové nesmyslné drobnosti, které zbytečně kazí výsledný dojem... Škoda. Dávám ****

11.11.2019 4 z 5

Počátek v konci Počátek v konci Elaine Lóre

Trochu mi vadila určitá roztěkanost a necelistvost. Jednotlivé kapitoly byly super, ale jako celek to občas nedávalo smysl. Bylo hrozně náročné se dostat na konec. Jako bych běžela maraton. Upřímně jsem se k němu dopracovala především proto, že knihy jednoduše neodkládám, protože práce autora, zvlášť, pokud jde o rodáka z ČR, si vždycky zaslouží další šanci. Navíc jsem práci autorů dlouho sledovala na fb a na knihu jsem se těšila. Doufala jsem, že mi odpoví na spoustu otázek, které z úryvků na fb vzešly, bohužel se tak nestalo. Naopak. Kniha je trochu zklamání. Čekala jsem víc nebo možná něco jiného... Nejlepší asi v tomto případě bude, když si udělá názor každý sám. ????

16.02.2019 1 z 5

Katova schovanka Katova schovanka Sabine Martin (p)

(SPOILER) Dávám 4 * za ten konec. Příběh se četl dobře. Melisanda je symaptická a svéhlavá. Nenašla jsem žádnou postavu, která by mě vyloženě vytáčela a to ani záporáka, což je možná špatně. Chyběla mi informace o tom, co se stalo po smrti de Bruce s jeho pobočníkem, který Melisandu sledoval a chtěl ji pro sebe, nezdálo se mi, že by to byl člověk, který na ni jen tak zapomene. Taky mi chybělo jisté zadostiučinění. Melisanda zůstala bezejmenou holkou bez původu...

13.02.2019 4 z 5

Zvrácené království Zvrácené království Rina Kent

Takhle. Dostala jsem, co bylo třeba, ale prvotní nadšení z prvního dílu je pryč. Bylo to totiž pořád a pořád dokola. Možná by kniha měla být jen jedna, možná dvě. Polovinu textu bych klidně vyškrtala a nijak by mi nescházela. Je to sice čtivé, ale zbytečně roztažené. A čím víc se mě autorka snažila šokovat, tím míň jsem byla šokována. A co se týče překladu, proč někdo slovo dirty překládá v kontextu sexu jako špinavý, to opravdu nechápu. Co takhle použít slovo hříšný, sprostý, necudný...?

18.02.2024 3 z 5

Pokud se ještě setkáme Pokud se ještě setkáme L. J. Shen

Tohle byla trochu jiná L.J.Shen a mně se moc líbila. Bylo to hravé, bylo to překvapivé, mělo to drive a bylo to vtipné. Místy mi to připomínalo Colleen Hoover a tu já můžu. Většinu knih od Shen zhltnu a pošlu dál, protože bývají natolik podobné, že nemusím mít nutně od každé jednu, ale tuhle si nechám, protože časem se k ní možná i vrátím. Rozhodně doporučuji.

13.02.2024 5 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Jsem ráda, že autorka pokračování napsala. Nepřišlo mi zbytečné, naopak je fajn, jak kladla důraz na to, že rozvodem to nekončí, když jsou ve vztahu děti. Moc se mi líbilo i to, že jsme mnohem víc poznali Atlase, protože v první knize jsem si k němu nedokázala vytvořit vztah. Jsem spoko

