Andynka Andynka komentáře u knih

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

A je tady konec.
A joooo! Já jsem se konečně dočkala. Z Aliny se konečně stala silná osoba s pevným názorem !
Díky tomu mě zakončení příběhu opravdu bavilo !
Vlastně mě zde hodně překvapoval i děj a za to tedy dávám hodně velký plus. Celý příběh jsem prožívala až do konce. Smála se jejich vtipům a byla smutná, když to situace vyžadovala.
A ten konec? Tak ten se mi opravdu moc líbil. Za mě byl povedený. Víc napsat nemohu jinak bych něco prozradila... a to by bylo pro budoucí čtenáře opravdu škoda.
Za mě nejlepší ze všech dílů. Dýchala jsem za každou postavu !

23.11.2021 5 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Letošní první "vánoční" kniha.
Vůbec jsem nevěděla, co od tak tenké knihy mám čekat. Ale to, co jsem našla na těch 70 stránkách mě docela překvapilo. Příběh o lidech, lásce, bolesti....
Byl to krátký, ale silný příběh. Za tohle má autor můj obdiv.
Kolikrát trvá třeba i 100 stran, aby jste se do knihy začetli. A tahle povídka vás chytne hned od prvních řádků !

23.11.2021 5 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Pár stránek navíc ?
Za mě naprostá zbytečnost.... To je jen tahač peněz. Autorka zde píše, jak vymýšlela postavy, ale jako nijak zajímavě. Takže naprosto zbytečná informace.
V knize jsou tedy i příběhy postav, jak se Elisa dostala, jako žena ke studiu. Jak se poznal Henry poznal svoji snoubenku. A pokračovaní příběhu Animant a Thomase. :) Ale klidně bych se bez příběhů obešla.
Nejsou už nic moc extra. Nic nového se z nich taky nedozvíte. Je to hezky zpracovaná kniha s ilustracemi, ale to je asi vše. Zbytek prostě nemusel být. Bohatě by mi stačila jen hlavní kniha. :)

17.11.2021 2 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

To byla tak milá kniha !
Je tedy pravda, že během čtení jsem měnila několikrát na knihu názor.
Ze začátku jsem byla nadšená. Vypadalo to, že příběh bude přesně takový, jaký jsem si představovala.
Lehce před polovinou knihy jsem začala být znuděná... kniha byla podle mě zbytečně zdlouhavá. Ale když překlenula polovina, tak jsem si zase řekla, že vlastně to všechno chcete znát, aby jste mohli prožívat příběh s hlavní postavou. Takže jsem si nakonec řekla, že mě vlastně bavila každá část.
Byl to moooc milý příběh o knihách, lásce, Londýně...
Já jsem spokojená. Dostala jsem od knihy to, co jsem si přála. A příběh mě zahřál u srdce. :)

17.11.2021 5 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Lisa Jane Smith

Do knihy jsem se pustila po letech znovu, protože jsem před lety nedočetla celou sérii. Samozřejmě si už první díly nepamatuji.
A jde vidět, jak jste věkem náročnější na četbu. Tehdy jsem dala knize 4* a opravdu nevím za co.
Teď jsem dala s hodně přivřenýma očima dvě. A to se děsím pokračování.
Jako jasný, tohle je první díl, takže se seznamujeme s prostředím... Ale na to, že je to o čarodějnicích s dlouhou historií, tak se tady vlastně nedozvíme vůbec nic.
Vypadá, jako když se parta amatérů snaží hrát na velký kult.
A ještě ta naivita hlavní hrdinky, jak se hned zamiluje do kluka, kterého viděla jednou..... aaaaaa..... pomoc!
Nejvíc mě pak dorazilo, když si v příběhu postavy neumějí prostě říct, ze jsou silní a mají pevnou vůli. Ale dokazují jen, že jsou prostě pitomí. Musejí na vše použít "kouzla". A do konce i na banality, kde použijí kouzlo, které jim za porušení kouzelné přísahy může ublížit.
Bože, tohle moje hlava nepobírala.
Já tomu šancí ještě dám, protože celá ta série má poměrně dost dílů. A tohle byl přeci jen první díl. Tak snad se to ještě chytne a já nebudu celé čtení jen protáčet očima a přeskakovat řádky při čtení.

07.11.2021 2 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Zatím nejslabší díl s Bridgertonů , co jsem četla.
Ač miluji tu jednoduchost příběhu, ve směs pořád ta stejná romantická linka, jen je lehce něčím ozvláštněna.
Tak tady ta kniha už mi přišla skoro jak přes kopírák. I ta slova : Proč jsem si nikdy nevšiml, jak je krásná a chytrá a moudrá. To už jsme bohužel v Bridgertonech párkrát četli. A chtělo by to trochu změny.
A co se tedy autorce povedlo, bylo změnit mi kompletně názor na Colina. Kterého jsem měla vždy ráda, ale tady v knize mi byl opravdu protivný.
Takže proto dávám poprvé Bridgertonům 3* a jen doufám, že to nepůjde takhle dolů i se zbytkem série. Že autorka si ještě schovává pár triků, čím to obohatit.

