Andynka Andynka komentáře u knih

První První Kiera Cass

Naprosto nechápu, jak může být další díl lepší než ty předešlé, ale u téhle série to tak prostě je ! Hltám každé slovo a někdy jsem naštvaná, že nedokáži číst rychleji a musím být trpělivá. :)

29.11.2018 5 z 5

Jak Grinch ukradl Vánoce! Jak Grinch ukradl Vánoce! Dr. Seuss (p)

Zfilmovaná pohádka je mnohem lepší, ale i tohle je fajn. Grinch má prostě své kouzlo a buď ho zbožňujete a nebo nesnášíte. :)

27.11.2018 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Fíííhááá, druhá kniha je stejně skvělá, jako první díl. Zase se mi při ní rozbušilo srdce a nemohla jsem ji odložit. Skvěle napsaný příběh. Jdu i nadále držet pěstí Americe.

27.11.2018 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Byla jsem velmi překvapena, jak je film podobný knize. Příběh byl silný, krásný a dojemný.

25.11.2018 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Každý jsme si prošli ošklivou zkušeností a tady to spisovatelka popisuje v básních. Myslím, že není nikdo, kdo by se v tom nenašel. Ale asi je lepší knížku číst, když máte horší období. Protože já, s odstupem času na to už takhle nekoukam. Tedy pro mě byli nějaké básně přehrocené a nemám ráda vulgární slova ( i když tady jsem našla snad jen dvě).

21.11.2018 3 z 5

Krvavá horečka Krvavá horečka Karen Marie Moning

Většina knihy byla spíše připomenutí prvního dílu. Děj se tady rozjel až ke konci a nebylo to vůbec špatný. :-) Jen doufám, že třetí díl nebude stejně zdlouhavý ze začátku.

21.11.2018 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Wow. Slyšela jsem hodně chváli, ale většinou mám až moc velká očekávání. Teda...tohle jsem ale nečekala. Kniha je čtivá, zábavná, romantická... A jelikož je tohle teprve první díl, nemůžu se dočkat těch dalších!! Moc se těším na pokračování Ameriky a jeji cestě, stát se princeznou a odhalení útoků a jejich důvodů. :-)

16.11.2018 5 z 5

Wonder Woman: Válkonoška Wonder Woman: Válkonoška Leigh Bardugo

Po přečtení negativních recenzí na tuto knihu, jsem se do ní pouštěla trochu s nechutí. Ale díky za Leigh Bardugo a její styl psaní. Kniha měla místa, kdy jsem měla chuť i přeskakovat, ale nakonec byl příběh pěkný, zajímavý a i překvapivý. :)

15.11.2018 3 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Krásné zakončení série. Sice Vás kniha až tak nepřekvapí, ale je to dojemné, když se musíte s tímhle světem rozloučit.

11.11.2018 5 z 5

Všechny staré nože Všechny staré nože Olen Steinhauer

Ze začátku byla kniha hodně matoucí. Nemohla jsem se v příběhu zorientovat. Z přítomnosti se vraceli ke vzpomínkám a pak najednou jen jejich představivost. Každopádně, když jsem se dostala za půlku případ dostal spád a dočetla jsem knihu na jeden zátah. Nakonec, to byl docela zajímavý příběh, kde se prolíná minulost s budoucností a pomocí toho Vám skládá příběh, který se do té doby nevyřešil.

29.10.2018 3 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

Trvalo mi trochu déle se do světa Warcrossu dostat, ale když už jsem se do něj dostala , byla to jízda. Skvěle popsané vztahy... detaily hry. Ale za ten konec, to jsem vážně naštvaná! Nutně potřebuji další díl. (závislost) :D

29.10.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Ze začátku jsem z té knihy byla hodně rozpačitá a moc mě nebavila. Věděla jsem o čem má kniha být, ale tak nějak to po 100 stránkách nevedlo nikam... Každopádně jsem vydržela a pochopila, proč má kniha takový začátek a jak je krásně příběh napsaný ! Nemohla jsem knihu odložit a obdivovala jsem spisovatelky styl psaní. Příběh je velmi zajímavý, ale trochu mě zklamal konec. Chápu, že nám spisovatelka po tom smutném příběhu chtěla udělat šťastnější konec, ale pro mě by byl i kdyby nechala věci, tak jak byli. Věřím na zázraky, ale když se celou knihu nestal, tak na konci mi pak už přišel přehnaný. Ale kromě toho, pěkně napsaný příběh.

