Alienn Alienn komentáře u knih

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Tato kniha mě dlouho míjela. Nemohu vyloženě napsat, že jsem čekala více, spíš jsem čekala něco trochu jiného. Samozřejmě musím ocenit, že jde o skutečnou výpověď a za přečtení stála. Vracet se k ní ale nebudu.

26.11.2015 3 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Z filmu sice znám věznici Shawshank, ale i tak stálo za to si jí přečíst. Nicméně povídky Tělo a Nadaný žák mě naprosto dostaly.

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Pro mě zatím nejlepší kniha od této autorky. Narozdíl od ostatních není tolik přeslazená a je vzhledem k tomu závěru více hozená do reality. Jen škoda že taková tenká, úplná jednohubka :-)

Hra na lež Hra na lež Tess Stimson

Kvůli závěru, který tak trochu "shodil" celý příběh, dávám hvězdičku dolů. Ale i tak jsem knihu přečetla jedním dechem a mohu doporučit dál.

Léto na druhý pokus Léto na druhý pokus Morgan Matson

Vlastně jsem po této knize sáhla jako po takové oddechovce a nic moc jsem od ní nečekala. O to více mě překvapilo, že ač mi již dávno není náct, docela jsem hlavní hrdince rozuměla a celý příběh se mi opravdu hodně líbil. Toto určitě není kniha, která poputuje dál, schovám jí pro dceru, až na ní přijde čas.

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Hezký milostný příběh první lásky, která vydrží po celý život. Četl se dobře, jen já jsem asi málo romanticky vyladěná a místy to na mě bylo sladké až moc. Přesto vůbec nelituji, že jsem si knihu přečetla.

05.10.2015 3 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Knihu budu hodnotit pouze jako smutnou zpověď ne jako literární dílo, kterým podle mě není. Smekám před autorem, že všechny hrozné zážitky v sobě zpracoval natolik, že o tom dokázal tuto zpověď sepsat. Jediné co si přeji, aby žádné dítě nemuselo nic takového prožít, nicméně jsem realista, tak alespoň, ať jsou všechny podobné případy včas odhaleny a je zasáhnuto mnohem dříve.

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Velmi čtivá kniha na smutné téma. Určitě stojí za přečtení. U mě hvězda dolů za těžko uvěřitelný konec.

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Ač nejsem asi úplně cílová skupina, pro koho jsou knihy psány, autorka mě baví a dobře se mi čte. Ani tato kniha nebyla vyjímkou. Hvězda navíc je za básně, které se mi líbily.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Vůbec nechápu, jak mě mohla tato detektivka tak dlouho míjet, asi proto, že v ní není můj oblíbenec Poirot... Jsem ráda, že na ní došlo, je jednoduše skvělá. Tato autorka mě nikdy neomrzí.

05.10.2015 5 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Vůbec nehraji počítačové hry a navíc téměř nečtu žánr sci-fi a fantasy. Vlastně ani nevím, proč jsem po knize sáhla, ale ona mě doslova pohltila a já jí přečetla jedním dechem. Závěr byl na mě příliš rychlý, takový trochu uspěchaný a nesmím ho "já realista" příliš domýšlet :-) Ale celkově knihu mohu doporučit.

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Velmi pěkná kniha, čtyři hvězdičky jsou především za příběh Dorothey, kterým jsem byla unešená. Příběh Roberty mě příliš nezaujal, místy mi přišel i zbytečný. Krásná obálka, díky níž jsem knihu posunula na svém žebříčku knih k přečtení :-)

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Obálka je jednoduše děsná, díky ní jsem si knihu zařadila úplně jinak a moc se mi do ní nechtělo. Takže jsem byla nakonec mile překvapená, že to není jen sladký románek. Zkusím i další knihy autora, tato určitě stála za přečtení.

24.08.2015 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Klasika, přečtená jedním dechem. Rozhodně doporučuji.

24.08.2015 5 z 5

Nevěsta ve sněhu Nevěsta ve sněhu Jan Seghers

Velmi čtivá detektivka, pravda ta první část trochu trochu rozvleklejší, ale i tak hodnotím kladně, za přečtení rozhodně stojí.

Sedm dní bez Sedm dní bez Monika Peetz

Bohužel jsem zatím nečetla Úterní ženy, takže mi chyběly některé souvislosti. Po knize jsem sáhla jako po oddechovce a to se celkem podařilo.

24.08.2015 3 z 5

Co je tvoje, je i moje Co je tvoje, je i moje Tess Stimson

Nemohu si pomoct, ale tato autorka mě prostě baví. Toto byla již třetí kniha od ní, z mého pohledu zatím nejzdařilejší. Ačkoliv jsem se ani s jednou z hlavních postav nedokázala ztotožnit a ani jedna mi nebyla vyloženě sympatická, přesto pro mě byly obě velmi zajímavé a jejich příběh jsem doslova zhltla.

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Pro mě první kniha od této autorky. Nejen že se četla sama, na chvíle s ní jsem se vyloženě těšila, ale navíc zanechala tolik různých pocitů... Po dlouhé době kniha, o které jsem musela přemýšlet, která ve mně doznívala ještě dlouho po přečtení. Určitě zkusím i další autorčiny knihy.

24.08.2015 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Nemůžu napsat, že by kniha nebyla čtivá, styl psaní mi docela sedne. Že bych se u ní vyloženě nudila, nebo se do ní musela nutit, to také ne. Nicméně jsem asi čekala víc, nebo prostě nepřišla v pravý čas. Nechala jsem si pro hodnocení odstup, ale i teď mohu napsat, že ve mně nezanechala žádné pocity.

24.08.2015 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Dlouho jsem knihy od tohoto autora odkládala s tím, že tento žánr já přece nečtu :-) Až jsem si bez nějakých velkých očekávání řekla, že to tedy zkusím. Styl psaní mi naprosto sednul a knížka se mi líbila tak, že určitě nebyla poslední.

19.06.2015 5 z 5