Alieen Alieen komentáře u knih

Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Caréne Ponte

Přísahám Bohu, že pokud by se v knize objevilo ještě jednou jedinkrát oslovení "koťátko moje," tak už bych asi skočila z okna. Nebo tu knížku zapalila. :-).. V celku fajn příběh, o smutné tématu, který však nepronikal nijak moc do hloubky. Knize ubírá na kvalitě i fakt, že hlavní hrdinka nepřečte ty dopisy všechny tak, jak má, ale že se rozhodne se čtením skončit.

09.12.2020 2 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Kniha se mi velice líbila, jen mám pocit, že by z ní šlo dostat trochu víc. Pořád jsem čekala na nějaký pořádný zvrat a vyústění, kniha však byla vcelku poklidná, což samozřejmě není na škodu, jen mi asi něco malinko v knize chybělo. Vadilo mně, jak se v knize pořád od hlavní hrdinky opakovalo v jejích myšlenkách "ptala jsem se,.. .", bylo tu rušivé, když se to tam objevilo 150x. Také mi vadila korektura knihy. Vypadlo jim z vět sem tam slovo, a asi dvakrát bylo špatně použito slovo (ted si nejsem úplně jista..) "celá". Knihu jinak doporučuji, předchozí díl ale shledavam zdarilejsim.

20.08.2020 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Pokračování bylo taktéž perfektní, na můj vkus ale málo prostoru dostal příběh přímo v aréně, v prvním díle jsem si to užila víc.

10.06.2020 5 z 5

Ochránce Ochránce Jodi Ellen Malpas

Mně se kniha velmi líbila. Sice byla předvídatelná, ale to snad v tomto žánru každá kniha. Ráda se k ní někdy znovu vrátím.

23.05.2020 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Možná si kniha zaslouží alespoň ještě půlku páté hvězdičky, ale hodnotím ji přesto stejně jako první díl, u kterého jsem s hodnocením měla úplně stejné dilema. Kniha se mi opět líbila, byla čtivá, taková celkově milá, ale bez wow efektu. Chybí mi zde proniknutí do těch problémů, které jsou v knize popsané a také vývoj hlavních postav, nepůsobilo na mě důvěryhodně, když hlavní hrdinka bojuje s takovými problémy a zrazu BUM a všechno zapadne a ona se svých démonů zbaví. Jako ano, bylo to fajn, takové mile naivní a příjemné, ale.. prostě to zakončím spojkou.. ALE.

28.03.2020 3 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Kniha se mi líbila, ale ničím nepřekvapila. Samozřejmě jsou knihy na toto téma vždy hodně podobné, ale v těch opravdu dobrých vždy naleznu něco navíc. Tato kniha mě přesto ale jako oddechovka bavila a zaujala. Jen mi chybělo větší proniknutí do některých načatých detailů a celkově mi přišlo, že i ten typický "problém před tím, než se ti dva skutečně dají navždy dohromady" se vyřešil nějak snadno, rychle.. Autorka je však mladá a pravděpodobně cílí na mladší čtenáře, třeba se od ní máme ještě na co těšit. :) Sérii si ale určitě přečtu celou.

28.03.2020 3 z 5

Milá Bridget, chci tě Milá Bridget, chci tě Vi Keeland

Příjemné počtení, avšak tato kniha pro mě byla jedna z těch horších.

18.03.2020 3 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Příjemná kniha, která ale ničím nepřekvapí. Bylo to celkem čtivé, příliš jsem si ale svět v této knize neoblibila. Kniha mi celkově neprirostla k srdci, nicméně kniha byla vhodná k odreagování, takové lehké čtení.

18.03.2020 3 z 5

FadeAway FadeAway Anabelle Stehl

Kniha se četla hezky. Ale.. Co ten překlad? Korektura? Tolik chyb a tolikrát napsané slovo "jej".. Rušivé, zkazilo to dojem z celé knihy.

