aleza1 aleza1 komentáře u knih

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Kdyby šlo dát detektivce hvězdiček 6, tak je bude mít. Po Dívce v ledu, která byla úžasná jsem hned pokračovala s Nočním lovem a tato byla ještě lepší. Super čtení, nelze se odtrhnout.....

30.07.2017 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Další z knih povinné školní četby. Neuvěřitelné, surové, bezcitné a tak skutečné. Postava Langa se vyvíjí od dětství bez lásky, citu, dospívající ve strachu a lhostejnosti. To vše vedlo k plnění rozkazů, aby konečně dostál uznání. Neuvěřitelné, že takovou hrůzu dokázal plnit bez svědomí, lítosti jak kdyby se jednalo o neživé věci. A neuvěřitelné, že se najdou takoví, kteří jsou schopni holokaust popřít, i když existuje nespočet svědectví.

06.07.2017 5 z 5

Učedník Učedník Tess Gerritsen

Skvělá detektivka, napínavá od začátku do konce. Rizzoliová je už zde hlavní postava, povahově jiná než v Chirurgovi a více ženštější. Skvěle napsáno!

16.01.2017 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Úžasně napsaná, nádherná a krutá zároveň. Opravdu stojí za přečtení. Nejsou tam úryvky k zasmání, spíš jen k údivu. Film není ani zdaleka tak dobrý, i když taky stojí za kouknutí. Kniha je prostě TOP!!!

01.10.2016

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásná kniha, velmi čtivá a dojemný i film.

29.08.2016

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Úžasná kniha. Začala jsem ji číst jako odpočinkovou knihu a najednou ji nemohla vůbec odložit. Trochu mi připomíná styl psaní Monyove. Určitě si přečtu další.

30.12.2020 5 z 5

Suvenýr Suvenýr Tess Gerritsen

Zase další super krimi skvělé autorky. I když se mi předchozí díly líbily víc, za mě čtivé a fajn čtení.

14.11.2020 5 z 5

Manželky Manželky Táňa Keleová-Vasilková

První moje kniha autorky a určitě ne poslední. Je to oddechové čtení, nekomplikované, na dovolenou.

25.10.2020 4 z 5

Ženy ve Třetí říši Ženy ve Třetí říši Paul Roland

Velmi poučné čtení. Čekala jsem více informací o životě Evy Braunové a dalších žen těch "nejmocnějších".

02.10.2020 4 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Přečteno. Poměrně málo postav, což až tak nevadí. Téma docela fajn i zápletka, ale konec knihy se mi teda moc nelíbil, bylo to takové honem honem ať už je konec. Chybělo mi propracování, za konec hodnotím max. 3,5 hvězdičky.

29.04.2020 3 z 5

Člověk jménem Dave Člověk jménem Dave Dave Pelzer

Dočtena celá trilogie, kterou maximálně doporučuji!

22.02.2020 5 z 5

Ztracený chlapec Ztracený chlapec Dave Pelzer

O něco míň trýznivá kniha než první díl. Je vidět, jak stále zasahuje matka i do života v pěstounské péči a Davida ovlivňuje. Popsaná náhradní rodinná péče v USA v 70. letech. Dočtu ještě poslední díl trilogie.

07.02.2020 4 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Každý člen rodiny by potřeboval psychiatrickou péči. Knihu jsem dočetla jen proto, abych se dozvěděla jak to s Hannou dopadne. Je neuvěřitelné, že spoustu záludností vymyslí malá holka, podle mě nepravděpodobné. Pokračování knihy se sice nabízí, ale neměla bych již náladu číst něco podobného znovu.

07.11.2019 3 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

První přečtená Renčínova kniha...doslova hororová. Ze začátku mi moc neseděla učitelská linka, která se později dle předpokladu prolnula s druhou linkou. Opravdu mrazivé a hrůzné s popsanou šumavskou přírodou. Se skutečným případem má společných jen několik prvků, ne celý příběh. Určitě ještě nějakou od autora přečtu.

24.09.2019 4 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Moc pěkný dojemný příběh.

14.09.2019 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

První stránky velmi poutavé, další třetina zvláštní, nemohla jsem se začíst a zvažovala, že knihu i odložím. 2/3 knihy super čtení... mrazivé, čtivé, nedalo se od knihy odtrhnout. Navíc možné pokračování...? Za úvod dávám 4*, jinak by byla za plný počet. Snad bude další kniha stejně čtivá nebo i lepší...

12.09.2019 4 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Další super díl, i když hodnocen níže jako slabší, nemůžu dát rozhodně míň jak 5*. Nedočkavě čekám na 10. díl...v září....

15.08.2019 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Na knihy od autorky se vždy těším, ale poslední 2 díly mě příliš nenadchly. V první polovině jsem byla neustále ztracená v ději, zbytečně zdlouhavý úvod a snaha o zápletku, která pak byla řešena strašně rychle. Některé dějové linky byly pro mne i nudné. Celkově mi přijde kniha psaná horkou jehlou velmi narychlo. Jinak postavu Kim mám moc ráda, no uvidíme, zda další budou tak dobré jako počáteční díly. Za mě tentokrát 3,5 *

25.07.2019 4 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Opět brutální mazec...nelze se odtrhnout od dalších stránek!!!

13.04.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Další super krimi autora. I když konec a dopadení bylo takové zrychlené. Možná mi v epilogu trochu chybělo...proč pachatel konal jak konal...Ale jinak super čtení!!!!

25.11.2018 5 z 5