Anna195 Anna195 komentáře u knih

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Neviem, prečo som túto knihu, tak dlho odkladala. Celý námet knihy ma dosť zaujal. Od prvej strany ma to hneď chytilo a nevedela som prestať čítať. Síce musím uznať, že niektoré veci som vedela skôr odhaliť, ale neprekážalo mi to a hneď v úvodných 100 stranách nám autorka prichystala prekvapenie.

Veľmi mi sadla hlavná hrdinka Eden, bola svojská, cynická, vtipná. Možno by niekto povedal, že myslela len na jedno ako mnoho mužov, no mne sa jej celková osobnosť páčila a tušila som, že jej správanie ovplyvnila nejaká skúsenosť zo života. Hlavný hrdina príbehu bol Paul, do ktorého sa dokáže zamilovať mnoho žien. Všetky jeho osobnosti boli skvelé a mala som problém zistiť, čo myslí vážne a s čím nás kalme a áno aj mňa dokázal okúzliť. Jednoducho všetky jeho reči a činy vás očaria. Iskrenie medzi postavami môžeme dosť cítiť. Ale jediné, čo mi v príbehu chýbalo bol pohľad Paula, pretože som veľakrát chcela poznať jeho pohľad na rôzne udalosti v príbehu a prečo niektoré veci robil.

Musím pochváliť vedľajšie postavy, ktoré boli úžasné a k tomu všetkému skvelá babička Nannabeth so svojím domácim miláčikom.

Príbeh odporúčam a dúfam, že sa dočkáme aj prekladu ďalších 2 dielov.

19.04.2021 4 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Konečne som sa vrhla do druhej časti príbehu o Sage a Lucovi. Opäť chaválim nádhernú obálku knihy, ale poďme k príbehu. Autorka pokračuje presne tam, kde skončil príbeh Nedotýkej se mě, čo som len uvítala a som rada, že sme sa nevracali späť v deji.

Na začiatku musím podotknúť jedno a to, že po dočítaní prvej časti som si myslela, že Luca bude na Sage omnoho tvrdší a toho som sa fakt bála, takže ja som čakala, že to bude ešte horšie. Ale samozrejme bol zlomený, takže sa aj tak správal, kdeže viem, ako skončila prvá časť Nedotýkej se mě. V príbehu ma veľmi potešila Sage, pretože už nemala taký veľký strach a omnoho viac bojovala proti svojmu strachu a ja som jej tak držala palce. Jednoznačne si prešla veľkou zmenou, ale k tej zmene jej dopomohol práve Luca.

V tejto časti je mnoho viac v popredí romantická linka, z čoho som bola fakt nadšená. Veľmi sa mi páčili postupné kroky medzi nimi. Síce cestu si jeden k druhému hľadali pomaly, ale tie city medzi nimi môžete vnímať na každej stránke knihy. Sage ani Luca nie sú dokonalí a obaja robia chyby a omyly, ale o to krajšie je ich cesta k tomuto druhému. Čo mňa troška na príbehu sklamalo, tak ten rýchly záver príbehu. Na základe toho, ako príbeh postupoval, tak na mňa bol záver prirýchly. Ale naopak epilóg chválim, pretože bol presne taký, aký som dúfal, že bude, ale veľká škoda, že sme sa nedozvedeli viac o vedľajších postavách najmä, ako to s nimi dopadlo.

Napriek týmto dvom negatívam príbeh odporúčam, pretože Luca aj Sage sú úžasné postavy a ich cestu za šťastím si jednoducho musíte prečítať.

16.04.2021 4 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Záverečný diel tejto úžasnej série bol opäť skvelý a ja som si ho znovu užila. Autorka má jednoducho talent a celú sériu zbožňujem.

Tento príbeh sa od predošlých častí v sérií líši tým, že hlavné postavy sa už poznajú z ich spoločnej minulosti. Prežili spolu detstvo aj prvú lásku, ale ich cesty sa rozdelili. Autorka ma týmto potešila, kdeže ja obľubujem takéto príbehy, kde postavy majú spoločnú minulosť. Mohli sme nahliadnúť aj do niekoľkých situácií z ich minulosti, kde sa vtedy Blake a Jude zbližovali, čo som len uvítala.

