Můj životopis

Nové vydání autobiografie Charlese Chaplina v překladu Františka Vrby. Vlastní životopis Charlie Chaplina s obsažnou fotografickou přílohou vychází v této podobě již podruhé. Jako v případě každé autobiografie je patrná jistá dvojlomnost: nikdo nemůže podat přímé svědectví autentičtěji, než autor sám. Na druhé straně nikdo nemůže autorovi zabránit v tom, aby jeho svědectví nebylo ryze subjektivní. Přes tato pro a proti je Chaplinův životopis dramatickou výpovědí o době, v níž žil a tvořil. (www.mlp.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31356/muj-zivotopis-31356.jpg 4.774

My Autobiography (1995)

Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Academia

ivakola
28.07.2017

Nádherná kniha. Jako dítě jsem milovala autorovi grotesky. Až v této knížce jsem se dozvěděla, kolik jich vlastně natočil a pod jakými názvy.Jeho život byl opravdu pestrý a ne vždy lehký a přitom dokázal potěšit tolik lidí. Moc pěkně napsaný poutavý životopis, vůbec se u něj nelze nudit a hltala jsem stránku po stránce.

radusak9806
08.07.2017

Rozhodně je to jedna z největších osobností, kterou Amerika měla.
Ale i zde platí, že po vrcholu přichází pád. Bylo mu dáno poznat šílenství kterého je schopná jen Amerika z obou extrémů. Každopádně knihu doporučuji k přečtení, je v ní vidět, že i velká hvězda, je stále jen člověk plný pochybností, nadějí, vášní a nezdolného vytrvání.

amaenium
10.02.2017

Naprosto úžasná kniha. Jsem fanouškem Charlieho Chaplina a jeho život mě velmi zajímá a tato kniha je ideálním zdrojem informací o tak neuvěřitelném člověku. Po přečtení se člověk cítí inspirovaný a je to jedna z knih, která po jejím přečtení vás donutí zamyslet se nad sebou a nakopne vás.
Viděla jsem i divadelní zpracování jeho života a musím říct, že s každým vydáním se jeho život zdá inspirativnější.

Nikki.Jukki
12.09.2016

Skvělá knížka od skvělého člověka popisující jeho životní cestu od ne zrovna veselého dětství plného bídy, chudoby a starostí až ke slávě, bohatství a další spoustě starostí. Prostřednictvím této knihy se člověk mohl dovědět kromě o Chaplinovi také o spoustě dalších známých osobností, např. W.R. Hearst, Mary Pickfordová, Douglas Fairbanks, Mack Sennett, Edna Purviance a spousty, spousty dalších, protože Chaplin věnoval nemalou část knihy právě historkám ze setkávání s různými osobnosti a to nejen z prostředí filmu. Bylo to psáno velmi čtivým způsobem a člověku po konečném zaklapnutí knihy pan Chaplin chybí, protože mu prostě přirostl k srdci. :)

MayB2
02.05.2016

Velká část věnovaná složitému dětství, v kontrastu k němu pozdější setkávání s nejslavnějšími lidmi planety. Mezi tím spousta pěkných myšlenek, vyjádření k problémům jak uměleckým, tak společenským. Vůbec mi nevadí, že něco ze svého života zamlčuje (vztahy k hodně mladým dívkám). Zfilmování s Robertem Downeym jr. je taky velmi povedené.

LahoferRose
13.04.2016

Charlieho Chaplina neskutečně obdivuji. Svůj životopis píše velmi čtivě a zajímavě. Jsou tam místa, které nejsou úplně vysvětleny nebo vyprávěny v celém rozsahu, měco naprosto vynechal, ale já to beru. Každý máme nějaké ty příběhy, které jsou buď příliš osobní nebo si je prostě jenom chceme nechat pro sebe.

martunka
21.01.2016

Líbí se mi styl, jakým Charlie líčí své osudy. Je to milá a zajímavá knížka.

xKačkax
02.06.2015

Tato autobiografie nabízí výjimečný pohled do života výjimečného člověka. Pro fanoušky Chaplina je tato knížka jasnou volbou. Měli by si ji ale přečíst i všichni ti, kdo Chaplina pokládají jen za groteskní figurku z jeho němých filmů. Úžasná knížka, která je psaná upřímně a u které po přečení zjistíte, že vám Chaplin nějak přirostl k srdci a oceníte jeho filmy, ale především ho oceníte jako člověka.