26.05.2024 2 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Ano, skutečně to neustálé "kadí" a "ponožky velké holky" kazilo celkový dojem. Nicméně kniha mě pohladila po duši i srdci a stála za to. Fotbalové prostředí bylo celkem příjemné, i kdyz fotbal příliš v oblibě nemám. Jediný, co mi vážně chybělo, bylo vyprávění ze strany Kultiho. Fakt bych chtěla být v jeho hlavě a vědět o něm víc, určitě by to příběhu dodalo šťávu!

30.05.2022 4 z 5

Drzý bastard Drzý bastard Vi Keeland

Opět to bylo pěkné čtení, příjemná oddechovka, prostě přesně taková knížka, jakou od těchto autorek očekáváme. Přesto.. mi přijde, ze autorky ztrácejí šťávu, druhá polovina knihy pro mě opět byla nemastná a neslaná, kdežto první polovina mě velice bavila. Teď pozor, objeví se asi nějaký SPOILER, musim říct, že důvod, proč Chance Aubrey opustil, dobře.. ano, zajimavý důvod, se kterým se dalo literárně pěkně pracovat, ale tak, jak to pojaly autorky už to bylo skutečně otravné a nereálné. To, jak Chance neustále dolízal, přesto, ze Aubrey měla spokojený vztah s někým jiným, to už skutečně nebyla romantika, ale působilo to nereálně a otravně, chyběla mi v tom nějaká ta hrdost toho muže a opravdovost.

05.12.2020 3 z 5

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

Knížka byla pěkná, ale musím říct, že mi přijde, že autorky nějak ztrácejí formu. Tyto nové příběhy mi už nepřijdou tak dobré jako ty, se kterými začínaly. U této knížky mi také nesedí název, hlavní hrdina tak, jak byl vylíčen, pro mě nebyl zkrátka a dobře "boháč." Musím také říct, že první polovina knihy byla rozhodně zajímavější a čtivější, než polovina druhá, která mě právě malinko zklamala. Ale abych byla spravedlivá... ano, knihu doporučuji, je to fajn oddechové čtení a této koupě rozhodně nelituji.

05.12.2020 3 z 5

Jiskření Jiskření Penelope Douglas

Opět nenadchne, ani neurazí. Nic hlubokého, tyto knihy mi vyplnuji dobu, kdy tápu, co mám číst. Není to vyloženě špatné, ale není to ani úplně dobré.

29.08.2020 2 z 5

Nádech Nádech Penelope Douglas

Nenadchne, neurazí. Když nemáte zrovna co číst, tak ideální.

29.08.2020 2 z 5

Dvojníci Dvojníci Rebecca Hanover

I když silně přihlédnu, komu je tento žánr určen, vyšší hodnocení rozhodně udělit nemohu. Nápad byl originální a velice zajímavý, ale příběh celkově dost nudný. Ani "akční" části nebyly napínavé.

05.07.2020 2 z 5

Leo Leo Mia Sheridan

Z této knihy by dle mého názoru šlo vytřískat mnohem víc. Námět zajímavý, čtivý, vcelku originální.. Ale bylo to příliš uspěchané, místy otravné a celkově mi to přišlo jaksi neúplné.

23.05.2020 3 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Příjemné čtení, ale hodně předvídatelné, takova průměrná, možná lehce podprůměrná žánrová klasika, ale neurazí. Hlavní hrdinka mi obcas vadila s těma pubertalnima průpovídkama, ale ušlo to.

01.04.2020 2 z 5

Volba Volba Jakub Trpiš

Tato kniha pro mě byla celkem náročná na přečtení, bojovala jsem s tím knihu odložit a už se k ní nikdy nevrátit, jsem však ráda, že jdem knihu přečetla, rozhodně totiž ve mě něco zanechala a stále nad ní ještě přemýšlím, což je naprosto to nejvíc, co mi nějaká kniha může dát. Mně to vyznělo jako takový příběh o novodobém Hitlerovi.

28.03.2020 2 z 5

Specialistka Specialistka Stephenie Meyer

Kniha mě velice překvapila, byla zajímavá a originální. Určitě si ji ještě někdy přečtu.

18.03.2020 5 z 5