alnovka82 alnovka82 komentáře u knih

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Díl od dílu mě tahle série baví víc a víc. Styl psaní je velmi čtivý a udrží v napětí až do samého závěru. Už se těším na další díl.

21.11.2023 4 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Asi do tří čtvrtin se mi to hrozně líbilo, hlatala jsem každé slovo a nemohla se odtrhnout a pak se to nějak zlomilo a ten závěr mě moc nebavil. Něco tomu chybělo, nebo možná naopak, ale to vyřešení případu mě prostě zklamalo. I tak je to ale moc dobrá kniha a dávám 4*.

02.05.2024 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Kdo by neznal příběh Jany Eyrové, přesto jsem se ke čtení knihy dostala, až teď a to jen díky čtenářské výzvě. Pravdou je, že do čtení jsem se pouštěla s nechutí, jakou si pamatuju ze základky, když šlo o povinnou četbu.
Zbytečně. Čtení jsem si užila, kapitoly svižně plynou a příběh není prodlužován rozpitváváním pocitů a zbytečnými popisy. Než jsem se nadála, tak byl konec. Moc hezké čtení.

30.04.2024 4 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Toto autorčino dílo patří k mým oblíbeným. Mnohokrát jsem viděla jednu z filmových verzí, ale knihu jsem četla poprvé v rámci čtenářské výzvy. Vždycky mi přišlo, že je tento případ hrozně zamotaný, ale kam se hrabe film na knihu. První polovinu jsem hodně plavala v postavách a vztazích a všech souběžných zločinech. Klobouk dolů před autorkou, je prostě královnou detektivek.

16.01.2024 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Já to miluju! I když je to totální červená knihovna, tak v daný moment mi kniha dala přesně to, co jsem potřebovala. Chytlo mě to od první věty. Chvíli jsem se smála, chvíli slzela, občas se chytala za hlavu a vztekala se, kdy už k sobě budou upřímní. Reklamní kampaň, ohledně této knihy, jsem nezaregistrovala a narazila na ní náhodou. A pro mě to bylo prostě BOŽÍ!

01.04.2024

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Tak tohle nebyl můj šálek! Tohle byla má první kniha od autorky.
Téma bylo opravdu hnusné, ale styl kterým byla kniha psaná mi nic neříkal. Přesto že je tu mnohokrát psáno, že kniha je čtivá - pro mě nebyla. Prokousávala jsem se tím (a nebylo to tématem, ale tím jak je kniha napsána), nutila se číst dál, protože jsem si to v sobě chtěla zhodnotit, jako celek.
Příběh je hrůzný, přesto zajímavý, ale kniha jako celek pro mě byla velkým zklamáním a určitě se nestanu fanouškem AM.

04.05.2024 2 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Že všech čtyř případů Kate Marshallové mě tenhle bavil nejvíc. Vraha i motiv jsem odhalila asi v polovině knihy (ono tam moc na výběr nebylo). A ikdyž jsem závěrem nebyla překvapená, i tak jsem hltala každé slovo. Celkově se tato série líbí víc než Erika Fosterová.

03.05.2024 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Když jsem knihu četla poprvé, málem jsem ji odložila. Když jsem byla na asi sté straně a hlavní hrdinové se ještě ani nepotkali, natož aby spolu mluvili, tak jsem si říkala, že to asi nebude nic pro mě. Nakonec jsem vydržela a oba si zamilovala. Knihu jsem od té doby četla četla minimálně třikrát a patří mezi mé oblíbené i s tím předlouhým začátkem. Miluju i ostatní Zapatiny knihy, ale německý preclík a jeho schnecke jsou moje srdcovka.

01.04.2024 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Opět skvělé a čtivé, i když chvílemi mi děj přišel až zbytečně překombinovaný a zamotaný.

19.02.2024 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Kniha je velmi čtivá, kapitoly krátké a příběh tím rychle odsípá. Za mě bylo jediným mínusem postupné odkrývání Kiminých traumat z dětství. To už mi přišlo, jako zbytečně překombinované a odvádělo to mou pozornost od aktuálního případu. Přesto hodnotím jako velmi zdařilé dílo.

