Neděle u bazénu

Krásný den se v mžiku může změnit v noční můru… Sophie Kinsella, bystrá kronikářka menších i větších životních katastrof, nám nabízí přesvědčivý příběh rodičů dvou holčiček, kteří mají před rozvodem a jsou manipulováni ambiciózním mladým advokátem. Louise a Barnaby se krátce potkají v sousedství u bazénu na vesnické oslavě a stanou se svědky nehody jejich mladší dcerky při pokusu o skok ze skokanského prkna, po níž malá Katie skončí v hlubokém bezvědomí v nemocnici. Louisein nový nápadník, advokát Cassian Brown, oba manžele přesvědčuje, aby sousedy zažalovali a vysoudili si finanční náhradu. Nejde mu ani tak o Louisein prospěch, ani jejího dítěte, jako spíš o to zapůsobit vyhraným případem na proslulého lorda Pagea, Louiseina otce, a vydobýt si tím vstup do světa politiky. Melancholii a humor vnáší do příběhu vedlejší zápletka o vztahu nadané mladé klavíristky a postaršího muže. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148924/big_nedele-u-bazenu-148924.jpg 3.2104

Vydáno: , BB art

Swimming Pool Sunday, 2011

Kniha Neděle u bazénu

Pechule
19.04.2020

Za mě spokojenost, líbila se mi.

Kikuse13
09.03.2020

I když to byl smutný příběh, knížka se mi líbila.

kotatkoz
08.03.2020

Ke knížce jsem se dostala díky Čtenářské výzvě a jsem za to ráda. Je to má první kniha od Kinselly a byť nešlo o nijak úchvatnu knížku, nalákalo mě to přečíst od ní i něco dalšího. Děj je poměrně unylý a předvídatelný, ale postavy jsou hezky rozepsané, člověk se v tom nijak neztrácí (když pominu kvanta náhodných venkovanek) a tak nějak mi všichni, krom hlavního záporáka, přirostli k srdci a říkám si, že s nimi na vesnici bych bydlela s radostí :) Příjemné oddychové letní čtení - ta kategorie knih, co si ráda půjčím v knihovně a po přečtení zas stejně ráda vrátím s dobrým pocitem, že tohle v mojí knihovně "zbytečně" místo nezabírá :)

petrzel
04.03.2020

Kniha se dobře četla ,ale není to můj styl.

tanecnica
02.03.2020

Knížka je dost nuda. V podstatě se tam kromě začátku nic nestane, celou knihu se dokola řeší, zda jít k soudu, nebo ne. Je tam snaha naroubovat i příběhy dalších lidí, ale je to takové násilné, nepřirozené. Ke čtení jsem se musela dost nutit, dočteno jen kvůli Výzvě...

Monni
12.09.2019

Toto byla moje první kniha od autorky a za mě takový průměr. Kniha neurazí, ale ani nenadchne. Rozhodně se zabvá vážnějším tématem, ale i tak mi bylo jasné jak kniha dopadne.
Líbilo se mi vykreslení vztahů. A vyčuraného, příživnického advokáta jsem nemohla vystát. Profitovat na neštěstí druhých a využívat neštěstí hlavních hrdinů, proti přátelům.
Líbila se mi tam i vedlejší romanticka linka. Bylo to takové oživení a trošičku odlehčení vážného tématu.

Andynka
10.10.2018

Od spisovatelky jsem toho četla mnoho, ale ten to příběh mě překvapil. Většinou autorka píše knihy s humorem, ale zde se jedná o vážný příběh a jsem mile překvapena, že i když na to nejsem od spisovatelky zvyklá, tak se mi to celkem líbilo. Ale příště bych se raději vrátila ke knihám, kde se můžu zasmát a díky nim jsem si spisovatelku oblíbila.

helenkan
31.08.2018

Podle komentářů pode mnou jsem nevěděla co mám očekávat. Zvláště když je to moje premiéra od téhle spisovatelky. A ejhle,já byla spokojená,mě se to líbilo.