alzbeta2843 alzbeta2843 komentáře u knih

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

Tak tento diel ma bavil ešte viac než prvý. Najmä pretože sa tu dozvieme niečo viac o Lachlanovi. Je to sviniar, ale aspoň vieme prečo. A ja som mu podľahla. Kieru dom si veľmi obľúbila a konečne sa začne rozuzlovať ich vzťah a hlavne ako sa k sebe dostali. Trochu som to čakala a trochu som bola prekvapená v určitých veciach.
Nemusím asi hodnotiť, že sa musím vrhnúť na ďalší diel.

23.12.2021 5 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Wau tak to bol pre mňa nový zážitok. Milujem tématiku mafie, podsvetie a grázlov už od čias Krstného otca, takže som po knihe siahla hlavne kvôli tomuto. V tejto knihe som obdivovala najmä Kieru a jej odvahu. To bol ozaj veľký plameň a ten záver??? No asi nemusím hovoriť, že som hneď utekala do knihkupectva kúpiť ďalší diel.

23.12.2021 5 z 5

Věčná vášeň Věčná vášeň Audrey Carlan

Za mňa priemer. Kniha ma zaujla veľmi anotáciu a vravela som si, že to bude konečne niečo iné. Vzhľadom na osud hlavnej hrdinky, ktorá je ozaj hrdinka, keď žije taký život. Ale po čase ma kniha začala nudiť. Nevravím, že kniha je zlá, len mne sa páči také tie nevyslovené emócie a postupné zvyšovanie energie medzi hrdinami a potom ako je ruka v rukáve už ma to nebaví.

Veľké pozitívum knihy je to prostredie jógy, ktorú veľmi oceňujem.

23.12.2021 3 z 5

Zaskočený Zaskočený Emma Chase

Prečítala som prvý diel a vravela si, že dám tomu ešte šancu, ale tu mi to prišlo ešte viac šialenejšie než v prvej knihe. Nechápem ako po dvoch rokoch vzťahu môže zlyhávať dôvera. Prišlo mi to naozaj nepochopiteľne a tak som len krútila hlavou ešte viac než v prvej knihe. Ja už autorke šancu zrejme nedám. Myslím, že je pre mňa viac autoriek, ktorým dám radšej svoj čas než Emme :)

23.12.2021 2 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Kniha mi ležala v knižnici niekoľko rokov. Ani sama neviem prečo som sa tak odhodlávala. Asi, že som hydrofób a po tejto knihe ma už nik neprinúti ísť n takú plavbu.

Ale za mňa super psychologický triler. Pripomínal mi veľmi štýl B. A. Paris alebo Liane Moriaty. Takže ak vás autorky bavia, bude vás baviť i Lucy Clarke.

Veľmi sa mi páčil prológ a epilóg a odporúčam si prečítať na konci ešte raz prológa bude vás mraziť. Inak sa v knihe udialo veľa wau efektov, ale i veľa predvídateľných efektov, ktoré mi ale neprekážali.

23.12.2021 4 z 5

Pilot playboy Pilot playboy Vi Keeland

Kniha ma zaujala už keď som si čítala upútavku na stránkách vydavateľstva. Stále som na to myslela až som sa dočkala. Teraz čítam prevažne takýto žáner “romantika-erotika” a Vi a Pen ma nikdy nesklamali. Tieto autorky mi sedia, lebo je tam vždy dokonale vykreselná chémia medzi autormi a skvelý príbeh na pozadí knihy. V tomto prípade to nebolo inak. Najskôr som Kendall vnímala ako bohatú naninku, ale časom som pochopila, že tiež je ľahké súdiť než pochopiť. Cartera som mala rada od začiatku a spolu ma bavili. Hlavne to neustále doťahovanie a napätie ma bavilo. Tá zápletka ma veľmi prekvapila a páčil sa mi ten šok a vývoj deja i postáv, preto nemôžem a musím hodnotiť takto.

P.S.: to už je druhá kniha, ktorá naráža na príbeh Drzého bastarda. Tak ja si ho už musím konečne prečítať, pretože tá dvojka ma hodne baví :)

P.S.: Teraz si stále púšťam pesničky od the Beatles ;)

28.11.2021 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Ako fanúšik Divergencie, som si nemohla nechať ujsť túto knihu. Hlavne ako fanúšik Štvorky/Tobiasa. Neho som mala totiž radšej než Tris a musím pivedať, že ma kniha bavila tak ako Divergencia samotná. Bol som prekvapená aký bol Tobias pred tými 2 rokmi a ako sa postupne vypracoval. Teraz ho mám o to radšej a mám chuť si prečítať znova všetk diely.

