Mlčení jehňátek

Mlčení jehňátek https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45003/bmid_mlceni-jehnatek-Qr9-45003.jpg 5 1942 264

Hannibal Lecter série

Psychopatický vrah Dr. Lecter pomáhá agentům FBI při pátrání po sadistovi vraždícím mladé ženy, aby se nakonec sám ve svých představách stal ženou. Mladá agentka Clarice Starlingová je jediná, se kterou Dr. Lecter hodlá spolupracovat, ale žádnou informaci jí nedá lehce.

Literatura světová , Horory , Thrillery

Vydáno: , Alpress

The Silence of the Lambs , 1988

Bedrich84
24.02.2024 4 z 5

Klasika žánru. Detektivní thriller. Skvěle propracované postavy, geniální kanibal doktor Lecter, jen o něco méně geniální studentka FBI Clarice Starlingová, jejich rozhovory, ze kterých mrazí. Hledání sérového vraha žen, kukly, můry, šicí stroj. Hodně silná atmosféra. Spousta zdánlivě nesouvisejících symbolických věcí, které do sebe skvěle zapadnou a všechno dává smysl.

Karin92
18.01.2024 3 z 5

Moc dobře napsaná kniha.

dencazrnu
14.01.2024 5 z 5

Moje druhá přečtená kniha s Hannibalem a opět to byla dokonalá jízda od samého začátku. Velmi se mi líbilo, že Dr. Lecter tady dostal mnohem více prostoru, než tomu bylo v předchozí knize (Červený drak). Celkově si autor zase pohrál s jednotlivými postavami, vykreslil je do posledního detailu a nic neponechal náhodě. Hlavní záporák Jame Gumb byl magor každým coulem a když jsem po přečtení draka myslela, že mě nic nepřekvapí, šeredně jsem se mýlila. Do knihy jsem se opravdu tak začetla, že mi běhal mráz po zádech. Do budoucna si ještě nějakou knihu s Hannibalem určitě přečtu, protože potřebuji vědět, jak tohle všechno dopadne.

Bafy
11.01.2024 4 z 5

Kniha dobrá, ale celou dobu jsem měla před očima filmové představitele :-)

PetK
13.12.2023 3 z 5

Tohle je asi ten typ knížky, kterou jsem měla raději číst než poslouchat. Myslím, že audio tomu spíš uškodilo, nebylo mi příjemné.
Film Mlčení jehňátek zná asi každý a bavilo mě zjistit, co scenaristé vypustili, stejně jako vyšetřování v době před mobilními telefony a dalšími vymoženostmi.

Petronela16
25.11.2023 5 z 5

Tiež som dostala chuť na niečo staršie, takže som si vypočula tuto,uz psychothrillersku "klasiku". Veľmi som si to užila, síce trošku staršia nahrávka, ale tak pred " rokmi sa tie rôzne šumy neriešili.Pre mňa plný počet* , da sa to znova a znova čítať, alebo vypočuť.

Corso
09.11.2023 4 z 5

Pripomenuli ste mi tu nedavno Mlceni, tak som si to zobral do ruky, znova listoval, a nakoniec pozrel film. :)
Knihu som si kupil este v casoch kedy film zbeletrizovany, pripadne povodna predloha nejakeho filmu malo zmysel kupit, lebo na filmy sa chodilo len do kina, VHS este u nas nedohladne, pripadne drahe ako polka Skodovky. A tak ste sa skor ako k filmu dostali k Tancu s vlkmi, Indiana Jonesovi, Hanibalovi skor ku knihe.
A treba povedat, ze tento mrazivy radikalny milostny roman... ano za tymto zaradenim si stojim... pretoze v jadre to milostny roman je, je silne citatelny a napinavy. Necudo ze dal zaklad uplne novemu zanru o seriovych vrahoch.

katerina3502
08.11.2023 5 z 5

Výborná kniha, zejména konec je velmi svižný a ubíhá velmi rychle, film jsem neviděla, takže jsem uplně něvěděla do čeho jdu, ale vůbec to nebyla chyba zvolit tuto knihu. Opravdu napínavý příběh od začátku do konce, můžu jen doporučit.

