Anna27 Anna27 komentáře u knih

Lazar Lazar Lars Kepler

(SPOILER) Tak to dám v bodech za 1) nejlepší detektiv ve Švédsku tvrdí, že Jurek Walter stále žije a nikdo mu nevěří a chtějí ho poslat k psychologovi? za 2) Valerii hrozí, že ji Jurek unese a zabije a ona řekne: "Nemůžu odejít, mám tu své skleníky." To jako vážně? 3) Saga ví, že ji Jurek může sledovat a přesto zvoní na chráněný byt a vzápětí si to rozmyslí, odejde a co se asi stane, že? Za 4) Saga ví, že Jurek je chytrý a nenapadne ji, že může použít jejího otce jako návnadu? Proč se nejdřív neujistila, po kom vlastně střílí? Ne jeb ho, hned pálila, no a zabila si tatu. 5) Opravdu se v domě, kde nejspíš Jurek vězní své oběti, rozdělí? Proč nedrželi otce u sebe a neprohledali dům všichni zároveň? za 6) Jurek je tak nedostižný a pak někde mimo své území ho jednoduše Joona zastřelí? za 7) Valerii v nemocnici hlídá údajně 16 policajtů, ale u jejího pokoje není nikdo, že se dostane Bobr až k ní? Hlavně mě vadí ta přehnanost. Odstřelovačka má matku s Alzheimerem, policajtka, co hlídá byt s Pellerinou má matku, co si nasazuje paruky a věří v okultismus, Bobr nosí perličky v uších. Dvoumetrový hromotluk/zabiják s perličkama v uších, fakt to zní uvěřitelně? To jako vážně tam nemůže být jednou někdo normální, obyčejný nebo co třeba tam žádné takové detaily ze života někoho, kdo se v příběhu jen mihne, nedávat? Byla by to skvělá detektivka se sériovým vrahem, jako má např. Chris Carter nebo Bernard Minier, ale tady je to prostě hnáno až do absurdna. Ať jen nehaním, tak dávám plus, že kniha byla čtivá. Jsem ráda, že mám sérii dočtenou a v budoucnu si hodně rozmyslím, jestli přečtu následující díly.

28.10.2020 3 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Byla tam elitní škola, zazobané děcka, drogy, vraždy, sex, klece se zvířaty.... Člověk by si řekl, že je toho moc, ale v Adlerově podání to vyznělo celé uvěřitelně. Fakt bych například věřila, že je to podle skutečných událostí. Carl s Asadem a Rose jsou mi stále více sympatičtější. Za mě super detektivka a rozhodně přečtu celou sérii.

19.10.2020 5 z 5

Sběrná kniha Sběrná kniha Pavel Kosatík

Paní Třeštíkovou obdivuji, jak se statečně vypořádává s kritikou a někdy i s odsuzováním diváků. Já osobně jsem za její dokumenty ráda, přijde mi to jako originální způsob zpracování příběhů různých lidí. Jediné, co mi na knize občas vadilo, byla snaha pana Kosatíka vkládat Heleně slova do úst, cpát jí své názory. Ano, konstruktivní kritika a zajímavá diskuze je prospěšná pro obě strany, ale když tazatel vyplýtvá 5 otázek na tu jednu a samou věc, na kterou už dotazovaný odpověděl, jen proto, že chce slyšet, to co si sám myslí, tak mi to chvilkama připadalo, jako sledovat DVTV s Emmou Smetana. Zajímavý host, zajímavé téma, ale jakmile host nemá stejné názory, tak přejde do protiútoku. Je to škoda, ale i tak jsem se dozvěděla spoustu informací, jak o fungování filmu před revolucí, tak o postavách různých dokumentů. Za mě určitě stojí za přečtení.

16.10.2020 4 z 5

Olga Olga Bernhard Schlink

To byl tak zajímavý příběh. Nebyl depresivní, necítila jsem u toho přehnané emoce, že bych byla na Herberta naštvaná, cítila vůči Olze nespravedlnost a podobně, bylo to velmi lehce podané. Na konci knihy jsou dopisy od Olgy, které bych klidně zařadila v průběhu příběhu, ale ani na tom konci nedělají škodu. Určitě si to přečtěte, chybu neuděláte.

13.10.2020 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Mnohem lepší než Kepler. Příběh má spád, sice brzy víme kdo je padouch, ale to na napětí neubírá. Jediné co mi vadilo byl trošku překlad a slova typu "čásek", "skáknu", "prácička".. Skvělé i jako audiokniha.

11.10.2020 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Kepler není klasická detektivka, je to něco, co neumím jedním slovem popsat. Jeden díl nudný, ale čtete, chcete odložit, ale nedá vám to, aby vám série dávala smysl. Další díl naprostá bomba, vyhlásili byste to detektivkou roku a pak bum, zase takové zvláštní čtení, chvilku zmatené, nezáživné.. No ale Lovec králíků se řadí k těm lepším ze série, i když kromě Písečného muže bych knihám klidně ubrala 250 stran.

