AniDi AniDi komentáře u knih

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Nelze jinak než pochválit. Kniha je čtivá bez hluchých míst. Dějově zajímavá. Ikdyž věkem již nepatřím do skupiny pro YA, tento žánr mě prostě baví. Dost si jich ale nemůžu dějově vybavit. A protože tato k nim nepatří, můžu za sebe doporučit.

12.05.2019 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Za mě to tedy tak úžasné nebylo. Včera v noci jsem dočetla na jeden zátah a dnes ráno si neumím vybavit podrobnosti. Jsem velkým fanouškem Hry o trůny a podobnost jsem neviděla. Chystám se na další díl, snad mě to chytne víc.

04.05.2019 3 z 5

Pravidla dohazovačů Pravidla dohazovačů Rachel Van Dyken

Téma mě nalákalo na přečtení. Žádná sláva to ale nebyla. V čem můžu příběh vyzdvihnout je "nereálnost" postav i chování, tím pádem jsem se u ní nasmála. Pro mě spíš komedie než romantika. Ale nevadilo by mi přečíst za pár let znovu.

20.04.2019 3 z 5

Vikingova žena Vikingova žena Shannon Drake (p)

Já se prostě takových příběhů nikdy nenabažím. On je děsivě vypadající hrdina s laskavým srdcem, ona krásná a chytrá žena s vlastním názorem a dohromady s trochou napětí to dává pár hodin krásného oddychu, sem tam slzy a občas smíchu. Doporučuji.

17.04.2019 5 z 5

Princezna pomsty Princezna pomsty Shannon Drake (p)

Tak toto byla paráda. Jsem velká milovnice knih J.Garwood a dosud jsem nenarazila na styl psaní a úžasnou dějovou linku jako v jejích historických knihách, až teď. Čtení jsem si báječně užila a dozajista se ke knize znovu vrátím.

12.04.2019 5 z 5

Unesená nevěsta Unesená nevěsta Teresa Medeiros

Příběh sladký, taková milá jednohubka na večer. Škoda, že nebyl děj trošku rozvětvenější. Rozhodně má něco do sebe ale knihám J.G. se nevyrovná, proto 4 hvězdy.

27.03.2019 4 z 5

Dvojí láska Dvojí láska Judith McNaught

Krásný příběh poutavě napsaný. Milá jednohubka na večer, u které opět ukápla slza. Nejspíš jsem podobný příběh četla už několikrát ale nemůžu se jich stále nabažit. Má první kniha autorky a jistě si přečtu další. Její styl psaní mi sedí. Doporučuji jako oddychovku bez přemýšlení.

25.02.2019 5 z 5

Oddelené postele Oddelené postele La Vyrle Spencer

Hezký příběh

04.02.2019 3 z 5

Nebezpečné vyhlídky Nebezpečné vyhlídky Linda S. Howington

Tak takové počtení jsem si opravdu užila. Děj měl spád, zajímavou a napínavou zápletku a nechyběla ani romantika. Srážím hvězdu za přirovnání "tahal ji sebou jako dementní dítě". Nesetkávám se s takovým přirovnáním poprvé a osobně se mě dotýká. Nechápu, že s takto nemocných dětí si ještě někdo v této době dělá srandu. Možná jsem přecitlivělá ale takto to cítím.

30.01.2019 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Nevím ani co napsat, snad nikdy jsem u knihy tolik nebrečela. Každá stránka se četla plynule a přiznám se, že jsem opět přečetla naráz. Nešlo přestat číst. Tak moc jsem jim fandila. Opravdu procítěné. Příběh nebyl příliš originální ale ten styl psaní, úžasné. A to co se stalo Milesovi mě hrozně rozrušilo, mám miminko a tohle mě dostalo. Jsem ráda, že autorka jim dopřála takový konec.

28.01.2019 4 z 5

Nebezpečná iluze Nebezpečná iluze Winter Renshaw

Pro mě za 5 hvězd. Děj příjemně plynul, narozdíl od Manželské smlouvy byl i lehce komplikovanější. Fajn jsem si odpočinula při čtení. Pokud hledáte něco lehčího ke čtení aneb jak chudá ale inteligentní dívka ke štěstí přišla, doporučuji.

