Ani832 Ani832 komentáře u knih

Pouto Pouto Anna Todd

Určitě nejlepší díl z celé série. Byl zde super zvrat a hlavně - už to nebyla taková bichle. Přišlo mi, že autorka už děj zbytečně tolikrát neopakovala a neprotahovala jako u předchozích dílů. Kniha byla opět velmi čtivá a Hardin a Tessa se konečně většinu času chovají jako dospělí lidé, což je požehnání. Konec mi ovšem přišel celkem uspěchaný. Máme tu zase vzorec “hádka, sex, usmíření”, ale v nejmenší míře v porovnání se všemi předchozími knihami.

+ kratší kniha
+ lepší děj
+ zvraty
+ čtivost
+ hl. postavy už se konečně většinu času chovají dospěle
− celkem uspěchaný konec
− zase vzorec “hádka, sex, usmíření”, ovšem tady je v nejmenší míře v porovnání s předchozími díly

Dávám 4,3 hvězdiček.

Názor na celou sérii:
Znám mnohem lepší série a mnohem lepší knihy. Bylo to fajn, čtivé, ale když se to vezme z hlediska děje, prakticky se pořád opakoval. Příběh není nijak závratný, přelomový a moc si z něj neodnesete (pokud vás ovšem nezajímají různé s. praktiky, které jsou tam vypsané dopodrobna) - klasický romantický příběh pro mladé. U hlavních postav jsem měla chuť je několikrát profackovat, protože se někdy chovali vážně na zabití. Někdy v květnu má vyjít kniha After před námi - pokud si ji přečtu, tak si jí rozhodně půjčím v knihovně. Podtrženo sečteno - nic moc. Doporučila bych vám investovat peníze spíš do jiných, kvalitnějších knih, které mají pořádný děj. Samozřejmě ale pořád platí, že každá kniha má svého čtenáře.

Sérii celkově hodnotím 2,8 hvězdičkami.

07.02.2020 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Bylo to fajn a po dočtení jsem se chtěla dozvědět, jak to bude dál. Kniha je hodně čtivá, měla jsem jí přečtenou tak za půl hodiny. Opravdu miloučký a sladký grafický román, u kterého se často culíte a máte ho přečtený než bys řekl švec. Samozřejmě ilustrace jsou nádherné. Za sebe mohu doporučit, ale po dočtení jsem měla takový prázdný pocit, kniha mi nic nepředala, nijak mě nezasáhla. Děj je předvídatelný, jednoduchý, autorka nemusela nic moc vymýšlet, ale to byl taky účel. Možná nad koupí dalších dílů ještě popřemýšlím, protože se mi za to z jedné strany nechce “vyhazovat” peníze, takže si je s velkou pravděpodobností půjčím v knihovně. Ale jinak roztomilá záležitost, bylo to vážně slaďoučký.

Mimochodem, další díly jsou ještě lepší, tohle je prakticky seznámení se s postavami a celým příběhem, takže doporučuji dát šanci ostatním dílům.

Jinak tenhle komiks jako celek naprosto žeru.

04.02.2020 4 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

Tady byly konečně pořádné zvraty! I tak bych ale knihu alespoň o trochu zkrátila. Příběhu se opět nedá upřít čtivost. Opět se zde opakuje oblíbený vzorec “hádka, sex, usmíření”, ovšem ne v takové míře jako v prvním dílu. Jedním z plusů je i fakt, že se obě hlavní postavy začaly chovat víc dospěle, už nejsou tak impulzivní. Zase nakoukneme do Hardinovy minulosti a v knize odhalíme nejedno tajemství. Také lépe poznáme Tessina otce. Tento díl je rozhodně lepší než dvojka.

+ ZVRATY
+ lepší než druhý díl
+ dospělejší chování hlavních postav
− délka
− vzorec “hádka, sex, usmíření”

30.01.2020 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Druhý díl mi přišel mnohem lepší, než první! Smála jsem se skoro pořád, o vtipné situace skutečně není nouze. Otcovo škudlilství, slovník paní Tiché, zahradníkova obava z nemocí a všelijakých chorob... Fakt skvělý. Pokud se vám moc nelíbil první díl, doporučuji se vrhnout na další, protože ty to vynahradí opravdu vrchovatě.

25.01.2020 5 z 5

Harry Potter: Filmová kouzla Harry Potter: Filmová kouzla Brian Sibley

Pro ty, co milují HP, je tahle knížka nutnost. Dozvíte se spoustu zajímavých faktů o natáčení, výrobě rekvizit... Grafické zpracování je také vynikající.

25.01.2020 5 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Stejně jako prvnímu dílu, knize After Přiznání neschází čtivost. Byly zde moc pěkné popsané pocity hlavních hrdinů, a také se odhalil další kus Hardinovy minulosti. Moc se mi líbí, že je kniha napsána z pohledu Hardina i Tessy - o Tesse víme prakticky všechno, ale Hardinova mysl je tak trochu neprobádaná, takže jsem se víc těšila na kapitoly vyprávěné z jeho pohledu. Určitě se těšte na Hardinovy menstruační vtipy - jsou top!
Několikrát jsem chtěla vstoupit do knihy a oběma hlavním postavám promluvit do duše, nebo je rovnou proplesknout a říct jim, ať se vzpamatují, protože se někdy chovali vážně strašně. Taky mě neskutečně štval Zed - vždycky se tam tak blbě nachomýtnul... Jinak se víceméně pořád držíme začarovaného kruhu hádka, sex, usmíření nebo hádka, “rozchod”, sex. Poslední, co mi vadilo, byly překlepy. Bylo jich tam celkem dost a občas mě vážně rozčilovaly.
Knížka vůbec nebyla špatná, akorát mi chvílemi přišlo, že je to zase to samé dokola. Rozhodně dějově slabší, než jednička. V tomto díle taky není prakticky žádný zvrat - jen na konci, což vás ale taky navnadí se ihned vrhnout na After tajemství.

