Anastazie0810 Anastazie0810 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Přišel konečně ten čas, kde i já jsem se nechala pohltit touto knihou. Dlouho jsem se jí bránila, už kvůli náznaku o čem by to mělo být (válka), tak i kvůli tomu jak z ní byli všichni hotoví.
Teď už vím, že oprávněně.

Je to čtivé, napínavé a i přesto že některé stránky ve Vás vyvolají husí kůži, čtete dál a dál.
A o čem to je ? O rodině. O vztazích. O morálce. A v neposlední řadě o válce a tom, co všechno nám vzala. Doba na kterou by jsme všichni rádi zapomněli.
Je však za mě fajn si to občas připomenout, zvlášť když je to tak skvěle napsáno jako od paní Aleny.

Těším se na další její knihy, věřím že je budu hltat stejně jako Hanu.
Doporučuju!

16.03.2024 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Když jsem tuto knihu četla poprvé myslím, že jsem nedokázala pochopit jak úžasná je a to o čem reálně mluví. Je to krátké ale protkané tolika emocemi a pocity, že mě to baví snad o co víc. Myslím, že čím více to čtete tím více chápete a soucítíte.... Rozhodně stojí za přečtení

10.05.2022 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Díky téhle knížce, jsem jako dítě věřila v kouzla. Věřila jsem, že někde existuje ten svět s mýtickými bytostmi a jako spousta dětí jsem čekala na svůj dopis.
Jednou za čas si dám tzv. "rereading" téhle série. A nikdy nejsem zklamaná. Už je to 22 let, co je tu tahle kniha s námi a pořád je čtivá, svět neskutečný, postavy uvěřitelné a zábavné. Vždy tam najdu něco nového.
Filmové zpracování je jedno z nejpovedenějších, co jsem viděla. Autorka je za mě naprosto geniální a touto knihou změnila svět.

Kopírák Kopírák Sam Holland

Za mě jedno z dalších příjemných překvapení. JE TO POHLCUJÍCÍ!
V první řadě obrovská poklona za ořízku a obálku. Velká pochvala za krátké a úderné kapitoly.
Námět geniální a ve své podstatě ne zas tak nereálný, což je děsivé. Všechny ty odporné zločiny a monstra, co chodily mezi námi byli skutečné. Vždy mě to malinko zaskočilo, když jsem si uvědomila, že se to vlastně doopravdy stalo. Zrůdy v našem světe existovaly, existují a existovat budou.
Psychologie těchto stvůr mě vždy malinko děsila a fascinovala, nechápu jak někdo může mít v sobě tolik zla.
O to víc, je to návykové čtení a příběh ubíhá rychlostí blesku. Napínavé do posledni stranky a ten konec? Nečekala jsem takový zvrat.
Rozhodně je to neskutečně povedená knížka a věřím, že bude jedna z mála, ke kterým se vrátím. Neskutečně jsem si to užila
Postavy - uvěřitelné a prožíváte vše s nimi.
Prostě 5*

08.07.2023 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Jsem ráda, že první knihou, kterou jsem přečetla v roce 2023 byla právě tahle pecka!
Napínavé od začátku do konce, čtivé čím dal víc s každou stránkou. Už si začínám myslet, že píšu pořád jen samou chválu, ale mě to opravdu bavilo a přečetla sem ji jedním dechem. Tentokrát jsem vůbec padoucha neodhadla do poslední chvíle. V moment, kdy secvaknou všechny dílky skládačky mi to všechno došlo! Super!

13.01.2023 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Tak tahle knížka mě dostala. Je krásná. Jak jazykově tak příběhově. Celý ten příběh obsahuje tolik emocí..no nemám slov. Pohltila mě, a přečetla jsem ji na jeden nádech. Ano možná je to svým způsobem spíše pro "mladší" čtenáře. Ale v tomhle děsivém a hnusném světě není nikdy dost takovýchto krásných příběhů, které Vás můžou jak rozdrtit tak i dát Vám naději, že ještě existuje láska. Možná zůstanu vždy snílkem, který v to bude věřit :) A možná proto sis mě Brigit touhle knihou získala.

26.02.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha, která uchvátila tolik srdcí. Neznám snad nikoho, kdo by ji minimálně jednou nečetl. věřím tomu, že přežije další a další generace. Četla jsem tuto knihu víckrát a vždy jsem v ní našla něco nového. Klasika jak má být.

19.03.2021 5 z 5

Můj další oblíbený díl. Svět kouzelníků je nepředvídatelný a naši hrdinové v tomto dílu zažijí spoustu překvapení ale i spoustu ztrát. Ukáplo mi spoustu slz při čtení, pořád ale tento svět miluju a už pomalu se blíží i poslední díl. Pořád je to čtivé, napínavé k prasknutí a miluju to stejně.