07.10.2020 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Silný příběh, který byl velice dobře vyprávěn. Život Gerty byl opravdu těžký, neumím si to ani představit. Je dobře, že nám čtenářům, kteří se o 2. sv. v. zajímají, autorka přiblížila i tu dobu po ní, velice zajímavé téma. Knihu rozhodně doporučuji přečíst a nebo jako audiokniha s hlasem Vilmy Cibulkové se poslouchala velice dobře.

07.10.2020 5 z 5

Krásy Československa Krásy Československa Vilém Heckel

Od Viléma Heckela mám doma již jednu knihu. Líbí se mi, jak snoubí poezii s fotografiemi. Krásná publikace.

Jižní Čechy Jižní Čechy Donát Šajner

Z úvodního slova pana Šajnera smrdí komunismus, to mě na začátku trošku odradilo, ale jinak je kniha zajímavá, fotky též.

21.09.2020 2 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Tento díl byl místy absurdní, ale opět to neubírá na čtivosti. Erik mě občas štval, téma hypnóza mě taky úplně nezaujalo.

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Tento díl mě tuze nebavil, protože jak se do detektivky tahá politika, je to pro mě prostě nuda. Doposlouchala jsem s přemáháním. Nejlepší díl je prostě Písečný muž (4. díl), který jsem četla jako první a kdybych věděla, že ostatní díly nebudou tak úžasné, tak si celou sérii ani nekupuji. Pokud jste ještě nečetli od Keplera nic, tak sáhněte po prvním díle, ať nejste zklamaní jako já, protože Písečný muž dá laťku hodně vysoko.

21.09.2020 3 z 5

Analfabetka i Zabiják Sanders mě bavily více, tam jsem se upřímně zasmála, na mě bylo ve Staříkovi až příliš politiky a nepřišel mi ani tolik vtipný. Čekala jsem od knihy něco víc, měla jsem jako audioknihu a s přemáháním jsem doposlouchala, kniha by mohla mít klidně o 200 stran méně.

21.09.2020 2 z 5

Musím říct, že Analfabetka mě bavila více, než Stoletý stařík. Je to vtipné, místy komicky absurdní, určitě doporučuji.

21.09.2020 4 z 5

Hračky v kabelce Hračky v kabelce Lenka Jirků

Básničky mojí kolegyně a kamarádky. :)

21.09.2020 5 z 5

Tohle je vtipné, sarkastické, rozhodně stojí za přečtení. :)

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Tento díl byl super, čtivý, napínavý, místy přehnaný, ale ne nijak moc. Řadím k lepším dílům této série. Jinak souhlasím s názorem, že by kniha snesla méně stran.

Stalker Stalker Lars Kepler

Dejte si pozor, pokud máte jako já Keplera jako audioknihy, pač na CD se občas přeskakuje text, který je důležitý a kdybych neměla i tištěnou podobu knihy, tak bych nepochopila, proč semtam text nedává smysl, jinak se hlas Pavla Rímského poslouchá dobře. Stalker byl čtivý, zajímavý, ale neodpustím si 1 hvězdu za absurdnost, někdy je něčeho až příliš a zrovna tady byl vrah fakt přemrštěný fantazií autorů.

21.09.2020 4 z 5

Střet králů. Svazek první Střet králů. Svazek první Landry Q. Walker

Grafika i příběh mě oslovili, četlo se to dobře.

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Tato kniha byla mnohem propracovanější a napínavější, než Manželé odvedle a Někdo cizí v domě. I jako audiokniha se to příjemně poslouchalo. Stojí za přečtení.

22.08.2020 4 z 5

Jediný príbeh Jediný príbeh Julian Barnes

Kniha má 3 části. Ta druhá se mi zdála nejčtivější. Krásně popsáno, jak se zaslepeni láskou můžete okrást o nejlepší roky svého života. První láska, i když odepsána předem k záhubě a vy do ní stejně jdete a říkáte si: "Tohle je do konce života, jsem nejšťastnější, nikdy se nerozjdeme a blablabla..." A přitom postupem času zjistíte, jak jste rozdílní a ve skrytu duše víte, že máte jít od sebe a může vám okolí říkat, že byste se měli rozejít, že to nemá budoucnost, ale nejste toho schopni a táhnete to ještě x let a vy si stejně musíte nabít hubu, než se vám definitivně rozsvítí a náhle zjistíte, jak se vám rozchodem ulevilo. Je to zajímavé, obzvlášť pro lidi, co s takovým vztahem mají zkušenost at už je v tom alkohol, násilí, starší partner, vdaný/ženatý partner. Rozhodně si přečtěte.

19.08.2020 4 z 5