amaenium amaenium komentáře u knih

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Knihu jsem si koupila, jelikož mě zaujala její grafická stránka a také proto, že se jednalo o sci-fi.
Ze začátku mi dělalo problém se začíst, protože některé zprávy byly podle mě zavádějící a zbytečné. Tak trochu se mi zdálo, že se soustředili více na grafickou úpravu než na obsah. Až po půlce se mi kniha začala líbit. Konkrétně pasáž, kdy byla hlavní hrdinka v kontaktu se SPIRO. Vytkla bych ovšem konec, kdy objevení se určité postavy bylo podle mě zbytečné a upřímně to knize spíš uškodilo.
Po grafické stránce je kniha jiná, zajímavá, na stránce se neobjevuje moc textu a proto s nejedná o dlouhé čtení. Co se týče hlavních hrdinů a jejich "romantiky", tak to bych řadila spíše do hodně slabších románů. Rozhodně se nejedná o knihu "nabitou romantikou".
Celkově kniha nebude pro náročnější čtenáře, kteří čekají víc. Tři hvězdičky dávám za zajímavý obal a určité grafické pasáže a za sci-fi myšlenku, jenž se tu objevila.

05.03.2017 3 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Krásná a velmi citlivá kniha. Musím se přiznat, že jako první jsem viděla film a až na tento popud jsem přečtla knihu a myslím, že jsem udělala dobře. Kniha se mi velmi dobře četla a postavy jsem si představovala ty filmové a skvěle se to tudíž doplňovalo. Postava Einara/Lili pro mě byla velice obohacující – co prožívala a jak vnímala sebe, svoji přeměnu a svoji milovanou manželku Grétu, která byla mimochodem velmi fascinující. Jak dokázala ustát přeměnu svého manžela a následnou ztrátu a zrození nové osoby, kouzelné Lili. Líbilo se mi jejich manželství a to jak Gréta byla stále milující a odvážná.

28.02.2017 5 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Kniha se mi velmi líbila a okamžitě mě vtáhla. Bohužel jsem nedávno četla Armadu od Ernesta Clina a tak mi po chvíli došlo, co může následovat a s přibývajícími stránkami jsem o tom byla jen utvrzována. Ale jelikož se jedná o straší dílo, to první, musím říct, že taková myšlenka, na dobu, v které byla kniha napsána, je velmi zajímavá a originální. Ender mi přišel sympatický a líbilo se mi jeho myšlení a vnímání toho, co se děje kolem. Nemůžu se dočkat, až se pustím na další díly.

24.02.2017 5 z 5

Viděl jsem peklo Viděl jsem peklo Tvrtko Vujity

Knihu jsem četla na etapy. První dvě kapitoly mě příliš neoslovily, nedařilo se mi do nich tak začíst. Na druhý pokus se mi však kniha podařila přečíst a musím říct, že i přestože byla čtivá, tak ve mě nedokázala vyvolat emoce. Text jsem prostě četla, autor podle mě nedokázal vystihnout atmosféru či hloubku problému. Píše o něm, rozvádí do podrobna, ale nedokázal mě vtáhnout. Jediné, co ve mě vyvolalo nějakou emoci byla fotka chlapce z kapitoly děti s AIDS a příběh Severní Korei mi přišel zajímavý.

22.02.2017 3 z 5

Solaris Solaris Stanisław Lem

Musím říct, že jsem spokojena. Knihu jsem začala číst s tím, že jsem o ní věděla pouze, že se jedná o sci-fi. Příběh se mi velmi líbil a vůbec mi nevadilo, že zde nebyli rychlé dějové zvraty, ale že se příběh spíše táhl. Díky tomu na mě působil příjemně. Je pravda ale, že jsem také měla problém s delšími výkladovými pasážemi, kde se vysvětlovala právě solaristika. Například kapitola Monstra byla pro mě opravu náročná.

18.02.2017 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Děj na mě působil od začátku do konce velmi ponuře, měl svoji atmosféru. Spisovný jazyk, kratší věty a občas přeházený slovosled k tomu navíc dodávali to tajemno. Příběh byl dobrý, ale bohužel na mě nezanechal žádný hlubší dojem.

15.02.2017 3 z 5

Spočítej hvězdy Spočítej hvězdy Lois Lowry

Knížka cílená pro mladší čtenáře, tudíž psána jednodušeji, ale jinak velmi čtivá a napínavá. Příběh byl dobrý, jen tím, že je psaný spíše pro děti, tak mě tolik emocionálně nezasáhl. Co bych vytkla, tak názvy kapitol, u kterých jste si mohli rychle domyslet co bude dál.

14.02.2017 3 z 5

Valčík na rozloučenou Valčík na rozloučenou Milan Kundera

Velmi zvláštní kniha. Všechny postavy měli něco svého, nejvíce mi přišel sympatický američan a nejvíce mě odpuzovala Růžena. Celá kniha je podle mě velmi nenásilně napsána a velmi dobře se čte. Některé činy, ač se mi zdály někdy spíše nepravděpodobné, byly stejně vsazeny tak, že člověk jim člověk lehko uvěří. Další velmi skvělá kniha od pana Kundery.

13.02.2017 5 z 5

Můj životopis Můj životopis Charles Spencer Chaplin

Naprosto úžasná kniha. Jsem fanouškem Charlieho Chaplina a jeho život mě velmi zajímá a tato kniha je ideálním zdrojem informací o tak neuvěřitelném člověku. Po přečtení se člověk cítí inspirovaný a je to jedna z knih, která po jejím přečtení vás donutí zamyslet se nad sebou a nakopne vás.
Viděla jsem i divadelní zpracování jeho života a musím říct, že s každým vydáním se jeho život zdá inspirativnější.

10.02.2017 5 z 5

Můj Janáček Můj Janáček Milan Kundera

"Vzpomínka je formou zapomnění."
Zatím asi nejlepší a nejzajímavější eseje, které jsem od Kundery četla. Je pozoruhodné číst, jak se velký autor rozepisuje o jiném velkém autorovi.

05.02.2017 5 z 5

Zahradou těch, které mám rád Zahradou těch, které mám rád Milan Kundera

Velmi čtivé eseje, rozebírající různé autory a případná díla. Líbilo se mi zamyšlení nad autory v exilu a nejvíce pak ze všeho třetí část knihy. Tyto eseje mi určitě poslouží jako odrazový můstek, uváděná díla mám díky této knize chuť přečíst a dále prozkoumat.

28.01.2017 5 z 5

Armada Armada Ernest Cline

Co tak čtu, hodně lidí by autorovi utrhali ruce za tohle dílo, ale nemyslím si, že je to třeba. Ready Player One a Armadu bych ovšem nesrovnávala. Toto dílo bych hodnotila velmi pozitivně. Je pravda, že některé reference byly do děje vsunuty příliš kostrbatě nebo příliš mnoho referencí soustředěných na jedno místo, ale i tak to bylo zajímavé čtení, které mě pohltilo hned ze začátku a pustilo až na konci.
Pokud jste ale pravými fanoušky sci-fi, doporučuji prvně přečíst Enderovu hru.

25.01.2017 3 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Svět Harryho Pottera mě zaujal a musím říct, že tento díl se mi líbil nejvíce. Bylo neskutečně napínavé, jak společně hledali viteály a jakým nástrahám spolu museli čelit. Skvělé uzavření magického světa.

15.01.2017 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Knížka působí velmi příjemně, jak zvenku, tak zevnitř a bajky, případně komentáře Brumbála na mě působily velmi příjemně a moc krásně se četli. Rozhodla jsem se je přečíst ve chvíli, kdy se o nich objeví zmínka v hlavní linii a jsem zvědavá, jak moc se bajky zapojí do dalšího děje.

13.01.2017 5 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Jsem fanouškem Harryho, ale takhle kniha, jakožto doplňkové čtení mě moc nechytla. Měla jsem si přečtenou ani ne za hodinu a můžu říct, že se dobře četla, ale nezdála se mi být nějak vtipně napsaná. Ze všech tří bradavických učebnic, co u nás jsou, bych řekla, že se jedná o nejslabší kousek.

13.01.2017 2 z 5

Zatím nejlepší díl, řekla bych. Velmi se mi líbilo, že jsme se zde mohli podívat na minulost a následný vznik Lorda Voldemorta. Také mě zaujal princ dvojí krve a pátrání, kdo by jím mohl být bylo velmi napínavé.

12.01.2017 5 z 5

Skvělá doplňková četba ke knížkám o Harrym Potterovi, avšak jelikož se jedná o smyšlená (fantastická) zvířata, myslím že by nebylo na škodu, kdyby zde bylo více ilustrací. Některé tvory již člověk zná, avšak vyskytuje se zde mnoho nových a nějaká ta "vtipná" fotka či ilustrace by se jinak k tak skvěle napsané knize hodila.

08.01.2017 3 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Řekla bych, že zatím nejlepší a nejpropracovanější díl Harryho Pottera. Měla jsem strach, že kniha obsahující tolik stránek bude třeba zbytečně zdlouhavá a bude popisovat titěrnosti, opak byl pravdou a vše bylo důležité a knihu jsem měla problém odložit.

04.01.2017 5 z 5

Nejhodnější chlapec Nejhodnější chlapec Eli Gottlieb

Tento příběh se četl sám. Zaujalo mě, že byl psaný pohledem autisty a můžu říct, že příběh působil velmi jemně a klidně, velmi dobře se četl. Zajímavé také byly události "běžící na pozadí" a konverzace, ke kterým vlastně ani nedošlo.

30.12.2016 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Další skvělý díl Harryho Pottera. Příběh se mi velmi líbil a nemůžu se dočkat na další díl, myslím, že teď se dej bude pořádně rozvíjet.

25.12.2016 5 z 5