Blake sa mi páčil už v príbehu Doufat Znovu, kde sa ukázal ako skvelý kamarát, ktorý má vždy úsmev na perách. No tu ho môžeme spoznať viac do hĺbky. Jeho počiatočné správanie voči Jude nie je priateľské, ale vedela som ho úplne pochopiť a vcítiť sa do neho, kdeže bol zlomený. Jude som si obľúbila postupne a jej situácia v L.A. nebolo vôbec ružová, ale čosi podobné som čakala. Jude bola podľa mňa silná postava, najmä kvôli tomu čím si musela prejsť, no veľkú odvahu vyžadovalo aj prísť do Woodshillu.

Obaja si pomaly hľadajú opäť cestu k sebe a jeden druhému sa viac otvárajú. Veľmi sa mi páčilo, ako Jude napriek všetkému pomáhala Blakeovi. Ich príťažlivosť a iskrenie môžete cítiť medzi nimi od začiatku, no tie skutočné emócie prídu neskôr. Som rada, že sa Jude dokázala neskôr zveriť svojim blízkym so všetkým, čo ju trápilo.

Snít Znovu je príbeh o osudovej láske, druhej šanci a pochopení. Opäť krásny epilóg, ktorý ma dostal.Tento príbeh aj celú sériu vám môžem len odporučiť. Ezra, Scott, Cam, Otis aj títo muži by si zaslúžili vlastné príbehy a ja by som ich s radosťou čítala.

07.04.2021 5 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Ďalšia prečítaná kniha od Mony a už teraz viem, že nebude posledná. Mona Kasten sa jednoznačne radí medzi moje TOP autorky.

Na príbeh Doufat Znovu som sa tešila, kďže ide o príbeh študentky a učiteľa a ja tieto zákazané lásky zbožňujem. Hlavnú mužskú postavu, Nolana som si už obľúbila v príbehu Věřit Znovu, kde sa vyskytol, ako vedľajšia postava, ale tu ho môžeme lepšie spoznať. Kto by sa nezamiloval do Nolana? Učiteľ a knihomol, ktorý bol nápomocný, priateľský k svojim študentom a veľmi sa mi páčil jeho nekonvenčný štýl učenia, vďaka tomu ma hneď zaujal. Ale somozjeme aj on čosi tajil, čo neskôr vyšlo aj na povrch. Everly pre mňa bola zaujímavá, najmä jej minulosť a nečakala som, že autorka niečo takéto vymyslí. Počas celého príbehu sa ako postava vyvíjala a bolo pre ňu ťažké sa so svojou minulosťou niekomu zveriť.

Ich vzťah sa budoval postupne, čo mne sa páčilo a Everly pomaly začala Nolanovi viac a viac veriť. Zbožňovala som ich spoločné skypovanie. Čo mi na Nolanovi vadilo, tak to večné odstrkovanie, no neskôr som ho vedela lepšie pochopiť, keď určité veci zo svojej minulosti prezradil. Táto kniha bola úžasná a najmä spracovanie vzťahu študentka - učiteľ. Posledné kapitoly a epilóg som doslova hltala. Toto bola tak krásna romantika. Doufat Znovu je príbeh o pochopení, odpoustení a láske a ja vám ho môžem, len odporučiť.

Veľmi sa mi v tomto príbehu zapáčil Blake, o ktorom už vyšla kniha Snít Znovu, na ktorú sa idem hneď vrhnúť.

01.04.2021 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Ďalší skvelý príbeh od Mony Kasten. Neviem, ako to autorka vždy dokáže, že ma príbeh tak pohltí. Aj tu pôsobili na mňa postavy opäť reálne. Po prečítaní Začít Znovu som sa tešila na Spencera a Dawn, keďže som si ich obľúbila už v prvej časti.

