Ani832 Ani832 komentáře u knih

Sadie Sadie Courtney Summers

Podle mě super knížka, kterou beru spíš jako detektivku. Kapitoly jsou skvěle zakončené, takže nutně potřebujete vědět, co se bude dít dál. Taky je super rozdělení kapitol - jedny z pohledu Sadie a jedny jako podcasty. Určitě doporučuji. Ale ten konec?! Budu věřit, že to nakonec snad dopadlo dobře.

28.12.2019 5 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Téhle knize nemám co vytknout - byla neskutečně čtivá, obsah mě bavil, byla to spíš taková lehce romantická oddechovka. Moje první kniha od Kasie a rozhodně ne poslední!

28.12.2019 5 z 5

Celá kniha je jen o vtipných a zvláštních hláškách z knihkupectví. Je to taková oddechovka, ale od knihy jsem čekala víc. Moc hlášek mě nerozesmálo, ale někdy tam najdete opravdové perly.

28.12.2019 3 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Miluji autorova skvělá slovní spojení, obraty a obecně jeho styl psaní. U knihy jsem se hodně nasmála, některé situace jsou opravdu vtipné, mnoho z nich mi připomíná sebe samu, protože někdy jsem vážně docela nemehlo. Autor má docela specifický humor, který nemusí každému vyhovovat. Ilustrace od dua Tomski&Polanski jsou pomyslnou třešničkou na dortu. Kniha rozhodně stojí za to, a docela vás i naláká k tomu, podniknout nějakou pouť nebo se jít jen tak projít a objevovat.

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Tak tohle byla pecka! Pro mě hned po Sedmilhářkách nejlepší kniha od Moriarty. Příběh se postupně rozuzlovává, až pomalu začínáte chápat, co všechno se v těch deseti letech, které si Alice nepamatuje, stalo. Nemám tomu co vytknout, originální, knížka určitě stojí za přečtení.

Polibek Polibek Anna Todd

Když jsem knihu poprvé prolistovala, tak moje první myšlenka byla: Co je to sakra za úchylárnu?! Dala jsem tomu tak 2 týdny a řekla si, že tomu dám šanci. A moc jsem nelitovala. Je to extrémně čtivá knížka, ale v ní fakt hodně erotických scén (na to jsem si překvapivě rychle zvykla). V příběhu se pořad opakuje vzorec “hádka, sex, usmíření”, ale bylo mi to víceméně jedno, protože ta čtivost je neskutečná, a hned jak jsem to dočetla, potřebovala jsem druhý díl. Ale ten jsem si bohužel nekoupila společně s jedničkou, protože jsem si tím pořád nebyla jistá. Ovšem když se nad tím tak zamyslím, děj není nějak extra zajímavý a na začátku se neděje prakticky nic - čtivost se knize ale nedá upřít.

Dávám 3,5 hvězdiček.

26.12.2019 4 z 5

Marokánka Marokánka Christine Mangan

Mám z ní trochu rozporuplné pocity, nechám si to ještě projít hlavou. Je to takové psycho/detektivka. Minulost se začíná postupně odhalovat, už od začátku jste napjatí, co se tehdy stalo, a jak to mezi nimi vlastně je. Začátek se docela pomalu rozjížděl, ale pak to začalo být lepší. Zajímavá a čtivá kniha, ale úplně nevím co si o ní mám myslet...

Podle mě jsem ji prostě nedokázala docenit a určitě chci knize dát druhou šanci.

3,5*/5*

26.12.2019 4 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Tak tohle byla pecka! M I L U J U! Super fantasy na motivy historických událostí. Kniha vážně mile překvapila a doporučuji všemi deseti ❤️ Také je obdivuhodné, že knihu napsaly tři autorky, protože někdy není úplně lehké se na všem shodnout.

26.12.2019 5 z 5

Na spadnutí Na spadnutí Jeff Kinney (p)

Další skvělý díl Malého poseroutky a o vtipné a někdy i absurdní situace je zase postaráno. Můžu jen doporučit knihu i celou sérii.

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Při čtení knihy jsem byla občas lehce zmatená, protože je napsaná filozofickým stylem, takže bych ji doporučila spíše sečtělejším čtenářům. Bylo skvělé, že jsem se v průběhu čtení knihy dozvěděla, co název znamená a to mu dodává nový rozměr. Vyvolávala a vyvolává ve mně docela silné emoce a na konci jsem si i poplakala, což se mi u knih nestává skoro vůbec. Musím přiznat, že ta scéna s broskví je opravdu trochu zvláštní. Jednou bych určitě chtěla zhlédnout i film :) A nakonec... miluju tu obálku!