04.05.2022 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Závěr snad nejmilovanější knihy na celém světě. Všichni jsme díky ní věřily v kouzla. Všichni jsme čekaly na ten dopis, který započne to naše dobrodružství. Místo toho jsme však četly a s napětím sledovaly osudy hrdinů, a že to neměli vůbec jednoduché.
Konce je vždy těžké psát. Těžko se loučí s vašimi oblíbenci. JK Rowlingová to však opět zvládla mistrovsky a její závěr byl opravdu epický. Děkuju, že jsem mohla vyrůstat s tak skvělým příběhem, který se bude jednou řadit mezi naprostou klasiku ve svém žánru.
Jako vždy 5*

01.03.2022 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Druhý díl slavné ságy o škole čar a kouzel. Naše postavy jsou o rok starší. Opět nepřekonatelné dílo autorky. Miluju skřítka Dobbyho.....(zajímalo by mě jak ji napadl zrovna)
U některých scén jsem více než soucítila s emocemi hlavním hrdinů. Zápletka (záhada) tohoto dílu je zajimavá a jak říkam, čte se to i po těch letech pořád skvěle.

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Nádherná, krásná, úžasná. Tahle kniha je skvostem jak graficky tak slovem. Někdy ani žádný text není potřeba, ilustrace stačí.
Věřím, že si ji budu prohlížet určitě ještě mnohokrát.

02.08.2023 5 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Tuhle knížku jsem si šetřila a proto se mi její čtení protáhlo na několik týdnů. Je to psáno krásným poetickým jazykem, kdy některé kapitoly jsem si četla i vícekrát.
Líbil se mi námět knihy, proplétání minulosti s budoucností. Kniha je krásna a to jak slovem tak obalem. Doufám že ji dají tvrdou obálku (hardback) opravdu by si to zasloužila.
K ději se toho moc říct nedá, pokud ho nechcete vyzradit. Je zajímavé, pro co jsou někteří lidé (postavy) obětovat vše. V Tomhle s Addie souhlasím a její příběh semnou zůstal ještě dlouho po dočtení.

Originální, nádherně napsáno, doporučuji.

15.04.2023 5 z 5

Tento díl patří mezi mé oblíbené. Objeví se zde spoustu nových postav, které skvěle dokreslují celý příběh a spolu s nimi i mýtická stvoření. Tato série je díl od dílu lepší a lepší a rozhodně si zaslouží svou oblíbenost. Málokdo dokáže psát jako J.K. Rowlingová.
Naši hrdinové jsou rok od roku zvědavější, odvážnější a loajálnější. Jsou i teď připraveni čelit jakémukoliv nebezpečí, co na ně ve škole čeká.
Filmové zpracování opět velmi povedené a mohla bych na to koukat pořád dokola.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Naprostá klasika!

17.07.2021

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Další skvělá knížka! Napínavé od začátku do konce. Musím říct, že už se tato autorská dvojice stala opravdu mými oblíbenými autory, co se tyce severskych detektivek. Joona Linna je skvělý detektiv a policista s obdivuhodnými schopnostmi. Každý jeho případ je originál a napínavý jak kytarová struna. A ten konec...???! no rozhodně Vás to donutí si pořídít další díl. :)

28.04.2021 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Po delší pauze jsem se vrátila zpět k mé oblíbené severské dvojici a opět jsem nadšená. Čím více stránek otáčíte, tím více nestačíte popadat dech, stupňující napětí zde sálalo z každé stránky. Už se nemůžu dočkat na další díl. Lars Kepler se za mě stalo jméno jisté kvalitní detektivky.

18.12.2022 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Troufám si říct, že je to jedna z nejlepších knih od autora. A o čem je ? O společnosti a jejím vnímání toho co je normální a co ne. Je o lásce a o lidech. Ale nejvíc je o vůli žít.
Našla jsem se v mnoha větách a i přes to že je to krátká kniha, četla jsem ji dlouho, protože jsem vnímala každé slovo.
Doporučuju!

17.10.2022 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Tahle knížka mě zaujala ještě dřív než se začalo mluvit o tom, že má byt vůbec nějaký film. Pamatuji s, že jsem ji objevila v knihovně a vůbec jsem o ní nic nevěděla.
At si každý říká, kdo chce, co chce, ta knížka je dobrá! Ano má to spoustu klišé prvků, ale myslím si, že tato kniha je počátek young adult fantasy žánru, který teď je žánrem knížek, který čtu nejradši.
Za mě je to takový "guilty plesure". Není to určitě knížka s nějakým hlubokým přesahem a moudrem, ale porad to zůstane knihou o které každý minimálně slyšel nebo i ji četl.

08.05.2021 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Druhá kniha od skvělé paní Mornštajnové.
jsem neskutečně vděčná, že jsem uvěřila všem těm zvěstem, jak skvěle autorka píše. Její další kniha je otuž stejně mrazivě skvělá.
Z této rodiny a z jejich "zvyklostí" mám až husí kůži. Je pravda, že mi dílky skládačky, do sebe začali zapadat až po půlce děje, takže skvěle nechává Alena čtenáře s napětím čekat na rozuzlení.
Zezačátku, máte pocit že se jedná o jednu se závislostí a ve finále? Je to o snad všem špatném, co by se mohlo v rodině dít.

Skvělá kniha i přes vážnost tématu. A mě Les paní Aleny pohltil stejně jako Hana

01.05.2024 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

První kniha od paní Hanišové. A bavilo mě to.
Téma bylo napínavé a tajemné, četlo se to plynule a dobře. Super kniha na kterou člověk ještě chviličku po přečtení přemýšlí.
Jediné co mě asi zklamalo byl ten konec, kde některé věci zůstaly pro čtenáře tajemstvím, ale to byl pravděpodobně i účel :D

16.03.2024 4 z 5