Allysa1985 Allysa1985 komentáře u knih

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Nic moc, ani jako jednohubka před Vánoci, celá kniha se dala shrnout do pár kapitol na konec předchozího dílu. Ani by mi nevadilo, že se série neposouvá dějově, ale ony se kromě jedné kýčovité výjimky na konci neposouvají nikam ani postavy, jejich myšlenky se motají kolem dokola a vývoj nikde. Za mě zbytečné.

25.12.2018 1 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Krásné zakončení děje, jednotlivé díly nejsou ukončené, ale plynule navazují. Svět Podivných dětí, dospělých i zvířat je krásný i děsivý, doplnění o fotografie dodává zdání opravdovosti. Strašně ráda bych cestovala po časových smyčkách! ♥♥

03.11.2018 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Děj pokračuje, těším se na další díl. Podivná zvířata ♥♥♥

29.10.2018 5 z 5

Kukly Kukly John Wyndham (p)

Den trifidů to sice není, ale Wyndham nezklame. Téma je stále aktuální, fanatické nemilosrdné potírání mutací jako ohrožení pro "čistotu" vs. vyzdvižení mutace jako evoluční výhody. Dětský věk postav vůbec neruší a neposouvá knížku do kategorie "pro puberťáka".

30.09.2018 4 z 5

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

Plus za postavu druida, mluvícího vlkodava a řadu zábavných narážek propojujících současnou kulturu a všechna božstva plus pár dalších navíc, velké mínus za to, že se všichni bohové chovají jako banda neschopných šašků, vůbec nevím, proč by je kdy kdo uctíval nebo se jich bál. To bude asi to hlavní, co mi vadí, celé sérii opravdu významně chybí pořádný padouch.
Na zadek si z toho nesednu, vracet se ke knihám taky nebudu, ale rozhodně nelituju, že jsem to četla.

18.09.2018 3 z 5

Gaiin štít Gaiin štít Kevin Hearne

Povídky se četly dobře, druid a jeho pes jsou sympaťáci, ostatní magická stvoření zapadnou. Na rychlé čtení fajn, vracet se k nim ale nebudu, možná je ta povrchnost záměr, ale chybí mi tam nějaká větší hloubka, temnota, deprese :) Jsem zvědavá na knihy ze série, tam bude víc prostoru než v povídkách.

15.09.2018 3 z 5

Dobře napsaný originální příběh, proložený strašidelnými fotkami. Těším se na další díl.

10.09.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Opravdu vynikající čtení.

08.09.2018 5 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Zklamání... Název i téma zaujaly, bohužel provedení hodně kulhá. Děj i postavy se motají bez smyslu a vývoje až k extrémně nenapínavému konci. Z příběhu lásky mezi lovcem duchů a duchem se přece dalo vytřískat mnohem víc. Promarněná šance, škoda jí.

05.09.2018 2 z 5

Navždy mrtví Navždy mrtví Charlaine Harris

Série dočtena, celkově jsem byla spokojená, očekávání nezklamala, možná mohla být i kratší. Postavy sympatické, milá naivka, blond servírka z baru, její první upíří láska, "sexy bad viking guy" a "kamarád od vedle taky rád", vraždy, sex, víly, elfové a kouzla, dohromady to všechno pěkně funguje. Měla bych teda menší výtky k překladu, např. vážně nosil Erik nejradši kalhoty s "vestičkou"?
Seriál bych ohodnotila ještě jednou hvězdičkou navíc, za ironii a nadhled, za úvodní znělku, Pam a Erika a vlkodlaky. Zklamáním pak byl jednoznačně závěrečný díl seriálu, tam teda jedno velké PROČ?

31.08.2018 3 z 5

Upíři v Dallasu Upíři v Dallasu Charlaine Harris

I druhý díl drží laťku, je pořád stejně zábavný a na nic si nehraje. Chystám se na seriál.

15.08.2018 4 z 5

Sněhurka jablka nebaští Sněhurka jablka nebaští Petra Stehlíková

Nic moc, víc se asi napsat nedá. Jako puberťačku by mě to asi bavilo, to zase jo.

14.08.2018 1 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Ano, tohle je fantasy podle mého gusta. Čirá radost ze čtení, všechny ingredience ve správném poměru. Jen teda zase ty nedopsané série... Mám z toho tik. Vždycky si říkám, že už NIKDY nezačnu číst, dokud autor nedopíše celou sérii a pak... hm.

14.08.2018 5 z 5

Mrtví do soumraku Mrtví do soumraku Charlaine Harris

Letní odpočinek, upírská "guilty pleasure", sérii asi dočtu, není to kdovíjaký literární počin, ale z nějakého důvodu se to dobře čte. Jen teda palec dolů za český překlad, zejména chybějící čárky, mezerníky, spojovníky a podobné drobnosti mi pijou krev!

14.08.2018 3 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Třetí díl, největší porce deprese. Stvůr a mutantů tu netřeba, lidi si mezi sebou bohatě vystačí sami. Rozhodně jsem nebyla závěrem trilogie zklamaná.

21.02.2018 5 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Pokračování 2033 s novými postavami, méně děje, více úvah, nicméně atmosféra pořád správně apokalyptická a lidstvo stále stejně nepoučitelné, těším se na třetí díl.

14.02.2018 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Temné, klaustrofobické, napínavé. Svým způsobem děsivě reálné.

08.02.2018 5 z 5

Francouzova zátoka Francouzova zátoka Daphne du Maurier

Francouzova zátoka má všeho tak akorát, přiměřeně romantiky, vtipné a živé dialogy, trocha toho dobrodružství a nepřeslazený konec, moc jsem si to užila.

23.01.2018 5 z 5

Pouštní Kopí Pouštní Kopí Peter V. Brett

Po prvním díle slabší, doufám, že je to jen příprava na velké finále. Jako oddychovka fajn.

12.01.2018 3 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Lehce nadprůměrná fantasy. Čte se dobře, ale na zadek jsem si z toho nesedla. Jako oddychovka dobré.

02.01.2018 3 z 5