andrea5516 andrea5516 komentáře u knih

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Kniha splnila mé očekávání, skvěla "oddechovka" o životě s humorem a trochou filozofie. + Nádherná grafika, kterou jsem si fakt zamilovala.

17.07.2016 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Knihu jsem nečekaně dostala a upřímně jsem byla ze začátku skeptická, jestli se mi bude vůbec líbit. Což bylo úplně zbytečné. Chytlavý děj, čtivě napsané a jedno šokující odhalení za druhým. Vřele doporučuji, nebudete se chtít odtrhnout! Na film jsem se strašně těšila, ale ani skvěle obsazený Tom Hardy ho nezachránil.

03.08.2015 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Originálně pojatá kniha o době, o které toho bylo napsáno už mnoho. Čtivý příběh plný humoru, naděje i smutku a krásných metaforu vám nedovolí se od knihy odtrhnout. Přestože již v půlce knihy víte, jak příběh skončí, pár závěrečných kapitol vám vžene slzy do očí.

05.04.2017 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Krásné, emotivní, nostalgické, smutné.....

16.01.2017 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Strhující, na konci budete mít slzy v očích.

30.10.2016 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

První část knihy mě zaujala, ale ne tím způsobem, že bych ji musela zhltnout na jedno odpoledne. To se ale změnilo od druhé části. Upřímně, jsem více než 200 stránek dala jedním dechem, závěr je strhující a vy se nemůžete dočkat až otočíte na další stránku a zjistíte, jak to bude dál.

03.06.2016 5 z 5

Života sladké hořkosti Života sladké hořkosti Lída Baarová (p)

Skvělá kniha pro všechny milovníky filmů a herců první republiky. Jen pozor, neberte vše, co je napsané doslova, někteří pamětníci líčí některé události jinak než paní Baarová.

19.02.2018 5 z 5

HHhH HHhH Laurent Binet

Skvěle napsané, oceňuji autorův komentář i přiznání nejistot a chyb mezi řádky.

12.06.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Vtipné, krásné, dojemné.

27.02.2016 5 z 5

Slavní filmoví režiséři Slavní filmoví režiséři Nicolaus Schröder

Výborná kniha

23.03.2018 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Napínavé a překvapující do poslední stránky!

25.12.2017 5 z 5

Deník sestry Lídy Baarové Deník sestry Lídy Baarové Adam Georgiev

Krásně napsané, smutné, tragické...

30.10.2017 5 z 5

Démanty noci Démanty noci Arnošt Lustig

Syrová realita bez příkras.

27.02.2016 4 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Závislost!

25.07.2015 4 z 5

Pravda o okupaci Pravda o okupaci Václav Král

Knihu vřele doporučuji, shrnuje dění v letech 1938-1945. Zaměřuje se samostatně na Protektorát i na Slovenský štát, okrajově se zmiňuje i o dění ve světě. Jen trochu pozor na náklonnost ke komunistům, podle mého názoru jim připisuje větší vliv (hlavně v odbojových organizacích), než ve skutečnosti měli. Což ale nebylo roku 1962 v Československé socialistické republice žádnou zvláštností (cenzura, důraz na komunistickou minulost).

02.07.2015 4 z 5

Jak být ženou Jak být ženou Caitlin Moran

Váhala jsem, zda to číst nebo ne, recenze jsou celkem rozporuplné. Kniha mě nakonec zaujala, ano některé pasáže jsou zbytečně dlouhé, ale myslím, že Vás určitě obohatí a donutí dívat se na některé věci jinak. + se nasmějete. Doporučuji!

22.08.2018 4 z 5

Dáma ve zlatém Dáma ve zlatém Anne-Marie O'Connor

Skvěle napsaná kniha nás nejdříve zavede do Vídně přelomu století, poté prožíváme dopady anšlusu a světové války a následně se seznamujeme s poválečnými dějinami, osudy židovských rodin po válce spojených s portrétem Dámy ve zlatém - Adele Bloch-Bauerové a především s osudem samotného obrazu. Čtivé, nostalgické, umělecké.

08.05.2017 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Klasika, která nezestárne.

19.11.2015 5 z 5

Nezlomený Nezlomený Laura Hillenbrand

Kniha se zařadila do mých nejoblíbenějších, příběh je zachycen syrově, nechybí však dávka humoru. Takže se při některých částech přistihnete, že se smějete jak namazaní.

12.07.2015 5 z 5

Doba z druhé ruky Doba z druhé ruky Světlana Alexandrovna Alexijevič

Nespočet silných příběhů. Doporučuji.

29.09.2017 5 z 5