Andynka Andynka komentáře u knih

Cesta domů Cesta domů Sebastian Fitzek

Wow, tohle je prvná setkání s autorem... A pááání rozhodně není poslední.
Začala bych asi obálkou knihy, protože to je lákadlo jako blázen. Ta obálka je totálně boží a já jsem se díky ní, konečně rozhodla zakoupit nějakou knihu od autora ( v merku už ho mám opravdu dlouho ) .
Samozřejmě jsem se do ní musela ihned pustit, abych zjistila, zda jsem se nenechala tou krásnou obálkou napálit.
A nenechala ! Ten příběh byl jízda! Žrala jsem ho od prvních stránek a opravdu až na konci jsem napětím vydechla.
Příběh se odehrává z pohledu dvou osob. A nemá to chybu, skvěle to do sebe zapadá.
Skvělý děj... všechny dějové linky se do sebe navzájem proplétají. Je to opravdu napínavě napsané. A můj mozek jel při čtení na plné obrátky, aby zjistili proč tomu tak je. Kdo za tím vším ještě stojí, co mají některé osoby společného a podobně. A upřímně, nepřišla jsem na to. A jsem za to vděčná ! Většinou vše prokouknu velmi brzo. A tady jsem prostě nemohla odložit knihu a musela se dozvědět, jak to celé skončí.
Už jdu pomalu pokukovat, jaká další kniha od toho to autora mi přibude v knihovně.

20.02.2022 5 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Super duchařina. Tyhle strašidelné domy mě opravdu baví.
Ale jako ... co si budem , i tohle bylo tedy trochu slabé na mě....
Docela jsem ocenila tu romantikckou linku. Tomuhle páru jsem opravdud fandila. Nadruhou stranu se díky tomu dalo hrozně lehce předvídat, co se stane.
A jak jsem se těšila na ilustrace, tak mě nakonec při čtení toho "napínavého" hororu dost rušily. Takže za mě by to klidně mohlo být bez toho.
Ale i tak se vždy těším na další díl o strašidelných domech. Jsou to jednohubky, běhá vám u toho mráz po těle a odpočinete si.

14.02.2022 3 z 5

Šťastný život mezi řádky Šťastný život mezi řádky Michaël Uras

Tohle čtení mě opravdu bolelo.... neskutečně nudná kniha.
Nesedl mi ani styl psaní. Bylo to neosobní. Každá postava mi byla nepříjemná. A citovani z knih uz jsem pak preskakovala, jinak bych knihu četla alespoň měsíc. Ani jsem moc nepochopila, jak lecba funguje. Vsichni mi přišli pořád stejně frustrovany. A ta hlavní postava? Do ted nevim, co si o ni myslet. Zdal se mi snad az moc zahorklej. Nemel rad nic a nikoho, nez knihy a svoji partnerku. Nechapu, jak takova postava mohla pomahat lidem.
Jedničku davam pouze za postavu, ktera utrpel vazna zranění a uměla si podat Alexe( hlavni postavu) .

09.02.2022 1 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Knihu jsem se rozhodla přečíst jen díky společnému čtení u Dobrovského. A jsem jím opravdu vděčná. Snad se to chytne a udrží !
Každopádně jsem o knize slyšela ze všech stran a tak jsem měla samozřejmě obrovská očekávání.
Ta se ale nenaplnila.... 150 stránek jsem si říkala, že tomu vlastně ani nevěřím. Je to napsané, jako smyšlený příběh. Ale pak jsem se nad tím zamyslela... a měla jsem vlastně pravdu.
Nikdy nedokážu pochopit, jaké to bylo si zažít holocaust, přežít ho a naučit se s tím vsím žít a znova se začlenit do společnosti. I když se snažím vžít se do situace, ale nejde to.
Ano, četla jsem knihy o druhé světové válce, holocaustu a pod. hodně knih. A ano, některé ve mě zanechali mnohem hlubší zničující pocity. Tohle ale od této knihy nečekejte.
Tahle kniha , i když vypráví hrozně smutný příběh, je protkána už od prvních slov pozitivním myšlením. Začíná to velmi nenápadně, ale nakonec jde vidět, že pán Eddie byl opravdu silný a schopný muž! A ač jsem z jeho životního příběhu ze začátku nebyla nadšená. Tak po dočtení jsem zůstala sedět smutná, rozebraná, ale tak nějak šťastná. Za to, že se Eddie nebál vydat svůj životní příběh a hlavně se nebál žít ! Děkuju za takovou knihu, která mi dokázala něco dát.