29.12.2023 5 z 5

Odvážná a smrtící přísaha Odvážná a smrtící přísaha Brigid Kemmerer

(SPOILER) Já už jsem to psala potom, co mě zklamala dvojka, ale tentokrát to myslím vážně. Pokud bude nějaký další díl, číst ho nebudu. Za prvé proto, že jsem tým Rhen a vysloveně nemám ráda Liu Maru. Jako fakt, ta princka je takovej mírotvůrce, až se chce jednomu zvracet, přitom sama zabila vlastní matku. Další věc je, že by si autorka měla nastudovat, jak je to s následnictvím. Levoboček není autonomní dědic. NENÍ! A může být tisíckrát starší. Tudíž ty Greyovy kecy o tom, že on je jediný pravý král, byly jen uzurpátorská hatmatilka. Pořád tam všichni mlátily o hlavu Rhenovi jeho chyby, ale oni sami taky nebyly zdaleka dokonalý. Hlavně Lia Mara nebyla, ač se to snažila sobě, svojí sestře i nám namluvit po celých téměř 400 stran. Za mě je Lia Mara od začátku Mary Sue se sklonem k fňukání a tudíž je největší chybou téhle série. Původně jsem chtěla napsat, že až na moje antipatie k téhle postavě vlastně nemůžu knize nic vytýkat a dám jí tedy čtyři hvězdy, jenže ona ta jediná postava vlastně zabila dobře polovinu knihy, takže dávám dvě.

15.09.2022 2 z 5

Prázdniny za trest Prázdniny za trest Petra Langová

Kniha pro mě byla obrovským překvapením. Příliš jsem od ní nečekala. Říkala jsem si, že na dívčí románky už jsem trochu stará a tudíž jsem neměla velká očekávání. Klidně jsem je mít mohla. Bylo to skvělý. Příběh se četl sám, oba hlavní hrdiny jsem si oblíbila. Všechno dávalo dokonalý smysl a charaktery byly krásně vykreslené. Moc se mi líbilo, že se autorka nebála lehce zabrousit k těžším tématům. Jediné, co mě mrzí, je obálka. Osobně by mě od čtení vyloženě odradila. Evokuje sice starou dobrou Lanczovou, ale tenhle příběh je mnohem svěžejší, než co si pamatuju románky od Lenky, takže to dle mého spoustu mladých, kteří jsou cílovou skupinou může odradit. Což je škoda.

15.07.2022 5 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Tak úplně to není kniha, kterou bych si koupila podle obálky nebo názvu. Anotace zaujala, na autorku jsem dostala doporučení a v rámci žánru to bylo vlastně dobré. Místy možná skoro porno, ale s příběhem

11.05.2022 4 z 5

Zlomený rytíř Zlomený rytíř L. J. Shen

Mně se to líbilo. Jasně místy to bylo přitažení za vlasy, ale přistupuju k tomu tak, že jde vlastně o pohádku pro dospělé a nikoli o skutečný život. Na začátku mě vytáčela Luna, později to byl Knight, rozuměla jsem vlastně oběma. A bylo super, že tentokrát autorka ten přeslazený konec, když všichni tleskají aspoň vysvětlila, ačkoli ty sexistické vtipy před rodiči mi pořád přijdou moc- pozitivní je, že tentokrát se otec Luny aspoň ozval.

07.05.2022 5 z 5

Ztraceni Ztraceni Anita Frank

Největší průšvih téhle knihy je, že je zařazená mezi horory. Ve skutečnosti je to totiž čistokrevná detektivka okořeněná nějakou tou duchařinou. Což je pro mě osobně trochu problém. Detektivky totiž nečtu. Nebaví mě. A s touhle to nebylo jiné. Navíc jsem znala vraha i počet mrtvých už v polovině knihy, tudíž musela být hlavní postava trochu nedovtipná, uvážím-li, že je příběh vyprávěn v první osobě. Nicméně jsem z toho cítila trochu Hercula a toho já v televizi můžu, proto si myslím, že čtenář detektivek by mohl být spokojený a ubírám jedinou hvězdu za chybný žánr - což je víc vina nakladatele než autorky.

27.11.2021 4 z 5

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

(SPOILER) Tohle byl průšvih. Jednak autorky, protože kniha je plná logických chyb. Třeba matagot se v jedničce objevil po boku Rieda cestou do Chateu a tady se nás autorka snaží přesvědčit, že patří k Lou. O cestě, která trvá 10 dní a oni přesto stihnou pohřeb, který má být za týden o den dřív a ještě si udělají nemalou zacházku, ani nemluvím.Ze sympošky Lou je hádavá kráva na pár facek, která podpaluje bezdůvodně kde, co. A pověstným hřebíčkem do rakve této knihy byla česká redakce a korekce, která pustila do oběhu knihu s překlepy málem na každé druhé stránce. Jsem zklamaná.

08.09.2021 2 z 5