Spencer mi úplne sadol, bol zábavný, milý a vždy s dobrou náladou, ktorú prenášal aj na priateľov. Ale za svojím úsmevom skrýval bolesť a autorka nám jeho minulosť odhaľuje po častiach. Hlavná hrdinka si ma tiež získala, ale aj Dawn pred priateľmi veľa vecí tajila a ani ona nemala ľahkú minulosť. So svojím životom sa vyrovnávala po svojom. Síce som veľakrát nad jej činmi krútila hlavou, ale vedela som ju pochopiť. Obaja mali za sebou dosť zlú minulosť, ktorá ovplyvňovala aj ich prítomnosť.

Iskrenie a vášeň môžete medzi nimi cítiť už od začiatku. Páčilo sa mi, ako sa Spencer snažil získať Dawn, netajil sa citmi k nej a tým si ma úplne získal. No Dawn sama so sebou stále bojovala. Obaja sa tomu druhému zdôverujú veľmi postupne a môže vidieť ich postupný vývoj, kde sa z priateľov stane čosi viac. Tento príbeh je plný odmietnutia, bolesti, vášne, lásky a v neposlednom rade pochopenia. Je tu veľká škála emócií, ktoré vás nenechajú chladnými. Konečné kapitoly a epilóg som si užila a som rada, že sa Dawn splnil sen.

Aj tu sa stretávame s ich priateľmi z predošlého príbehu a môže sledovať, ako pokračuje vzťah Allie a Kadena. Obľúbila som si aj otca Dawn, ktorý by pre ňu urobil všetko na svete. Veľmi ma v tejto časti prekvapila Sawyer. Na jej príbeh som veľmi zvedavá.

24.03.2021 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Dosť som sa obávala, že tu nájdem hluché miesta, ale nič z toho sa nestalo a mňa príbeh úplne pohltil. Autorka píše veľmi pútavo. Viem, že nie každému môže byť jej humor pochuti, ale mňa to jednoducho bavilo.

Príbeh sa odohráva vo futbalovom prostredí. Páčili sa mi jednotlivé tréningy, zápasy...Jednoducho celé prostredie na mňa zapôsobilo.

Príbeh je rozprávaný z pohľadu hlavnej hrdinky Sal a jej pohľad mi stačil. Niekedy mi chýba v príbehoch druhý pohľad, no tu mi vôbec nechýbal. Sal si ma totálne získala. Bola svojská, úprimná, vtipná, cieľavedomá a na nič sa nehrala. Kulti sa síce niekdy správal hrozne, ale mne, ako postava sadol a počas celej knihy sa vyvíjal. Samozrejme bol nesmierne príťažlivý a to, čo robil Kulti pre Sal bolo veľmi krásne, tým si ma úplne získal. Prekvapilo ma, že je v príbehu pomenej dialógov medzi Kultim a Sal, ale autorka to vedela vyplniť rôznymi situáciami či myšlienkami Sal.

Ako to u slow-burn románov býva všetko ohľadom citov ide postupne. Ich zbližovanie som si užila a vekový rozdiel medzi nimi mi vôbec nevadil, ale asi to bolo aj tým, že obaja boli už v dospelom veku. Počas celého príbehu som sa ani raz nenudila, pretože sa stále čosi dialo. Neviem, ako to autorka dokázala, ale ja som nevedela prestať čítať. Veľmi sa mi páčilo, že sa Sal ničím ani nikým nedala zastrašiť všetko robila tak, ako to cítila. Autorka dala priestor aj vedľajším postavám. Otec Sal, tak ten bol úžasný-milý, dobrosrdečný a skvelý otec. Počas celého príbehu som ho zbožňovala. Záver príbehu bol dokonalý. Kniha ma pozitívne prekvapila a absolútne som nečakala, že ma tak zaujme.

Toto bol nádherný slow-burn príbeh a teším sa, keď sa pustím do ďalšej knihy od autorky.

13.03.2021 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Ako prvé musím pochváliť obálku knihy, tá je jednoducho nádherná a veľmi ma zaujala samotná anotácia.

Príbeh je rozprávaný z pohľadu hlavnej hrdinky Sage, ktorá prichádza na univerzitu, no zároveň uteká pred svojou minulosťou. Spoznáva sa tu so svoju novou kamarátkou April, a tiež s Lucom. Sage nesie so sebou svoju minulosť a bolesť z domova, s ktorou sa snaží vyrovnávať. To, čo si musela vytrpieť na to ani neviem nájsť slová. Hlavný hrdina Luca, sexy potetovaný knihomoľ, z ktorého na prvý pohľad môže ísť strach, ale opak je pravdou. Veľmi som sa tešila, že Luca je knihomoľ a jeho humor som si zamilovala, ale ani on nie je dokonalý.

