Anette99 Anette99 komentáře u knih

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Zajímavá knížka, četlo se to dobře, ale občas mě doktor a celá jeho rodina silně vytáčeli :D

27.01.2021 4 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Tady mám hodně rozporuplné pocity... Námět super, deprimující temná atmosféra, pro mě šokující konec (tady jsem se ani nepokoušela hádat, kdo je vrah). Ale bylo to moc dlouhé, a bylo tam moc postav (hostitelů). Občas už jsem se v nich ztrácela, a nepamatovala si, co přesně kdo udělal, jaké střípky odhalil atd. Kdyby tam byli hostitelé tak čtyři, asi by se to četlo daleko lépe. Navíc vysvětlení toho všeho mi přišlo takové krátké, chtěla jsem vědět víc, jak ty časové smyčky vznikají, ne jen to, že je to součást něčeho, a kdo je morový doktor, lokaj,...

24.01.2021 3 z 5

Ledoví piráti Ledoví piráti Dirk Husemann

Pomalejší rozjezd, nemohla jsem se zpočátku úplně začíst. Ale potom se příběh pěkně rozeběhl. Bylo to dobrodružné, setkáme se s lidmi z různých raně středověkých národů, román se odehrává na historickém pozadí, kdo ví, zda se to tak (nebo podobně) opravdu nestalo.

22.01.2021 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Pro mě zatím nejlepší díl ze série. Rozhodně lepší než Noční lov, a o chlup lepší než dívka v ledu. Možná to bylo tím, že v tomto díle Erika vystupovala příjemně, a nechovala se jak hysterická kráva, která se akorát hádá s nadřízenými a zbytečně si pak vše komplikuje. Dále se mi líbilo, že se vyšetřoval zločin z minulosti, to mám v detektivkách nejradši.

17.01.2021 5 z 5

Drákula Drákula Bram Stoker

Chvílemi to bylo zdlouhavé, hlavně některé dialogy mezi postavami. Ale jinak se mi to líbilo, nejvíc asi začátek a konec.

15.01.2021 4 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Kdysi jsem koukala na film, ale teď při čtení knihy jsem si uvědomila, že už si ho vůbec nepamatuju, takže to musím někdy napravit :D každopádně kniha byla čtivá, napínavá, postavy mi sedly, Lecter byl svým způsobem fascinující.

12.01.2021 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Tady jsem dost váhala, kolik hvězd dát. Škoda, že nejdou dávat poloviny, pro mě by to bylo na 4,5. Lepší než Craven Manor, o malinko horší než Duch domů Ashburnů - déle se to rozbíhalo, ale co se týče toho, jak to bylo strašidelné, to bylo tak nastejno. Akorát ten přemrštěně šťastný konec to zkazil, epilog tam byl navíc. Takže nakonec dávám 4*, protože konec v Ashburnech byl také dobrý, ale tak přiměřeně.

10.01.2021 4 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Tenhle díl pro mě zase posunul laťku o něco výše. Jednak to bylo čtivé a napínavé, jako vždy, a jednak se mi hodně líbily podrobnější sondy do života Kim, a také přehled případů, na kterých se svým týmem od počátku série pracovala. Už teď se těším na další díl, a doufám, že těch dílů bude ještě hodně.

07.01.2021 5 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Trochu slabší, než minulé díly, ale pořád skvělé. Sakra, ten konec?! Potřebuju nutně další díl..

05.01.2021 4 z 5

Misery Misery Stephen King

To byla jízda od začátku až do konce. Paul se po nehodě dostane k jeho psychopatické fanynce, která skrývá děsivé tajemství. Paul sám brzy zjistí, že jeho "hostitelka" je šílenec. Annie ho nutí psát velmi surovými metodami. Když si člověk říká: "Wow, to je docela drsný.", tak přijde ještě horší mučení. Konec jsem doslova hltala, potřebovala jsem vědět, zda se z toho pekla Paul dostane.

02.01.2021 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Skvělý Carter mě opět chytil a nepustil. Během pár hodin přečteno, opravdu se nešlo odtrhnout. Opět šílenec, tentokrát ale perfektně připravený na každý krok vyšetřovatelů. Napětí vzrůstalo po celý děj, na konci se dalo doslova krájet a já četla četla se zatajeným dechem. Už teď se těším, až vyjde další kniha s Hunterem a Garciou.

