Andrea864 Andrea864 komentáře u knih

Měsíční prach Měsíční prach Arthur Charles Clarke

Povedená sci - fi. Příběh má zajímavou zápletku, napětí i lásku. Psychologická linie v rámci vztahů a reakcí lidí v uzavřené společnosti je dobře vykreslena a technická stránka je dobře vysvětlena.

06.06.2022 4 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Další skvělá detektivka od mé oblíbené autorky. Tentokrát jsem poznala kdo je vrah docela brzy, ale důvod proč vraždil byl opět na slečně Marplové.

04.06.2022 5 z 5

Vlak z Paddingtonu Vlak z Paddingtonu Agatha Christie

Výborná detektivka s neotřelým nápadem a překvapivým rozuzlením.

01.06.2022 4 z 5

Schůzka se smrtí Schůzka se smrtí Agatha Christie

Agatha Christie je vždy zárukou kvality. Velmi zajímavý příběh a rozuzlení také. Skvěle vykreslená záporná postava. Lehkost, čtivost, spád.

31.05.2022 4 z 5

Účinný lék Účinný lék Arthur Hailey

Zajímavé a čtivé. Odborná stránka s osobní linií postav je vyvážená.

27.05.2022 4 z 5

Třetí dívka Třetí dívka Agatha Christie

Skvělá detektivka se zajímavou zápletkou. Rozuzlení až v samém závěru potvrdilo mé podezření jen částečně. Mám ráda Agathu Christie a nezklamala ani tentokrát.

20.05.2022 5 z 5

Muž bez vlastností Muž bez vlastností Robert Musil

(SPOILER) Na pozadí osudů jednotlivých postav a jejich příběhů, včetně hlavního hrdiny matematika Ulricha, jsou zde aplikovány filozofické úvahy a zajímavé myšlenky k zamyšlení. Jednotlivé postavy se setkávají roku 1913 v přípravné komisi. Ta má za úkol pomocí různých zasedání, porad a akcí vymyslet podobu oslav 70. výročí panování císaře. Tyto oslavy připadají na rok 1918. Je to však jen sled nikam nevedoucích setkání. Ta správná myšlenka, nápad pro monarchii už zkrátka neexistuje. Díky vtipným postřehům, ironii a slovním obratům bylo čtení často úsměvné.

18.05.2022 4 z 5

Zmrazené zlato Zmrazené zlato Rolf Börjlind

Skvělá severská detektivka, která má spád a je plná zvratů. Ke konci jsem už tušila, jak to celé asi bylo, ale to vůbec nic neubralo na napětí a poutavosti. Zajímavá zápletka.

14.05.2022 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Agatha Christie nezklame. Detektivka, která má spád, lehkost a vtip. Příjemné čtení.

14.05.2022 5 z 5

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Příjemné, napínavé čtení. Sáhla jsem po této knize po dlouhé době a nezklamala. Daphne du Maurier je skvělá vypravěčka. Výborně vystihla temnou atmosféru slatin, ponurost hospody Jamajky a charaktery postav, kdy není všechno tak, jak se na první pohled zdálo.

13.05.2022 5 z 5

Klid je síla, řek tatínek Klid je síla, řek tatínek Zdenka Fantlová

Silný příběh, který ve mě zanechal hluboký dojem. Opravdu velmi dobře napsáno. Silná dívka, která měla ve vší té hrůze i notnou dávku štěstí. Autorka své vzpomínky napsala až po více jak padesáti letech po válce, protože jak sama řekla ,, člověk chce na to špatné zapomenout ,, . My bychom ale zapomenout neměli, proto by si měl tuto knihu přečíst každý. Doporučuji.

09.05.2022 5 z 5

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Výborný nápad, skvěle napsáno, báječná detektivka. Doporučuji.

09.05.2022 5 z 5

Růže a tis Růže a tis Mary Westmacott (p)

Příběh je založen na psychologické sondě do mysli a úvah lidí v málopočetné společnosti a to autorka opravdu umí. Skvěle propracované charaktery postav. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, ale narozdíl od detektivek se k ní vracet nebudu.

08.05.2022 3 z 5

Příběh je silný, strhující, cynické chování nacistů hrůzné a A. Lustig to vše vypráví svým klidným a vyrovnaným způsobem. Kniha ve mě zanechala hluboký dojem. Doporučuji.

07.05.2022 5 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Čas od času sáhnu po této knize a nikdy mě nezklame. Miluji tu atmosféru 19. st., ten klid a neuspěchanost. Neruda je mistr slova. Dokáže vykreslit postavy příběhu, věci a místa tak, že mám pocit, že jsem součástí toho příběhu, pohltí mě to. Doporučuji.

01.05.2022 5 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Naprosto skvělá kniha, díky které jsem si pak kupovala všechny knihy od B. Erskinové. Naprosto mě pohltila. Dvě, někdy i tři, časové linie v knihách této autorky mě prostě baví a tady to nebylo jinak. Vřele doporučuji.

30.04.2022 5 z 5

Kašpar Hauser Kašpar Hauser Jakob Wassermann

Příběh, kde hlavní hrdina Kašpar Hauser je historicky doloženou osobou, je velmi zajímavý a záhadný. Stojí tu proti sobě nevinnost, bezmoc a bezelstnost s necitelností a krutostí světa. Kniha se mi líbila.

30.04.2022 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Autorčin styl psaní, kdy chybí přímá řeč, věty jsou krátké, někdy až strohé se mě postupně líbil čím dál tím víc. Pomocí jakéhosi nadhledu a nedramatičnosti naopak to drama životních útrap židovské dívky autorka dokonale vyzdvihla a podtrhla. Kniha se mě líbila a její atmosféra ve mě i po přečtení zůstala.

29.04.2022 5 z 5

Kameny bolesti Kameny bolesti Milena Agus

Poslouchala jsem jako audioknihu. Příběh plný smutku, ale i vlídného humoru, odhodlání, lásky, naděje a fantazie. Spousta látky k zamyšlení. Pro mě překvapivý konec. Kniha mě bavila.

29.04.2022 5 z 5

Okresní město Okresní město Karel Poláček

Kniha se mi moc líbila, tak jako ostatně všechny, které jsem od Karla Poláčka četla. Výborně vykreslené charaktery postav, pomalé tempo života maloměsta a humor dokáží čtenáře vtáhnout do děje. Vlastně tu nejde o nějaký dramatický příběh plný zvratů, jde o to pomalé a neměnné tempo života na maloměstě v době před I. sv. válkou. Jen občas rozčeří tu klidnou hladinu života nějaký skandál, nebo situace o které pak může každý mluvit. A v tom je Poláček geniální. Některé momenty připomínají knihu Bylo nás pět. Skvělá čeština, hra se slovy pak podtrhuje celkový dojem při čtení této knihy.

27.04.2022 5 z 5