26.10.2018 4 z 5

Temná horečka Temná horečka Karen Marie Moning

Do knihy se mi moc nechtělo, protože se mi nelíbila obálka. Ale jelikož jí mám doma už vážně dlouho, tak jsem se do ní pustila. A paní...docela překvapila. Je tajemná, děj Vám ubíhá. Není to úplně můj šálek fantasy, kterých bych vyhledávala, ale už se těším na přečtení dalšího dílu. :-)

24.10.2018 3 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Za mě první polovina knihy trochu slabší, trvalo skoro 300 stran se začíst.. A když víte, že vás čeká ještě dalších 300 stran, tak jsem bojovala i s odložením. Ale ještě, že jsem to neudělala, protože pak se kniha rozjela a moc jsem se bavila a příběh si užívala !

19.10.2018 4 z 5

Neděle u bazénu Neděle u bazénu Madeleine Wickham

Od spisovatelky jsem toho četla mnoho, ale ten to příběh mě překvapil. Většinou autorka píše knihy s humorem, ale zde se jedná o vážný příběh a jsem mile překvapena, že i když na to nejsem od spisovatelky zvyklá, tak se mi to celkem líbilo. Ale příště bych se raději vrátila ke knihám, kde se můžu zasmát a díky nim jsem si spisovatelku oblíbila.

10.10.2018 3 z 5

Paní Láryfáry Paní Láryfáry Betty MacDonald

Moje nejoblíbenější kniha z dětství! A i když jsem si ji přečetla teď už jako dospělá, rozhodně nezklamala. :)

30.09.2018 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Milý příběh vyprávěný z pohledu psa. Je to velmi zajímavý nápad, nejvíc jsem ocenila, že ze psa autor nedělal bůh ví co, ale jen popsal, co pes vnímá a jak vše cítí. Trochu mi to připomínalo vyprávění od Forresta Gumpa, takové milé úvahy, vždy pochopí podstatu věci a víc nepotřebuje. :)

30.09.2018 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Rychle přečtený příběh, který mě jen na chviličku překvapil. Každopádně vše je hodně předvídatelné, takže ke konci se dopídíte sami.

27.09.2018 3 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Wow, tohle byla pecka. Do příběhu jsem se začetla hned od začátku a užila si ho až do konce.
I když nejsem člověk, co by hrál různé hry, o které se v knize píše, tak jsem se opravdu bavila ! Bylo to skvělé, nápadité, zábavné .
Příběh je předvídatelný, ale to Vám nemůže ten zážitek z knihy pokazit.

25.09.2018 5 z 5

Dračí město Dračí město Petra Machová

Tak tohle bylo velké zklamání. S knihou jsem se vyloženě trápila. Tak naivní a jednoduchý postavy. Česká jména mi tam přímo vadila. A o dracich a jesterech jsem se toho taky moc nedozvedela. Když jsem začala knížku číst, tak jsem si říkala, že je pro mladší... ale po čtení dalších stránek... jsem si řekla, že takhle jednoduše napsaný příběh nemůže bavit ani pubertaky.
Kniha ma krasnou obálku! A je to zajímavý nápad na příběh, ale prostě to není vůbec propracovaný. Chvílemi je to naprosto preslazeny, naivni az hlouponky. A ještě mi zde docela vadilo, že většinu příběhu čtete z pohledu Jany a pak najednou další kapitolu z pohledu jiné postavy. Pro me naprosto zbytečné. Kdyby si to autorka odpustila, zaprve by ubyly stránky a za druhé by mi zůstali sympatický alespoň nějaký postavy.

16.09.2018 2 z 5