Príbeh by som zaradila medzi slow-burn, teda dej sa vyvíja pomaly. Počas celého čítania som bola zvedavá, ako si Sage a Luca nájdu k sebe cestu. Keďže Luca voči ženám, bol aký bol (s tým ma v niektorých častiach štval) a Sage mala svoje problémy.

Môžeme nahliadnúť aj do situácií, ktoré Sage zažila. A bol to doslova hnus. Obaja sa pomalými krokmi zbližovali. Luca jej pomáhal, ale pre ňu bolo ťažké otvoriť sa. Mrzelo ma to, ale nedá sa tomu diviť, keď musela všetky tie veci prežiť. Niekedy som si priala čítať aj kapitoly z pohľadu hlavného hrdinu. Celý príbeh dopĺňajú aj vedľajšie postavy...priatelia, kamarátka April, ale aj Lucov kamarát Gavin. Zaujala ma postava April a dúfam, že sa v pokračovaní viac o nej dozvieme. Romantická linka bola veľmi krátka, pretože začala a bum bol koniec knihy. Na koniec knihy som sa dívala či to autorka myslí fakt vážne. Vedela som, že sa čosi musí pokaziť, keďže sa jedná o sériu, ale toto som teda nečakala. Potrebujem druhú časť. Som veľmi zvedavá, ako príbeh skončí. A na záver. Kto tiež pozeral Lucov instagram? Snáď som nebola sama.

25.01.2021 4 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Tak tento príbeh ma úplne pohltil a veľmi zasiahol. Najviac ma dostala Revova minulosť a všetko, čo musel prežiť.. nazvala by som to výrazom emocionálna bomba. Príbeh vo mne vyvolal veľa neopísateľných pocitov a množstvo otázok typu...Prečo? Postava Reva sa mi páčila už v Dopisoch Ztraceným. Bol silný, dobrosrdečný, odvážny, milý, aj keď mal v sebe veľa pochybností s ktorými bojoval. Emma bola pre mňa zaujímavá hrdinka, ktorá mala skvelú záľubu, ale čo sa mi na nej nepáčilo, ako sa správala k svojim blízkym. K Emme som sa musela viac prepracovať a začať ju chápať a som rada, že pochopila svoje chyby. Vedľajšia postava Matthew si ma získal a v duchu som si hovorila, že aj on by mohol mať svoj vlastný príbeh. V knihe sa mi páčila romantická linka, ktorú autorka skvelo spracovala. Postupné zbližovanie a zdôverovanie sa hlavných postáv bolo úžasné. Jediné, čo mi chýbalo v knihe bolo, ako to dopadlo s rodinou hlavnej hrdinky, pretože táto časť nebola úplne doriešená, čo ma troška zamrzelo. V tomto príbehu som si oveľa viac uvedomila, aká veľká dokáže byť sila internetu, a že toto miesto môže byť oveľa viac klamlivé než sa nám môže zdať. A tiež, že zničené detstvo môže zanechať veľa rán s ktorými človek každý deň bojuje. Tento príbeh ma emočne vyšťavil a dokonca spadlo niekoľko sĺz.

