Čekanka

Další kniha z oblíbené série o Bridgertonových. Colina Bridgertona už unavovalo, že ho lidé považují pouze za okouzlujícího hejska. A nejvíc mu vadilo, že všichni hltali klepy z pera lady Whistledownové, která se o něm zmiňovala snad v každém ze svých sloupků. Po návratu z ciziny však zjistil, že se mnohé změnilo – především jeho stará dobrá kamarádka Penelope. Jaká tajemství můžou skrývat jeden obyčejný floutek a dívka, kterou už každý považuje za starou pannu? A mohou mít vůbec něco společného?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478700/big_cekanka-51O-478700.jpg 4.2847

Bridgertonovi / Bridgertonovci 4.

Vydáno: , Ikar (ČR)

Romancing mister bridgerton, 2002

Kniha Čekanka

KaileyBlot

Tento díl byl zatím nejslabší, ale stejně to bylo fajn čtení. Jenom ty předchozí díly mě víc chytly a přečetla jsem je v podstatě na jeden zátah. Tento díl jsem četla na hoodně zátahů. Ale stejně je nedílnou součástí série a navnadil mě na příběh Eloise.

petrzel

Za mě pět hvězdiček a už se těším na další díl.

andreamrs

(+ SPOILER) Na Čekanku jsem se zatím těšila ze všech dílů nejvíc! Vztahu Penelope a Colina jsem fandila už od shlédnutí seriálu. A i když vysloveně nezklamal, měla jsem výhrady (i když na sérii nedám dopustit).

Postava Penelope mi přirostla k srdci, líbila se mi její inteligence a humor, jak brala i věci, které ji trápily, s nadhledem a elegancí. Celkově mám ráda, když dostanou v příbězích prostor i takové opomíjené nebo podceňované postavy. Kromě toho se v knize dozvíme i její velké tajemství, které mě úplně dostalo!
Co mě ale zklamalo, bylo ješitné, až dětinské chování Colina. Čekala jsem od něj něco trochu jiného… Od začátku byl mým oblíbencem a o to víc mě to mrzelo. Zejména z jeho závisti namířené na úspěchy Penelope mi přišlo až smutno.

U čtení Bridgertonu si člověk krásně odpočine, všechny knihy (zatím) měly takový podobný scénář a už od prvních stránek víte, jak to dopadne. S tím ale do toho čtení musíte jít a přesto si to užijete.

Nelajza

Já od toho moc nečekala, a byla jsem spokojená. Je jasné, že to je pohádka pro dospělé, ale na léto ideální a rychlost s jakou se to čte je jak mrknutí oka.

Katka_Malfoy

Těším se na seriál! Každopádně se mi tolik Colin nelíbil

aninaji

Na příběh Penelope a Colina jsem se opravdu těšila. Vlastně jsem s touto sérií začala hlavně kvůli němu, abych nemusela čekat na seriál. Možná jsem očekávala příliš. Postavy nejsou moc sympatické, celou knihu se skoro nic neděje. Prozření Colina a jeho následné lásce jako trám se dá jen těžko uvěřit. Dějová linka kolem lady Whistledown mě vůbec nebaví ani v seriálu a tento příběh vlastně stojí hlavně na ní. Uspěchaný konec tomu také nepomohl.

FlexiMZ

Další odpočinkový díl romantické série Bridgertonovi. Na tento díl o Colinovi jsem se moc těšila. Penelope a Colina jsem si už v předchozích dílech oblíbila. Hlavně tedy Colina, který nikdy nešetřil vtipnými hláškami a byl příjemným zpestřením každého dílu.

Musím upřímně říct, že jsem ale čekala něco trošku víc. Celý díl se tu zaměřuje hlavně na drama ohledně odhalení lady Whistledownové, autorky novin o klepech ve společnosti. Tato lady je čtenářům série dobře známou osobou a zpestřením všech dílů. Bohužel díky seriálu, který totožnost lady vyzradil snad hned někdy v polovině první série, jsem nebyla ani překvapená ani šokovaná. Bylo to předvídatelné úplně ve všem, což Bridgertonovi sice bývají tak jako tak, ale v tomto díle to bylo nějak víc cítit.

Colin mě tu taky trochu zklamal. V předešlých dílech to byl vždy veselý, vtipný a milý Bridgerton. V tomto se z něj stal trochu morous. První polovina knihy byla super, pak to šlo trochu dolů. Chybělo mi tam víc vtipu a takové té pohody a bylo to spíš jedno velké drama. Asi jsem čekala, že se u tohoto dílu budu víc smát, než tomu tak nakonec bylo, i když to zezačátku měla dobře našlápnuto.

Odpočinkové letní čtení je to stále, ale víc si knihu podle mě užijí ti, kteří seriál ještě vůbec neviděli a jako první začínají knihami - a dělají dobře!

Těším se na pátý díl o Eloise, ale asi bych měla těšení trochu krotit, protože po Čekance, na kterou jsem se taky hodně těšila, se bojím, abych nebyla znovu zklamaná.

Zuzi04

No, kde začít. Penelope a Colin bohužel nedokázali naplnit má očekávání a dosáhnout na vysokou laťku předchozích dílů. Colin mě nenadchnul jak v seriálu tak v této knížce, u Penelope bych si přála, aby přeci jen byla ráznější.
Na druhou stranu to mělo i svá pozitiva, kterými jsou rodina Bridgertonových, hon na Lady Whistledown (bohužel jsem měla vyspoilerované ze seriálu, kdo to je, ale i tak mě tato linka bavila), skvělou závěrečnou scénu a... samozřejmě nesmrtelnou Lady Danburyovou.