Čekanka

Čekanka https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478700/bmid_cekanka-51O-478700.jpg 4 1104 177

Bridgertonovi / Bridgertonovci série

< 4. díl >

Další kniha z oblíbené série o Bridgertonových. Colina Bridgertona už unavovalo, že ho lidé považují pouze za okouzlujícího hejska. A nejvíc mu vadilo, že všichni hltali klepy z pera lady Whistledownové, která se o něm zmiňovala snad v každém ze svých sloupků. Po návratu z ciziny však zjistil, že se mnohé změnilo – především jeho stará dobrá kamarádka Penelope. Jaká tajemství můžou skrývat jeden obyčejný floutek a dívka, kterou už každý považuje za starou pannu? A mohou mít vůbec něco společného?... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Romancing mister bridgerton , 2002


více info...

Komentáře (177)

Komentáře 177 Recenze 4

Medvědářka
Medvědářka
předevčírem 5 z 5

Colin Pen - ti dva prostě museli být nakonec spolu. Moc hezký díl z téhle série.

Michelle13
Michelle13
21.02.2024 5 z 5

Další díl série Bridgertonů a musím říct, že to opět nezklamalo. Od začátku do konce je to srandovní, tak trochu i napínavé a nutí Vás to přečíst na jeden zátah. Už se těším až vezmu do ruky další díl, protože je to jedna z nejlepších sérií, kterou jsem četla. Kdo ještě nečetl tak opravdu nad ničím neváhejte a běžte do toho, bude Vás to hodně bavit.


miskaseverliska
miskaseverliska
17.02.2024 4 z 5

Jsem nadšená. Miluji bratry Bridgertonovi a Colin je jeden z mých největších oblíbenců. Penelope jsem měla ráda i v předchozích díle, je to moje oblíbená postava!! Já se při čtení tak culila <3 jasně, je to prostě romanťárna ale když k tomu budete jako k romanťárně přistupovat, budete nadšení.

evismaior
evismaior
10.02.2024 2 z 5

(SPOILER) 50% - tady jsem určitě hodně ovlivněná seriálem, podle kterého na mě Penelope působí jako manipulativní, zakyslá a zbabělá intrikánka, zvlášť po tom, co na konci druhé série provedla jako všichni-víme-kdo svojí údajně nejlepší kamarádce Eloise. Takže jsem už dopředu ke knížce přistupovala bez valného očekávání a nebyla jsem nijak překvapená, že na mě Penelope nezapůsobila ani v románové podobě. Pokaždé, když ji někdo po pronesení průměrné repliky prohlásil za vysoce inteligentní, jsem si říkala, že to tedy ostatní dámy v té domě asi musely být vážně totálně nedovtipné (čemuž se mi nechce věřit), a zázračnému Colinovu prozření a zamilování se mi nechtělo věřit už vůbec, protože proč tak najednou?
Jinak se celý děj točí kolem odhalování totožnosti lady Whistledownové, kdy se znalostí skutečnosti je vtipné sledovat, jak se autorka snaží mlžit, byť docela často za účelem zmatení čtenáře ne zcela poctivě (věty typu, že si Penelope neuměla představit, že by lady Whistledownová to či ono, ve mně vzbuzovaly naopak ještě větší pochybnosti o její inteligenci - to jako sama sebe nezná?) A pak to neustálé zdůrazňování úspěchů, jakých Penelope dosáhla, když vydávala ty své noviny, které ze všeho nejvíc připomínají dnešní Blesk nebo Aha. No tak dobře, asi mám jiný vkus, ale živit se psaním drbů o ostatních není něco, na co bych byla zrovna pyšná. Premiéra série o Penelope se blíží, tak jsem docela zvědavá, co z téhle knížky scénáristi dokážou navařit.

BellaBernasconi
BellaBernasconi
23.12.2023 3 z 5

Vztah Colina a Penelope se zdá na začátku, tak moc odlišný než na konci, že je to člověka až zaskočí. Je to zatím jediná série kterou mám doma celou a je to opravdu krásně barevné.

jana1874
jana1874
14.11.2023 4 z 5

4,5
Tenhle díl se trochu liší, jelikož oproti minulým dílům známe nejenom člena Bridgertonovic rodiny, ale i druhou hlavní postavu. V tomto případě je to Penelope Featheringtonová, která se také objevila už v minulých dílech.

Colin je velmi oblíbený, okouzlující se svým úsměvem a vyřídilkou, málokdy mu dojde řeč. Líbila se mi ta jeho neustálá chuť k jídlu, i jak to o něm valná většina věděla a jednala dle toho Na všechny kolem působí jako někdo, kdo nemá vůbec žádné starosti. Ale je tomu opravdu tak?