15.12.2020 5 z 5

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

Tak tento príbeh sa veľmi podaril. Čítalo sa to v podstate samo a kniha sa proste nedala odložiť. Hlavné postavy Elodie a Hollis mi sadli, ale aj Hailey. Hailey bola skvelá a jej poznámky... Autorky spracovali veľmi krásny príbeh. Elodie a Hollis boli pre mňa zaujímavé postavy, a s každou ďalšou kapitolou som sa chcela dozvedieť o nich viac. Obaja boli úžasní...ich dialógy, podpichovanie a nakoniec ich nevinná hra, ktorá vlastne až tak nevinná nebola. V príbehu sa objavia aj postavy z jedného z ich predošlých diel, čo mňa veľmi potešilo. Zvrat v príbehu som odhalila omnoho skôr, ako nám ho autorky prezradili. Ale v duchu som si hovorila... možno sa mýlim...no ukázalo sa, že som mala správny odhad. Ale vôbec mi to neprekážalo, pretože som skôr chcela vedieť, ako sa s danou informáciou jednotlivé postavy popasujú, a tiež, ako celý príbeh dopadne. Tento príbeh ma fakt chytil za srdce a vyvolal vo mne mnohé emócie... smútok, hnev, lásku ... A veľmi sa mi páčil daný zvrat v príbehu, pretože donúti čitateľa sa viac zamyslieť nad určitou situáciou z iného pohľadu. Opäť skvelý epilóg.

09.12.2020 5 z 5

S pozdravem Carter S pozdravem Carter Whitney G. (p)

Tak toto čítanie som si užila. Veľmi vtipná oddychovka. Dialógy medzi Arizonou a Carterom sú zábavné. Oceňujem najmä vracanie sa do minulosti pomocou odkazov medzi hlavnými postavami, pretože ten nápad sa mi veľmi páčil. Obaja sa podporovali a pomáhali si aj pri zložitejších situáciách. Ich kamarátstvo bolo v knihe veľmi krásne spracované, jeden pre druhého by urobili všetko. Preto som bola na začiatku zvedavá ako autorka spracuje romantickú linku v príbehu, keďže mali medzi sebou tak skvelé priateľstvo. A musím povedať, že táto romantická linka sa mi páčila.Niekomu by sa to mohlo zdať rýchle, ale mne to do tohto príbehu sadlo a tá chémia medzi nimi. Musím pochváliť vedľajšiu postavu Josha, ktorý bol fakt zábavný a tie jeho reči. Síce Carter v určitej situácii konal tak ako konal, čo ma zamrzelo, ale neskôr zistíte pravý dôvod. A to, čo ku koncu Carter urobil u Gayle pre Arizonu tak to som nemala slov, nečakala som to a zamilovala som si to. Epilóg bol veľmi krásny.

Tento príbeh jednoznačne odporúčam, je to skvelá, vtipná oddychovka.

03.12.2020 5 z 5

Maddox Maddox Melanie Moreland

Príbehy od Melanie Moreland si vždy rada prečítam a na Maddoxa som sa veľmi tešila a bola som zvedavá, aký príbeh nás čaká. Maddox sa mi zatiaľ páčil najviac z tejto série. Hneď na začiatku ste vtiahnutý do deja, keďže Maddoxa a Dee poznáme z predchádzajúcich dvoch častí. Dee má s Maddoxom dohodu, ktorá je pre ňu dôležitá. Oboch mi bolo ľúto, za to, čím si museli prejsť v minulosti. Bolo pekné sledovať, ako sa Maddox snaží pomalými krokmi meniť pravidlá. Dee neverí na lásku, hlavne kvôli svojej minulosti. Dee aj Maddox chcú kontrolu, ale Dee sa jej v určitej časti svojho súkromia vzdáva. Do príbehu prichádza aj Maddoxova minulosť, o ktorej si myselel, že už je dávno preč a jeho minulosť tento príbeh zamotá. Krásne bolo ako sa Dee starala o Maddoxa. V príbehu sa dozvedáme tiež, ako si nažívajú ich priatelia z predošlých príbehov. Veľmi zaujímavý krok mi príde, že autorka zapojila do príbehu postavu z jej ďalšej knihy, protože táto postava pomôže Maddoxovi. Takéto spojenie postáv veľmi oceňujem. Epilóg, tak ten bol krásne spracovaný, až mi bolo ľúto, že je koniec. Celá séria je skvelá. A musím poznamenať že sa mi páči priateľstvo, ktoré autorka vytvorila medzi postavami.

