Andrea864 Andrea864 komentáře u knih

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Taková milá oddechovka.

21.02.2023 4 z 5

Hotel Hotel Arthur Hailey

Fajn kniha, která má zajímavé zápletky. Příběh má spád, mírné napětí a je velmi čtivý.

21.02.2023 4 z 5

Café Groll Café Groll Jan Štifter

Příběh prodchnutý nostalgií a atmosférou dvacátých let minulého století v jedné časové linii a ve druhé realitou let padesátých. Zajímavé a čtivé vyprávění s překvapivým koncem.

12.02.2023 4 z 5

Jitro kouzelníků Jitro kouzelníků Jacques Bergier

Velmi zajímavá kniha. I když uplynulo hodně let od vydání této knihy, otázky i odpovědi, domněnky, myšlenky a hypotézy dávají spoustu prostoru a látky k zamyšlení.

09.02.2023 4 z 5

Šeptuchy Šeptuchy Alena Sabuchová

Kniha se zvláštní smutnou atmosférou. Zajímavé téma. Škoda, že autorka nešla víc do hloubky praktik šeptuch, příběh na to kapacitu měl.

06.02.2023 3 z 5

Skvělá kniha. Vtipný, milý a čtivý příběh, jehož absurdní zápletky opravdu pobaví. Doporučuji.

05.02.2023 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

(SPOILER) Skvělá kniha. Příběh s tajemnou atmosférou, plný napětí a tajemství, který je čtivý a má spád. Velmi mě bavil námět se slovanskou mytologií. Doufám, že brzy vyjde další kniha od této autorky a klidně i se stejným hlavním hrdinou Petrem a jeho psem Imbusem. Vřele doporučuji.

03.02.2023 5 z 5

Hostující profesoři Hostující profesoři David Lodge

Příběh je nejen o výměně pracoviště profesorů, ale i o jiných výměnách, proměnách a změnách v pohledu na život. Kniha je čtivá a má spád.

25.01.2023 4 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Skvělý a čtivý příběh o počátcích řemesel, životě chudých i bohatých, chodu církve, právu i bezpráví, ale i o lásce a přátelství. Výborný vypravěč Follett opět nezklamal. Vřele doporučuji.

22.01.2023 5 z 5

Zvonokosy Zvonokosy Gabriel Chevallier

Vtipná, milá a nadčasová kniha z prostředí maloměsta před sto lety. Myslím, že se společnost za tu dobu zase tak moc nezměnila. Pobavila jsem se.

21.01.2023 4 z 5

Skvělá kniha, která opravdu stojí za přečtení. Román je vtipný, zajímavý a má spád. Doporučuji.

19.01.2023 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Klasický romantický příběh, který má zvláštní atmosféru. Milé a čtivé, taková pohádka pro dospělé, kdy nakonec vše dobře dopadne.

15.01.2023 5 z 5

Šok z bohů Šok z bohů Erich von Däniken

Zajímavá, působivá a přesvědčivá kniha, která je velmi čtivě napsaná.

09.01.2023 5 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Zajímavá a čtivá kniha, která skvěle spojuje informace o genetice s osobním životem Benedikta Lamberta a jeho předka Gregora Mendela. Příběh nabízí psychologickou sondu do života muže s handicapem, která je odlehčena sarkasmem a humorem vypravěče, má spád i mírné napětí. Kniha mě bavila a určitě si od Simona Mawera přečtu i další.

06.01.2023 5 z 5

Tajemný cizinec Tajemný cizinec Mark Twain (p)

Je hrozné, co za hrůzy člověk člověku dokáže udělat a to i ve jménu dobra. Lidé jsou nepoučitelní. Příběh dává velký prostor k zamyšlení nad otázkami etiky, morálky, dobra, zla a o lidském počínání. Pozoruhodná a čtivá kniha. Doporučuji.

04.01.2023 5 z 5

První osoba jednotného čísla První osoba jednotného čísla Haruki Murakami

Kniha mě bavila. Prolíná se tu skvěle fikce, fantazie a reálné situace pomocí neočekávaných setkání nebo náhody. Všechny povídky jsou zajímavé a podněcují k zamyšlení.

12.12.2022 4 z 5

Pobřeží v plamenech Pobřeží v plamenech Wilbur Smith

Skvělý román od výborného vypravěče Wilbura Smitha. Zajímavý, čtivý, dějem nabitý romantický příběh o neobyčejném osudu mladé ženy. Nejvíce se mi líbila prostřední část, kde byl popisován život křováků i do těch nejmenších detailů. Rozhodně stojí za přečtení. Doporučuji.

02.12.2022 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Taková oddechovka pro pošmourný podzimní den. Zachumlat se do deky a na nic nemyslet, protože od prvních stránek je naprosto jasné, jak se bude příběh vyvíjet. Tři hvězdy za popis přírody Islandu a čtivost.

13.11.2022 3 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Skvělá kniha. Noah Gordon je výborný vypravěč, který pomocí i těch nejmenších detailů dokáže čtenáře vtáhnout do děje. Zajímavý příběh, přátelství, notná dávka štěstí a silné vůle, víra, rozdíl středověkého lékařství v Anglii a Persii, charaktery postav a čtivost. Vřele doporučuji.

09.11.2022 5 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Výborný thriller. Napětí od začátku do konce. Skvěle vykreslené charaktery obou hrdinek. Děj má spád, zvraty a zajímavou zápletku. Četla jsem jedním dechem. Doporučuji.

23.08.2022 5 z 5