andrea5516 andrea5516 komentáře u knih

Jak být ženou Jak být ženou Caitlin Moran

Váhala jsem, zda to číst nebo ne, recenze jsou celkem rozporuplné. Kniha mě nakonec zaujala, ano některé pasáže jsou zbytečně dlouhé, ale myslím, že Vás určitě obohatí a donutí dívat se na některé věci jinak. + se nasmějete. Doporučuji!

22.08.2018 4 z 5

Slavní filmoví režiséři Slavní filmoví režiséři Nicolaus Schröder

Výborná kniha

23.03.2018 5 z 5

Života sladké hořkosti Života sladké hořkosti Lída Baarová (p)

Skvělá kniha pro všechny milovníky filmů a herců první republiky. Jen pozor, neberte vše, co je napsané doslova, někteří pamětníci líčí některé události jinak než paní Baarová.

19.02.2018 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Napínavé a překvapující do poslední stránky!

25.12.2017 5 z 5

Deník sestry Lídy Baarové Deník sestry Lídy Baarové Adam Georgiev

Krásně napsané, smutné, tragické...

30.10.2017 5 z 5

Doba z druhé ruky Doba z druhé ruky Světlana Alexandrovna Alexijevič

Nespočet silných příběhů. Doporučuji.

29.09.2017 5 z 5

Blondýnka Blondýnka Joyce Carol Oates

Dlouho jsem přemýšlela, jaký komentář napsat. V první řadě si každý musí před čtením uvědomit (nebo přečíst), že se jedná o fikci, nikoliv o biografické údaje. Části knihy se zakládají na faktech, ty jsou ale tak obalené fikcí, že je těžko někdy rozeznáte. Nechápu proč si autorka vybrala zrovna tuto osobnost, když chtěla psát román, mnoho lidí to může mást a mohou si o MM udělat zkreslený obrázek o jejím životě. Upřímně kniha měla zajímavé pasáže, ale nějaké stránky jsem prostě jen otáčela bez přečtení, jaké to byly žvásty. Jako román by se to dalo v nouzi číst (můj osobní názor), ale fakt, že si autorka vybrala MM a udělala z ní nechutnou frašku, prostě nemohu dát knize dobré hodnocení ať je autorka sebeuznávanější.

19.07.2017 1 z 5

HHhH HHhH Laurent Binet

Skvěle napsané, oceňuji autorův komentář i přiznání nejistot a chyb mezi řádky.

12.06.2017 5 z 5

Dáma ve zlatém Dáma ve zlatém Anne-Marie O'Connor

Skvěle napsaná kniha nás nejdříve zavede do Vídně přelomu století, poté prožíváme dopady anšlusu a světové války a následně se seznamujeme s poválečnými dějinami, osudy židovských rodin po válce spojených s portrétem Dámy ve zlatém - Adele Bloch-Bauerové a především s osudem samotného obrazu. Čtivé, nostalgické, umělecké.

08.05.2017 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Originálně pojatá kniha o době, o které toho bylo napsáno už mnoho. Čtivý příběh plný humoru, naděje i smutku a krásných metaforu vám nedovolí se od knihy odtrhnout. Přestože již v půlce knihy víte, jak příběh skončí, pár závěrečných kapitol vám vžene slzy do očí.

05.04.2017 5 z 5

Tentokrát to bude jinak Tentokrát to bude jinak Alexandra Potter

Knihy Alexandry Potter, mám ráda, ale u téhle jsem skoro před půlkou věděla, jak skončí a děj mě moc nezaujal.

30.01.2017 3 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Krásné, emotivní, nostalgické, smutné.....

16.01.2017 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Strhující, na konci budete mít slzy v očích.

30.10.2016 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Kniha splnila mé očekávání, skvěla "oddechovka" o životě s humorem a trochou filozofie. + Nádherná grafika, kterou jsem si fakt zamilovala.

17.07.2016 5 z 5

Druhá světová válka v obrazech Druhá světová válka v obrazech Mathias Färber

Pokud pominu názory autora, které nejsou vždy úplně objektivní, je kniha skvělým přínosem, co se týče dosud nezveřejněných fotek z 2.sv.v.

05.06.2016 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

První část knihy mě zaujala, ale ne tím způsobem, že bych ji musela zhltnout na jedno odpoledne. To se ale změnilo od druhé části. Upřímně, jsem více než 200 stránek dala jedním dechem, závěr je strhující a vy se nemůžete dočkat až otočíte na další stránku a zjistíte, jak to bude dál.

03.06.2016 5 z 5

Démanty noci Démanty noci Arnošt Lustig

Syrová realita bez příkras.

27.02.2016 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Vtipné, krásné, dojemné.

27.02.2016 5 z 5

Francouzská suita Francouzská suita Irène Némirovsky

Kniha se čte sama, poutavé i úsměvné momenty nahrazuje soucit s lidmi (někdy i vojáky). Sympatické krátké kapitoly.

25.12.2015 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron