Rozkol

Rozkol https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138212/mid_rozkol-6mz-138212.jpg 4 155 21

Tajný kruh série

Poprvé od té doby, co se Cassie Blakeová přistěhovala do New Salemu, se cítí normálně. Chodí s Adamem, svou spřízněnou duší, a má ve městě kamarády. Ale tajný klan čarodějek, do kterého patří, a moc, kterou díky němu nabyla, jí však normální život nedopřejí. Když Tajný kruh stihne tragédie, Cassie si uvědomí, že být výjimečná může být i prokletí. Na Tajný kruh útočí neznámý nepřítel - a příští obětí může být kdokoli. Všichni se snaží ochránit hlavně sami sebe, vytvářejí se spojenectví a nikdo neví, komu lze věřit. Bude Cassie schopná zachránit sebe i Tajný kruh…? Nebo ho její rozhodnutí navždy zničí?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Divide , 2012

Brambora_Šeby
07.02.2024 5 z 5

Nový díl, nová autorka, ale stejný styl psaní i stejné postavy. Mám pocit, že to bylo ještě o maličký kousek lepší než původní trilogie. Nečekané zvraty a možnost přemýšlet až do konce nad tím, jak to vlastně bylo, o to tu rozhodně není nouze.

Andynka
04.02.2022 3 z 5

Tak asi bych začala tím, že jsem byla velmi překvapená, když jsem zjistila, že pokračování Tajného kruhu nenapsala L.J. Smith, ale převzal to někdo jiný.
Každopádně na stylu psaní se nic nezměnilo. Kdybych si toho nevšimla na obálce, ani bych na to, že to píše někdo jiný nepřišla.
Je to škoda, říkala jsem si, že by tím mohl příběh dostat větší šťávu, ale bohužel... vše při starém.
Nebo bohužel... ono to není zlé. Ba naopak mě občas děj i překvapí. Ale je to prostě čtení pro mládež.
No a k samotné knize. Já jsem u tohohle dílu byla pořád naštvaná. Hlavní postava mě vyloženě štvala ( když to musím napsat slušně ) . Chovala se, jako bůh ví co. A jsem ráda, že kniha dopadla , jak dopadla. Ale i tak tam fandím jen postavám, které jsou upozaděné a všechny ostatní bych z knihy vyřadila . :D
Docela mě i zaujmulo, že do teď končily díly uzavřeným koncem, ale tady nám zůstává děj nedořešený a tedy vás to naláká na další díl, aby jste zjistili, kdo se za tím vším skrývá.
Zároveň se mi i líbilo, že je zde více zápletek, které se snažíte řešit. A předpokládám, že celý tenhle děj se potáhne až do konce série.

Charmedka
29.10.2020 3 z 5

Původně jsem si říkala, zda to nebude úplná tragédie, kor když knihu napsala Aubrey Clark, nikoliv L. J. Smith, avšak pod těmito dvěma jmény se skrývá jedna a tatáž osoba, Aubrey Clark je pouze pseudonym.

Jak jsem se původně bála, aby to vůbec stálo za to, tak ve výsledku bych čtvrtý díl hodnotila asi nejlépe. Furt se jedná o jednoduchou četbu pro mladší čtenáře, nic složitého, ale příběhově mi přišla kniha propracovanější a příběh zajímavější, takže myslím, že je určitě i dál se na co těšit.

bookworm_plants
01.10.2017 5 z 5

Nevím jak, u ostatních ale, pro mně se Cassie v tomto díle o moc nezměnila, spíš jí to způsobila Kniha stínů jejího otce..
Jinak nemám co, dodat :-) 5*

veru.nika
13.04.2017 5 z 5

Jako předchozí díly,velmi povedené, se zajímavou zápletkou.

any333
15.08.2016 5 z 5

Tato pokračující trilogie se dost lišila od té původní. Připadalo mi, že se změnila jak Diana, tak Cassie. Jedna už nebyla tak laskavá a druhá tak plachá. Čekala jsem víc výstupů bratrů Hendersonových, ale ten na střeše mě taky rozesmál. Konec je otevřený, proto se pouštím do dalšího dílu.

petvet
09.08.2015 3 z 5

V prvních třech dílech se projevovala hlavní hrdinka Cassie jako naivní a bázlivá,ale teď po 4.díle mně přijde,že se strašně změnila..je taková odměřená,povyšuje se a dělá věci za zády kruhu.
Zajímavá byla akorát zápletka ze starého domu v Cape Cod...a také zajímavý konec.

moninak
25.02.2015

Byla dobrá, ale čekala jsem něco víc. Začetla jsem se do ní a těším se na další díly.

ellypusik
08.01.2015 4 z 5

byla jiná jak předchozí díly ale i tak úžasná!! (třetímu dílu se však nevyrovná)

NikinkaFantasy
28.12.2014 3 z 5

Čtrtý díl pro mě nebyl tak skvělý, jako ty první tři. Pokračování pro mě bylo celkem zbytečnost. A celkový děj se mi zdá velice nepravděpodobný. To je asi vše, co chci ke knize "říct".

ivzu77
30.07.2014 4 z 5

Četla jsem všechny její knihy, mám je moc ráda.

trynitrix
10.04.2014 4 z 5

Volné pokračování bylo fajne, vždy se nějaký děj - zápletka da vymyslet a toto nebylo špatné . :-)

Marisa
17.03.2014 5 z 5

Kniha je moc hezká a ráda si ji přečtu :)

Vendulik
06.03.2014 5 z 5

Nejlepší z celé serie. Akorát by bylo být více v knížce napsané a hlavní hrdince a Adamovi.

DendaRA
15.07.2013 5 z 5

Musím říct, že právě tenhle díl se mi ze všech dílů téhle série líbil nejvíc. Nevím proč, ale určitě oprávněně :DD

Kate.S
03.05.2013 1 z 5

No, co říct. Nedočetla jsem to. Bohužel. Vůbec mě to nebavilo. Přijde mi to jako naprosto zbytečné pokračování. Místo toho měla autorka napsat nový příběh. Jinak první tři díly jsou super:) Takže hodnotím jen to, co jsem přečetla, i když nerada.

JajaAP
31.03.2013 4 z 5

Právě jsem dočetla čtvrtý díl a musím říct, že se mi líbil, ale i tak k němu mám pár výhrad. Pokud čekáte konec tak doporučuji čtvrtý díl ani neotvírat, protože nemá konec, takže se asi někdy dočkáme dalšího dílu. (Doufám, že už ukončeného). Ale k samotné knize - Jako plus musím říct, že je rozhodně víc akčnější a napínavější a dočkáme se v ní fakt nečekaných zvratů, ale na druhou stranu se mi moc nelíbilo jak moc se postava hlavní hrdinky oproti předchozím dílům změnila. Přijde mi občas povýšená a sobecká a taky to chvílemi vypadá, že si členové kruhu půjdou po krku. Ale jinak kniha stojí za přečtení jen mi tam chybí ten konec.

Dandulka
27.03.2013 5 z 5

Hezky napsané a velmi čtivé.

Dandulka
27.03.2013 5 z 5

Příběh je to pěkný, ale chtěla bych mít po ruce překladatele!!!!!! Paní Snobodová asi neumí skloňovat vlastní jména! Melanie je jméno sklonné!!!!! 1. Melanie 2. Melanie 3. Melanii 4. Melanii 5.Melanie! 6. o Melanii 7. s Melanií. Jen pro informaci! Jinak to nemá chybu.

Bet
29.01.2013 5 z 5

Podle mě je to celkem povedená série.Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

Aubrey Clark (p)
americká, 1965