animovanej medv animovanej medv komentáře u knih

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Kniha mě pohltila. Takovým tím způsobem, jak během čtení vrážíte do lidí a riskujete svůj život při přechodu ulice.

Moc se mi líbila myšlenka, že pokud chceme porazit zlo, musíme mu nejdřív porozumět.
Taky se mi líbilo, jakým způsobem je tam popsáno čarování, že každý čaruje vlastně instinktivně a každému sedí jiný způsob čarování.

Moc se mi líbil důraz na kamarádskou lásku a na to, že dobré přátelství přežije, i když mu ukážete svoje nejniternější a nejčernější pocity.

Sečteno a potrženo: napínavá kniha, která má spousty myšlenkových přesahů.
Osobně z ní mám knižní kocovinu a nějak se nemůžu dostat ze Stínu Hvozdu.

16.08.2021 5 z 5

Zdravá střeva Zdravá střeva Justin Sonnenburg

Náročná ale velmi zajímavá kniha. Já jsem ji četla déle než rok, ale jsem ráda, že jsem se do toho pustila. I kdybyste měli přečíst jen část, stojí za to.

Připomíná mi knihu Proč spíme, taky Vás donutí zamyslet se nad tím, jak dělat obyčejná rozhodnutí jako je, co budu jíst, abyste věděli, proč takové rozhodnutí děláte a také věděli, jaké důsledky to bude mít.

02.08.2021 4 z 5

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

Úžasné ilustrace, které se se rozvíjí a dotváří plynulost příběhu, ale zároveň nespoilerují, pokud jste zvědaví a nalistujete pár stran dopředu a prohlédnete si obrázky.
Každý příběh je trošku povědomý, ale každý končí jinak než jsme si představovali, ale zároveň to dává mnohem větší smysl. Což také dokládá doslov.
Moc pěkná kniha. Určitě se k ní někdy vrátím a pokud budu mít příležitost, tak zamíchám v hrnci.

21.06.2021 5 z 5

Posel v temném lese Posel v temném lese Lois Lowry

(SPOILER) Pěkné zakončení série. Moc mě na tom baví, jak je spousta věcí jenom naznačené - jak se věci změnily v Kiřině vesnici, co se stalo s domovem Jonase a tak.
Konec jsem nečekala, trošku mě vyedl z míry a vlastně mě to trošku zklamalo...

16.06.2021 4 z 5

Hledání modré Hledání modré Lois Lowry

Čekala jsm přímé pokračování na první díl a tak jsem nebyla připravená na vžívání se do nového příběhu.
Každopádně když jsem se vžila, což nebylo nijak těžké, protože autorka píše opravdu poutavě, od knihy jsem se nechtěla oddtrhávat a po přečtení mi je líto, že kniha skončila. Jedu koupit další díl a těším se na pokračování.

10.06.2021 4 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Jsem převapená, jak dobrá ta kniha byla. Zvládla jsem jí za 24 hodin a jdu rovnou na pokračování. Jediné, co mi na knize vadilo bylo, že nebylo vysvětleno, jakým způsobem zásobují ten vymyšlený svět enektřinou. Ale jsem trošku puntičkář. Na příběhu to nic neubírá.

04.06.2021 5 z 5

To by se zvěrolékaři stát nemělo (1. a 2. díl) To by se zvěrolékaři stát nemělo (1. a 2. díl) James Herriot (p)

Přijemná oddychovka. Na mě místy to bylo moc dlouhé, ale jak říkám - velmi příjemné na mnoha místech jsem se s chutí zasmála.

03.06.2021 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Opět přečteno jedním dechem. Vžila jsem se do světa Ilan a prožívám knižní kocovinu, kdy jsem stále v myšlenkách tam...

Upřímně mě trošku nebavila první část knihy, ale pak se to zase rozjelo a bylo to super.

28.05.2021 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Fajn ukončení napínavého příběhu. Asi jsem ale čekala něco víc, občas už člověk prostě čekal, že to má Breker vymyšlený...

24.05.2021 4 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Moc mě to bavilo, ale další díl už číst nebudu, bavilo mě to, jak to skončilo :)

02.05.2021 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Knížka mě bavila jen tak trošku, spíš jsem byla hrozně zvědavá, kdo umře a kdo ho zabije.
Takže takhle knihu jsem dočetla jen proto, že jsem chtěla vědět, jak dopadne, ne protože by mě bavila od začátku do konce.

28.04.2021 3 z 5

Smrtící rituál Smrtící rituál J. D. Robb (p)

Zatím nejhorší, co jsem o Evě četla.