+ krásně popsané pocity
+ Hardinovy menstruační vtipy
+ dva pohledy
+ Hardinova minulost
− Zed
− pokračování v opakování vzorce “hádka, sex, usmíření (je to ale trochu lepší)
− Tessa i Hardin se někdy vážně chovali na facku
− překlepy
− dějově slabší než první díl

~ Konečný verdikt ~
3,5 hvězdiček z pěti.

22.01.2020 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Nenáročné, milé čtení, ale měla jsem celkem velká očekávání a kniha mě malinko zklamala. Čekala jsem, že se budu víc smát. Jinak kniha byla fajn, nic proti ní nemám, ale zpětně mi druhý díl mi přišel o dost lepší. Jednoduše doporučuji vytrvat a po přečtení se pustit do druhého dílu :).

22.01.2020 4 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Nevím, kde začít. Do knihy jsem se totálně zamilovala a na konci mě uvrhla do fakt hluboké melancholie. Stránky rychle ubíhaly a já jsem čtení kolikrát odkládala, jen abych s příběhem mohla vydržet déle, aby ještě nekončil. Také jsem si uvědomila, jaké mám štěstí, že jsem zdravá. A hlavně - nesmět se přiblížit víc než na dva metry k člověku, kterého miluji, je nepředstavitelné a nikomu bych to nepřála. Došla mi slova, přečtěte si příběh sami a uvidíte. Pět kroků od sebe se řadí do mého seznamu nejlepších přečtených knih v roce 2019. Doporučuji všem.

22.01.2020 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Ten, kdo stojí v koutě byla vážně super kniha a patří mezi mé nejlepší přečtené za rok 2019. Podle mého názoru by si ji měl přečíst asi každý, řekla bych, že si z příběhu můžou všichni něco odnést. Kniha byla čtivá, Charlie akorát v dopisech občas psal jako hotentot, ale to vůbec nic nemění na tom, že příběh je skvělý. Charlie psal dopisy na psacím stroji, a možná by dopisy byly ještě autentičtější, kdyby byly napsané fontem “psací stroj”, ovšem to už je opravdu zanedbatelné, jenom já jsem občas takový hnidopich. Jo, a na zadní straně obálky je napsáno 12+. Samozřejmě každý je na tom jinak, ale od dvanácti to fakt není, vzhledem k tomu, že se tam sem tam probírají věci jako drogy. Doporučila bych tak od 14, 15 let, ale záleží na člověku. A na závěr - fakt bych si přála se někdy cítit nekonečně. Můžu jen doporučit a chystám se někdy kouknout i na filmovou adaptaci.

09.01.2020

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Četla jsem jako povinnou četbu, knížka má své poselství, ale čekala jsem od ní víc akce. Jinak jako povinná četba se kniha čte docela dobře.

02.01.2020 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Oproti trilogii Selekce je tohle slabota. Hlavní hrdinka nesympatická a obecně jsem od knihy měla mnohem větší očekávání.

02.01.2020 3 z 5

První První Kiera Cass

Enormě vyrovnává druhý díl! Skvělé zakončení, nemám co vytknout. Prostě moje oblíbená série. :)

Elita Elita Kiera Cass

V tomto díle se America neustále rozhoduje - Aspen nebo Maxon? Celá kniha je prakticky jen: Maxon je určitě můj vyvolený! Pak se ovšem do středu dění zase připlete Aspen, který se Mer nechce vzdát. A America? Mění názor! Maxon je vlastně podvodník, vezmu si raději Aspena! A pořád dokola.

Jinak je kniha stejně čtivá jako předchozí díl, jen vás tady bude chvílemi America svou nerozhodností dost štvát.

02.01.2020 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Taková oddechovka, nemusíte nad knihou moc přemýšlet. Oceňuji hlavně čtivost a zajímavý svět. Celá série se řadí mezi mé oblíbené. :)

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Upřímně - nic moc. Kniha mě moc nebavila a prakticky od začátku jsem věděla, kdo je vrah. Chystám se dát šanci knize od stejné autorky Nevítaný host, tak jsem zvědavá.

02.01.2020 2 z 5

Tajemné bratrstvo pana Benedikta a nebezpečná výprava Tajemné bratrstvo pana Benedikta a nebezpečná výprava Trenton Lee Stewart

Výborné pokračování, akorát mě mrzí, že další dvě knihy z této série nejsou přeložené do Čj. Série se asi moc neujala a to mi přijde jako velká škoda.

02.01.2020 5 z 5

Tajemné bratrstvo pana Benedikta Tajemné bratrstvo pana Benedikta Trenton Lee Stewart

Skvělá kniha! Objevila jsem ji úplnou náhodou a vůbec toho nelituji! Patří k mým nejoblíbenějším knihám. Hrozně mě štve, že nebyly česky vydány další díly.

01.01.2020 5 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Pořád se tam nic moc nedělo, po Sedmilhářkách a Na co Alice zapomněla velké zklamání. Když si knihu nepřečtete, o nic nepřijdete. Ale čtivé to bylo, to jo.

31.12.2019 2 z 5

Komu straší ve věži Komu straší ve věži Marie Rejfová

Super pokračování knihy Kdo jinému jámu kopá, zase hodně čtivá knížka, a už zase jsem neuhádla pachatele. :) Tak se pozná dobrá detektivka (já ale viníka nepoznám skoro nikdy, ale tak což). Rozhodně doporučuju.

31.12.2019 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Super detektivka, hodně čtivá kniha, nemohu nic vytknout. Určitě stojí za přečtení.

31.12.2019 5 z 5