85098211
03.11.2023 5 z 5

Mlčení jehňátek...
Tato kniha se mi do rukou dostala zhruba před třiceti lety, kdy jsem ji přečetla jedním dechem. Film jsem nikdy neviděla a předpokládám, že se to už ani nezmění. Teď jsem si ale říkala, že by nebylo špatné si knihu zopakovat ;-). A musím přiznat, že byla skvělá i nyní! Clarice Starlingová je sympatická mladá studentka FBI, která je pověřená navázat kontakt s uvězněným psychopatickým a zároveň vysoce inteligentním kanibalem Hannibalem Lecterem. Ten má vyšetřovatelům pomoct najít masového vraha, který dostal přezdívku Buffalo Bill, protože ženy stahuje z kůže. Clarice se opravdu víceméně podaří Lectera získat na svoji stranu, ale po určité době se něco pokazí (nebudu prozrazovat, co přesně) a tato spolupráce uvízne tak trochu na mrtvém bodě. A potom, téměř v poslední části knihy, dojde k něčemu, s čím určitě nikdo nepočítal...
Za mne knihu jednoznačně doporučuji, jsou v ní sice i hodně nechutné a brutální scény, ale dá se to přežít ;-). A já se domnívám, že si pozornost čtenářů plným právem zaslouží...

666Jitka
18.10.2023 5 z 5

Mlčení jehňátek jsem si vychutnala jako četbu na pokračování na Českém rozhlasu a opravdu to stálo za to. Je sice pravda, že snad každý zná dnes již kultovní film a tudíž ho kniha, pokud ji nečetl dříve než viděl film, nemůže překvapit, ale přesto jsem si poslech v podání Davida Viktory vskutku užila. Samozřejmě mi automaticky naskakovaly k postavám v knize tváře herců, ale to už z hlavy člověk prostě nevyndá. Rozhodně byla tato kniha, potažmo film, oprávněně trhákem své doby snad na celém světě.

Kiu
18.10.2023 4 z 5

Poslechla jsem knihu jako audio. Velmi se mi zalíbil styl psaná. Díky knize se podívám i na film a možná sáhnu i po dalších knihách autora.

maja2712
12.10.2023 4 z 5

Poslechnuto díky CRo, film jsem viděla v devadesátých letech jako studentka a doteď si pamatuju některé scény, které se mi při poslechu knihy vybavovaly. Za mě je film nepřekonatelný.

bosorka
12.10.2023 4 z 5

Film byl v 90. letech skoro zjevení, byli jsme z něj tehdy docela paf. Knížku jsem ale nikdy nečetla, napravila to až teď při poslechu rozhlasového zpracování, které se velmi povedlo. Poslech byl napínavý, i když člověk věděl, jak to dopadne. Nicméně mě pozitivně překvapilo, jak dokázal být film věrný předloze.

Etilik585585
05.10.2023 5 z 5

Pěkné čtení ,za mne žádná nuda.
Takže mohu jen doporučit

ivousekk
03.10.2023 5 z 5

Skvele, napinave, zvracene. Ke konci jsem se nemohla odtrhnout.
CRo na 1*

Crozz
02.10.2023 3 z 5

Některé pasáže nudné, některé výborné, takže průměr.

Anavi8912
02.10.2023 4 z 5

Poslechnuto jako audio kniha v podání Davida Viktory. Film jsem viděla před mnoha lety. I přesto se mi při poslechu vybavovaly scény z filmu v nepřekonatelném podání Anthonyho Hopkinse a Jodie Fosterové.

kayu
28.09.2023 4 z 5

Moje jediná zkušenost s Hannibalem byla doposud pouze seriál s Madsem Mikkelsenem v hlavní roli, který patří k mým oblíbeným. Ke této knize jsem se dostala díky audioverzi Českého rozhlasu, která byla zpracovaná moc hezky. Co se týče příběhu a stylu psaní, ani jedno mě neoslnilo tak, jak jsem si zprvu myslela. I tak jsem si ale příběh užila a pravděpodobně sáhnu i po dalších dílech.

tulipi
23.09.2023

Viděla jsem film - 1991, přečetla jsem knihu - 1992 a nyní - 2023, po letech, jsem si příběh připomněla díky Českému rozhlasu v audio verzi; jako mnozí další tady :o)

davidurban1973
23.09.2023 4 z 5

Odposlechnuta audioverze Českého rozhlasu a musím říct, ze velice pěkně namluvené. Příběh perfektní.