Střet králů: Svazek první

Čtyři sady komiksů Her o trůny dokazují, že „Píseň ledu a ohně“ umí okouzlit v jakékoliv formě. Úspěšný autor bestsellerů New York Times, Landry Q. Walker, a ilustrátor Mel Rubi nyní představují další řadu založenou na druhém dílu slavné ságy. Mírumilovné léto plné hojnosti trvající dlouhých deset let se chýlí ke konci a drsná, ledová zima se blíží jako zuřivé zvíře. Dva velcí vůdci – lord Eddard Stark a král Robert Baratheon –, kteří vládli věku vynuceného míru, se stali oběťmi královské zrady a jsou nyní po smrti. V celé zemi – od prastarého Dračího kamene po strohé zdi Zimohradu – vládne chaos. Vládci Sedmi království, kteří se ucházejí o železný trůn, jsou připraveni se ho zmocnit v nelítostné válečné vřavě. Oblohu rozzáří proroctví slibující zkázu – kometa barvy krve a ohně – a o vládu nad zemí mezitím usiluje šest mocností. Eddardův syn Robb se prohlásil králem Severu. Následník trůnu Joffrey v Králově přístavišti je králem jen podle jména, ovládán pletichami dvořanů, jimiž se hlavní město hemží. O trůn usilují i dva Robertovi bratři. A na vzdáleném světadílu mezitím takzvaná Matka draků riskuje všechno, aby převedla svůj lid i své dračí děti přes horoucí poušť a vzala si zpátky, co jí po právu patří. Ve světě incestu, bratrovraždy, alchymie a hrdlořezů lze cenu slávy vyvážit jen krví. Vítězství se dočkají jen muži a ženy chladnější než břitká ocel… a se stejně ledovým srdcem. Střet králů nevyhnutelně pocítí celá země....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416999/big_stret-kralu-graficky-roman-NQs-416999.jpg 4.442

Hra o trůny - grafický román 5.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy

Vydáno: , Omega, Fobos

A Clash of Kings: The Graphic Novel, Volume One, 2018

Kniha Střet králů: Svazek první

Finvarra

Viděla jsem prvně seriál a myslím, že bez toho bych se velmi těžko orientovala v příběhu. Ale nechci soudit příliš příkře, protože i tak to bylo čtivě podané. Kresba je pěkná, líbilo se mi, že postavy vypadaly zase úplně jinak. Danerys na ježka je bezva, i když má jen krátkou pasáž. Nicméně se vám přiznám, že mě zajímala nejvíc dějová linka malé Arye. :) Na další díl se nechystám. To si raději přečtu plnotučnou knihu.

elenai

Byl to takový nečekaný Ježíšek, aneb můj milovaný muž uviděl jméno Martina na obálce za výhodnou cenu, tak to přihodil do košíku. :-D

A já mu musím poděkovat, protože komiks je opravdu skvělý, a to ze dvou důvodů - je stručnější než kniha, delší a přesnější než seriál, takže pro mě tedy výborný kompromis, vlastně pro všechny, kteří se chtějí seznámit s papírovou podobou Písně ledu a ohně, ale nemají čas si číst ty tisícistránkové bichle, anebo je nedejbože číst ještě jednou. :-) Silně uvažuju o tom, že si celou tuto komiksovou sérii zkompletuju. Stojí to totiž za to!

Arkagas

Krásné připomenutí knih George R.R.Martina v jakési odlehčené formě. Knihu mám doma skoro rok a dostala jsem se k ní až teď (ať žijí zavřené knihovny). Vybrat z tak obsáhlého díla texty, aby k sobě a postavám seděly v takto krátké záležitosti nemůže být jednoduché, ale povedlo se skvěle. Kresba za mě také povedená a bylo to takové milé vrácení se do příběhu.

Šíša

Graficky moc hezky zpracované, četlo se lehce. Těším se na další :)

Anna27
21.09.2020

Grafika i příběh mě oslovili, četlo se to dobře.

Pitbullka
12.05.2020

Ačkoliv knihy a seriál miluju, toto zpracování mě moc neoslovilo. A kresba mě bohužel moc nezaujala.

Kate18
20.02.2020

Na obloze se objevila kometa v barvě zlata a krve, je to proroctví, ale jak si ho vyložit? Čí krev bude prolitá? Při válce je ale prolitá krev na obou stranách. Sedm království čekají velké změny. Po velezradě je zvolen nový král, který nemá ani tušení, že je pouhou loutkou v rukou svých věrných rádců. Noční hlídka se vydá na další výpravu za Zeď a khalasar je na cestě přes rudou poušť. Nejsou jediní, které čeká dlouhá cesta...

michal0396
30.12.2019

Kniha jako cihla a přesto tak rychle byla přečtena. Nu, co dodat. Poslední kniha, kterou seriál jakžtakž zvládá adaptovat se ctí. Tady jsem ještě příběh věděl a předvídal díky seriálu. Ale jak říkám, četlo se to hezky a rychle.