07.11.2021 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Tohle byla zatím jedna z nejlepších knih z této série o strašidelných domech.
Samozřejmě mě nenapadlo nic lepšího, než knihu číst, když jsem byla doma sama. To samozřejmě přidalo na atmosféře. A já se při čtení docela bála.
Ale prooooč vždycky ty zkažené konce ?
Za to jsem musela hvězdičku srazit. Prostě za mě mrvé má být mrtvím. A chtěla bych se víc vyjádřit, ale to bych prozradila děj a to zase nechci.
Každopádně za to, jak jsem ze začátku obdivovala autorku, že se nemaže s žádnou postavou. Tak za ten konec jsem jí zásluhy pomalu zase ubírala.
Ale jako celkově mohu říct, že je to opravdu poprvé, kdy jsem se u knihy docela bála. Asi je to i tím, že zde jdou rovnou po duších a nemusíte je objevovat pomalu s příběhem. Tady je jasný záměr, tak je čas se jenom bát. :D

07.11.2021 4 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Z celé série rozhodně nejlepší díl.
Moc se mi líbilo celé to pojmutí světa.
Asi je to i tím, že jsem od knihy nic nečekala. A dostala jsem hodně. Objevování tajemství starých smrtek na ostrově bez vymožeností.
Líbilo se mi propojení starého doby s novou.
Prostě to za mě mělo akčnější a průbojnější děj.
Který mě opravdu bavil. Od začátku do konce.,
Velmi originální příběh.

05.11.2021 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Temnyj mě hrooozně baví. Ale svatá Alina, se ani po tom to dílu nijak neukázala. Pořád na mě působí, jako ufňukaná šmucka, co se jen plácá životem. A velmi lehko se s ní dá manipulovat. Je nestálá a srdce by dala komukoli....
Je mi vážně protivná...Nebýt jí, tak dám sérii i 5 hvězdiček.
Ale jinak mě děj baví. O to víc mě v tom to dílu bavili nové postavy. A tajemný Temnyj si mě získal nejvíc.
Jsem zvědavá na celý závěr serie.

19.10.2021 4 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Přečteno za jeden den.
Trochu přitažené za vlasy, ale i tak jsem se docela bavila. Začetla jsem se a nemohla přestat, protože mě zajímalo, co chtějí duchové rodiny Folcroftů po své živé rodině. A v čem je ten háček.
Ale na to, že zde měly hlavní roly děti, tak to nebylo tak strašidelné, jak bych čekala.
Ale jinak další fajn oddechová hororovina. :)

19.10.2021 3 z 5

Iko sama sebou Iko sama sebou Marissa Meyer

I druhý díl komiksu mě moc bavil.
Vlastně k němu pomalu nemám ani co psát.
Iko je prostě super android, je fajn dozvědět se, jak přesně vznikla a sledovat, jak se nadále rozvíjí.
No, prostě super komiks, kterým jsem si vyplnila vždy pár chvilek času a koukala po obrázcích . :D
Ne, oproti Měsíčním kronikám. Je komiks opravdu odpočinkový.
Zábavné čtení.

13.10.2021 5 z 5

Pátá cesta k pádu Pátá cesta k pádu K. A. Tucker

A je tu bohužel konec.
Poslední díl byl spíše oddechový, ale i tak stál za to.
Bena jsem si oblíbila už na začátku série a tím, že jsem zjistila, jak vyrůstal si mě získal ještě víc.
Při čtení jsem i vnímala tu atmosféru pomerančů.
Sice je mi líto, že už tahle série končí, ale bylo to fajn zakončení.

13.10.2021 5 z 5

Iko Iko Marissa Meyer

Na komiks úplně nejsem. Ale jelikož to navazuje na Měsíční kroniky, tak jsem na Iko byla zvědavá.
A moc se mi to nakonec líbilo, i když při čtení měsíčních kronik, jsem si udělala jinou představu o postavách... a tady mi to tím pádem moc nesedělo vzhledově... Nakonec jsem si zvykla a komiks si užila.
A jsem ráda, že Iko dostala víc prostoru !