16.01.2019 5 z 5

Hrej hráčem Hrej hráčem Emma Hart

Opravdu nejhorší kniha, kterou jsem dosud četla. Hlavní postavy naprosto neuvěřitelné, tak jako dialogy. Místy vulgární. A měla jsem pocit, že dialogy a chování spíš odpovídá dětem než vysokoškolákům.
SPOILER:
Na začátku knihy se dozvídáme, že hlavní hrdinka je vyhecována svými kamarádkami sbalit, svést a odkopnout největšího plejboje celé školy aby se napravil. Velmi "originálně" se dozvídáme, že k podobnému hecu došlo i mezi plejbojem a jeho kamarády. Přestože hlavní hrdinka je popisována jako křehká malá Maddie, sladká princezna, hned v úvodu knihy do sebe kopne 6 panáků vodky (to jako opravdu?). Pak zápletka s jejím tajemstvím z minulosti a problémy s bratrem (bylo to velmi napínavé, na 10 minut se objevil v kampusu :) ale hroutila se z toho celou knihu. Pořád dokola čteme, že celé to společenství kluků jsou nechutná prasata ale celý tým holek je u nich stále pečený, vařený. Co mě zaráží je fakt, že jedna z týmu holek má být nejlepší kamarádka plejboje už od dětství, přesto nepodrží něco jako bráchu ale pomáhá hlavní hrdince (nechápu?). Postupně se dočítáme, jak se do sebe velmi zamilovávají. Nakonec oba odhalí své plány, naštve se on, pak se naštve ona a zakončíme vše happy endem.
Určitě znovu číst nebudu, lituji jen těch 4 hodin strávených s touto knihou. Nedá Vám nic, naprosto bez hodnoty.

13.01.2019 1 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Nechápu, že jsem ještě dnes ráno hledala další knihu ke čtení, když mi tato ležela před nosem. Četla jsem nepřetržitě, příběh sice není zrovna originální a určitě jsem něco podobného už četla ale má sílu! Nevím jak jinak bych to popsala. Postavy jsou dle mého uvěřitelné, děj plyne krásně, žádná "omáčka" či dlouhé popisy nepodstatných věcí. Každá věta má zkrátka smysl. Zkrátka Vás to vtáhne a už nepustí. Naprosto s klidným srdcem přidávám do doporučených a určitě přečtu někdy znovu.

12.01.2019 5 z 5

Třpytný dvůr Třpytný dvůr Richelle Mead

Určité podobenství se sérií Selekce tu je ale mě to rozhodně nevadí. Příběh byl zajímavý, místy napínavý, chvílemi romantický. Určitě si přečtu časem i další díl ale nechytlo mě to tolik, že bych hned kupovala další knihu.

11.01.2019 4 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Právě jsem dočetla a ještě se slzami v očích píšu komentář, ten konec byl úžasný! První dvě knihy byly dobré, nicméně jsem dočítala, protože prostě chci vědět jak vše dopadne. Ale ten spád příběhu a zakončení jsem nečekala a teď vůbec nelituji, že jsem přečetla.
SPOILER: to umírání A. a milosrdenství A. bylo úžasné

03.01.2019 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Zajímavý děj, velké plus za hrdinku. Přesně tak to mám ráda. Přesto bych uvítala složitější romantickou linku. A hlavně doufám, že v pokračování bude více prostoru pro Temnyje. Kniha se hezky a svižně čte.

02.01.2019 4 z 5

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Právě jsem dočetla a jsem plná dojmů, konec byl úžasný, tak jak to mám ráda. Série se mi moc líbila a doporučuji ji ke čtení jako krásnou oddychovku, přesto tuším, že za týden už nebudu vědět, že jsem knihy četla. Nezanechali ve mě tolik pocitů jako třeba Dvory. Klidně ale přečtu třeba za rok znovu. Neváhejte.

25.12.2018 5 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Kolem této knihy jsem našlapovala po špičkách a opravdu jsem měla velké předsudky. O to větší bylo moje překvapení jak je úžasná! Do příběhu jsem se ponořila, neměla jsem nutkání přeskakovat a konečně se hlavní dvojice nedala dohromady téměř na záčátku knihy. Ráda si počkám... Rozhodně přečtu co nejdříve druhý díl.

23.12.2018 5 z 5

Oběť Oběť Andrea R. Cremer

Přestože jsem četla i lepší série tohoto žánru, nelituji stráveného času i u této. Příběh měl spád, akci, žádná hluchá místa a můj oblíbený milostný trojúhelník. U tohoto žánru hledám relax a odpočinek od každodenního stresu a ikdyž nedávám plné hodnocení, svůj účel série splnila. Doporučuji.

21.12.2018 4 z 5

Nevinná navždy Nevinná navždy Abbi Glines

Konec krásný ale pro mnoho vedlejších postav neuzavřený. Oblíbila jsem si Harllow a je mi líto, že u ní byl příběh nedotažený. Nebo že by snad byla série i o ní? A je mi líto, že Woods neměl víc prostoru, ráda bych znala i jeho příběh s Dellou. A co se týče hlavní linie příběhu, opravdu pěkné, kdo by nechtěl zažít takové "šťastně až navěky", že?

20.12.2018 5 z 5