Anezves Anezves komentáře u knih

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Posledních 200 stran jsem vyloženě zhltla… co na tom že jsem měla jít další den do práce, ve tři ráno jsem spokojeně zavřela knížku a moje knihomolská dušička byla uspokojena.
Nemohla jsem se odtrhnout, příběh mě zcela pohltil, od začátku až do konce. Zamilovala jsem se do postav. Do jejich tajemství.
Vřele doporučuji.

30.11.2021 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Bylo to nečekané, neuvěřitelné a neslo to určité poselství. Kniha se krásně četla, a zanechala ve mně takovou emocionální stopu. Můžu jen doporučit. A těším se na rereading. :-)

30.04.2020 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

No, co k tomu říct... Nevím co jsem čekala, ale bylo to úžasné. Hunger games miluju a v další knihu z tohoto světa jsem ani nedoufala. Bylo zajímavé sledovat vývoj toho, jak hry vlastně vypadaly původně a proč se to všechno změnilo. Velice doporučuji.

28.10.2020 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Začněme tím, že scifi není můj šálek kávy, pokud možno se tomuto žánru vyhýbám, ale po téhle knize jsem pokukovala už dlouho, a zajímalo mě, jestli ten příběh bude vůbec nějak dávat smysl, a jestli to celkově zapadne tak jak má.
První část knihy mě uvedla do děje a nechala mě zvyknout si na způsob jakým je psaná. A celkově šlo o tu "klidnější" část. Zbytek knihy, asi tak polovinu, jsem už nedokázala odložit. Věděla jsem že by mi kniha nedala spát, a tak jsem četla a četla.
Kniha už potom nabírala jen na obrátkách, za každým rohem čekala hrdinku důležitá rozhodnutí. Člověk už si skoro ani neuvědomoval z jakého pohledu vlastně na příběh pohlíží.
Kniha byla dobrou volbou, je krásná co se týče grafické stránky a obsahově se mi taky líbila (bez romantické linky by to nešlo).

24.10.2020 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Toto dílo není zrovna můj šálek kávy, scifi moc nemusím. Očekávala jsem od knihy úplně něco jiného. V podstatě se v knize odehráli asi tak 3 nebo 4 hlavní scény, jinak se v podstatě nic nedělo, a přišlo mi, že šlo spíš o poznání světa a postav a jejich motivů. Knížku jsem četla až neskutečně dlouho, spoustu scén mě to nebavilo a bylo to zdlouhavé do čtení jsem se musela vyloženě nutit. Chtěla jsem ji zkusit vzhledem k recenzím, a už jen díky nim bych chtěla sérii dát ještě šanci, takže druhý díl zkusím, a doufám, že bude lepší než první díl.

12.06.2020 2 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Sarah J. Maas a její knihy znám už hodně let, začalo to Trůny, pak byly Dvory a teď Rody… Zamilovala jsem si její styl psaní i vyprávění už tehdy, a moc ráda se k ní vracím.

Je pravda, že příběh měl pomalejší start, ale to mi vlastně vůbec nevadilo, autorka to vynahradila strhujícím dějem. V podstatě se mi opět stalo to, co vždy u jejich knížek… začetla jsem se tolik, že jsem v podstatě nedělala nic jiného. A i když jsem si nečetla tak jsem na to pořád musela myslet, a těšila se, až si k tomu zase v klidu sednu.

03.11.2022 5 z 5

Celou tu dobu Celou tu dobu Rachael Lippincott

Začnu tím, že jsem měla donedávna takovou menší čtecí krzi, to asi každý zažil. Vždycky mám potřebu najít nějakou knížku, která mě z toho vytáhne, žánr co normálně nečtu, něco co mě nakopne…

A tahle kniha? Byla přesně to, po čem moje knihomolské srdce pookřálo. Je sice krátká, ale autorkám se povedlo mě absolutně okouzlit.
Narazila jsem na ni náhodou, a jsem moc ráda, že jsem si jí vybrala. Všem co se chtějí nechat okouzlit a pobláznit: Jděte do toho, kniha je to krátká, ale stojí za to, nebudete toho litovat.

26.09.2021 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Nevlastní sestra je příběh o dívce, která neví kým doopravdy je. Ze začátku mě kniha moc nebavila, vlastně začínala koncem pohádky kterou všichni známe, a ani jsem moc nevěděla co od knihy očekávat. Tak ve třetině knihy se to zlomilo a mě to doopravdy chytlo. Bavilo mě jak se všechno proplétá, jak Šance a sudička kují pikle a jak si sama Isabelle hledá svou vlastní cestu. Autorka mě tak vtáhla do děje, že jsem nemohla knihu odložit a musela číst a číst. A pak byl najednou konec. Už se těším na další knihu a vřele doporučuji tuhle.

