Šok z bohů

Däniken putuje historií všech kontinentů (počínaje rokem 1492 a konče žhavou současností) a se sugestivní naléhavostí podpořenou úctyhodnou vědeckou akribií dokazuje, že Zemi v minulosti dávné i nejbližší nesčetněkrát navštívila poselstva z cizích hvězdných soustav na záhadných létajících strojích. Na mnoha vzrušujících příbězích dokládá, jak oficiální orgány velkých států bojkotují seriózní výzkum těchto "návštěv" a stop, které po sobě zanechaly, a jak se leckdy i výhružkami snaží smést ze stolu důvěryhodná svědectví lidí, kteří se s UFO setkali....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59186/sok-z-bohu-59186.jpg 4.2129
Literatura světová, Historie, Záhady

Vydáno: , Baronet, Knižní klub

Der Gôtter Schock, 1992

Kniha Šok z bohů

alabra

Tentokrát vyposlechnuto jako audiokniha, za níž je vidět studium obrovského materiálu, autorovi fandím.

666Jitka

Autor si dal velkou práci se studiem různých historických pramenů, vyhledával odborníky v oblasti historie, fyziky, matematiky a jiných vědních oborů, setkal se se spoustou lidí, kteří měli zajímavé a často nevysvětlitelné zážitky, porovnal různé historické záznamy s výpověďmi desítek osob, a také nastínil, proč jsou "mocnými" skutečnosti a zvláštní jevy bagatelizovány, důkazy zabavovány, lidé označováni za pomatence a U.F.O. cejchováno jako výmysl slabomyslných přesto, že existují stovky, ne-li tisíce důkazů o návštěvách mimozemských civilizací na naší planetě, ať už je budeme nazývat Bohy nebo Ufony. Uvážíme-li, jak je pravda těmi, kdo nám vládnou od západu na východ neustále podle jejich potřeby ohýbána, jak jsou zkreslována fakta a ovládáno veřejné mínění, a když se bez předsudků zamyslíme, zjistíme, že na tom všem opravdu něco je a tak nějak to do sebe zapadá.

Jack Bauer
29.11.2020

Dänikena jsem měl rád už asi od 10 let, kdy jsem viděl na tehdejší dobu velmi fascinující film Vzpomínky na budoucnost, který ovlivnil můj pohled na žánr sci-fi. Nemám rád sci-fi typu, Star Wars, Star Treek, Duna, třetí nadsvětelnou, hyperskoky apod., ale typu Vesmírná odysea, Setkání s Rámou, Nonstop, Marťan....Škoda že Däniken nepíše také nějaké sci-fi romány na jeho způsob. Myšlenkou této knihy je , že lidstvo by mělo šok z přiznání existence mimozemských bytostí, šok z bohů, padly by veškerá náboženství, lidstvo by propadlo panice, vláda nám něco zatajuje apod. Proč sakra, žijeme v 21.století a myslím, že lidstvo už je připraveni na odtajnění. Chtěl bych se toho dožít.

tomexx
23.09.2020

Vstrebával som ten text s otvorenou pusou... Niektoré konštatovania sú už určite prekonané, ale vzhľadom na rok vydania originálu stále stojí dosť veľa knižného materiálu za hlbšiu analýzu.

alabra
02.12.2019

Jak je vidět, s fakty a informacemi nepracují jen politikové, historici, ale i spisovatelé, zajímavé historky a jejich výklad.

Usire
27.08.2019

Originální myšlení a argumentace. Kniha u které si člověk řekne, že na tom asi sakra něco bude.

Kulhajs
08.07.2019

Četl jsem poprvé jako teenager a možná se jednalo o jednu z prvních knih od Danikena, která se mi dostala do ruky a vzbudila můj zájem o historii, záhady, ufo atd. A i po 24 letech od vydání pro mě byla velice čtivá.

smardice
27.06.2019

Tohoto spisovatele jsem poprvé četla před 40 lety a jeho díla jsem doslova hltala. Tuhle knihu jsem nikdy nečetla, zvolila jsem poslech. Kniha se mi líbila, nejspíš to umocnil i přednes pana Otakara Brouska. Vynikající postřehy, uvádí spoustu reálných pramenů, ze kterých čerpal. Výborný vypravěč, který dovede vtáhnout do děje.