Střet králů. Svazek první

Střet králů. Svazek první https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416999/bmid_stret-kralu-graficky-roman-NQs-416999.jpg 4 62 17

Čtyři sady komiksů Her o trůny dokazují, že „Píseň ledu a ohně“ umí okouzlit v jakékoliv formě. Úspěšný autor bestsellerů New York Times, Landry Q. Walker, a ilustrátor Mel Rubi nyní představují další řadu založenou na druhém dílu slavné ságy. Mírumilovné léto plné hojnosti trvající dlouhých deset let se chýlí ke konci a drsná, ledová zima se blíží jako zuřivé zvíře. Dva velcí vůdci – lord Eddard Stark a král Robert Baratheon –, kteří vládli věku vynuceného míru, se stali oběťmi královské zrady a jsou nyní po smrti. V celé zemi – od prastarého Dračího kamene po strohé zdi Zimohradu – vládne chaos. Vládci Sedmi království, kteří se ucházejí o železný trůn, jsou připraveni se ho zmocnit v nelítostné válečné vřavě. Oblohu rozzáří proroctví slibující zkázu – kometa barvy krve a ohně – a o vládu nad zemí mezitím usiluje šest mocností. Eddardův syn Robb se prohlásil králem Severu. Následník trůnu Joffrey v Králově přístavišti je králem jen podle jména, ovládán pletichami dvořanů, jimiž se hlavní město hemží. O trůn usilují i dva Robertovi bratři. A na vzdáleném světadílu mezitím takzvaná Matka draků riskuje všechno, aby převedla svůj lid i své dračí děti přes horoucí poušť a vzala si zpátky, co jí po právu patří. Ve světě incestu, bratrovraždy, alchymie a hrdlořezů lze cenu slávy vyvážit jen krví. Vítězství se dočkají jen muži a ženy chladnější než břitká ocel a se stejně ledovým srdcem. Střet králů nevyhnutelně pocítí celá země.... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Omega , Fobos

A Clash of Kings. Volume One , 2018

AriaLovesBooks
06.04.2023 5 z 5

Léto pomalu končí a ledová zima se blíží. V celé zemi vládne chaos, v němž pokračuje nekonečný boj o železný trůn. Mladý Robb Stark se prohlásil králem Severu a v Králově přístavišti vládne krutý Joffrey. Sansa je nucena trpět a Tyrion se snaží ostatní držet nohama na zemi. Mezitím rudá kněžka Melisandra strhne na svou stranu krále Stannise a jeho královstvím se začne šířit víra v Boha ohně. A na vzdáleném světadílu Daenerys, zvaná Matka draků, riskuje všechno, co má. Střet králů může začít

Před nedávnem jsem si přečetla tento grafický román, na který jsem se nesmírně těšila. A ani mě nezklamal! Miluji Píseň ledu a ohně, tudíž mohu prohlásit, že byla velmi vysoká šance, že u mne tato publikace uspěje.

Chtěla bych pochválit nejen zpracování příběhu, ale také nádherné obrázky, které mě doprovázely napříč celou knihou. Vlastně k ní nemám jedinou výtku, myslím si, že se jedná o velmi kvalitní dílo.

Komiks doporučuji všem fanouškům Písně ledu a ohně a také těm, kteří se vyžívají ve fantasy příbězích a historických románech.

Palorizek85
29.01.2023 5 z 5

Hezká kresba, známý příběh.

Fortuna7
31.12.2022 4 z 5

Kresba se mi v tomto pokračování líbí víc, ale občas jsem se ztrácela v rozložení textu. Přiznám se, že mě absolutně nebavila linka Stannise, to pro mně bylo vždycky utrpení...

fvalek
19.11.2022 4 z 5

Druhá kniha je v ČR stižena přechodem na jiného vydavatele, což se podepsalo na kvalitě knihy, nicméně transformací prochází i samotná kresba a podoba příběhu. Co se týče toho českého vydávání, je na čtenáři, jestli si toho ani nevšimne, bude mít raději tuhle, větší vazbu a papírovější stránky, nebo mu bude víc vyhovovat dosavadní vydávání s lesklými stránkami a menší formát. Jak jsem byl zvyklý na první díly, tak jsem tu změnu pocítil, ale člověk se přeorientuje rychle. Něco jiného je kresba a kompozice. Kresba mi přišla o poznání horší než u předchozích dílů, více osobitá a kreativní než standardně kvalitní. Taky jsem si na to zvykl, ale ze začátku se mi to moc nelíbilo. Naopak více mi sedí kompozice kapitol, které nejsou "na čísla", ale podle postav, tedy přesně jako v psané knize. Ono to pak je i lepší pro čtení, protože nemusíme číst celé úseky s více postavami, ale člověk si může dát po pár stránkách dané postavy pauzu. Navíc z logického hlediska to dává větší smysl než míchat postavy a hlídat počty stránek v "sešitu".

Ohledně samotného děje asi není moc co pitvat. Jsem rád, že se zpracování dočkává i Střet králů a příběh postupuje kupředu. Celkově mi přijde, že Střet králů se více zaměřuje na Stannise, ale všechny hlavní dějové linky jsou zajímavé a příběh nabírá spád. Ale to si asi nechám na další díly, ať jek nim co napsat. :)

ArkAngel
29.08.2022 4 z 5

Komiksové adaptace se nakonec dočkal i Střet králů, který trochu změnil formát sešitů, jež jsou teď kratší a kniha jich tak místo šesti nabízí osm. Ze sedmdesáti kapitol jich komiks zadaptoval šestnáct, ale tempo může samozřejmě nabrat v knihách dalších. Vzhledem k tomu, že je to věrná adaptace, už tu lze vidět odchylky, kterých se dopustil seriál, respektive se čtenář setkává s postavami, které vypustil nebo spojil do jedné. Stejně jako u Hry o trůny je komiks zdařilou adaptací s atmosférou knih a parádní kresbou.

vlkodlaq
27.07.2022

Nejsem vyznavač komiksů, vlastním (kromě starých komet) pouze dva, Nikdykde a tento a oba dva mě baví a líbí se mi zpracování, ale zase ne natolik, abych si kupoval další pokračování.

