Slavní filmoví režiséři

Slavní filmoví režiséři https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43551/slavni-filmovi-reziseri-43551.jpg 4 16 2

50 slavných filmařů z téměř stoletých dějin filmu. Každá stručná esej nejen hodnotí uměleckou tvorbu režiséra, ale poskytuje i pohled na jeho osobitou práci s filmovými prostředky. Kniha je doplněná slovníčkem odborných výrazů z oblasti filmu a podrobným rejstříkem osob a děl.

Literatura naučná Umění
Vydáno: , Slovart (ČR)

50 klassiker Filmregisseure

esma
14.02.2021 5 z 5

Velmi fundovaně napsaná kniha o těch nejlepších světových filmových režisérech. Pochopitelně nechybí ani Miloš Forman. Vzhledem k jejich počtu 50 : věnuje autor každému cca 5 stran, osobní život je umenšený jenom na základní informace a gró zabírá jejich tvůrčí činnost s vyzvednutím jejich osobitého vkladu do filmové historie.
Osobně mně tam chyběl Lasse Hallström, (v r 1999 dostal Oscara za Pravidla moštárny), mám velmi ráda jeho film Ostrovní zprávy (knihu napsala Annie Proulx), příběh o naději a uzdravení.
Samozřejmě zbystříme při filmech, kde na počátku stály knižní předlohy, pohled od stříbrného plátna nám dává možnost vidět vše z jiné perspektivy, a to je přínosné.

Knížka, u které budete hodně vzpomínat.

andrea5516
23.03.2018 5 z 5