Jitro kouzelníků

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Podtitul: Úvod do fantastického realismu.

Úvahy nad některými málo probádanými otázkami lidské civilizace. Fantastický výklad jevů kulturního vývoje lidstva.

https://www.databazeknih.cz/images_books/48_/48228/jitro-kouzelniku-48228.jpg 4.2170
Orig. název:

Le Matin des Magiciens (1960)

Žánr:
Literatura světová, Esoterika, astrologie, okultismus, Mytologie
Vydáno:, XYZ (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (31)

Kniha Jitro kouzelníků

Přidat komentář
JKDelaney
29. března

Velmi zvláštní kniha na kterou lze nahlížet hned z několika úhlů.. Já bych asi jen doporučil ji přečíst s hlavou otevřenou všem novým poznáním a zda věřit či nevěřit.. to je na každém čtenáři..

harena
11. února

Moc dobře si pamatuji, že když jsem knihu kdysi kupovala, hlídala jsem ji jako poklad. Také jsem ji četla několikrát a doporučovala kamarádům . Snad mi tenkrát i trochu pozměnila pohled na svět. Teď už je spousta dalších knížek, ale tenkrát měla velký úspěch, ani jsem ji nestačila půjčovat .

woodward
20.07.2018

Velmi stručně bych shrnul to hlavní, co mi autor sdělil a s čím se v zásadě odjakživa ztotožňuji: Vědec by měl být - jak samo slovo napovídá - člověk zvídavý. Pročež by neměl vytěsňovat z oblasti svého zájmu a zkoumání předměty a jevy, o nichž současná věda neví nic moc anebo vůbec nic a to zejména proto, že někteří "velikáni" to či ono označili za nemožné, za fantasmagorii atp. a každý, kdo by se takovému bádání věnoval, riskuje, že se stane terčem posměchu a bude vyobcován z komunity "seriózních" badatelů.

Netvrdím, že souhlasím se vším, co se v té knize píše, ale nezaujatost a otevřenost mysli by měly patřit k základní výbavě každého vědce a myslitele. To je to hlavní, co jsem z té knihy vyčetl. Není to žádnej Daniken, Bergier nám nic nevnucuje, jen upozorňuje na události, skutečnosti, náznaky, možnosti, kterým příslušně erudovaní veleduchové nevěnují pozornost buď ze strachu, aby se nezesměšnili anebo proto, že je ani nenapadne požádat o radu odborníky z jiných vědeckých disciplín. Zejména "nepřekonatelná" propast mezi humanisty a přírodovědci působí v tomto ohledu škody možná nedozírné - to se nedozvíme, dokud se nějaká partička osvícených vědátorů z rozličných oborů neodváží naťuknout ten či onen problém současně, každý ze své strany.

Dolina
13.05.2018

Mé hodnocení je nutné brát s rezervou. Ne všemu jsem rozuměl. Ne všechno jsem pochopil.
Nejvíc mě ovšem bavila poslední kapitola. Pasáže o probuzení, skutečném bdění... to mi bylo hodně blízké.
A ten konec - že všechno jeho zkoumání vedlo k jednomu - lásce k životu a ke všemu živoucímu.

Vidlička
01.02.2018

Určitě jsem v knize našla SPÓÓUSTU zajímavých informací, ale bohužel je to kniha své doby, která se asi časem malinko přežije, a rozhodně by jí slušela tak třetinová délka, moc jsem se s ní natrápila... Vím, že to autoři mysleli dobře a chtěli všechny myšlenky řádně vysvětlit; tento titul uznávám pro jeho nezastupitelné místo v literatuře, ale za mě bohužel pro jeho chvílemi těžkou čitelnost jen dvě *...

micha-ella
21.10.2017

Bergier....Pauwels...Däniken... Souček... - to je parta podle mého gusta! Miluju záhady. Hodně zpochybňovaní, leckdy vysmívaní, ale ve své době byly jejich knížky naše bible.

Elea
06.08.2017

Kniha se mi příliš nelíbila, sice se v ní dají najít zajímavé myšlenky, ale četla se hodně špatně a nevylepšil ji ani příšerný překlad (např. pyramidy v Džíze).

ManželéMannovi
01.08.2017

Knihu nebudu hodnotit, jelikož to nedokáži. Přečetl jsem ji, ale četla se mi těžko a v hlavě mi z ní nic nezůstalo.


Štítky

okultismus esoterismus, ezoterika magie alchymie

Autoři knihy

Jacques Bergier

Jacques Bergier
francouzská, 1912 - 1978

Louis Pauwels

Louis Pauwels
belgická, 1920 - 1997

Podobné knihy

Kniha Jitro kouzelníků je:

v Právě čtených9x
v Přečtených231x
v Čtenářské výzvě14x
v Doporučených21x
v Knihotéce201x
v Chystám se číst136x
v Chci si koupit22x
v dalších seznamech2x