24.03.2021 5 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Miluju to!!! Ten konec… Byly momenty kdy jsem věděla co přijde, ale i tak mě kniha nadchla. Nemůžu se dočkat dalšího dílu, protože v tuhle chvíli vážně nevím co bude dál. Tak Maasová, doufám že mě dostaneš…

15.11.2022 5 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Na knihu jsem netrpělivě čekala už od té doby, co jsem přečetla druhý díl. Protože konec byl tak strašně zrazující, že jsem byla zvědavá jak se s tím Jude popere a jak bude vypadat její návrat. Hrozně dlouho jsem se těšila kdy už se objeví Cardan, a když už se objevil tak se nic nevyřešilo a zase zmizel. Líbilo se mi, kolik pocitů se u mě v průběhu čtení vystřídalo. Chtělo se mi chvílemi brečet i smát. Celá série byla za mě super a doufám, že se třeba někdy do Země víl ještě "podívám".

04.08.2020 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Úžasné fantasy, kniha není nabitá dějem, uprostřed knihy se v podstatě neděje nic. Je nabitá romantikou, sarkasmem a objevováním námi ještě nepoznaného světa a magie. Autorka si vybudovala svět čarodějnic a historii této země, což za mě bylo super, a navíc to dokázala skvěle a pochopitelně předat. Další věcí je tedy samotná magie, skvěle promyšlené. Postavy mě okouzlily a ta 'slowburn+hate to love' romantika měla prostě něco do sebe. Jsem moc zvědavá co nám autorka předvede dalších dvou dílech. Protože do dalšího dílu se pustím stoprocentně. Moc doporučuji, neváhejte a pusťte se do toho.

02.05.2020 5 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Dvory jsou moje asi nejoblíbenější série vůbec, ráda se k ní vracím. Ale z téhle knihy jsem měla trochu strach, protože řekněme si upřímně Dvůr mrazu a hvězd bylo velké šlápnutí vedle, a musím říct že jsem to ani nedočetla.

Z této knihy jsem ale nadšená!!
Začátek byl pomalý, ale rozjelo se to krásně. Od poloviny jsem se nedokázala odtrhnout a nemyslela jsem v podstatě na nic jiného než na tento příběh a jeho hrdiny. Bavila mě Nestina změna. To jak se cítila mě donutilo popřemýšlet i nad sebou. Autorka se zabývá ani ne tak dějem, jako spíš právě pocity, láskou a přátelstvím. Za mě to pojala skvěle i co se týče nových postav, ty jsem si hned zamilovala.

Doporučuji všem co mají rádi Dvory a nezlomili nad nimi hůl i přes ten hrozný přešlap.

07.04.2022 5 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

Za mě rozhodně doporučuji. Kniha mě rozbrečela, překvapila a vyplnila má očekávání. Zajímalo by mě, jestli autorka dorozvede "prášek" v dalších svých knihách, nebo už "přehodí výhybku" a dá se zase jiným směrem do nového fantasy světa. I když bych byla popravdě řečeno radši kdyby zůstala v tomto světě, protože věřím, že nám má stále co nabídnout.
Pokud váháte nad touhle sérii, tak říkám jděte do ní, stojí to za to. Sama jsem obě dvě knihy přečetla (celkem) během týdne, bylo to čtivé, dobré, a ani mi nevadilo střídání pohledů hlavních postav, na čemž si spisovatelka docela zakládá. Jděte do toho ;)

15.06.2020 5 z 5

Bouřná vrána Bouřná vrána Kalyn Josephson

Kniha se mi docela líbila, vrány byli super, akorát pro ně nebylo moc prostoru, což vzhledem k ději, možná pochopím. Ale co mě moc nenadchlo byla romantická linka, vůbec bych jí tam necpala, nepřipadala mi tam správně. Bylo fajn jak se autorka zaobírala depresí a tím jak se s tím hrdinka vypořádávala. Za mě dobrá oddechovka.

30.04.2020 3 z 5

Polibek vítězů Polibek vítězů Marie Rutkoski

Úžasný závěr úžasné trilogie... Samozřejmě, že bych ráda měla v knihovně celou sérii, ale tak pořád si říkám, že lepší e-kniha a uzavřít to, než to nechat ležet ladem. Navíc jsem na tuhle knihu čekala jako na smilování, takže jsem Fragmentu vděčná alespoň za to.
Kniha nebyla žádným překvapením, ale i přesto se mi u ní tetelilo srdíčko. Takže za mě 5

23.01.2020 5 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

No, co vám budu povídat... To byla opravdu jízda... Jen mě teď mrzí, že není ještě 3.díl, protože jinak bych už od toho čtení neodešla vůbec. Ten konec, to byla bomba, autorka se každou chvíli vytasí s plánem či zradou a všechno odhaluje tak nějak postupně. Za mě lepší než první díl. A určitě budu mluvit za spoustu lidí, když budu doufat, že třetí díl vyjde fakt brzo...

06.01.2020 5 z 5

Zrada vítězů Zrada vítězů Marie Rutkoski

Upřímně... Tahle knížka mi zlomila srdce, vím, že asi dost lidí mé pocity nesdílí, ale takovou "slaďárnu-neslaďárnu" jsem prostě potřebovala. Moc jsem téhle sérii nedávala, ale absolutně mě okouzlila. Ten svět je promyšlený, postavy taky a o zvraty se člověk nemusí už vůbec bát. Neříkám, že knížka není místy předvídatelná, ale dokáže taky překvapit. Nemůžu se dočkat poslední knihy.

13.09.2019 5 z 5