Alieen Alieen komentáře u knih

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Upřímně moc nerozumím tak dobrému hodnocení. Kniha je celkem nešťastně napsaná a ještě nešťastněji přeložená. Potenciál by tam byl, ale někde během příběhu se ztratil. Není to nejhorší kniha, číst se dá, ale očekávání byla vzhledem k hodnocení o dost vyšší. Mě tedy příliš nezaujala.

26.12.2023 2 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Tohle byla milá oddechovka, dokonce lepší, než první díl. Můžu jen říci, že mi v této sérii chybí vyprávění ze strany hlavní mužské postavy, třeba do hlavy Willa bych se moc ráda podívala.

22.04.2022 4 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Miluju autorku, i sérii, nicméně bohužel Výzva patří k těm slabším knihám. Možná, že mi jen tolik neseděly hlavní postavy, nicméně i tak dávám vyšší hodnocení, než si kniha zaslouží. Ono taky.. Celou knihu "poslouchat" výlevy holky, co si není jistá svojí postavou dost otráví, i když se s ní dokážete ztotožnit.

31.05.2021 3 z 5

Drzý kravaťák Drzý kravaťák Vi Keeland

Musím říct, že se mi nejvíce líbil začátek knihy, postupně se do příběhu začaly nabalovat další a další zápletky a už to nebylo ono. Nicméně to byla příjemná kniha a začátek knihy jsem si skutečně zamilovala, své místo v knihovně si tedy najde.
Každopádně, co ty chyby a překlepy v textu? Občas mi přijde, že ty knihy pořádně nikdo z korektorů nečte, necetla jsem v poslední době novější knihu, ve které by nebyly chyby a překlepy, je to smutný.

22.05.2021 4 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Z lásky k autorce dávám o hvězdičku víc. Příběh byl milý, sladký, jen tomu možná něco chybělo. Asi ta druhá autorka :-)

10.03.2021 3 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Kniha mě nadchla. Jednoznačně nejlepší díl celé série. Kniha mi vyhovovala v mnoha ohledech, líbilo se mi, jak dlouho kolem sebe hlavni postavy kroužily, nebylo to uspěchané, ani zbytečně utahané. Mělo to spád a vzalo mě to za srdce.

25.04.2020 5 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Opět mě kniha nezklamala.

18.03.2020 5 z 5

Co když uvěříme Co když uvěříme Sarah Sprinz

Knihu jsem začala číst bezprostředně po přečtení druhého dílu, do kterého jsem se skutečně zamilovala, možná proto mě tento díl maličko zklamal, duší jsem byla stále u postav z druhého dílu a mělo to na mě při čtení vliv. Nicméně stále skvělé čtení, teď bych brala příběh Colea!

06.12.2022 4 z 5

Odkaz Odkaz Elle Kennedy

(SPOILER) Dávám plný počet hlavně z nostalgie k této sérii, je to srdcovka. Bylo skvělé podívat se zase na životy našich hrdinů, stále to mělo jiskru, nápad, nebylo vždy vše jen růžové a plné sexu, bylo to takové opravdové, ze života. Nechyběl tomu humor tak typický pro autorku. Zároveň mi maličko vadí, ze jsme si už nepočetli o rohovou Garetta s novináři o svém dětství, když se s tím konečně rozhodl vyjít ven. A co Hanniny rodiče, jak tahle linka dopadla? A ty, Hanno! Měla jsi mu to říct dřív, holka! Každopádně.. Stále nevím, zda mám Sabrinu ráda, nebo ne. Ale to je v pořádku, každá postava je svá, jiná a drží se toho, jaká je! A Alexandr byl také boží.

16.11.2022 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Dávám plný počet, ale hlavně s ohledem na moji oblíbenost Colleen, jinak bych asi hvězdičku ubrala. Je to čistě jen tím, že mě zcela nepohltila ta neskutečně romantická dějová linka a kniha začala být pro mě Colleenovsky zajímavá až ke konci. Taky musím podotknout, že tentokrát jsem zápletku uhádla už dopředu, i když ne se všemi detaily, takže mě i tak pár věcí překvapilo.
Dále si musím postěžovat na překlad knih od Colleen a to typické "pravička a levička." Tento překlad mě neskutečně vytáčí, kdykoliv na něho v nějaké knize narazím, což u Colleen bývá prakticky skoro v každé. Zároveň mi nejde do hlavy klesající úroveň korektury knih, a to myslím všeobecně. Ve starších knihách člověk jen tak nenarazí na překlepy a chyby v textu, ale tyto novější překlady jsou prostě jedna velká katastrofa. V této knize tak odhadem 6 - 7 chyb v textu, a to myslím nepřehlédnutelných, kdo ví, kolik by člověk napočítal, kdyby se na to zaměřil. Je to smutný.