03.10.2021 5 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Když jsem začala knihu číst, říkala jsem si, že je zase zbytečně přechválená. Je to prostě klasická romanťárna pro mládež.
Ale v průběhu čtení se to ve mě zlomilo a kniha se mi moc zalíbila a není to klasická romanťárna, ale naopak je to velmi originální příběh o silné, mladé dívce.
Nemá zrovna lehký život. A přesto je dostatečně silná, aby se se vším poprala.
Nakonec tedy i já dávám plný počet hvězd. A mohu jen doporučit toto milé čtení. :)

03.10.2021 5 z 5

Skandál na spadnutí Skandál na spadnutí Julia Quinn

Asi nikoho nepřekvapí, že i z toho perquelu jsem nadšená.
Bylo docela příjemné na chvíli vykolejit z rozjetých románků Bridgertonů. A vrátit se zpět a poznat trochu jíné prostředí a Bridgertoni s Rokesby. Těším se až vyjde s novou obálkou celá tahle série.

29.09.2021 5 z 5

Čtyři vteřiny rozhodnou Čtyři vteřiny rozhodnou K. A. Tucker

Zase další super kniha ze série deset malých nadechnutí.
Tohle byl další silný příběh o drogách, životě a lásce.
I když se svým způsobem každá kniha zabývá podobným tématem.
Představte si skupinu hodně dobrých přátel, a každý z nich má opravdu velký problém.... buď jim zkazila život rodina a nebo jim život rodinu sebral. Je to vesměs pořád to samé, jen pokaždé podané úplně jinak.
A to mě na tom právě docela dost baví !
A o to víc tento díl. Když jsem totiž viděla, že kniha má přes 400 stran, tak jsem protáčela oči , že to bude patlanina. Ale naopak.... zase skvělé! hltala jsem každou stranu.
A jako jsem opravdu ráda, že je to kniha o Cainovi... protože, když už ho autorka popisovala v prvním dílu, tak jste toho sexy muže chtěli poznat víc zblízka .
A ani po celé knize se mi nepřestal v představách líbit. :D

24.09.2021 5 z 5

O čarodějnici, která se nenechala upálit O čarodějnici, která se nenechala upálit Amanda Lovelace

Teda... jak jsem psala, že první sbírka poezie od autorky se mi moc líbila. Tak tahle je o hodně slabší.
Na to jak byla první sbírka hodně procítěná... tuhle jsem moc nepochopila. Jako vím, co tím chtěla autorka říci, ale bože.... Já snad nemám ani slova na to, jak mě překvapilo to, že je kniha naprosto proti chlapům.
Vím, že tu je hodně žen, kterým muži berou sebevědomí a podobně. Ale stává se to i naopak.... A že bych musela znova číst tolik stráněk o tom, jak máme chlapy pomalu zničit ... tak ta představa mě opravdu neláká.
Jako takhle... všichni víme, že bůh je žena a podobně. :D Ale prostě se musí akceptovat obě pohlaví a najít rovnováhu.
Tahle sbírka mě tedy totálně nudila.... a občas jsem valila oči z té nenávisti k chlapům... A moc doufám, že nikdo není tak namyšlený, aby si to vzal k srdci.

21.09.2021 2 z 5

Polibek v Palm Springs Polibek v Palm Springs Catherine Rider

Tato kniha je velké překvapení. Po všech vánočních polibcích plné klišé... nastupuje na scénu tato romanťárna z koncertového prostředí !
A světe div se , mě to bavilo mnohem víc !
Jako takový koncert, co se odehrává v knize, bych chtěla taky zažít. Samo sebou , že ve VIP zóně. :D
Samozřejmě i zde je to samé klišé, ale tak nějak zábavněji naservírované, než v předešlých knihách. A není to ta sama odrhnutá romantika.
Takže jo ! Já jsem z této letní romantiky mile překvapená. :)

17.09.2021 4 z 5

Tuhle knihu jsem si poslouchala , jako audioknihu.
A poprvé mohu říct, že mě audiokniha bavila.
Kniha je velmi nenáročná, vtipná a osobitá. Vždy mi zvedla náladu a pobavila.
Nečekejte nic extra, ale pro zlepšení nálady určitě doporučuji.

16.09.2021 3 z 5

Malorie Malorie Josh Malerman

Já jsem byla tedy trochu zklamaná.
Na Bird Box jsem jsem narazila kdysi náhodou ve výprodeji. Ještě než ho vytiskli znova s novou obálkou. A byla jsem z knihy naprosto unešená...
Druhý díl, ale už mi nepřišel tak napínavý... chvílemi mi to nedávalo ani moc smysl.
I když druhý díl plynule navazuje na první. Tak se tomu prvnímu nevyrovná.
Byla jsem na rozporu s tím jestli jsou děti spratci, nebo prostě se snaží autor vykreslit pubertu. Při tom s mámou fungovaly děti, jako švýcarské hodinky... Nechápu, proč se tolik tajemství skrývalo až dokonce... Mě prostě druhý díl nedával až takový smysl.
I když samozřejmě nápad to byl super. Jen takový nedotaženy....

16.09.2021 3 z 5