Oproti němu Penelope je ve společnosti skoro neviditelná, nikdo si ji moc nevšímá, ani vlastní rodina. Jelikož přesáhla určitý věk, je z ní oficiálně stará panna. Avšak ve společnosti lidí, která má ráda a cítí se s nimi dobře, je úplně jiná. V tomhle Penelope úplně chápu, jelikož to mám podobně.

Ti dva se znají už velmi dlouho, zatímco Penelope miluje Colina už od začátku jejich seznámení, Colin ji bere jen jako nejlepší kamarádku své mladší sestry. Ale po několika jejich setkání se něco změní a Colin na ni začíná pohlížet jinak.

Tahle dvojice se mi líbí, některé jejich rozhovory, pár trapasů – u knihy jsem se často usmívala díky tomu. Naopak Penelopina rodina – divím se, že z nich už dávno nezblbla. V tomhle díle jsem si ještě víc oblíbila lady Danburyovou.

Je tu hezky vidět, že v každém z nás se může skrývat víc, než je na první pohled patrné.

Kira283
Kira283
27.10.2023 4 z 5

(SPOILER) Ach... :) Lepší reakce mě asi nenapadá :) Je to hezká oddychová romanťárna. Na příběh o Penelope a Colinovi jsem se těšila zatím asi nejvíc. A knížku jsem chtěla mít přečtenou před 3. řadou seriálu na Netflixu.

Nejvíc se mi na tom líbilo asi to, že nikdo v sobě zbytečně nepotlačoval city a nepřesvědčoval sám sebe, že se o lásku nejedná. Jakmile si Colin své vzplanutí citů k Penelope uvědomil, nic nepotlačoval a nechal je plynout. A konec... BRAVO! Až mi málem slza ukápla :)

Well done, Lady Whistledown :)

Fortuna7
Fortuna7
08.10.2023 4 z 5

Další povedená kniha z této série. Čekanka vypráví a Penelope, která mě upřímně nikdy moc nebavila, ale nakonec jsem ráda, že jsem jí díky této knize dala šanci :-). Na celé knize je nejlepší psychologický vývoj postav a samozřejmě romantická linka. Colin je úžasný a líbilo se mi jeho realistické chování, i když vždycky nebylo zrovna sympatické. Druhá polovina knihy je daleko záživnější než ta první a já se těším, až si zase někdy odpočinku u čtení dalšího dílu.

Bell@
Bell@
25.09.2023 3 z 5

Docela fajn oddechovka, i když jsem čekala více napětí.. Neurazí, ale ani příliš nenadchne..

Fidibus
Fidibus
28.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Zdlouhavý díl - Penelope milovala Colina od dětství, vlastně jiného nechtěla. Colina matka pořád tlačí do ženění, takže radši cestoval, ale stále hledá smysl života. Když se vezmou, závidí Penelope, že něco dokázala, a dokáže se za ni i s celou rodinou postavit. Ona naopak pomůže jemu najít smysl života spolu s vydáním jeho cestovatelských deníků.
Vlastně je to detektivka - pátrání po autorce novinových komentářů lady W., kdy je nakonec kvůli sokyni donucena, i když je nakonec ráda, se přiznat.
Děj oživují vtipné dialogy rodiny a hlavně staré lady D., která se spřátelí s Penelope. Colinovy pocity mi přišly chvílemi dost naivní.

jajcak
jajcak
11.08.2023 3 z 5

Lehké letní čtení, už někde za půlkou bylo téměř vše vyřešeno, byla jsem zvědavá, o čem zbytek knihy bude, ale nakonec to bylo v pohodě. Postava Penelope je trochu známá už z předchozích dílů, je to sympaťanda. Od Colina jsem moc nevěděla, co čekat, ale i on se nakonec vyšvihl na úroveň bratrů. Už se těším na seriálovou verzi.

fle.urinka
fle.urinka
11.08.2023 4 z 5

Klasický román ze série Bridgertonových. Asi jako všichni jsem byla zvědavá, jak se bude vyvíjet vztah Penelope a Colina a musím říct, že se vyvinul hezky, tak mile. V určitých recenzích jsem narazila na to, že se Colin chová divně, což musím uznat, na stranu druhou ho chápu a ve výsledku si jeho postava také prošla přerodem, akorát potřeboval čas.