11.11.2020 5 z 5

Defy: Nebezpečná láska Defy: Nebezpečná láska L. J. Shen

Defy je krátka novela, ktorú budete mať veľmi rýchlo prečítanú.Tento príbeh je taký úvod do celej série, kde ide všetko rýchlo. Príbeh je o láske medzi študentom a učiteľkou. Jaime je z bohatej rodiny a súčasťou partie 4 chalanov HotHoles, ktorí ovládajú celé mesto a školu. Jaime pôsobí navonok ako zlý chlapec, no v jeho vnútri nájdete aj čosi iné. Melody, učiteľku literatúry som si obľúbila a dúfala som, že všetko dobre dopadne. Medzi Jamie a Melody ste cítili silnú príťažlivosť, ktorá pretrvala do niečoho väčšieho. Vekový rozdiel medzi hlavnými postavami mi nevadil, pretože Jaime mi prišiel na svoj vek vyspelejší. Koniec novely bol krásny. Škoda, že Jamie nemal rozsahovo väčší príbeh.

Autorka píše veľmi zaujímavo.

22.10.2020 4 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Príbeh bol pre mňa veľmi zaujímavý a hlavné postavy ma bavili. Nolana som si už obľúbila v knihe Věřit znovu. Bol to hrdina, ktorého si hneď zamilujete. Učiteľ a knihomoľ, ktorý bol veľmi priateľský, nápomocný, ale aj on mal svoje tajomstvo, čo neskôr vyšlo aj na povrch. Everly mala veľmi ťažkú minulosť, ktorá ju poznamenala a bojovala s ňou. Nebolo pre ňu ľahké sa niekomu zveriť. Páčil so mi, ako sa postupne u nich budoval vzťah a Everly sa začala Nolanovi zdôverovať. Ich spoločné skypovanie bolo skvelé a tiež sa tu stretávame aj s ostatnými pármi z predošlých kníh. Knihu jednoznačne odporúčam ako aj samozrejme celú sériu. Veľmi sa teším na príbeh Blakea.

06.10.2020 5 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Príbeh ma zaujal, áno je to sladké romantické čítanie ale objavuje sa tu aj vážnejšia téma. Griffin je typ hrdinu, ktorého by pri sebe chcela mať asi každá žena. Mal veľkú trpezlivosť s Lucou a veľmi jej pomáhal. Napriek tomu, že bol hviezda stál pevne nohami na zemi. Luca trpela fóbiou, ktorú vyvolal zážitok, ktorý mal na ňu veľký dosah. Bolo zaujímavé sledovať, aké nástrahy musí každý deň zdolávať Luca, kvôli svojej fóbií. Veci, ktoré ostatní ludia berú ako samozrejmosť, pre Lucu samozrejmosťou neboli. Obja žili úplne rozdielne životy, ale napriek tomu si dokázali nájsť vlastnú cestu a popasovať sa s osudom. Opäť krásne napísaný epilóg.

V závere knihy sa nachádza odkaz na pesničku, ktorú Griffin napísal pre Lucu. Určite odporúčam si túto krásnu pesničku vypočuť

20.09.2020 5 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

(SPOILER) Elle Kennedy je skvelá autorka a milujem jej knihy z prostredia hokeja. Jedna noc s ním je taká malá jednohubka prečítaná za pár hodín. Príbeh začína, keď Maggie má prísť na dohodnutú schôdzku s milencom, ale namiesto toho skončí v hotelovej posteli s Benom . Maggie je vyťažená žena pracuje, študuje a robí dobrovoľníčku pre deti, takže na vzťahy nemá čas a Ben je slávny herec, ktorého novinári nenechajú nikdy napokoji. Bena a Maggie som si hneď obľúbila. Páčili sa mi dialógy medzi nimi a doťahovanie. Veľmi sa mi páčila povaha Bena, ktorá bola odlišná od Maggie a tým sa skvele dopĺňali. Ale prijala by som viac strán aby nebol dej ku koncu taký uponáhľaný a hneď všetko vyriešené. Čakla som o čosi viac.