28.12.2020 5 z 5

V zajetí zimy V zajetí zimy Naomi Novik

(SPOILER) V zajetí zimy byla ještě lepší kniha, než Ve stínu hvozdu. Bylo tam víc magie a tajemna, více postav, ale děj nebyl překombinovaný (Ve Hvozdu občas trochu ano). Také se mi líbil život obyčejných lidí. Postavy mi seděly všechny, svým způsobem mi byli sympatičtí i car a Staryk, když se ukázalo, že vlastně nejsou až tak krutí.

17.12.2020 5 z 5

Skořápka Skořápka Ian McEwan

Hodně zajímavá kniha. Je vyprávěna z pohledu ještě nenarozeného dítěte, které naslouchá, jak jeho matka se svým novým přítelem plánují vraždu. A to knihu dělá výjimečnou. Ze začátku jsem se nemohla úplně začíst, bylo to jiné, ale postupně se mi to začlo opravdu líbit. Potomek chce zabránit vraždě, ale samozřejmě je bezmocný. Jediné, co může udělat, je přijít na svět ve správnou chvíli a aspoň tak umožnit spravedlnost.

09.12.2020 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Druhý díl byl poměrně slabý. Vrah byl odhalen poměrně brzy, i jeho motivace, proč to dělal. Erika se tady chovala docela protivně. Nepřidalo tomu ani umělé vytvoření konfliktu mezi policejními sbory, to bylo opravdu zbytečné. Takhle by to bylo na 4*. Ale co mi hodně vadilo, bylo neustálé podprahové podsouvání homosexuálních vztahů (řešilo se to tam fakt moc), proto odebírám ještě hvězdičku.

07.12.2020 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Tohle bylo o dost lepší, než Craven Manor. Tady jsem se fakt bála, četla jsem to v noci a zrovna když jsem byla doma sama. Narozdíl od Craven Manor se tady napětí táhlo skoro celou knihu, a i ta atmosféra byla taková lepší, hustší, tajemnější. A kocour byl moc fajn :)

04.12.2020 5 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Nic moc... Narozdíl od Banánu mi tam chyběl ten humor. Takže se z toho stala pouze laciná romantika.

01.12.2020 2 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Myslím, že jsem si zamilovala další krimi sérii. Erika je sympatická, a tvrdě jde po tom, aby všem obětem přinesla spravedlnost, a to i přesto, že prožívá těžké období, a že do vyšetřování zasahuje vlivná rodina. Fajn byli i Marsh (který se ale tedy nechal ovládat politikou a vlivem, takže mu skóre trochu kleslo) a ostaní členové týmu, kromě Sparkse.
Co se týkalo rodiny, Douglasovi - Brownovi mi neseděli od začátku, jen jsem nevěděla, kdo a proč.

28.11.2020 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Tak tohle mi moc nesedlo. Děj se táhl, nedělo se nic moc zajímavého, hodně se odbíhalo (třeba linka s Birggitou), Harry pořádně nevysvětloval svoje myšlenkové pochody, příběh byl přerušován starými báchorkami, které tam vůbec nemusely být. Co mi hodně vadilo, byly ty anglické fráze. Proč? Vždyť spolu mluvili anglicky normálně, tohle jen znepříjemňovalo čtení... Možná jsem ovlivněná tím, že jsem kdysi četla Žízeň, která byla parádní, tak mi tohle přijde hodně slabé. Ale zase kdybych ji nečetla, Netopýra asi nedočtu a nebudu mít chuť si časem přečíst celou sérii s HH.

24.11.2020 2 z 5

Slon pro Karla Velikého Slon pro Karla Velikého Dirk Husemann

O darování slona Karlu Velikému jsem doteď nevěděla, takže oceňuju, že se román opírá o skutečné události. Příběh se mi líbil, byl dobrodužný, ale na konci také smutný. Kniha mi přišla lepší než Lovci knih.

20.11.2020 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

A sakra.
Přesně tohle jsem si řekla, když jsem dočetla poslední slovo. Od začátku to bylo šílené. Zamotané. Někdy až děsivé. Chvílemi jsem nevěděla, komu mám věřit. Dokonce jsem jednu dobu byla přesvědčená, že Porter opravdu není úplně nevinný. Až konec mě přesvědčil. Kolik lidí v tom jelo a proč vlastně. Vraha jsem snad trochu i chápala, flashbacky nás zavedly do velmi temné minulosti.
Hvězdičku strhávám za to, že místy už to bylo opravdu překombinované, vyskytovalo se zde hodně postav a já se v tom občas docela ztrácela.

15.11.2020 4 z 5