04.02.2022 4 z 5

Rozkol Rozkol Aubrey Clark (p)

Tak asi bych začala tím, že jsem byla velmi překvapená, když jsem zjistila, že pokračování Tajného kruhu nenapsala L.J. Smith, ale převzal to někdo jiný.
Každopádně na stylu psaní se nic nezměnilo. Kdybych si toho nevšimla na obálce, ani bych na to, že to píše někdo jiný nepřišla.
Je to škoda, říkala jsem si, že by tím mohl příběh dostat větší šťávu, ale bohužel... vše při starém.
Nebo bohužel... ono to není zlé. Ba naopak mě občas děj i překvapí. Ale je to prostě čtení pro mládež.
No a k samotné knize. Já jsem u tohohle dílu byla pořád naštvaná. Hlavní postava mě vyloženě štvala ( když to musím napsat slušně ) . Chovala se, jako bůh ví co. A jsem ráda, že kniha dopadla , jak dopadla. Ale i tak tam fandím jen postavám, které jsou upozaděné a všechny ostatní bych z knihy vyřadila . :D
Docela mě i zaujmulo, že do teď končily díly uzavřeným koncem, ale tady nám zůstává děj nedořešený a tedy vás to naláká na další díl, aby jste zjistili, kdo se za tím vším skrývá.
Zároveň se mi i líbilo, že je zde více zápletek, které se snažíte řešit. A předpokládám, že celý tenhle děj se potáhne až do konce série.

04.02.2022 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Tak tohle je taaak silný příběh !
Když jsem se do knihy pustila, tak jsem nadšená nebyla. Začátek knihy se hrozně táhne a je takový nijaky. Dávala jsem tomu ještě pár stran a knihu jsem chtěla odložit.
Nakonec se příběh rozjel a naopak nemohla knihu odložit. Příběh byl napínavý, dojemný, procítěný.
Není to zrovna příjemné čtení, ale o to víc zajímavé.
Příběh je jako provázky, které na konci stvoří náramek, který se spojí. Jako za mě jedno velké wow.
Myslím si, že mám načteno dost knih na téma Osvětim a pod. Ale tahle byla jiná a bylo to opravdu dobré čtení. Minulost, přítomnost... vždy je to do sebe nějak zamotané. Klobouk dolů autorce.

01.02.2022 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Wooow, tak tenhle díl mě taky dostal! Nemůžu se rozhodnout, který mě bavil víc, jestli dům Carrowů, nebo tento.
Jako musím uznat, že každým dílem se autorka lepší a lepší. Vždy mě příběh dostane a nemůřu přestat číst.
A tento díl o domě, který měl tak silného ducha... mě opravdu moc bavil. Už se těším, až se vrhnu na další. :)

24.01.2022 4 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Po přečtení knihy jsem si musela dát oddych , abych se zamyslela nad knihou.
Protože při čtení knihy jsem si říkala, že to není až zas taková bomba, na to jak je kniha vychválená.
Příběh je velmi originální, ale za mě není napsaný moc poutavě.
Na druhou stranu mě vlastně svoji originalitou nutil číst dál.
Moc se mi líbilo i proplétaní časové linie, která na sebe vlastně pěkně navazuje.
Každopádně, když jsem si dala pár dní a přemýšlela nad tou knihou. Zjistila jsem, že jsem z ní vlastně nadšená. Už jen to, že nad ní musím přemýšlet znamená, že na ten příběh jen tak nezapomenu. Nechci nic prozrazovat z děje, protože mě samotnou moc bavilo objevovat o čem kniha vlastně je. A mrzelo by mě, to vědět dopředu.
Jako asi to nebude má nejlepší kniha roku, jako tomu je u většiny čtenářů této knihy.
Ale rozhodně se zařadí do knih, které nezapomenu a jednou se k ní i velmi ráda vrátím.

16.01.2022 4 z 5

Moc Moc Lisa Jane Smith

Teprve teď mě to začíná bavit.
Tento díl byl jednoznačně nejlepší z těch tří.
Pořád se v knize něco děje. Odhaluje se celý příběh.
A má to i super zakončení.
Jen tak nějak nevím, proč jsou další díly. Doufám, že mě mile překvapí. Protože za mě tohle klidně mohl být konec. Ale to by asi nebyla autorka, aby neměla několika dílové série. :D

08.01.2022 3 z 5

Všechny stránky Amelie Všechny stránky Amelie Ashley Schumacher

Vůbec jsem se nemohla rozhodnout, jak mám knihu hodnotit.
Ten příběh je tak jiný, než jsem doposud četla. A zároveň, tak známý- pohádkový.
Kniha je velmi poutavě napsaná... s trochou ironie, humoru a zároveň je docela vážná.
Chvílemi se mi kniha četla s těžkým srdcem a pak ale nastoupila ta krásná fantazie a já jsem se uklidnila.
Takže nakonec knihu hodnotím velmi dobře, i když jsem z ní trochu zmatená, co se týče pocitů, které ve mě vyvolala,
Líbí se mi ta originalita příběhu, ty hluboké myšlenky. Určitě si myslím, že by si jí měl člověk přečíst a vypořádat se s knihou po svém. :)

05.01.2022 4 z 5

Otrokyně Otrokyně Lisa Jane Smith

Knihu jsem četla podruhé. Poprvé jsem ji četla, když mi bylo ještě nác a dávala jsem vysoké hodnocení. Teď s třicítkou na krku, knihu hodnotím jako podprůměrnou.
Ale musím se odpoutat od toho, že to není už četba, kterou bych vyhledávala.
První díl byl katastrofa, ale druhý už byl silnější.
Začíná se tady odkrývat strašidelné události minulosti a přítomnosti.
Líbí se mi i ta manipulace a ta tajemnost, který si příběh s sebou nese. Dokonce mohu napsat, že se i těším na další díl.

05.01.2022 3 z 5

Dvanáct vánočních schůzek Dvanáct vánočních schůzek Jenny Bayliss

Kniha mi ze začátku moc nesedla a nemohla jsem se do ní začíst.
Ale postupem času se mi moc líbila. Přišla mi i zábavná a taková víc dospělácká, než normálně vánoční knihy bývají.
I když jsem knihu o vánočních schůzkách četla. Tahle mě stejnak dostala. A začala jsem si užívat vše s hlavní postavou.
Moc vánočně to na mě nedýchalo, ale jako romantika na zahájení prvního adventu to určitě ujde. Je to dobrá rozehřívačka. :D

28.12.2021 4 z 5

Láska k Vánocům Láska k Vánocům Karen Schaler

Děkuju moc autorce, že mi dovolila se vrátit opět na Vánoční chatu ! Ač jsem nevěřila, že by návrat mohl být stejně pohádkový, jako poprvé. Byla jsem vyvedena z omylu.
I když se to odehrává na jiné chatě. Pořád to má své kouzlo a na mě ty vánoce dýchali ze všech stránek !
Líbí se mi i spojitosti s Vánočním táborem.
A ta romantika... ta prostě k vánocům patří.
K nahození vánoční nálady je tato kniha rozhodně to pravé. :)

28.12.2021 5 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

U knihy jsem byla lehce zmatená, proč vyšla až po Čekance a S láskou, Eliose. Vadilo mi, že vím, co se v knize stane, protože jsem se to dočetla v těch předchozích.
Ale nakonec to vše dávalo smysl, protože by se jinak v tomhle příběhu prozradilo mnohem víc.
Každopádně jsem zjistila, že už mi všechny příběhy Bridgertonů začínají hodně splývat, jak jsou si podobné. :D
Ale i přes to mě tento díl celkem bavil, i když už vás opravdu nemá, co překvapit. Zvlášt, když jednu z hlavních postav už znáte.
Prostě kniha slouží, jako oddechové čtení a to splňuje na 100%.

