Viděl jsem peklo

Unikátní reportáže ze zemí, kam získat turistické vízum je takřka nemožné, či dokonce z míst, o nichž nemá veřejnost ani zdání. Šokující vyprávění o lidech s neobvyklými osudy, kteří žijí na periferii společnosti. Reportáže o utajené kolonii malomocných v Rumunsku, o životě a ve stínu Černobylu, o dětech nemocných AIDS, o falšovatelích smrti, o životě v Sevení Koreji ad....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/127202/videl-jsem-peklo-127202.jpg 4.796
Literatura naučná
Vydáno · Noxi

Pokoli Történetek · 2002

Kniha Viděl jsem peklo

DuncanIdaho

Místy drsný popis zla a nepravostí v podobě jednotlivých reportáží. Dozvíme se, jak se na začátku 3. tisíciletí zachází s lidmi, často dokonce s dětmi. Často mi to připadalo spíš jako popis práce gestapa či SS. Takových lidí, jako je Tvrtko Vujity, by mělo být víc. Popisovat taková svinstva bez snahy o senzaci a zviditelnění se za každou cenu. Takové reportáže by se měly dostat mezi lidi ve větším měřítku.

twigxi

Knizka se mi libila do te doby, nez jsem se zacala zamyslet nad tim, nakolik je to vlastne pravda a zacala si dohledavat fakta.
Autor je novinar a jako novinar pise. Nerikam, ze si primo vymysli, ale hodne veci zvelicuje za ucelem senzace. Ke konci jsem uz nevedela co mu mam verit a dohledavat se mi to uz nechtelo, tak jsem knihu odlozila. Na dalsi dily uz se nechystam.

terka6725
28. květnaodpad!

Hrůza. Popisy pokulhávají, ale hlavně z toho čiší snaha o senzaci. Nevím, zda mohla být Pripjať v roce 2000 tak strašně zamořená, že by tam nikdo nemohl být déle než patnáct minut. Mimo to se podle toho, co vím, radioaktivní mrak městu vyhnul, ale v knize byl řečen pravý opak. Přestala jsem číst ale po ženě-psovi. Co to bylo? Hlupá, hnusná bulvární snaha. Proč má někdo snahu popisovat zrovna tohle? Duševně nemocných lidí nebo lidí s krutým dětstvím je určitě víc, než aby speciálně museli točit o ženě, kterou vychovávali jako psa, ale která se naučila žít normální život. Přišlo mi to jako nechutný bulvár a snaha o senzaci. Po téhle kapitole jsem knihu definitivně odložila.

Damato
13.11.2018

Dá se o hrůzném napsat, že to bylo hezké čtení? Asi nedá....
Přesto 5* za cest do míst, která nikdy doufám nenavštívím a ani navštívit nechci, reportáže o lidech, kteří mnohdy již ani nežijí, přesto tady na tom světě chvilku prochodili- a ne že by to byla zrovna milá procházka.
V každém případě skvostně podané příběhy lidí statečných i těch druhých...

Jana283
12.09.2017

Tak tohle je PAN NOVINÁŘ. Strhujícií reportáže z míst, okterých jsem neměla ani tušení. Koho zaujala část o Černobylu doporučuji skvělou Motlitbu za Černobyl.

amaenium
22.02.2017

Knihu jsem četla na etapy. První dvě kapitoly mě příliš neoslovily, nedařilo se mi do nich tak začíst. Na druhý pokus se mi však kniha podařila přečíst a musím říct, že i přestože byla čtivá, tak ve mě nedokázala vyvolat emoce. Text jsem prostě četla, autor podle mě nedokázal vystihnout atmosféru či hloubku problému. Píše o něm, rozvádí do podrobna, ale nedokázal mě vtáhnout. Jediné, co ve mě vyvolalo nějakou emoci byla fotka chlapce z kapitoly děti s AIDS a příběh Severní Korei mi přišel zajímavý.

Danae001
14.11.2016

Obdivuji autora za jeho odvahu, kterou prokázal abychom věděli......o utrpení, bídě, krutostech....a aby nám to nebylo lhostejné.....při čtení knihy mne mrazilo a z některých věcí jsem se i po přečtení nemohla vzpamatovat, že jsou vůbec možné, že se něco takového děje.....kniha je psána velice čtivě, opět se čte takříkajíc "jedním dechem"

piratmartin
22.08.2016

Reportáže se mi líbili, jestli se dá vůbec říct o knize, kde je popsáno lidské neštěstí, že se mi líbila. Nejvíc mě dostala kapitola Děti AIDS. Několikrát mi u této kapitoli ukápla slza a mrdku zasr..nou, tu sestru co tam zacházela s těmi dětmi jak s hovn..ma, bych rozkopal a rozsekal na milión kousků, svi..ni zasr..nou! Nevím, jestli to je tím, že sám už mám dítě, ale při čtení té kapitoli, jsem byl chvilkami fakt nepříčetný. Škoda, že se nedá na netu najít někde ty záběry, co Tvrtko Vujity natočil. Docela by mě zajimal rozdíl mezi popisem v knihách, mojema představama a skutečností. Knížku rozhodně doporučuji na přečtení.