01.09.2020 4 z 5

Kontrakt 2 Kontrakt 2 Melanie Moreland

(SPOILER) Autorka sa stala mojou srdcovkou po prečítaní Kontraktu a Bentleyho. Takže som bola zvedavá ako bude pokračovať príbeh Richarda a Katy. Tento príbeh je naplnení emóciami.Na začiatku knihy je ich príbeh plný lásky, dozvedáme sa ako si nažívajú spolu so svojimi dvoma deťmi. Všetko sa zdá byť v poriadku až kým sa nestane Richardovi nehoda a stane sa z neho ten starý Richard. Obaja stoja pred ťažkou skúškou. Richarda mi bolo veľmi ľúto a každý sa s niečím takým vyrovnáva po svojom. Aj keď som mala pri čítaní chuť s ním zatriasť aby sa "zobudil".Katy sa stala v tomto príbehu pre mňa veľmi silnou ženou aby všetko zvládla. Veľmi ma potešilo, keď autorka zapojila do príbehu aj chlapcov z BAM veľmi dobré prepojenie. Táto knižka bola pre mňa dosť emocionálna a sem tam som mala aj slzičku. Ale veľmi dobre sa mi čítala ani neviem a bola som na konci knižky. Krásne napísaný epilóg. Musím povedať pre mňa veľmi krásny príbeh.

01.09.2020 5 z 5

Ne že bychom to nečekali Ne že bychom to nečekali Meghan Quinn

Nemám moc v láske knihy s témou Friends to Lovers, ale toto ma bavilo od samého začiatku po koniec. A to som si myslela, že táto časť bude zo všetkých najslabšia. No mne sa páčila najviac.

Spojte Friends to Lovers so slow-burn linkou, pripočítajme k tomu horúce scény a skvelú dávku humoru …a tadá…máme tu úžasný príbeh, ktorý ani nechcete pustiť z rúk.

Čo sa stane, keď najmladší z bratov Caneovcov zistí, že jeho najlepšia kamarátka sa vydáva? Čo zmôže jedna skúška šiat? …Ok, som nadšená z celého príbehu aj z postáv. Aj z tých kladných postáv aj z negatívnych. Vďaka tejto knihe si uvedomíte, že sú svokry a “svokry a je snúbenec a “snúbenec. Celý tento príbeh bol skvelo premyslený.

Máme tu najmladšieho Breakera, ktorý je tak trochu nerd (podotýkam sexy nerd) a jeho najlepšiu kamarátku Liu, ktorá je tiež, tak trochu nerd. Títo dvaja mali medzi sebou tak úžasné puto, možno obaja boli dosť nechápaví, čo sa týka citov, ale ja som im to žrala všetko. Mne sa tie pomalé kroky, vďaka ktorým si uvedomovali city voči tomu druhému páčili. Aj keď Lia bola pochybovačná, ale chápala som ju, prejsť z kamarátstva k láske sposobí v človeku nejeden chaos.

Podľa predchádzajúcich častí som si myslela, že ma Breaker bude nudiť, ale tento muž, ktorý zapálil vášňou nejednu stránku ma vôbec nenudil. Fandila som mu v jeho pláne lásky. Takto ma vyzerať pravý boj o lásku. Lia a Breaker boli spolu neskutoční.

Zároveň som rada, že sa, čo to dozvieme aj o ostatných pároch. Ich životy ma veľmi bavili a bratská láska medzi Caneovcami je TOP.

14.05.2024 5 z 5

Jediná šance Jediná šance Kendall Ryan

Ďalšia kniha z hokejového prostredia, takže som si ju nemohla nechať ujsť. Len škoda, že táto kniha bola taký slabší odvar a nejako ma vôbec neuchvátila. Mne tam chýbalo viac všetkého.

Príbeh ponúka známe klišé sestra najlepšieho kamaráta, tieto klišé mi nevadia, ak ich autor vie dobre podať, ale toto bolo ako z rýchlika. Elise a Justin sa poznajú od detstva a sú dobrí kamaráti, čo je aj v príbehu niekoľkokrát zmienené, ale mne prišlo, že ich vzťah ide hneď zhurta. Z kamarátov hneď milenci. Chýbal tam nejaký medzikrok medzi nimi.

Ak mám pravdu povedať hlavné postavy mi nesadli. Veľakrát mi prišlo ich správanie či zmýšľanie až detinské, čo mi potvrdilo niekoľko situácií v knihe, mala som pocit, že čítam o tínedžeroch. Ani som nezaregistrovala ten moment, kedy nastal pre nich ten osudový okamih. Všetko to bolo tak rýchle.