02.03.2024 4 z 5

Formulista Formulista Michaela Schmiedlová

Tahle kniha byla pro mě zcela náhodná volba v knihkupectví, všimla jsem si jí kvůli obálce a anotace mě zaujala. No a za dva večery bylo přečteno a moc se mi líbila a určitě jsem ji nečetla naposled. Oba jsem si zamilovala, a stejně tak i Kate, kterou jsem obdivovala, jak se pere s tím vším, co jí život naložil - libilo by se mi pokračování o ní. Dávám plný počet hvězd.

24.02.2024 5 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Robert Bryndza

RB je zárukou toho, že máte v rukou opravdu čtivou knihu, ale...
Anděl smrti mě bavil o mnoho víc, než poslední dva díly. Tam mi přišlo, že by bylo lepší, už tuto sérii ukončit, než se to zvrhne v nudu. Tady byla zápletka zajímavá, i když dost předvídatelná. Děj byl svižný, místy zbytečně rozvleklý a závěrečné rozuzlení na cca deseti stránkách - jako fakt?
Za mě těch pracovních rozporů a pří s vedením je moc. Hodnotím 4*, ale i tak mám pocit, že Erika by si už zasloužila jít na odpočinek.

30.04.2024

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Na tenhle díl jsem se moc těšila, ale vůbec jsem se nemohla začíst. Nicméně po pár kapitolách jsem se chytla a přečetla za dva dny. Za mě asi nejlepší díl. Přesto mě závěr nepřekvapil, jenom motiv původního zločinu jsem neodhadla.

06.04.2024 5 z 5

Na krev Na krev Lydia Strong

Poslední kniha od autorky, kterou jsem neměla přečtenou, hlavně protože je téměř nemožné ji sehnat.
Asi pokud bych ji četla jako první, tak bych byla překvapená, ale tím že už autorčin styl znám, tak se mi kniha moc líbila. Oba hlavní hrdiny jsem milovala a ke knize se určitě ještě někdy vrátím.
Miluju všechny autorčiny knihy.

22.04.2024 5 z 5

Sladké pokušení Sladké pokušení Cora Reilly

Já půjdu trochu proti proudu, ale pro mě byla tato kniha jenom průměrná. Asi díky anotaci a nadšeným hodnocením zde, jsem očekávala něco víc a bohužel se dostavilo zklamání. Za mě neurazí, ani moc nenadchne, ale jako odpočinkové čtení na jeden dva večery, je fajn.

27.12.2023 3 z 5

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

Moc milý romantický příběh. Ale při srovnání s Hypotézou lásky i já patřím do fanklubu Hypotézy. Přesto dávám 4/5 *.

21.11.2023 4 z 5

Nádherně krutý Nádherně krutý J. T. Geissinger

Souhlasím, že je to taková oddechovka na víkend. Čtivá, svižná, celkem vtipná, ale za mě jsou v daném žánru lepší knížky. Autorka píše dobře, druhý díl si určitě přečtu.

01.04.2024 3 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

(SPOILER) Kniha je velmi čtivá, než jsem se nadála, byl konec.
Postava Wendy mi moc k srdci nepřirostla, James mi seděl o hodně víc, k sobě mi ale moc nepasovali. Trochu mi vadilo, že James byl popisován, jako velký zloduch, všichni se ho báli, nikomu nevěřil a přesto neodhadnul ani jednoho zrádce a byl překvapený, jak ho převezli.
Knihu jako celek hodnotím jako lepší průměr.

15.02.2024 3 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Pro mě byl tohle nejslabší díl série.

21.11.2023 3 z 5

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

Knihu jsem objevila před několika lety a často se k ní vracím. Některé příběhy jsem četla už mnohokrát (Ayama a trnitá les), jinými jsem se prokousala jednou a víckrát se k nim nevrátím (Princ Vojáček). Kniha je překrásně grafický zpracovaná a rozhodně jsem ji musela mít ve své knihovně.

03.05.2024 5 z 5