27.12.2021 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

(SPOILER) Kniha byla zajímavá, řekla bych, že za přečtení stojí, nicméně jen za jedno. Místy už to bylo roztahané a musím říct, že ke konci už mě Rachel šíleně iritovala s tou svojí slabou, ufňukanou povahou. Vrah mi byl víceméně jasný skoro ihned, i kdyz jsem chvíli podezřívala i Annu. :-)

24.05.2021 3 z 5

Žena, po které se slehla zem Žena, po které se slehla zem Lone Theils

Nebýt toho, pro mě odflaknuteho a nedoreseneho konce, dala bych mnohem vyšší hodnocení. Kniha nebyla špatná, ani nemusela nutně skončit šťastně, ale myslím, že po jejím přečtení si čtenář zasloužil propracovanější konec.

17.01.2021 2 z 5

Zničená Zničená Rachel Van Dyken

(SPOILER) Příběh to byl vážně zajímavý a náročný na emoce, což je samozřejmě plus, knížka zafungovala přesně tak, jak měla. Jediné, co na mě nezafungovalo, byl konec knihy. Ano, člověk chce vždy ten happyend, ale myslím si, že ne vždy se do knihy hodí. Kdyby kniha končila tím nejhorším možným scénářem, udělala by větší dojem, protože ten zázrak byl sice nádherný, ale prostě neuvěřitelný a nerealný. Čekala jsem, že když si hlavní hrdinka na seznam připsala zamilovat se, nechat si zlomit srdce a znovu se zamilovat, že to prostě bude mít hlubší význam. Že bude pokračování knihy, kde se dá například dohromady s nově nalezeným nejlepším kamarádem, který je v příběhu také vykreslený, a tím dokončí svůj seznam. Ale dobře.. Šťastný konec, je prostě šťastný konec..

28.12.2020 3 z 5

Na kolenou Na kolenou Meredith Wild

Nemohu si pomoct, ale kniha mě z jedné části spíše vytáčela. Příběh a nápad to byl v celku zajimavy, to ano, ale pohled ze strany Camerona byl prostě a jednoduše tak nerealisticky, až mi to skutečně vadilo. Celkově ty rozhovory, myslím ty "romantické" rozhovory mezi hlavními hrdiny byly mnohdy neskutečně trapné a tak strašně nerealistické! Po dlouhé době jsem v knize opět preskakovala pasáže a někdy i celé stránky, a to především při těch "romantických" výlevech a některých sexuálních scénách. A to mi začátek knihy přišel tak zajímavý!

07.12.2020 2 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Kniha mě zklamala, prostě jsem čekala víc. Hvězdy dávám za úvodní vyměňování dopisů, tato část se mohla klidně protáhnout alespoň do poloviny knihy, bylo to v příběhu to nejlepší.

23.09.2020 2 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Jsem zklamaná. Nikoliv z toho, jak to dopadlo s Tris, ale tak nějak celkově. Bylo to už zbytečně zamotané, přehnané. Člověk už vážně nevedel, s kým ma sympatizovat. To, co bylo "za plotem" mě také moc nenadchlo, čekala jsem víc.

01.07.2020 3 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Dlouho jsem se této sérii vyhýbala, ani nevím proč. Čtení to bylo příjemné, námět luxusní. Ani mi nevadí, že je to pro lehce jinou věkovou skupinu, za mě palec nahoru!

01.07.2020 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Vyústění série mě malinko zklamalo, Katniss jsem si oblíbila a čekala jsem od ní asi víc. Vyústilo to pouze v to, že byla vlastně jen téměř bezcenná loutka v divadelní hře jiných lidí. Pořád jsem čekala na jeji velké finále, kdy dokáže něco sama..

10.06.2020 4 z 5

Hříchy Hollywoodu Hříchy Hollywoodu Alessandra Torre

Já nevím. Knihu jsem koupila kvůli všem těm pozitivním ohlasům tady, ale zklamala mě. Obvykle mě kniha nedá spát, když ji mám rozečtenou, ale tato kniha mi byla vcelku ukradená. Příběh mě nenadchl, za srdce nechytil a absolutně nic ve mně z této knihy nezůstalo. Je mi celkem líto těch peněz za pevnou vazbu.

23.05.2020 2 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Kniha se mi velice líbila, klasická oddychovka.

18.03.2020 5 z 5