LadaBabinka
25.01.2015

Úžasná kniha, neskutečný člověk, dlouho jsem nic tak krásného nečetla, je tam vše,klaním se před jeho osobností :-)) všem doporučuji

VČJKR
29.11.2014

Charlie Chaplin byl výjimečný člověk. Skvělý a nenahraditelný umělec. Kdo by neznal alespoň jeho jméno?

Knihu rozhodně doporučuji přečíst, pokud jste jeho fanoušek (v tom případě je to povinná četba!), i když nejste (jako jsme byla já).

Má podrobnější recenze na adrese http://alittlepieceofbooks.blogspot.cz/2014/11/recenze-muj-charlie.html

Danafantom
28.09.2014

Charlie Chaplin byl takový ryzí člověk, no, a tak takový je i jeho životopis. Je to velmi inspirující čtení pro mě v tom, že zůstal za každých okolností svůj. Ať žil v bídě, nebo v luxusu, měl úspěch nebo se mu nedařilo, pořád zůstával tím stejným člověkem, alespoň na mě to tak působilo :-) Ráda si "doplním vzdělání" skouknutím hlavně jeho pozdějších filmů.

bytost
28.09.2014

Tak nějak jsem tušila, že smích a smutek jsou stránky jedné a té samé mince, ale kniha,, Můj životopis,, mě v tom jen utvrdila. Je to velmi silný lidský příběh. Kdo máte dojem, že se vám nedaří proto, že jste se narodil špatným rodičům, že v práci si vás dostatečně necení, že manželka ja náročná a děti nevděčné. Čtěte a děkujte, za každé nové ráno! Já doporučuji !

monniques
20.10.2013

Charlie byl a je stále pro mě umělec, tato kniha je jeho poklad. Nádherný poklad z jeho života. Výjimečná kniha, kterou si musí povinně přečíst každý jeho fanoušek. Jako já.

SPimy
31.12.2012

Pokud hledáte Chaplinův životopis, kde se datově dozvíte vše, pak po této knize určitě nesahejte. Pokud ale chcete Chaplinovu poetiku, krásné vyprávění, a zachytit trochu z jeho duše, pak zhltnete 552 stránek během chvíle. V určitých místech sice tušíte taktní mlčení a přejití určitých událostí, ale na kráse knihy to nic neubírá. Mohu jen doporučit!

eraserhead
26.04.2011

Mohl bych se pokusit parafrázovat první dvě věty komentáře uživatele nightlybird a hned navázat že právě onen opak je pravdou. Ne že by Chaplinův život a tyto jeho paměti nebyly zajímavé, to ne že nejsou, ale občas se mi zdálo, že se Chaplin sebecenzuruje a určitým věcem se záměrně vyhýbá, nebo je nastiňuje jen tak letmo. Z tohoto ohledu pro mě kniha byla trochu zklamáním, ale pro fanoušky tohoto výborného komika a filmaře, s obrovským sociálním cítěním, by to měla být ne povinnost, ale pocta, mít možnost si přečíst jeho život jeho vlastními slovy.

nightlybird
02.02.2011

Dalo by se říct, že na biografii významné a všeobecně známé osobnosti se nedá nic pokazit, ať už pochází z vlastního nebo cizího pera. Opak je pravdou. Znám biografie poutavých a pohnutých osudů u kterých jsem zíval, div mi "huba nevypadla z pantů". Na štěstí to neplatí o této knize - mimochodem, když jsem ji vzal nyní do ruky, zjistil jsem, že ji budu muset nechat převázat, je už chudinka notně jetá a není to dáno ani tak časem, jako častým listováním. Charlie se představil jako poutavý vypravěč a mohu jen doporučit - myslím, že ji najdete v každé knihovně (veřejné).

Alix

Malý komik s buřinkou a hůlčičkou. Skvělý herec, hudebník a vypravěč. Kniha se čte jako napínavý román o začátcích jeho kariéry u němého filmu, o nástupu zvukového filmu, o slavných hvězdách a jejich životech. Zajímavá a dojemná zpověď člověka, který vyrůstal v bídě a chudobě a stal se bohatým, slavným a milovaným.