anet.myblog anet.myblog komentáře u knih

Láska & gelato Láska & gelato Jenna Evans Welch

Knížku Láska & gelato jsem četla už několikrát. A tohle léto si žádalo další re-reading!
Příběh se odehrává v italském Toskánsku. Sledujeme hlavní hrdinku Linu, které zemřela maminka na rakovinu. Ještě předtím ji ale řekla, že chce, aby Lina strávila rok ve Florencii. Lina se tak vydává do Itálie za svým otcem. Objevuje zde tajemství své matky, ale taky svojí první pravou lásku.

Tahle knížka je skvělá a každým dalším přečtením se mi to potvrzuje. Prostředí Florencie a Toskánska znám už docela dobře, takže si celý příběh dokážu ještě líp představit. Nejenom, že tady máme sladkou romantickou linku, ale Lina po celou dobu objevuje tajemství své zesnulé matky. Jo, ale i Rena jsem si úplně zamilovala.
Pokud hledáte skvělou Y&A letní contemporary s romantickou linkou, tohle je ono. Moc doporučuju!

19.07.2021 5 z 5

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

Knížku Ostrov lhářů (We were liars) jsem viděla všude na zahraničních knižních profilech a nalákalo mě to tolik, že jsem se rozhodla jí dát taky šanci.
Vlastně jsem vůbec nevěděla do čeho jdu, protože z anotace se toho moc nedozvíte, ale to je vlastně jedním ze záměrů.
Tahle knížka byla zvláštní a prostě divná. Nemyslím to nějak negativně, ale vážně nevím, jestli jsem někdy podobně divnou knihu četla. Možná by to šlo malilinko přirovnat ke knihám Johna Greena.
Během čtení jsem vlastně furt nevěděla na čem jsem, a až na konci se to všechno tak trochu vysvětlilo. Po dočtení jsem byla hodně zmatená, ale do teď nad příběhem přemýšlím a mnohé věci mi až s nějakým odstupem času začínají dávat smysl. Autorka to vymyslela vážně velice chytře. Rozhodně se do knížky pustím ještě někdy znovu, protože budu mít zase asi trochu jiný pohled na věc.

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Na tuhle knížku jsem se těšila už od té doby, kdy bylo u Yoli oznámeno, že u nás v překladu vyjde.
V zahraničí má knížka hoodně pozitivní ohlasy, tak jsem se trošku bála, aby to nebyl jenom přehnaný hype.
A nebyl. Tahle knížka si to opravdu zaslouží. Příběh teenagerky, která už se na střední stala matkou. Svoji dceru vychovává pouze s její babičkou, přitom dodělává střední a věnuje se tomu, co ji baví nejvíc - vaření.
Tenhle příběh mě dostal. Hlavní hrdinka Emoni mi byla sympatická a získala můj velký obdiv. Líbilo se mi, jak autorka popisovala příběh realisticky, že mi všechno přišlo tak nějak skutečné.
Byly zde prvky úplně jiné kultury a taky často věty nebo oslovení španělsky, což mi bylo sympatické, protože se španělsky sama učím.
Knížce nemám co vytknout, hodně mi toho předala a motivovala mě si jít za svými sny, určitě jsem ji nečetla naposledy. Za mě tedy velké doporučení!

Buď, anebo Buď, anebo Kara McDowell

Knížka Buď, anebo mě zaujala už svojí anotací. Vypráví o Paige, která trpí rozhodovací paralýzou. A když se má rozhodnout jestli Vánoce stráví v New Yorku, a nebo se s klukem, který se jí už dlouho líbí, nemůže se rozhodnout. V tuhle chvíli se příběh rozdvojí, a my tak sledujeme oba dva osudy zároveň. Příběh se mi líbil, samozřejmě převažuje romantika, ale dozvíme se i něco o úzkostech nebo rozhodovací paralýze. Knížku můžu doporučit, má originální námět, odehrává se v období Vánoc (ale můžete ji číst kdykoli, s tou vánoční tématikou to tam není přehnané) Trochu mi hlavní myšlenkou rozdvojení příběhu připomněla knihu Možná v jiném životě od T.J. Reid

