Anna27 Anna27 komentáře u knih

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Nemohla jsem odložit, dokud jsem nedočetla. Takhle má vypadat správná detektivka. Že se bojíte číst dál, buší vám srdce a čekáte, co přijde na dalších stránkách. Zvrat, napětí, mnohdy až absurdní scény, díky kterým hltáte jednu stránku za druhou.

13.08.2020 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Má první kniha od autorky. Příběh i postavy jsou rozhodně zajímavé, ale spíše než detektivkou bych to nazvala psychologickým románem. Přišlo mi to takové táhlé, žádný zvrat, překvapení, ale určitě stojí za přečtení.

12.08.2020 4 z 5

Milada Horáková Milada Horáková Zdeněk Ležák

Určitě bych zařadila do povinné četby. Ilustrace se mi líbí, zajímavé byly i vsuvky, které čtenáři doplní historické momenty a přiblíží atmosféru tehdejší doby a i mladší generace si může krásně udělat názor na to, co byli nacisté a komunisté zač. Paní Horáková je hrdinkou a v mých očích jedna z nejstatečnějších žen v naší historii.

05.08.2020 5 z 5

Kroměříž Kroměříž Rudolf Smahel

Nádherné fotografie z mé rodné Kroměříže. Účiněný poklad do mé sbírky starých fotografických knih. ♥️

31.07.2020 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Bylo mi jasné, že když je na titulce pochvalný komentář od autorky Dívky ve vlaku, že to nebude žádný trhák. Taky že jsem knihu u 50. stránky chtěla odložit, ale nakonec jsem tomu dala šanci a jsem i ráda, že jsem dočetla. Nenazvala bych to napínavým příběhem. Napětí tam bylo, ale bylo předvídatelné a ještě popsané přehnaně, i přesto se od té půlky knihy četl příběh dobře. No jako bestseller to není, to asi žádná knížka s tímhle označením ještě nepotvrdila, že by si ho zasloužila. Nevím, kdo to hodnotí, ale věřit se tomu určitě nedá a opět se mi to potvrdilo. Úplně špatné to není, až nebudete mít, co číst, tak po ní sáhněte.

31.07.2020 3 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Miluju happyendy a ještě před otevřením knihy jsem si přála, aby se to s Wolfem a Baxterovou někam posunulo, jsem nadšená. Byla jsem v napětí, smála jsem se nahlas, měla slzy na krajíčku, prostě všechny emoce, které od knížky chcete. Těším se na další autorovi knihy.

20.07.2020 5 z 5

Sbohem, přízraky Sbohem, přízraky Nadia Terranova

Ida má problém ve vztahu s matkou, manželem a vlastně nemá ani kamarády a to vše jen proto, že ji před 23 lety beze slova odešel z domu otec a už se nevrátil. Já vím, že nás minulost může ovlivnit, mnohdy nám to dojde až po letech, ale tohle bylo až příliš sebedestruktivní. Utápět se ve vlastním smutku a nepřijmout do svého světa někoho jiného bych pochopila rok, dva po události. Ale aby trvalo 23 let, než si "pohřbím" v mysli otce, který už se fakt nevrátí, mi přijde přehnané. Taky ta absence komunikace s matkou je zvláštní. V doslovu je vysvětlení, proč tomu tak bylo, ale ani to mě nepřesvědčilo. Tenhle příběh je depresivní ukázkou toho, že když se hrabete v minulosti a navíc nedokážete hovořit o svých pocitech, nepřinese vám to nic dobrého.

19.07.2020 3 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

První díl - Hadrový panák se mi líbil o kapku víc, možná to bylo tím, že tady mi chyběl Wolf (i když konec mi to částečně vynahradil). :) Jinak se mi líbilo poznávání postavy Rouche, mělo to spád, bylo to napínavé a i když první díl audioknihu namluvil bezkonkurenční Martin Stránský, tak i tento díl v podání Moniky Žákové se mi poslouchal příjemně. Těším se na závěr trilogie. :)

16.07.2020 4 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Líbil se mi námět, kdy tři nešťastné ženy vyřeší svou situaci s mužskými protějšky (jeden tyran, druhý ochlasta a třetí nevěrník) dost vyčuraně, střídání kapitol, popis postav. Stručné, jasné, temné. Určitě stojí za přečtení, taková krimi jednohubka. :)