31.10.2021 5 z 5

Cizí dluh Cizí dluh Kinga Litkowiec

Som ta na pomedzí ako to hodnotiť. Kniha ma strašne vytáčala a zároveň hrozne zaujímala. Asi som sa cítila ako Liam :D Každopádne prostredie, príbeh i postavy náramne pripomínajú knihu Nemilosrdný král od Meghan March, ale jej knihy ma predsa len bavili o mnoho viac. Tu hovorím, že sa mi menili pocity od naštvanisti cez úsmevy. Nakoniec to hodnotím ako lepší priemer, lebo ma dosť sklamal koniec a zápletka. Ani ma to nenavnadilo v sérií pokračovať.

29.10.2021 3 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Keďže autorku mám už dlhšie v merku, siahla som po tejto jedinej dostupnej. Kniha ma úplne nepresvedčila podľa anotácie a popisu, ale komentáre a hodnotenia ma navnadili. Takže je jasné, že som mala určité očakávania o čom kniha bude a ako sa bude uberať, avšak chyba lávky. Asi po niekoľkých stranách som nevedela, čo si o knihe myslieť a musela som na to prísť, čo je za tým, prečo sa niekto chová ako sa chová a hlavne ako to DOPADNE! Takže som to zhltla za niekoľko večerov a na záver som ani nedýchala. Takže zhrnutie? Kniha mixuje veľa drámy so smútkom a následne romantikou a nervami ale i občasným úsmevom :)

06.10.2021 5 z 5

Drzý kravaťák Drzý kravaťák Vi Keeland

(SPOILER) UPOZORNENIE! Tento príspevok obsahuje viacero spoilerov!!!

Spočiatku som si vravela, že sa to až príliš podobá knihe Nahá pravda od Vi, ale toto dopadlo trochu inak. Myslím, že sa to hodí do súčasnosti ako málo čo. Ja teda nie som z rozvrátenej/rozvedenej rodiny, ale mám niekoľko priateľov, čo to tak majú alebo bohužiaľ už i riešia rozvod sami. A musím povedať, že tu bola perfektne vystihnutá myšlienka, že deti sú chápavejšie než si myslíme a nie vždy je správne sa pretvarovať. Sama neviem ako by som sa rozhodla na Soraynom mieste. Ale viem! Urobila by som presne to isté, lebo občas musí rozhodnúť rozum než srdce. Bola som rada, že Graham dokázal pochopiť jej správanie a nakoniec som sa usmievala ako slniečko. Kiežby to tak jednoduché bolo i v skutočnom svete.

19.09.2021 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Jednoznačne najvtipnejšia romantika akú som čítala aspoň prvá polovica knihy. Potom už mi to prišlo ako keby som čítala inú knihu. Škoda, pretože ten príbeh mal potenciál, ale potom už sa to začalo kaziť a prišlo mi, že ten zvrat je vynutený a odpustenie samozrejmé. Ale rozhodne som sa pobavila a doporučujem prečítať.

17.08.2021 3 z 5

Reid Reid Melanie Moreland

Po knihe Bentley som sa dostala k Reidovi. Táto kniha ma bavila o čosi viac, asi že sa nejedná o bohatého biznismana, čo sa hrá na drsného machra. Naopak Reid je skromný a milý chlap, čo mal v živote smolu. I keď musím povedať, že to autorka mohla viac naťahovať a jeho všetky tajomstvá nemusela vyzradiť na začiatku knihy, potom to už bolo dosť prvoplánové a sladké čítanie. Avšak, čo hodnotím pozitívne je správanie BAM chlapov, pretože ten ich vzťah a vtípky ma dostávali. Hlavne teda epilóg a ich schôdzka :)

15.08.2021 4 z 5

Nahá pravda Nahá pravda Vi Keeland

Keďže zbožňujem príbehy o druhých šancách a zbožňujem všetky knihy od Vi, nemohla som si túto knihu nechať ujsť. Márne som dúfala v český preklad a keď sa tak nedialo tak som sa rozhodla pustiť do toho slovenského. No musím povedať, že občas mi to prišlo, že to snáď ani nepísala Vi. Ale ako tu písalí mnohí, ten preklad je hrozný. Naozaj je. Napriek tomu, že príbeh je krásny a veľmi sa mi páčil. Povedala by som, že je to jeden z najlepších od Vi, ale rozhodne si prečítam i český preklad, pretože mi to trhalo srdce.

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Dlho som premýšľala ako túto knihu hodnotiť. Na začiatku ma kniha veľmi bavila. Asi tak do polovice a potom už som sa len čudovala, čo sa tam preboha deje. Krásna myšlienka, ktorá by sa dala pojať i inak. Nejako som to tušila tak ma to tajomstvo neprekvapilo. Ale neviem asi by som čakala lepšie spravovanie a musím sa priznať, že poslednú tretinu knihu som ani nechcela už čítať a záver mi prišiel ozaj už zbytočný.

08.08.2021 3 z 5

Láska a tetování Láska a tetování J. D. Hawkins

Námet ma naozaj zaujal, pretože ja proste zbožňujem ak sa staré lásky opäť stretnú a hlavne tie, ktoré boli nevysvetlitelne ukončené. Takže ako náhle som si prečítala anitáciu, už som knihu hádzala do košíka. Príbeh sa mi veľmi páčil, najmä tým prostredím, pretože ja o tetovaniach nič neviem a tak ma to celkom nadchlo. Musím povedať, že mi bolo celkom jasné, prečo sa hrdinovia rozišli, ale i tak sa mi páčilo ako sa to vysvetlilo.

Dokonca ma prekvapilo, že to napísal chlap ;)

08.08.2021 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Tak na toto som sa tešila ako na Vianoce. Duo Kepler ma raz a zase dostal. Od prvej stránky som bola lapená a musela som vymýšľať rôzne scénare. Niektoré pasáže sa mi naozaj nečítali dobre asi už mäknem alebo som viac empatická než kedysi. Každopádne taký zvrat by som neodhadla a páčilo sa mi ako to bolo vysvetlené, hoci som len nevychádzala z úžasu. Musím sa však priznať, že sa mi zdá, že Joona už stráca svoje povestné čaro. Ale uvidíme, možno ešte popadne dych v ďaľších dielach. Moc by som mu želala šťastný koniec.

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

“ Nie je dúhy, bez dažďa.”

Vi zraje ako víno a s ňou i jej mistrivský talent na písanie. Ja sa vždy teším na jej novú knihu a nechávam si ju uležať na horšie časy, ale nikdy mi to nevydrží dlho. Teraz som si povedala, že sa prečítam len prvú kapitolu a pôjdem spať. A asi nemusím hovoriť ako to dopadlo.
Ja proste milujem jej knihy a štýl písania. Vždy ma to chytí za srdce a navodí smutnú a zároveň veselú náladu. Zase ma raz predbehla, lebo som si myslela, že sa bude riešiť hlavne problém otca Ireland. Zase vedľa. A myslím, že autorka vybrala dobrý námet, pretože o tomto by sa malo rozpravať viac. Nikdy neviete koho sa týka.

Bentley Bentley Melanie Moreland

Musím povedať, že už som prečítala veľa kníh tohto žánru a preto ma táto kniha veľmi neoslovila. Asi mi úplne nesadol ten štýl písania. Čakala som asi väčší zvrat a hlavne nečakaný. I tak kniha nie je zlá a myslím, že si nájdem čas prečítať nejaké ďaľšie knihy o autorky.

07.08.2021 3 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Milujem knihy takéhoto žánru no najviac milujem, ak sa v knihe rieši nejaký vážný problém. V tom prípade má kniha pre mňa pridanú hodnotu.

Ako povedal Hartley: “Každý má svoje problémy, len niekoho problémy sú viac vidieť.”

Za mňa najlepšia časť boli spomienky Corey pred nehodou.

07.08.2021 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Ako majiteľka zachráného psíka z útulku som nemohla inak a musela si knihu prečítať. Kniha je plná emócií avšak niečo tomu chýba. Osobne by som uvítala hlbší príbeh, kedy by bolo ozaj ukázané ako Gump naučil každého žiť. Napriek tomu knihu hodnotím vysoko, pretože nesie v sebe posolstvo a hádam mnohým otvorí oči.

30.05.2021 4 z 5