Příběh byl průhledný, od začátku víte kdo vraždil. Eva se občas vyspí se svým dokonalým manželem a jinak litá z jedné části města na druhý. Případ netěší, většinou ji někdo zavolá a dá jí tip a tím se v případu posune.
Závěr typický - Evě jde k život, vrah ji sám řekne, jak to všechno udělal a někdo ji na poslední chvíli zachránil. Zajímá je ale postava toho mladého kluka, doufám, že se objeví i v dalších dílech.

Jako na druhou stranu, když je tolik dílů od této autorky, tak se nemůžeme divit, že některé nebudou tak dobré jako ostatní

23.04.2021 3 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Pěkná oddechovka, trošku předvídatelná, ale příjemná. Další díl ale číst nebudu, takto ukončené mi to stačí.

10.04.2021 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Dobrý thriller, ale nenašla jsem nic nadprůměrného. Vlastně už mě moc nabaví thrillery na pokračování, kde hlavní děj je na začátku a na konci knihy a mezi tím se odehraje detektivka, takže kvůli tomu hvězda dolů. Nečetla jsem předchodzí knihy série a nebudu číst ani ty následující, ale měla jsem chuť na dobrý thriller, což tato kniha bezpodmínečně splnila.

08.03.2021 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Proč já vždycky začnu číst nějakou super séerii a po přečtení prvního dílu zjistím, že další díl je v dotisku a bude trvat dva měsíce, než si ho stihnu koupit a nebo, že další díl se teprve píše a že musím čekat rok (který se pak prodlouží) než si přečtu další díl?

Rozhodně si to přečtěte, ale počítejte s výše popsanou frustrací :)

Hvězdičku strhávám za pomalý začátek a za nerealistický věk hrdinů.

02.03.2021 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Nějak nevím, jak hodnotit. Kniha mě nebavila, na druhou stranu si pořád říkám, že z nějakého důvodu jsme se o ní učili. Tak bych asi potřebovala nějaký výklad, co jsem to vlastně četla...

22.02.2021

Čas mezi šitím Čas mezi šitím María Dueñas

Špionážní knihy čtu celkem často. Tohle příšně vzato není špionážní kniha. Je to kniha o životě dívky, která prožila spoustu různých vzratů a měla spoustu různých rolí a mimo jiné byla i špionka.

Tato je naprosto odlišná od všech špionážních knih, co jsem kdy četla. Špionážní část začína a za půlkou knihy. V prní polovině se vlastně dovídáme o tom, jak se z dívky, která nebyla schopna rozhodovat o svém vlastním životě stala žena, která dokázala jednat chladnokrevně tváří tvář smrtelnému nebezpečí.

Jestli váháte, zda číst, rozhodně čtěte! Kniha vás pohltí a i po dočtení budete zažívat ten pocit, který my čtenáři popisujeme jako knižní kocovinu.

12.02.2021 4 z 5

Líška Líška Frederick Forsyth

Liška je fajn kniha, která by pro jiného autora mohla být tím nejlepším, co kdy napsal, ale bohužel na Forsytha je to málo.

Vlastně mi to přišlo jako povídková kniha. Liška se svým šéfem dovedli jednu akci do konce a jejich nepřátelé se jen marně snažili o odplatu a mezi tím Liška začal dělat na další akci. Jedndotlivé příběhy byly zajímavé, ale bohužel čím dál člověk četl, tím méně byly uvěřitelné. Myslím, že závěr knihy byl vyloženě mimo...

Ale je to Forsyth, takže pořád to stojí za přečtení.

11.02.2021 3 z 5

Hercul Poirot už měl zajímavější příběhy. Tohle byla taková příjemná vlastně povídková knížka. Velký problém jsem měla s tím, že občas Poirot vyřešil případ, řekl nám jaké bylo řešení toho případu, ale dost často jsme se nedozvěděli, jak na to přišel. To mi vadilo, proto celkem průměrné hodnocení.

03.02.2021 3 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Nechápu, jak jsem mohla tuhle knihu tak dlouho přehlížet.

Moc mě bavila a byla velmi zajímavá. Bavilo mě nakouknout, jak organizačně mafie funguje. Baví mě tam to, že všichni Donové jsou stejní v tom, že odmítli žít podle pravidel společnosti a odmítli se jí nechat omezovat. A taky se mi líbí kolik tam je postav, že má každá svůj vývoj a charakter a že rozhodně nejsou stejné a že i přes množství postav a vedlejších linek se čtenář neztratí.

30.01.2021 5 z 5