majc
majc
07.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Penelope je velmi sympatická. Milá, trochu naivní, avšak loajální, inteligentní šedá myška. Soucítila jsem s ní, vím jaké to je být přehlížená, což teď zní hrozně smutně, když to tak píšu. :D
Asi nejvíc se mi líbilo, že jejím životním cílem není mít rodinu a zplodit co nejvíc dětí a činit manžela šťastným. Ale má potřebu pracovat. Dělat něco víc. A tím se mi velmi zalíbila.
Colin je také velmi sympatický, občas působí jako dítě, ale postupně vyzrává.
Přijde mi, že oba charaktery postav tu byly zpracovány zatím úplně nejlíp.
Poznala jsem více Colina, který byl zatím zobrazován jen jako vtipný a lehkovážný mladík. Teď vidím, že za touto tváří je další tvář - a to muž, kterého trápí jeho život, v kterém mu něco neustále chybí a chce se vyrovnat svým starším bratrům a něco dokázat, stejně jako oni. Zanechat po sobě na tomto světě stopu.
Penelope se z plaché stydlivé slečny stává ženou, která ví, co chce, jen nemá odvahu to říct. Je chytrá, jenže to do teď nikdo neviděl, protože neměla odvahu dávat to najevo.
A tihle dva se k sobě náramně hodí! A když Colinovi konečně spadnou klapky z očí a uvědomí si, že mu na jeho kamarádce záleží více, než si uvědomoval. Že už to není malá holka, ale dospělá žena, dokonce přitažlivá. Tak je to paráda. A takové věci se opravdu dějí! :D Zažila jsem na vlastní kůži tohle pomalé vyvíjení lásky, napřed přátelství, které postupně rostlo. :)

"Záleží na tom, co člověk píše, pokud to nikdo nečte? Mají slova smysl, když je ostatní neslyší?"

Aveli
Aveli
06.07.2023 4 z 5

Tenhle díl byl za mě lepší než předchozí o Benedictovi, ale i tak měl nějaké mezery. Líbil se mi příběh Penelope, jak je sarkastická a má více důvěry. Ovšem její dvoření s Colinem mi přišlo dost zvláštní. Jakože prostě náhle prozřel?! Někdy mě i štvali neustálé opakující se vytáčky ohledně lady Whistledown. Každopádně jako doplnění k sérii a příběhu doporučuji.

Luciee113
Luciee113
26.06.2023 5 z 5

Absolutní překvapení. Od knihy jsem čekala průměr... Nevím proč.. Penelope a Colin, kolik toho jen můžou nabídnout? Páni, Colin mi vyrazil dech a Penelope je úžasná. Knihu jsem přečetla za jediný den. Nešlo to jinak. Vím, že filmové zpracování (jestli nějaké za dva roky vyjde) bude úplně mimo mísu oproti knížce (tak jak první dvě série) ale těším se moc moc moc.

Luci-_-
Luci-_-
21.06.2023 5 z 5

Jsem ráda, že tentokrát autorka opět neopakovala lásku na první pohled, ale šla na to z jiné strany. Tentokrát pozorujeme lásku, která narůstá přes přátelství a mění se ve vášeň. Opět skvělá kniha.

Nika151
Nika151
06.06.2023 5 z 5

Já považuji celou sérii za krásnou pohádku pro nás dospělé (tedy spíše nás dospělačky), opravdu hodně romantické, zvláště tento dil posledních sto stran láskou přímo přetékal. Penelope si člověk musí zamilovat, Colin je sympaťak jak vyšitý. Těším se na další díl a také na seriál.

tessie_m
tessie_m
30.05.2023 3 z 5

(SPOILER) Čekanka jakožto čtvrtý díl se mi už tolik nelíbil jako ty předešlé. Colin jako by najednou dostal ránu do hlavy a uvědomil si, že Penelope je krásná a že ji miluje. No, úplně jsem mu to nevěřila. Odhalení Lady W. se mi líbilo, i když jsem ze začátku nechtěla, aby se tak stalo, nakonec je to dobře. Další díl si ale přečtu.

Edona
Edona
28.05.2023 3 z 5

Odpočinková romantická četba, tentokrát v hlavní roli s Colinem Bridgertonem a Penelope. Mě osobně Colin svým chováním v tomto díle trochu zklamal, ale příběh to byl pěkný.

scarletblue
scarletblue
04.05.2023 4 z 5

Asi mě trochu zklamalo, že se Penelope musela změnit, aby zaujala Colina. Přišlo mi to vůči této postavě nespravedlivé. Zvlášť když uvážím, že jde o geniální autorku skandálních sloupků.