Vévodkyně

Vévodkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397204/bmid_vevodkyne-8R6-397204.jpg 4 222 58

Lilarie série

1. díl >

Samantha Rousseauová je docela obyčejná postgraduální studentka. Volný čas tráví se svými spolubydlícími, škudlí, aby vyšla s penězi, pečuje o svého nemocného otce a o zraněné dravce v univerzitním výzkumném středisku, kde pracuje, na vysoké škole přednáší ornitologii a opravuje písemky a testy svých znuděných svěřenců. Když do městečka přijedou dva členové královské rodiny z malé evropské země Lilarie a oznámí jí, že je poslední žijící příslušnicí tamního šlechtického rodu Rousseauových, Samanthin život se obrátí naruby. Chtě nechtě se musí rozhodnout, jestli přijme nejen titul vévodkyně, pozemky, nemovitosti i pohádkové bohatství, ale také odpovědnost, která k jejímu budoucímu postavení neodmyslitelně patří. A okouzlující korunní princ Alex jí rozhodování ani trochu neusnadňuje…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet
Originální název:

Suddenly Royal , 2013


více info...

Přidat komentář

sidonka
27.01.2024 4 z 5

Milé romantické čtení, bavilo mě mnohem víc než Deníky princezny, přišlo mi to reálnější a ne tak přeslazené

Ferratka
06.11.2023 2 z 5

Nemůžu si pomoct, ale tahle kniha ne mě působila neskutečně nudně. Asi nebudu moc romantická bytost a vrátím se k drsnějším příběhům.


jitka_dankova
11.06.2023 5 z 5

Poklidný princeznovský příběh bez nějakých zásadních zvratů. Pro někoho možná nudná knížka, pro mne však příběh, který jsem zrovna potřebovala. Opravdu poklidný, rozvážný. Jde o roztomilé čtení o obyčejné dívce, ze které se stane vévodkyně a její sžívání s její rolí na mne působilo překvapivě realisticky (přitom jde o smyšlenou zemi i příběh). Romantická linka v knížce je roztomilá, taková normální a vlastně mi ani nevadilo to celkové protahování, neboť mi přišlo, že na to má hrdinka prostě v té složité situaci právo a bylo to vcelku rozumné.
Jen škoda, že knihu už nejde sehnat v elektronické podobě, ráda bych ji měla i ve čtečce, myslím, že se k ní někdy ráda vrátím.

Lucie21352
02.02.2023 5 z 5

Ze začátku jsem si říkala "aha, další verze Deníku princezny", ale i přes některé společné věci musím říct, že je to skvělá kniha. Přečetla jsem jí jedním dechem a hned jsem začala číst další díl. Co mě na tom asi nejvíc baví je dostatek realismu. Není to žádná přeslazená romantika, ale je tam dobře zapracovaná i odvrácená strana popularity.

orangerose
31.10.2022 5 z 5

Mně knížka líbila, byla akorát romantická, ne zase moc přeslazena, až moc přes slazené příběhy nemusím a ani nejvyhledávam, takovou knížku jako vévodkyne můžu, a to jsem zvědavá na 2 díl princeznu a 3 díl prince :)

vlkove
20.05.2022 4 z 5

Pohádka pro dospělé. Kniha je čistě romantickým a velice čtivým počinem. Neočekávejte žádná těžká témata, složité mezilidské vztahy nebo přehnanou akci. Kniha vlastně nemá ani žádný pořádný děj. Přesto je to krásné ženské a nenáročné čtení na dlouhé večery. Doporučuji.
Jen mi v knize trošku neseděla náhlá z ničeho nevyplývající okouzlenost prince hlavní hrdinkou, ale to je jen maličkost.

speciale88
09.03.2022 5 z 5

Krásná, ctiva a romanticka kniha se šťastným koncem. Jsem zvědavá na další díl.

lucie51997
26.02.2022 5 z 5

Krásný příběh člověk se do toho vžije

cukrovka
19.11.2021 5 z 5

Čtivý příběh pro romantičky. Dostala jsem přesně to co jsem očekávala oddechový příběh plný romantiky s happy endem.

Kristy.Seb
17.11.2021 4 z 5

Obvykle potřebujeme přesně to, o co nestojíme.

Každá dobrá věc stojí za námahu.

Nic není tak skvělé nebo hrozné, jak si myslíš. Je to takové, jaké si to zařídíš.