28.12.2021 4 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

To bylo tááááááák sladké čtení !
Já Vánoční prasátko zbožnuju a chci ho taky !
Celé to dobrodružství v zemi ztracených hraček, jak to bylo napínavé a tolik obětavých hraček a lidí !
No příběh, který rozhodně v tenhle vánoční čas zahřeje u srdce .
Jo a nesmím zapomenout na ty ilustrace. Ty dodaly celému čtení krásnou atmosféru.
Po přečtení této knihy si vážím doma všech věcích, co máme. A bude mi opravdu líto, až je nastane čas, že budou muset jít dál do světa. Teď už alespoň chápu, proč se mi doma pořád někam něco schovává. :D

07.12.2021 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Poslední dobou jsem nejsem z nových knih od Colleen tak unešená.
Vždycky mě na jejich knihách bavil ten wow efekt, kdy mi spadla brada při zápletce až na zem.
Ale teď jsem si řekla... no, tak dalo se to tušit.
Jako poprvé snad mohu napsat, že kniha není úplně originální. S podobnými příběhy jsem se už mohli setkat ať už v knižním světě, nebo filmovém.
Každopádně, ať to nevypadá, že knihu jenom haním. Tak to určitě není.
Velké plus u Colleen je, že píše čtivě, takže vás kniha vtáhne a nepustí. A tomu tak bylo i u tohoto příběhu. Nebylo to nic , co by mě chytlo za srdce a rozbrečelo, tak jak tomu většinou bývá. Ale rozhodně mě příběh pobavil. Čtení jsem si moc užila. A knihu zhltla, jak nic.
A myslím si, že i já si vždy vzpomenu 9. listopadu na tuhle dvojici lidí. Ukradli mi den v roce. :)

07.12.2021 4 z 5

Disney - Pohádkové Vánoce Disney - Pohádkové Vánoce kolektiv autorů

Milovníci Disney pohádek rozhodně ocení i tuto vánoční knihu.
Mě se moc líbila a opravdu se těším, že už třeba příští rok si ji s dcerou přečtěme na vánoce.
Zbožňuji koukat se na ty obrázky. No, co vám budu povídat. Mohla bych klidně tyhle Dysney knihy jet pořád dokola. :-)

28.11.2021 5 z 5

Mimoňka Mimoňka Sarah Andersen

Byla jsem celkem překvapená , že jsem vlastně docela zklamaná.
Předchozí autorčina tvorba mě docela dost bavila, ale tohle....to byla celkem nuda.
Jen výjimečně jsem se něčemu zasmála. Jinak jsem jen přejížděla stránku po stránce a nudila.
Tohle bylo za mě zbytečná koupě, ale zase kdybych si ji nekoupila, tak by mi to stejnak nedalo a časem bych si ji koupila. :D
Teď jsem mohla být první v mém okolí, kdo ostatní upozorní, že tohle není potřeba.

26.11.2021 2 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Juchuu a jsme zase zpět.
Po minulém díle, kdy jsem byla celkem zklamaná, jsem si říkala, že už to asi půjde z kopce se zbytkem série. Ale to jsem se teda spletla !
Tohle byl totiž tak super díl!
Eloise mě nikdy moc neoslovila, ale když dostala svůj prostor , oblíbila jsem si ji stejně, jako zbytek rodiny.
Celkově mě tenhle díl hodně bavil. Byl jiný.... nápaditý...i když nevím, jestli se to dá psát u tak jednoduchého romantického příběhu, který v jakékoliv podobě dopadne stejně.
Ale musím to napsat. Bylo to spontánnější , ale zároveň docela dobře naplánované. :)

26.11.2021 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Stopařův průvodce Galaxií jsem poslouchala jako audioknihu. A byla to opravdu dobrá volba. Nebýt zábavného čtení Vojty Dyka, asi bych nebyla schopna knihu doposlouchat.
Vojta Dyk si opravdu pohrál s každou postavou s jejím hlasem . Dodal tomu velkou šťávu a já se opravdu bavila.
Každopádně příběh jako takový nevím jestli mě tak úplně bavil... Bylo zajímavé zjistit, proč se všechno děje. A kam ten děj vůbec spěje... ale tak nějak se mi to celé zdálo hrozně táhlé... Nejvíc to opravdu zachraňovalo to, že jsem se pustila do poslechu a né do čtení.
Tak uvidíme, co ty další díly. Třeba mi to celé dohromady dá mnohem větší smysl.

24.11.2021 3 z 5