Unesená nevěsta

Unesená nevěsta https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63269/bmid_unesena-nevesta-Yc3-63269.jpg 4 180 29

Emma Marlowová se rozhodla provdat za velmi mocného a zámožného hraběte Hepburna, aby pomohla vlastní rodině vybřednout ze zničujících dluhů. Svatební obřad má právě začít, když do kaple vjede na černém koni Jamie Sinclair a před zraky užaslých hostů nevěstu odváží neznámo kam. Emma sice ví, že její únosce je odvěký nepřítel rodu Hepburnů a měla by ho nenávidět, ale když… Jamie má vše, co jejímu nastávajícímu zoufale chybí a co rozeznělo její srdce prahnoucí po lásce: je krásný, vášnivý, nebezpečný. Jamie čekal, že Emma bude poddajná anglická slečinka, ale místo toho má co do činění s ohnivou, vyzývavou kráskou, která pro něj představuje až příliš velké pokušení. Hodlá za ni od starého hraběte žádat výkupné, ale jaksi se mu nedaří vidět v ní nepřítele. Jak se zdá, unést nevěstu bylo snadné, mnohem těžší je neztratit kvůli půvabné zajatkyni srdce…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

The Devil Wears Plaid , 2010

katkaq
21.04.2021 3 z 5

U knížky jsem si oddechla a příjemně odpočinula. Někdy dějová linka trošku zadrhávala a dovedla bych si představit lepší propojení, což mě trochu mrzelo.

illca2
17.02.2021 2 z 5

Opět mě volba knížky od paní Medeiros nezklamala. Sice vše předvídatelné, ale obě hlavní postavy knížce dodaly "drajf".

vcielka
01.02.2021 5 z 5

Mam rada Medeiros. Prijemne sa cita, veci posobia presvedcivo, realne. Velmi milo na mna posobila hrdinova starostlivost o Emmu, hlavne v casoch, ked spala a nebola si jej vedoma :) do 5* chyba uz len kusok, pretoze predsa som citala uz lepsie a osobne nemam rada prilis ciernobiele postavy ako bol stary grof. Na svete neexistuje nic ciernobiele a teda ani hrdina a ani padouch. 4.5*

Tynyton
29.09.2020 4 z 5

Příjemné čtení. K samotnému ději mám sice výtky, když si myslím, ze by jej šlo lépe rozvést, ale zasazení do divoké skotské krajiny se mi velmi líbilo. Mělo to úplně jiné kouzlo než tradiční romány zasazené do londýnské společnosti.

petraj30
31.08.2020 4 z 5

Konečně jsem po dlouhé době narazila na knihu, která mě od Teresy Medeiros moc potěšila.
Oba hlavní hrdinové se mi moc líbili, jejich dialogy byly skvělé, občas jsem se zasmála. Jen ta její rodina mi občas pila krev.
Byl to nenáročný, pohodový a z části napínavý příběh, jen mě možná trochu mrzí, že to nemá více dílů, protože další postavy tam určitě byly. Byla jsem moc spokojená a kniha se mi moc líbila:-)

Artep071
05.08.2020 4 z 5

Taková romantická pohodička, trochu napětí, víc culení no bylo to pěkné seznámení s Emmou a Jamiem.

luci2
16.07.2020 5 z 5

Musím říct, ze tato kniha byla nádherná a nenechala jsem si z ni ujít ani stránku. Emma byla úžasná hlavní hrdinka a já se neskonale bavila. A Jamie nebyl vůbec pozadu. Dokonce bych si rada přečetla příběh o Ianu Hepburnovi. Za mě spokojenost. Takže všem vrele doporuciji.

vivalamuff
19.04.2019 4 z 5

Mně se Unesená nevěsta líbila. Ráda prokládám historické knihy historickými romancemi a tahle se dobře čte a je zábavná. Samozřejmě se jedná o takovou pohádku, ale to nevadí. Podle mě je tento příběh od TM jeden z povedenějších; paní autorka má jinak i pár horších kousků. Nejlepší kniha od ní je DO SVÍTÁNÍ TVÁ. Tu bych vám opravdu doporučila!

AniDi
27.03.2019 4 z 5

Příběh sladký, taková milá jednohubka na večer. Škoda, že nebyl děj trošku rozvětvenější. Rozhodně má něco do sebe ale knihám J.G. se nevyrovná, proto 4 hvězdy.

janqa410
27.03.2018 5 z 5

Příjemný a napinavý příběh celý život utiskované Emmaline a nezkrotného horala Jamieho, který se prostě a jednoduše nedokázal sžít s prostředím ve vyšší společnosti. Upřímně, dle měřítek pana hraběte, se mu vůbec nedivím, taky bych raději žila v horách, vždyť mu tam vlastně nic nechybělo. Jejich společný příběh a postupné zamilovávání se, mě moc bavilo. Milé, odpočinkové :)

Lembac
04.02.2018 3 z 5

Jamie unáší Emmu z její vlastní svatby se starým hrabětěm Hepburnem. Spolu se skupinkou Jamieho věrných bojovníků se vydávají na dlouhou a strastiplnou cestu nahoru na horu (Ben Nevis?), aby po určité době mohl Jamie za unesenou nevěstu žádat výkupné. Putování je to náročné - provází je zima, mlha a vůbec nevlídno. Dle vyprávění jsem měla pocit, že ta hora je druhým Mount Everestem, ale poté jsem zjistila, že Ben Nevis měří "jen" 1345m, tak nějak netuším, kam pořád jeli. Ale budiž. Cestou se do sebe hlavní hrdinové zakoukají a také odhalí tajemství Jamieho minulosti (o překvapení není nouze!).

Bohužel mi hlavní hrdinové přišli takoví neslaní nemastní, nějak mě nazaujali. Jinak je to ale příjemný milostný příběh, taková oddechovka na zimní večer.

hroneczek
30.10.2017 5 z 5

Četla jsem před několika lety jedním dechem. Romantické, čtivé, příjemné.

Evaho73
30.09.2017 4 z 5

Nenáročný príbeh na spríjemnenie niekoľkých chvíľ, ktorý môžem iba odporúčiť.

DUNIKO
28.02.2017 5 z 5

Krásné čtení.

ptavichripkaa
25.09.2016 5 z 5

Moc pěkné čtení. Miluju knihy o skotských horalech a Jamie byl prostě úžasný.

evik75
27.08.2016 3 z 5

Hezká kniha, ale znám od této autorky lepší díla.

Hřibče
05.02.2016 4 z 5

Vtipné a milé počteníčko s příjemnou dávkou romantiky, které potěší zvláště teď v těchto zimních měsících. :) Na autorce mám ráda její smysl pro humor a těší mě, že mě ani v této knize nezklamala.

jarkaska
07.10.2015 5 z 5

Opět další pěkná kniha od této autorky.

Samira
27.07.2015 4 z 5

Dala jsem na četná doporučení a dobře jsem udělala, kniha je opravdu velmi pěkná. Sympatické postavy, mnohovrstevná zápletka, vtip, ale i mrazivé pasáže. Hvězdičku ubírám za závěrečné počínání hrdiny, místy se mi zdálo, že byla ona větší chlap, než on. Jinak moc příjemné čtení!

havrmoni
25.05.2015 5 z 5

Nádhera,přesně to co od tohoto žánru očekávám. Nenáročnou romantiku s humorem prostě oddych od všední dní.☺