Set123
21.05.2022

Ale jo, proč ne. Dva komiksy mi delší dobu ležely v knihovně, tak jsem si je teď tak pročetl… a tohle byl rozhodně ten lepší.

Příběh je pěkně převyprávěn, je to jednoduché, prosté, relativně přesné. Ač překlad může působit poněkud podivně vůči tomu který je zažitý. Místokrál mě třeba vyloženě vadil, ale to je čistě osobní a neobjektivní výhrada.

Kresby jsou rovněž velice pěkné, příjemné, práce s panely je někdy moc dobrá, takže vlastně nám k tomuto dílku vůbec žádné výhrady. A co více k tomu říct?

Radovan_R
05.04.2022 4 z 5

Za mě dobrý. Seriál jsem naštěstí neviděl, podle mě není o co stát, když série ještě není dopsaná do konce (a obávám se, že ani nebude). Knihy jsem četl, jsou výborné, ale dá se to číst jen jednou v životě (kvůli tomu, jak autor nakládá s hlavními hrdiny: jak si někoho oblíbíte, fik ho a je mrtvý). Komiks je poněkud zhuštěná verze, což je proti knize výhoda a řekl bych, že se k němu dá vracet. Grafika perfektní, pro nečtenáře určitě dobrá volba.

Jackline5
07.01.2022 5 z 5

Svazek dějově navazuje na předešlá 4 komiksová vydání, a stejně jako oni se drží románové předlohy.
Je na něm ovšem znát, že je od jiného ilustrátora. Zprvu mi to dělalo potíže zvyknout si jak překreslili postavy, ovšem tento nedostatek se okamžitě vyvážil (z mého pohledu) propracovanějšími kresbami.
Komiks je daleko více členěn než svazky předchozí. Kromě skoku z Dějové linky jedné postavy na druhou vám autor do "nadpisu" uvede, kdo by měl být hlavní postavou této části.
I co se týče počtu stran je tento svazek obsáhlejší než předchozí vydání (Ale není se co divit, v této části příběhu se událo tolik věcí ;) ...).
Tento díl se opravdu povedl, nemohu tedy nic jiného, než doporučit.

Finvarra
20.05.2021 3 z 5

Viděla jsem prvně seriál a myslím, že bez toho bych se velmi těžko orientovala v příběhu. Ale nechci soudit příliš příkře, protože i tak to bylo čtivě podané. Kresba je pěkná, líbilo se mi, že postavy vypadaly zase úplně jinak. Danerys na ježka je bezva, i když má jen krátkou pasáž. Nicméně se vám přiznám, že mě zajímala nejvíc dějová linka malé Arye. :) Na další díl se nechystám. To si raději přečtu plnotučnou knihu.

elenai
12.05.2021 5 z 5

Byl to takový nečekaný Ježíšek, aneb můj milovaný muž uviděl jméno Martina na obálce za výhodnou cenu, tak to přihodil do košíku. :-D

A já mu musím poděkovat, protože komiks je opravdu skvělý, a to ze dvou důvodů - je stručnější než kniha, delší a přesnější než seriál, takže pro mě tedy výborný kompromis, vlastně pro všechny, kteří se chtějí seznámit s papírovou podobou Písně ledu a ohně, ale nemají čas si číst ty tisícistránkové bichle, anebo je nedejbože číst ještě jednou. :-) Silně uvažuju o tom, že si celou tuto komiksovou sérii zkompletuju. Stojí to totiž za to!

Arkagas
28.01.2021 3 z 5

Krásné připomenutí knih George R.R.Martina v jakési odlehčené formě. Knihu mám doma skoro rok a dostala jsem se k ní až teď (ať žijí zavřené knihovny). Vybrat z tak obsáhlého díla texty, aby k sobě a postavám seděly v takto krátké záležitosti nemůže být jednoduché, ale povedlo se skvěle. Kresba za mě také povedená a bylo to takové milé vrácení se do příběhu.

michaella03
10.01.2021 5 z 5

Graficky moc hezky zpracované, četlo se lehce. Těším se na další :)

Anna27
21.09.2020 5 z 5

Grafika i příběh mě oslovili, četlo se to dobře.

Pitbullka
12.05.2020 3 z 5

Ačkoliv knihy a seriál miluju, toto zpracování mě moc neoslovilo. A kresba mě bohužel moc nezaujala.

Kate18
20.02.2020 5 z 5

Na obloze se objevila kometa v barvě zlata a krve, je to proroctví, ale jak si ho vyložit? Čí krev bude prolitá? Při válce je ale prolitá krev na obou stranách. Sedm království čekají velké změny. Po velezradě je zvolen nový král, který nemá ani tušení, že je pouhou loutkou v rukou svých věrných rádců. Noční hlídka se vydá na další výpravu za Zeď a khalasar je na cestě přes rudou poušť. Nejsou jediní, které čeká dlouhá cesta...

michal0396
30.12.2019 5 z 5

Kniha jako cihla a přesto tak rychle byla přečtena. Nu, co dodat. Poslední kniha, kterou seriál jakžtakž zvládá adaptovat se ctí. Tady jsem ještě příběh věděl a předvídal díky seriálu. Ale jak říkám, četlo se to hezky a rychle.

komiksy

Kniha Střet králů. Svazek první je v