16.07.2020 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Už nikdy nedám na % na databázi, protože mě to ovlivnilo v tom, jak jsem na knihu před otevřením nahlížela. Byla jsem skeptická, nechtělo se mi do toho a už jsem to otvírala s tím, že to nebude nejlepší čtení. Je to skvělý! Neokoukaný originální příběh. Jak případy, tak vztahy v týmu i charaktery postav. Moc se mi to líbilo a hned jsem se pustila do dalších dílů. Líbí se mi, že do poslední stránky nevím, co si o Wolfovi myslet a jsem ráda, že jsem knihu nezavrhla. Určitě stojí za přečtení.

14.07.2020 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Hezky bez příkras popsáno, jak se dá chlastem posrat život. To téma samo o sobě je k naštvání, je pesimistické a zoufalé, ale autorka to dokázala napsat tak, že vám to nevadí, že ta postava dělá jednu chybu za druhou a celou dobu mu i přes jeho excesy přejete šťastný konec. Jako u téměř každé české knihy mi akorát vadí ten slang, jako je vozejk, bejt, přikrejt, apod. Je vozík (na Hané třeba vozék) být a přikrýt. Každý máme nějaké nářečí, ale je škoda, že autoři se uchylují k tomu pražskému, jen proto, že mají pocit, že to zní nejvíc hovorově a přijde mi to ohrané, ale to je jen můj postřeh, knihu si určitě přečtěte.

09.07.2020 5 z 5

Kočka myši nenechá Kočka myši nenechá Marie Rejfová

Ze všech dílů byl tohle za mě nejslabší. S počtem přes 25 postav na 247 stránkách jsem v tom občas měla chaos. To, že si Josefína s Tvrdíkem dali sotva 2 pusy mě taky zklamalo. Některé situace mi spíš než vtipné přišly absurdní, i co se týče chování postav. Na tento díl jsem se strašně těšila, tak budu doufat, že ty, co budou následovat budou zase tak dobré, jako první tři.

05.07.2020 3 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Tento díl se nechtěl pustit z ruky, málem jsem nespala, jen abych to dočetla. Nejlepší krimisérie, prostě za mě je Angela TOP autorka detektivek, postavy úplně zbožňuji. Líbilo se mi, jak vzpomínali celý díl na Dawsona, bylo to pro mě jako čtenářku podstatné, že se vrací k tak důležité postavě a nedělají jakoby nic. Angela umí čtenáře strhnout, budu doporučovat všude. Hlavně číst vše od 1. dílu, ať vám to zapadá do souvislostí.

30.06.2020 5 z 5

Pavučina Pavučina Agatha Christie

Příběh byl zajímavý, postavy též, oddechová krimi.

29.06.2020 4 z 5

Neočekávaný host Neočekávaný host Agatha Christie

Kniha mě bavila. Mělo to zápletku, bylo to napínavé. Taková oddechová krimi.

29.06.2020 5 z 5

Miovo blues Miovo blues Kristina Ohlsson

Na závěr opět přehršel informací a vysvětlení, ale na to jsem u autorky zvyklá. Napínavé, čtivé, zajímavé postavy. Určitě doporučuji vše od Kristiny přečíst.

28.06.2020 5 z 5

Lotosové blues Lotosové blues Kristina Ohlsson

Napínavé do poslední stránky. Kristina prostě umí, i styl, kterým je to psané, prostě bomba, hned jdu na druhý díl.

27.06.2020 5 z 5

Když Když Morris Gleitzman

Opět přečteno jedním dechem a doporučuji malým i velkým čtenářům. Úžasně napsaný příběh.

26.06.2020 5 z 5

Jižní Čechy Jižní Čechy František Maleček

Kniha se mi líbila, hlavně fotografie z interiéru hradů a zámků. Na určité místa z knihy se vydám na výlet a budu se těšit na ten letitý rozdíl v porovnání s fotkou. Určitě stojí za přečtení.

25.06.2020 5 z 5

Lidé, země, čas Lidé, země, čas Vilém Heckel

Náhoda mi do rukou donesla tuhle knihu a jsem za to moc ráda. Úchvatné fotografie, pan Heckel měl dar. I text v každé kapitole fotek mě fascinoval. Nádherná kniha.

25.06.2020 5 z 5