Aneladgam95 Aneladgam95 komentáře u knih

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Velice hezky napsaná kniha. Příběh je místy dojemný, až si člověk říká, co vše je jeden lidský osud schopný unést. Přesto je příběh uvěřitelný. Čtenáři a čtenářky knih Aleny Mornštajnové, Karin Lednické nebo Marie Körnerové tuto knihu jistě ocení.

18.10.2022 5 z 5

Císařova past Císařova past Steve Berry

Po přečtení anotace jsem byla nadšená. Bohužel samotný příběh zklamal. Děj byl dle mého názoru zbytečně překombinovaný. Ač se zdálo, že téma bude dostatečně zajímavé a napínavé, tak jsem knihu stále odkládala až nakonec zůstala nedočtená, a to jsem až chorobný dočítač.

13.10.2022

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Krásné citlivé zpracování. Víc takových knih.

03.08.2022 5 z 5

Pán hor Pán hor Kristýna Sněgoňová

Holt ne pokaždé to může být taková jízda. A tomuto dílu bohužel neprospěl ani ten krátký časový odstup od předchozího, protože se člověk nemůže ubránit srovnání. Nicméně od dalších dílů série mě to určitě neodradilo.

23.06.2022 2 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Skvělá kniha, pokud nechcete moc přemýšlet a chcete pouze vypnout.

15.06.2022 3 z 5

Aga Aga František Kotleta (p)

To zas byla jízda. Super, jen tak dál. Ještěže je další díl už na cestě.

08.06.2022 5 z 5

Lovci Lovci Thomas Thiemeyer

Hezké dobrodružné čtení pro mládež i dospělé. Určitě přečtu i další díl.

05.06.2022 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Nejhorší autorova kniha to není. Minimálně si i pár týdnů po přečtení budete pamatovat, o čem byla. A pokud si chcete přečíst něco nenáročného a zároveň čtivého, není tato kniha vůbec špatnou volbou.

30.05.2022 3 z 5

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Zajímavý děj, který je sice předvídatelný, ale i tak čtivý. Skvěle propracované dějové linky, ani ta trocha romantiky mi překvapivě nevadila.

24.05.2022 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Kniha mě příjemně překvapila. Zajímavá myšlenka a čtivé zpracování.

03.05.2022 5 z 5

Hotel U devíti koček Hotel U devíti koček Radmila Tomšů

Ideální odpočinkové čtení. Laskavé a vtipné. Také mě těší, že to asi v každé domácnosti ovládané kočkami vypadá podobně. Těším se, až se pustím do pokračování.

28.04.2022 5 z 5

Opona Opona Ondřej Hübl

Děj byl zajímavý a napínavý, ale konec byl takový divně zkratkovitý. Znovu bych asi nečetla.

24.04.2022 3 z 5

Jak tu již párkrát zaznělo, za knihou je určitě velká spousta práce a hodin v archivech. Ocenuji i to, že autorka přibližuje událost, která je v naší historii méně známá a běžně se o ní nevyučuje. Ovšem po formální stránce mě kniha poněkud zklamala. Velké množství postav mi nevadilo, autorka jejich osudy ve vysvětlivkách často opakuje. Díky tomu ale kniha při čtení připomíná spíše nevalnou seminární práci z historie. Je patrné, že forma historického románu autorce sedí víc.

20.04.2022 3 z 5

Říše Říše Roman Bureš

Další autorova kniha, která čtenáře tak trochu nutí se zamyslet, jak by se choval, kdyby to tehdy dopadlo jinak, než to dopadlo. Trvá o něco déle se do příběhu začíst, ale stojí to za to.

29.03.2022 4 z 5

Rudý vrabčák Rudý vrabčák František Kotleta (p)

Podle mě je to zatím nejzábavnější díl série. Děj svižně ubíhá a kniha se opravdu špatně odkládá. Těším se na další díl.

06.01.2022 5 z 5

Novičok nebo kulka: Jak umírají Putinovi kritici Novičok nebo kulka: Jak umírají Putinovi kritici Ondřej Kundra

Zajímavé a místy opravdu mrazivé čtení.

10.10.2021 5 z 5

S pocitem viny S pocitem viny Keri Beevis

Po dlouhé době opravdu čtivá oddechovka. Ideální pro čtenářky Joy Fielding.

03.10.2021 5 z 5

Beton a hlína Beton a hlína Viktorie Hanišová

Velmi čtivě zpracované rozhovory se zajímavými lidmi. Doporučuji nejen ekologickým nadšencům, ale všem, kteří se chtějí dozvědět víc o možnostech zahradničení ve městě a činnostech různých spolků s tím spojených.

07.05.2021 5 z 5

Tichá smrt Tichá smrt Peter May

Není to kniha, která by mě pohltila tak, že bych ji nebyla schopná odložit. Postavy i prostředí byly dobře vykreslené. Co mi trochu zkazilo výsledný dojem ze závěru knihy, bylo neustálé opakování značky telefonu. Proč? I když nic proti Applu:-). Ale když to shrnu, tak je to celkem dobré detektivní čtení na pláž.

01.05.2021 3 z 5

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Tematicky velmi zajímavá kniha, ale forma zpracování bohužel není pro mě.

26.04.2021 1 z 5