Čo mi značne kazilo zážitok z čítania boli nedkončené veci v knihe, ktoré autorka naznačila a nejako upadli do zabudnutia. Napríklad Justinova rodina, ktorej sa v podstate vyhýbal, ja by som o tom chcela vedieť viac, ale autorka to spomenula skôr vo všeobecnosti a viac sa tomu nevenovala. Takže som sa dozvedala len hlavný dôvod a nič viac.

Čo sa mi zas páčilo bolo, ako sa z typického playboya stal verný muž, tu bolo pekne ukázané, ako si ľudia škatuľkujú čkoveka, aj keď ho skutočne nepoznajú. V knihe je väčšinu času množstvo intímnych scén, síce veľakrát na úkor deja, ale aspoň boli dobre spracované. Na celom príbehu ma zaujali vedľajšie postavy Owen a Becca, na ich príbeh sa teším, títo dvaja ma v príbehu veľmi bavili a som zvedavá na ich osud.

27.12.2023 2 z 5

Čas pro Avu Čas pro Avu Melanie Moreland

Tak z tejto sérii ma táto časť najviac bavila. Jedoducho som sa od toho nemohla odtrhnúť.

Ava ako biznismenka, ktorá sa ocitá najmä v mužskom prostredí biznisu mi úplne sadla. Navonok sa zdá byť tvrdá a nebojácna, ale aj ona vo svojom vnútri skrýva čosi viac. A to viac otvorí práve Hunter. Asi mám slabosť na tých zádumčivých chlapov, ktorí nikoho nepotrebujú, práve Hunter, taký bol. Muž poznačený minulosťou bez lásky a nehy. Mňa si Hunter získal na plnej čiare. A to, ako sa postupne menil a uvedomoval si svoju hodnotu ma najviac zasiahlo, k tomu všetkému mu pomohla Ava. Asi by sa dalo povedať, že si pomáhali navzájom.

Aj keď ma sem tam Hunter niekedy štval svojím správaním voči Ave, keďže si myslel, že láska v jeho živote neexistuje a ani nemôže existovať, no zároveň sa mi páčil jeho cesta k láske. Povedzme si pravdu dosť mu pomohla aj Avina “hlučná rodinka.

Ava a Hunter spolu, tak to bolo, tak veľké množstvo isikier a vášne, že až. Týmto dvom som uverila úplne všetko, aj keď si museli prejsť veľkými skúškami. Mňa si ich príbeh získal. Pre mňa zatiaľ najlepšia časť.

30.10.2023 5 z 5

Zvrácený Zvrácený Jodi Ellen Malpas

4,5/5

Neviem, ako vy, čo ste čítali obe časti, ale mne táto časť sadla viac ako prvá. Aj keď nie vždy som vedela v určitých situáciách pochopiť Beau, pretože som zo začiatku mala problém s jej protichodným správním Ale som rada, že sa postupne jej zmýšľanie vyvíjalo k lepšiemu. Mne sa príbeh každou kapitolou páčil vždy o čosi viac.

Beau aj James si nesú so sebou svoje vlastné problémy alebo skôr životné udalosti, ktoré ich veľmi ovplyvnili, a tiež v podstate bojujú vlastným spôsobom za spravodlivosť, takže ani jeden z nich to nemal ľahké. Ich životné situácie, a to, ako ich to všetko ovplyvnilo ma na tom najviac bavilo, keďže ani od jedného z nich som nevedela, čo môžem čakať. A aj samotný príbeh bol v niektorých častiach pre mňa veľmi prekvapivý.

Jodi jednoducho vie vytvoriť skvelé spojenie medzi hrdinami a ani Beau s Jamesom neboli výnimka, pretože chémia medzi nimi bola neskutočná, a to ich spojenie som si neskutočne užívala. Najmä starostlivého Jamesa som žrala.

Zároveň množstvo udalostí v knihe ma doslova šokovalo, najmä zistenie, kto za všetkým je. Toto bola doslova bomba.
Aj keď ma príbeh v podstate otvorený koniec, verím, že tretia časť nám mnohé ozrejmí.

28.09.2023 4 z 5