Její konec Její konec Shari Lapena

Thriller Její konec byla moje první knížka od autorky Shari Lapeny, která je u nás hodně oblíbená. A tak byly moje očekavání celkem vysoko. Příběh je napsaný hodně poutavě a je rozdělený do kraťoučkých kapitol, což mi vyhovuje. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout, protože jsem potřebovala vědět, jak to celé dopadne. I když jsem měla nějakou svojí teorii, na konci přišly zvraty, které to celé změnily. Čtení jsem si užila a knížku můžu opravdu doporučit!:)

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Na druhý díl Bridgertonových jsem se těšila, protože první díl by zábavný, vtipný a rychle se četl. Druhý díl na tom byl dost stejně! Tentokrát sledujeme nejstaršího Bridgertona Anthonyho, který mi ze začátku lezl hrozně na nervy svým chováním, ale postupně se stával snesitelnějším. Naopak hlavní ženská postava Kate mi sedla hned, byla ironická a vtipná a hlavně, nebála se být upřímná.
Knížka je asi povinnost pro všechny fanoušky Bridgertonu, ale doporučila bych i těm, kteří hledají nějakou romantickou oddechovku z historického prostředí.

19.07.2021 3 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Tahle knížka mi doma ležela už celkem dlouho a konečně jsem se k ní dostala! Colleen už je u mě sázka na jistotu, protože tohle bylo zase “něco”. Námi to končí ve mě vyvolalo hrozně moc emocí, jako už dlouho žádná jiná knížka ne. Příběh byl popsaný hrozně autenticky a realisticky. Na konci mě dostala autorčina poznámka, příběh totiž vychází z reálných událostí. Tahle knížka rozhodně není žádná oddechovka, ale myslím, že by si ji mělo přečíst co nejvíc lidí, jelikož o domácím násilí je důležité mluvit. Zkrátka tuhle knížku si přečtěte️ (jen si předtím přečtěte TWs)

Hodná holka, zlá krev Hodná holka, zlá krev Holly Jackson

Asi před necelým rokem jsem četla knížku Návod na vraždu pro hodné holky a byla jsem nadšená Kniha Hodná holka, zlá krev je druhý díl z téhle série. Druhý díl mi přišel akčnější a temnější, a to mě bavilo snad ještě víc! Ráda jsem se zase vrátila k postavám z prvního dílu jako jsou Ravi a Pipa. Pokud byste si chtěli přečíst nějaký skvělý YA thriller, tuhle sérii můžu fakt jen doporučit, jen se teda do série pusťte postupně, protože díly na sebe přímo navazují.

Spolu a každý zvlášť Spolu a každý zvlášť * antologie

V knížce najdeme 9 young adult povídek z období lockdownu a celkově pandemie Covid-19. Všechny příběhy byly hrozně miloučké a roztomilé, každý si tady asi najde svůj oblíbený příběh. Mezi moje favority se zařadily povídky: Doručeno s láskou od @penchant4words , Láska v režii osudu od @jenyenwrites a Jednou od @sajnipatelbooks Tahle knížka vám určitě zvedne náladu a bude se vám číst úplně sama, doporučuju!!

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Na další knížku od Julie Caplin jsem se těšila, protože její předešlá kniha Hotýlek na Islandu se mi moc líbila:) Ani její novinka mě nezklamala. Tentokrát se příběhem ocitáme v Tokiu. I přes to, že jsem se o Japonsko nikdy nezajímala, tahle knížka mě donutila si nějaké informace a památky dohledat, abych měla přehled. Dozvíme se tak něco o úplně jiné kultuře, ale zároveň sledujeme romantický příběh angličanky Fiony a fotografa Gabea. Pokud máte sérii Romantické útěky rádi, zajímá vás Japonsko, nebo jen hledáte příjemnou oddechovku, můžu knihu jedině doporučit.

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Knížka Za pět let mě na první pohled zaujala svou nádhernou obálkou, při čtení jsem ale zjistila, že i vevnitř je skvělá!
Sledujeme příběh hlavní hrdinky Dannie, která je ambiciózní právnička, která má celý svůj život tak nějak dopředu naplánovaný. Jedné noci se ji ale zdá živý sen, kde vidí samu sebe za pět let a vůbec to není podle jejích plánů a představ. Tenhle námět mě hrozně zaujal, knížka se četla dobře a rychle. Jako jediný mínus bych hodnotila ten konec knížky, který mi nesedl. Byl to konec toho typu, že každý čtenář si to může domyslet jak chce, což se moc nemusím. Možná bych ocenila, kdyby knížka byla o malinko delší a konec lepší, potom by to bylo dokonalý. I tak vám chci knížku hrozně moc doporučit, protože se jedná o skvěle napsaný silný příběh!

Láska je na prd Láska je na prd Wibke Brueggemann

Přiznám se, že LGBTQ+ knížky téměř nečtu, a tak jsem byla k téhle knížce ze začátku celkem skeptická a šla jsem do ní radši bez očekávání. Knížka mě hrozně mile překvapila. Hlavní hrdinka Phoebe je skvělá, vtipná , trošku praštěná a hrozně relatable!
Už teď vím, že Phoebe nesedne každému, prostě ji budete milovat (jako já, haha) a nebo ji budete nesnášet. Mně se Phoebe zamlouvala hned, jelikož mě bavil její smysl pro humor. Knížka je psaná formou deníkových zápisků, takže se čte rychle a kapitoly jsou kraťoučké. Takže i přesto, že se může zdát, že 480 stran je celkem bichle, věřte mi, že v tomhle případě stránky utíkají pod rukama samy. Pořádná romantická linka Phoebe a Emmy se objevila až na samém konci knížky, což mi nevadilo, jelikož mám pomalou romantiku ráda.
Knížka je také přirovnávána k seriálu Sex Education, musím uznat, že fanouškům seriálu by se knížka líbit mohla, knížka jen jen trochu více nadlehčená a vtipnější oproti seriálu.
Já téhle knížce zkrátka nemám co vytknout. Není to nic, co by vám změnilo život, nebo předalo něco special, ale zaručeně vám to zlepší náladu! DOPORUČUJU!

Holky odnikud Holky odnikud Amy Reed

Růžová obálka této knížky může na první dojem působit jako nějaká přeslazená romantika, ale opak je pravdou. Knížka Holky odnikud se věnuje citlivému tématu znásilnění, a tak bych na to chtěla předem upozornit, jelikož tyto témata můžou být pro některé čtenáře znepokojivá.
Dlouho už jsem nečetla knížku, která řeší vážnější témata, ale tahle mi fakt sedla. Četla se dobře, chvíli mi trvalo zorientovat se v hlavních hrdinkách, které jsou tady tři a kapitoly z jejich pohledů se střídají, ale rychle jsem se dostala do děje.
Knížka se odehrává na střední škole, kde tři holky založí spolek Holky odnikud, protože chtějí upozornit na události ohledně znásilňování, které se na jejich škole dějí.
Hrizně mě na knize bavilo, že tři hlavní hrdinky jsou úplně rozdílné, zároveň toho ale mají dost společného.
Za mě můžu knížku moc doporučit a jsem ráda, že i v žánru Young adult se najdou takovéhle knihy, které mají co předat.

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Na dodatkovou knížku ke Kronikám prachu jsem se hrozně těšila, jelikož se mi původní knížka Kroniky prachu hrozně líbila. Obecně k bonusovým a dodatkovým knížkám bývám celkem skeptická, jelikož je to většinou jen takové umělé nastavování původního příběhu.
Bonusová knížka ke Kronikám je fakt kraťoučká a ještě plná ilustrací. V knížce bylo pár zajímavých kapitol, které se vracely k ději v původní knížce a vysvětlovaly nějaké situace, jinak mě ale knížka spíše zklamala. Půlka knížky byla věnovaná jen poznámkám autorky, které mě spíš nudily a zdržovaly.
Overall - tuhle knížku bych hlavně doporučila největším fanouškům Kronik, protože těch pár kapitol, tam bylo fakt dobrých, ale pořád nic převratného, ale jedna věc se musí nechat - knížky vedle sebe v knihovničce vypadají fakt moc hezky!

21.03.2021 3 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Na knížku Nedotýkej se mě jsem se moc těšila, protože je přirovnávaná ke knihám Mony Kasten. Knížka se mi četla sama a i přes to, že má přes 400 stran utekla hrozně rychle , jelikož se do děje vžijete okamžitě. Hlavní hrdinku Sage, April, jejího bratra Lucu a všechny ostatní postavy jsem si hrozně rychle oblíbila. Nejen, že tady sledujeme, jak se postupně vyvíjí vztah Sage a Lucy, ale taky se dozvídáme o minulosti Sage, která nebyla úplně růžová. Jediné, co bych knize “vytkla“ byl otevřený konec, naštěstí se ale brzy dočkáme pokračování - Neopouštěj mě . Za mě jedno velké doporučení!

Po pravdě Po pravdě Gilly Macmillan

Thrillery moc nečtu a když už si nějaký vyberu, musí mě zaujmout svojí anotací, což se tady povedlo a možná díky tomu jsem měla moc velká očekávání. Příběh vypráví o slavné spisovatelce detektivek Lucy Harperové, postupně se však její život převrací taky v takový “thriller“. Její manžel je pohřešovaný a Lucy se tak trochu začíná motat realita s jejím smyšleným světem z knih.
Knížka se mi četla vcelku dobře, zajímalo mě, jak se vše vyvine a zápletka pro mě nebyla předvídatelná, což u thrillerů oceňuju snad nejvíc. I přes to, mi tam pár věcí vadilo. Konec mě šokoval, protože jsem netušila, že to dopadne zrovna takhle, ale i trochu zklamal, jelikož mi přišlo, že jedna věc se tam úplně nedořešila.
Myslím, že jsou i lepší knížky z tohoto žánru, ale i tak můžu knížku doporučit!

21.03.2021 3 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Po Dopisech ztraceným jsem se těšila na nepřímé pokračování Na co slova nestačí. Očekávala jsem , že knížka bude skvělá, ale i tak mě překvapila.
Hlavní postavy Emmu a Reva jsem si oblíbila a prožívala s nimi příběh od začátku do konce. Příběh je psaný hodně čtivě, že jsem měla knížku za dva dny přečtenou. Řeší se zde vážná témata jako je násilí, rozvod rodičů a kyberšikana. Příběh je smutný, takže emočně to bylo dost náročné čtení. V knížce najdete taky skvělou romantickou linku a několik krásných citátů, které jsem si musela poznačit, abych se k nim někdy vrátila.
Na co slova nestačí tak u mě překonaly Dopisy ztraceným, i když už jsem si myslela, že tak vysoká laťka už překonat nejde. Tuhle knížku si prostě musíte přečíst - DOPORUČUJU!

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Do knížky jsem se začetla rychle a nemohla jí odložit. Knížka vypráví o spisovatelce thrillerů Lise Powerové. Jednoho dne se před jejím domem objeví malý chlapec, který má výpadek paměti a netuší kdo sám je. Postupně odhadujeme minulost jak Lisy, tak ztraceného chlapce. Víc bych k vám příběhu neřekla, protože byste si pak čtení tak neužili :D Jenom musím říct, že konec mě úplně dostal a ještě teď nad tím přemýšlím. Můžu doporučit pro všechny čtenáře psychothrillerů!

21.03.2021 4 z 5

Dva v srdci Dva v srdci Josie Silver

Po přečtení autorčiny knihy Den, kdy jsem zahlídla lásku jsem neváhala nad její další knížkou. Byla jsem z její první knížky nadšená a očekávala jsem u téhle novinky něco podobného, dostalo se mi ale spíše zklamání. Celkový námět knížky mi nepřijde tak špatný a řeší se zde i důlěžité a vážné téma - ztráta blízkého člověka. Nejvíc mi ale vadilo, že se děj dost vlekl a postrádal čtivost. Několikrát jsem si už myslela, že knížku prostě nedočtu, ale ke konci už se to poměrně zlepšilo.
Knížku vám z mé strany doporučit nemůžu, pokud chcete sáhnout po autorčiných knihách určitě bych vybrala Den, kdy jsem zahlídla lásku !!

21.03.2021 1 z 5

Po pravdě Po pravdě Gilly Macmillan

Myslím, že jsou i lepší knížky z tohoto žánru, ale i tak můžu knížku doporučit!

04.03.2021 3 z 5