alexvera alexvera komentáře u knih

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Jedna z knih na které nedám dopustit, zbožnuji ji. Je temná, depresivní, téměř beznadějná. Jako rytec jsem si k maturitní práci vybrala její "ilustrování". Nebyla to špatná práce, ovšem p. učitel mi to dal u matury dost "sežrat". Prý je kniha odporná už od první stránky. Co na to říct, někomu pan McCarthy prostě sedne, někomu ne. Filmové zpracování s Viggem Mortensenem je naprosto úžasné.

"Zapomeš, co si chceš pamatovat a pamatuješ si, co chceš zapomenout."

01.06.2016 5 z 5

Krásné zlo Krásné zlo Rebecca James

Čtivá, nenáročná jednodenní záležitost.

01.06.2016 3 z 5

Trnový princ Trnový princ Mark Lawrence

Wow, první co mě po dočtení knihy napadlo bylo ...umístěte Jorga do Hry o trůny aby se ti žabaři ze Západozemí něčemu přiučili. ........ Princ Honorus Jorg Ankrath svoji temnotou děsí duchy toho nejhoršího kalibru, je sprostý, skvělý, má kolem sebe bandu chlapů kteří jsou zlí, krutí a dostane cokoliv co zrovna chce. Jo a mimochodem, do dvaceti má v plánu stát se císařem.

17.04.2016 5 z 5

Erik Erik Terry Pratchett

Erik, Mrakoplaš a úžasné Zavazadlo které proběhlo celým peklem .... opět jsem se krásně bavila :)
"DŮVOD PROČ JSTE MĚ PŘIVOLALI, ODPOVĚD´ ZNÍ: JE TO MRAKOPLAŠ" :D

18.03.2016 4 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

"...byli nervózní a napjatí jako harfa v drogovém abstáku, šílely." ...já tu knížku prostě miluju :D dlouho jsem se tak nenasmála

15.03.2016 5 z 5

Yorrân I: Poutník Yorrân I: Poutník Jan Dobšenský

Velice obsáhlý a krásný fantasy příběh, který se nezaměřuje jen na jednu hlavní postavu ale hned na několik. Zatím můžu napsat jen to, že jsem knihu dnes dočetla a rozhodně nelituji investice do vydání v pevné "sběratelské" vazbě. Nezvyklý formát knihy mimo úžasného příběhu skrývá i několik krásných ilustrací a doprovodných map.

Dočteno již potřetí a kniha mě baví víc a víc. Stejně jako u Pána prstenů se spousta věcí vynořuje či dává pořádně smysl až po několikátém přečtení. Abrahila nelze jinak než milovat a já se jdu konečně vrhnout na druhou knihu.

10.03.2016 5 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Soudné sestry mě bavili zatím úplně nejvíc. Hlavně ta věta "Jen se na cestě odsud zastav u kata a dohodni se s ním, kdy na tebe bude mít čas." :D

18.01.2016 5 z 5

Spáčka a vřeteno Spáčka a vřeteno Neil Gaiman

Tak nádherné ilustrace jsem v knize dlouho neviděla. Krásný příběh beze jmen.

29.11.2015 5 z 5

Ross Poldark - Návrat domů Ross Poldark - Návrat domů Winston Graham

Kniha se četla moc krásně, úplně z ní na mě dýchla atmosféra cornwallské přírody a tmavých dolů. