Alvari Alvari komentáře u knih

Turnus Turnus Hugh Howey

I když už jsme samozřejmě věděli, kam se na konci Turnusu dostaneme, opravdu příjemně mě toto putování k existenci Sil překvapilo. Příběh se četl stejně dobře jako Silo samotné a i když byl Turnus jako takový méně akčnější, stále ho provázela ta přítomná aura uvěřitelnosti a reálnosti, kterou mě Howey hrozně baví.

22.05.2019 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Silo mě opravdu hodně bavilo. Hned, jak se příběh rozjel, už mě nepustil. Když bych měl Silo srovnat třeba s Metrem 2033, za sebe si dovolím tvrdit, že Silo je lepší. Chování postav a atmosféra celého příběhu je taková surovější, lidštější a uvěřitelnější, a to byl asi největší důvod, proč mě to tak chytlo.

06.05.2019 5 z 5

Na slovíčko s mumií Na slovíčko s mumií Edgar Allan Poe

Stejně jako u první sbírky, tak i v této už jsem některé povídky četl v jiné sbírce, ale i tak jich bylo dost, které jsem četl poprvé. Některé povídky se občas četly trošku ztuha, ale zase to pro mne vynahrazovaly mé neoblíbenější povídky od Poea (Sud vína Amontilladského, Skokan a Černý kocour). Z těch v této sbírce mnou čtené prvně, byla pro mne asi nejzajímavější povídka Zlatý brouk.

17.04.2019 4 z 5

Vraždy v ulici Morgue Vraždy v ulici Morgue Edgar Allan Poe

Několik povídek už jsem četl v jiné sbírce, ale vůbec to nevadilo. Až snad na dvě mírně slabší povídky, byla sbírka čtivá a jako celek povedená.

07.04.2019 4 z 5

Podoby života Podoby života Alan Dean Foster

Na to, že jsem si tuhle knížku dostal zdarma k jednomu z nákupů, to bylo opravdu zajímavé čtení. Množství, řekněme odbornějších, popisů nebylo přehnané a nebránilo ve vyprávění hlavního příběhu. Za mě opravdu fajn knížka.

27.03.2019 4 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Jak už tu bylo řečeno, prvnímu dílu se Královna ohně nevyrovnala, stejně jako Pán věže. To ale neznamená, že se mi příběh nelíbil. Reva si mě opět získat nedokázala, naopak mě bavila Frentisova část, a pak Vélinovo putování přes led. Jedinou vadou na kráse mi znovu byl občas až přílišný ústup příběhů jednotlivých postav do stínů válečného konfliktu, stejně jako tomu bylo v Pánovi věže. Naštěstí se tomu nedělo tak často, takže tento pocit celkem rychle mizel. Události, které uzavřely celý příběh pak byly docela zklamáním.

19.03.2019 3 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

V první řadě bych rád podotkl, že i když se to četlo znovu opravdu dobře a knížka měla spád, tak mi víc sedl styl knížky první. Rozdělení příběhu mezi čtyři postavy mi také nevadilo, ale nějak jsem si nedokázal oblíbit postavu Revy. Kolikrát mi i mírně vadila její "nedotknutelnost". Pokud bych si nakonec měl vybrat jednu dějovou linii jako nejzajímavější, asi by to byla ta Lyrnina.

28.02.2019 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

To si takhle člověk čte a čte a najednou je v půlce knížky. "Cože?" Příběh není ničím hluboce složitým a v tom je jeho síla. Až mě překvapilo, jak čtivé to bylo.

12.02.2019 5 z 5

World of Warcraft: Kronika 3 World of Warcraft: Kronika 3 Chris Metzen

Stejně jako v dílech předešlých, tak i v tomto jsou události hezky seřazeny i odvyprávěny (a to i vzhledem k tomu, že je tu značná část známa z Warcraftu 3 a s ním spojených knížek, které už tyto události na papíře vyprávěly). Navíc všemu dodávají koruny krásné ilustrace.

29.01.2019 5 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

Ka dokonalo své a jména byla zvolána. Loučím se tímto s Rolandem a všemi ostatními. Bylo to dlouhé putovaní? Bylo. Provázel ho zatajený dech, smích
i slzy, ale stálo to za to. A tak hlásám: "Dlouhé dny a příjemné noci, kamaráde. Otče. Běloušku. Olane... Říkám díky."

21.01.2019 5 z 5

Zpěv Susannah Zpěv Susannah Stephen King

Ani nevím čím to bylo, ale ze začátku se mi knížka četla hrozně ztěžka a byly dokonce i momenty, kdy se mi do čtení nějak nechtělo. Je to asi i tím, že od začátku, kdy se Susannah v příběhu objevila, je pro mě stále jako postava nejméně zajímavá. První zhruba polovina děje byla, no prostě byla jiná než u ostatních dílů a nedokázala mě chytnou ani jako "děj" v Pistolníkovi. Nebýt druhé poloviny knížky, která už mě znovu opravdu bavila a chtěla se mi číst, dal bych asi jen tři hvězdičky.

27.11.2018 3 z 5

Vlci z Cally Vlci z Cally Stephen King

Čím se ka-tet dostává blíže a blíže k Temné věži, tím více mě pan King baví. Knížka byla znovu trošku delší, ale pro mě žádná vyloženě hluchá místa neměla. Navíc jsem přišel na to, že jsem knihu četl 19 dní. To určitě nebude náhoda. :-)

11.11.2018 4 z 5

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

Někomu toto ohlédnutí do Rolandova mládí nemuselo přijít tolik zajímavé, ale mě to hrozně bavilo (asi zatím nejvíce ze všech dílů), i když jsem se se čtením loudal. Příběh to byl sice delší, ale přesto mi to díky Kingovu stylu psaní nepřišlo nějak přehnaně zdlouhavé, bylo to vcelku akorát.

21.10.2018 5 z 5

Pustiny Pustiny Stephen King

Klíč, růže, ZZ Top, Ochu a ka-tet. Všichni se pohodlně usaďte, Karlík právě vyráží.

19.09.2018 5 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Roland tedy našel své vyvolené i přes řadu peripetií a jejich hledání mě rozhodně bavilo. Kdybych měl jednotlivé části nějak hodnotit, tak mi asi nejméně zajímavá přišla část schizofrenická a naopak nejvíce zajímavá byla část šňupací. Nakonec ale knížku stejně hodnotím jako celek a ten si zasluhuje odměnu nejvyšší. Putování k Věži může začít.

31.08.2018 5 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Ze začátku to byl takový chaos bez výraznější zápletky, ale i tak jsem zůstal ke knížce jako přikovaný a v poslední kapitole na mě dýchlo něco snového. Něco, co by se dalo přirovnat k popisovanému stéblu trávy. Něčemu, co mě jednoznačně nakoplo k přečtení celé série s očekáváním epické jízdy.

19.08.2018 4 z 5

Elantris Elantris Brandon Sanderson

Už v této Sandersonově prvotině jde krásně vidět, co pro něj bylo (a stále je) nejdůležitějším aspektem jeho příběhů. Ten je sám o sobě velice zajímavý, ale bez postav, které s ním Sanderson spojil, by to prostě nebylo ono.

12.08.2018 5 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Zavítal jsem do českých luhů a hájů a páni, jak dobře jsem udělal. Od Projektu Kronos jsem nečekal velké věci, ale byl jsem velice příjemně překvapený. Časové prolínání mi nevadilo vlastně vůbec, prostě jsem se v tom neztrácel (neptejte se mě jak, sám to nevím), a tak jsem se mohl ponořit do zajímavého a promyšleného příběhu. Otevřený konec pak dává prostor pro potencionální pokračování, které doufám bude a rád si ho určitě přečtu.

29.07.2018 4 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Musím říct, že na to, jak je knížky krátká, toho Gaiman stihl odvyprávět celkem dost a odvyprávěl to i zajímavým a svižným způsobem.

19.07.2018 3 z 5

Vzestup Persepole Vzestup Persepole James S. A. Corey

Pohrávání si s artefakty tvůrců Protomolekuly na vyšší úrovni viselo ve vzduchu už delší dobu a měl jsem z toho trošku strach. Nakonec však musím konstatovat, že jsem nad míru spokojený s tím, jak se to všechno utvořilo a proběhlo. Vzestup Persepole bych zatím zařadil na stupně vítězů a už aby tu byl díl osmý.

12.07.2018 4 z 5