andrea7191 andrea7191 komentáře u knih

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Ne až tak klasická Kingovka - hororovka, ale pěkně na psycho jedeme...

29.06.2021 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Zatím asi nejslabší dílo. Vadí mi nemastný neslaný, emočně nulový Raker a tím pádem se do děje nemůžu úplně ponořit. Nevím, jestli půjdu do dalších částí série....... asi ne.

29.06.2021 2 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Příběh je zajímavý, ale čím dál tím více mi přišel těžko uvěřitelný. Hlavní hrdina je emočně plochý, bez zjevných charakterových rysů. Tak trochu "robotí" osobnost. Sem tam je sice vidět jakýsi emoční základ (viz. manželka), ale to je asi tak všechno. Příběhu to dává takový plochý nádech a to je škoda.

28.06.2021 3 z 5

Zahalte jí tvář Zahalte jí tvář P. D. James (p)

Pěkná anglická detektivka, ničím nevybočující z klasiky a přesto nebo možná právě proto, skvělá.

24.06.2021 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Čteno i viděno a jak to tak bývá, kniha předčila film, několikanásobně. Film měl oproti knize přeci jen větší spád a grády, zatímco kniha byla lehce vleklá a místy nicneříkající, ale když se člověk prokousá začátkem a začnou mu docházet souvislosti, je to už paráda až do konce.

24.06.2021 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Kniha měla na můj vkus delší rozjezd, než by se mi líbilo, ale pak už to bylo fajn. Sice to dle mého není úplný WAU efekt, ale možná je to tím, že nečtu sérii popořadě tak, jak by se slušilo a patřilo.

24.06.2021 3 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Chvíli mi trvalo, než jsem si zaškatulkovala postavy a přestaly se mi plést a do knihy jsem se plně začetla až po 1/3, ale pak to stálo za to. Bylo to napínavé a děj se nevlekl. Nesbo se tímto zařadil mezi oblíbence.

23.06.2021 4 z 5

Zábavné, ale už trochu monotónní a jednotvárné. Většina nábojů se vystřílela v prvním díle a tenhle už ho jen kopíruje a parazituje na úspěchu jedničky.

11.06.2021 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Přelouskáno rychle a jedním dechem. Není to komplikované čtení, ani nic, u čeho si člověk bude lámat hlavu nad zápletkou, ale nad psychologií příběhu kroutit hlavou. Smutné na tom je, že takových dětí a matek jsou na světě mraky. A ruku na srdce, kdo z nás nezná nikoho, kdo by si podobným dětstvím neprošel ......

11.06.2021 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Toto téma mě zajímá a pokaždé, když nějaký podobný příběh dočtu, potřebuji chvíli oddech to zpracovat. Tady to není výjimkou.

07.06.2021 4 z 5

Jak jej příroda stvořila Jak jej příroda stvořila John Colapinto

Silný, neuvěřitelný příběh, který se nečte snadno. Je až s podivem, jakou moc mají lidé, u kterých očekáváte pomoc a nejlepší záměr.

07.06.2021 4 z 5

Tajný deník Hendrika Groena Tajný deník Hendrika Groena Hendrik Groen

Vcelku milé čtení. Kdyby takový náhled na svět, jako Hendrik Groen, měla minimálně polovina seniorů.....Nicméně místy jsem přeskakovala pasáže, knihu průběžně odkládala a rozhodně nemůžu říct, že jsem jí přelouskala s nadšením. Ale jako takhle, neurazí, a ve chvílích nudy bych příště sáhla po nějaké jiné knize.

07.06.2021 3 z 5

Vtipné, zábavné, ze života. Nevím, jaké je to v písemné formě, jí poslouchala audioknihu a to tomu dost možná přidalo na zábavnosti, protože přednes byl skvělý.

04.06.2021 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Celkem slušně jsem se motala mezi postavama. Pěknou dobu mi trvalo, než jsem se orientovala kdo je kdo a i potom to nebyla žádná sláva. Každopádně děj se mi líbil, ale na konci jsem byla celkem zklamaná. Překombinované, nereálné. Ale určitě to není poslední přečtené dílo autora. Vzhledem k jeho popularitě mu dám ještě šanci.

01.06.2021 3 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Teprve druhá kniha tohoto autora a překvapilo mě, jak se stylem liší od té první. V dobrém samozřejmě. Hlavní hrdina celkem sympaťák. Konec jsem čekala, takže nepřekvapil.

28.05.2021 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Do knihy jsem šla s tím, že si dám nějaké odpočinkové čtení, ale po polovině knihy jsem jí odložila na neurčito, protože m neseděl styl vyprávění, ani příběh samotný. Protože to sklouzávalo k červené knihovně (aspoň na můj vkus), tak uvidím, jestli někdy dočtu.

29.03.2021 2 z 5

Půlminutové horory Půlminutové horory * antologie

Kniha, která je pro děti a protože moje dítě si jí vyhlídlo, nedalo mi to a přečetla jsem si jí a musím říct, že je dobrá. Některé příběhy jsou zajímavě promyšlené. Každý příběh je velmi krátký, opravdu nezabere více než minutku.

29.03.2021 4 z 5

Nerozumim, nechápu, ale obdivuji. Nemám slov, nějak mě nenapadá, co k tomu napsat, asi si to nejdřív musím srovnat....

Muslimská pomsta Muslimská pomsta Iva Karlíková

Naprosto nerozumím uvažování autorky, přestože chápu, že láska je silná a dokáže potlačit logické uvažování, ale až takhle? Každopádně respekt k tomu, jak vše zvládla.

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Velmi nápaditá kniha. Nebýt obálky, asi by mě nezaujala a nečetla bych jí. Slovní obraty velmi, velmi vtipné a děj.... no.... zajímavý, lehce zamotaný a i přes to že v podstavě celý děj se odehrává v bytě (až na pár výjimek), tak rozhodně nijak neupadá a nevadne. Naopak. Skvělá oddechovka.