Čekanka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Další kniha z oblíbené série o Bridgertonových. Colina Bridgertona už unavovalo, že ho lidé považují pouze za okouzlujícího hejska. A nejvíc mu vadilo, že všichni hltali klepy z pera lady Whistledownové, která se o něm zmiňovala snad v každém ze svých sloupků. Po návratu z ciziny však zjistil, že se mnohé změnilo – především jeho stará dobrá kamarádka Penelope. Jaká tajemství můžou skrývat jeden obyčejný floutek a dívka, kterou už každý považuje za starou pannu? A mohou mít vůbec něco společného?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478700/big_cekanka-51O-478700.jpg 4.2847
Série:

Bridgertonovi / Bridgertonovci 4.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Romancing mister bridgerton, 2002


více info...
Nahrávám...

Komentáře (145)

Kniha Čekanka

KaileyBlot
27. srpna

Tento díl byl zatím nejslabší, ale stejně to bylo fajn čtení. Jenom ty předchozí díly mě víc chytly a přečetla jsem je v podstatě na jeden zátah. Tento díl jsem četla na hoodně zátahů. Ale stejně je nedílnou součástí série a navnadil mě na příběh Eloise.

petrzel
15. srpna

Za mě pět hvězdiček a už se těším na další díl.


andreamrs
12. srpna

(+ SPOILER) Na Čekanku jsem se zatím těšila ze všech dílů nejvíc! Vztahu Penelope a Colina jsem fandila už od shlédnutí seriálu. A i když vysloveně nezklamal, měla jsem výhrady (i když na sérii nedám dopustit).

Postava Penelope mi přirostla k srdci, líbila se mi její inteligence a humor, jak brala i věci, které ji trápily, s nadhledem a elegancí. Celkově mám ráda, když dostanou v příbězích prostor i takové opomíjené nebo podceňované postavy. Kromě toho se v knize dozvíme i její velké tajemství, které mě úplně dostalo!
Co mě ale zklamalo, bylo ješitné, až dětinské chování Colina. Čekala jsem od něj něco trochu jiného… Od začátku byl mým oblíbencem a o to víc mě to mrzelo. Zejména z jeho závisti namířené na úspěchy Penelope mi přišlo až smutno.

U čtení Bridgertonu si člověk krásně odpočine, všechny knihy (zatím) měly takový podobný scénář a už od prvních stránek víte, jak to dopadne. S tím ale do toho čtení musíte jít a přesto si to užijete.

Nelajza
06. srpna

Já od toho moc nečekala, a byla jsem spokojená. Je jasné, že to je pohádka pro dospělé, ale na léto ideální a rychlost s jakou se to čte je jak mrknutí oka.

Katka_Malfoy
04. srpna

Těším se na seriál! Každopádně se mi tolik Colin nelíbil

aninaji
24. července

Na příběh Penelope a Colina jsem se opravdu těšila. Vlastně jsem s touto sérií začala hlavně kvůli němu, abych nemusela čekat na seriál. Možná jsem očekávala příliš. Postavy nejsou moc sympatické, celou knihu se skoro nic neděje. Prozření Colina a jeho následné lásce jako trám se dá jen těžko uvěřit. Dějová linka kolem lady Whistledown mě vůbec nebaví ani v seriálu a tento příběh vlastně stojí hlavně na ní. Uspěchaný konec tomu také nepomohl.

FlexiMZ
12. července

Další odpočinkový díl romantické série Bridgertonovi. Na tento díl o Colinovi jsem se moc těšila. Penelope a Colina jsem si už v předchozích dílech oblíbila. Hlavně tedy Colina, který nikdy nešetřil vtipnými hláškami a byl příjemným zpestřením každého dílu.

Musím upřímně říct, že jsem ale čekala něco trošku víc. Celý díl se tu zaměřuje hlavně na drama ohledně odhalení lady Whistledownové, autorky novin o klepech ve společnosti. Tato lady je čtenářům série dobře známou osobou a zpestřením všech dílů. Bohužel díky seriálu, který totožnost lady vyzradil snad hned někdy v polovině první série, jsem nebyla ani překvapená ani šokovaná. Bylo to předvídatelné úplně ve všem, což Bridgertonovi sice bývají tak jako tak, ale v tomto díle to bylo nějak víc cítit.

Colin mě tu taky trochu zklamal. V předešlých dílech to byl vždy veselý, vtipný a milý Bridgerton. V tomto se z něj stal trochu morous. První polovina knihy byla super, pak to šlo trochu dolů. Chybělo mi tam víc vtipu a takové té pohody a bylo to spíš jedno velké drama. Asi jsem čekala, že se u tohoto dílu budu víc smát, než tomu tak nakonec bylo, i když to zezačátku měla dobře našlápnuto.

Odpočinkové letní čtení je to stále, ale víc si knihu podle mě užijí ti, kteří seriál ještě vůbec neviděli a jako první začínají knihami - a dělají dobře!

Těším se na pátý díl o Eloise, ale asi bych měla těšení trochu krotit, protože po Čekance, na kterou jsem se taky hodně těšila, se bojím, abych nebyla znovu zklamaná.

Zuzi04
06. července

No, kde začít. Penelope a Colin bohužel nedokázali naplnit má očekávání a dosáhnout na vysokou laťku předchozích dílů. Colin mě nenadchnul jak v seriálu tak v této knížce, u Penelope bych si přála, aby přeci jen byla ráznější.
Na druhou stranu to mělo i svá pozitiva, kterými jsou rodina Bridgertonových, hon na Lady Whistledown (bohužel jsem měla vyspoilerované ze seriálu, kdo to je, ale i tak mě tato linka bavila), skvělou závěrečnou scénu a... samozřejmě nesmrtelnou Lady Danburyovou.

1 ...