Milý královský příběh. Všechny postavy mě bavily.

baruska6061
24.07.2021 5 z 5

Kdo má rád oddechovky a slaďárny tak jako já, čtení této knížky se nesmírně užije. Obě hlavní postavy jsou velmi sympatické a při čtení jim ten “happy end” prostě přejete. Přečteno za den a půl. Po dalších dílech určitě sáhnu!! Doporučuji

anndrra
18.07.2021 5 z 5

Ve svém žánru je to super knížka. Dobře se to četlo, člověk u toho nemusel přemýšlet...takovej Deník princezny nebo Princ a já.

avalonek
12.07.2021 2 z 5

Sáhla jsem vedle a nebo jsem na to neměla náladu a nebo jsem prostě jen stará koza:-)Přečten jeden díl a do dalších se ani pouštět nebudu..Pro mě zbytečný čas

johana3160
10.05.2021 3 z 5

Ble... asi dostanu cukrovku. Vsichni byli tak sladci a dokonali az to bylo nudne. Pohadka o amecke Popelce. Krome par smutnych stranek o otci vevodkyne bylo vsechno taaaak preslazene. Asi bych to videla spis na literaturu pro divky nez pro zeny...

LilluLong
16.03.2021 5 z 5

Prvý diel sa vydaril este aj druhý , takze na prvý dávam 5* na druhý 4* a tretí diel ma sklamal 2*

Dela90
20.02.2021 5 z 5

Dokonalost. Po knize jsem šáhla, protože mi to trošku připomínalo Deník princezny. Ale bylo to mnohem lepší. Prince jsem si okamžitě zamilovala. Vévodkyni jakbysmet. Úžasné, oddychové čtení s nádechem romantiky.

Myška43
16.02.2021 4 z 5

,,Mám pocit, jako by mým životem otřáslo silné zemětřesení. Nevím, co bude, ani nevím, co si mám počít sama se sebou."

Anotace jasně vystihuje, co čtenářky čeká. Dostala jsem přesně to, co jsem čekala. Samantha je moc sympatická mladá žena. Změna, která ji čeká, je velká a vůbec ne jednoduchá. To vše komplikují city k Alexovi.

,,Můj domov je všude, kde jsi ty. A na ničem jiném nezáleží."

Kdo si chce přečíst nenáročný romantický příběh , tak do toho. Já si to užila. I slza mi ukápla. A ne jedna. Rozhodně si přečtu další díl.

,,Líbí se mi, když jsi nedočkavý, princi k nakousnutí."
,,Drž si tiáru, vévodkyně."

Knihomolka97
09.02.2021 5 z 5

Moc krásný pohádkový příběh se skvělou hrdinkou v hlavní roli. Sam mi přirostla k srdci od prvních stran, její hlášky neměly chybu. A Alex byl zkrátka správný princ...princ k nakousnutí. :) Od začátku to mezi nimi jiskřilo a romantická linka mě moc bavila, nechyběla i mírná erotika.
Bylo to celé takové svěží, milé, vtipné, čtení jsem si užívala.
Pár stran před koncem jsem ani nemohla pořádně číst, protože mi tekly slzy proudem. Nejdřív smutkem a poté dojetím. ❤

Luciana007
18.10.2020 5 z 5

Za mě tedy jedna z nejlepších romantických knih. Skvělá oddechovka. Romantice jsem příliš neholdovala, ale najednou přišel zlom a opět jsem po tomto žánru po letech sáhla. Super oddechové čtení. Sam a Alexe jsem si hned oblíbila a samozřejmě jsem jim hned od začátku dost fandila. I když Alex na mě působil za začátku trochu frajerským dojmem. Po pár stránkách si, ale hned vylepšil reputaci. Hodně scén mě nejen rozbrečelo, ale také rozesmálo. Škoda, že příběh Sam a Alexe je shrnuté do jedné knihy, ale už se těším až začnu číst další knihu s této série. Knížku doporučuji. Dočetla jsem jí před chvíli. Kdybych měla čas, tak bych knihu přečetla jedním dechem.

Jak už, ale bylo zmíněno níže, tak je podle mě dost škoda, že konec byl tak rychlí. I když chápu, že už nebylo o čem psát, když se všechny dějové linky uzavřeli. Jinak za mě je takhle knížka opravdu dobře strávený čas. Člověk o tom nemusí moc přemýšlet, protože je už předem jasné, jak to skončí.

Siegrid
08.10.2020 3 z 5

Přesně tak, téma jako Deník princezny od Meg Cabot. Kniha neurazí, dobrá oddychovka.

Štítky knihy

dědictví romantika královská rodina romance monarchie království vévodkyně

Autorovy další knížky

Nichole Chase
americká, 1982
2019  81%Vévodkyně
2019  80%Princ
2019  76%Princezna

Kniha Vévodkyně je v

Právě čtených5x
Přečtených308x
Čtenářské výzvě25x
Doporučených20x
Knihotéce233x
Chystám se číst173x
Chci si koupit22x
dalších seznamech6x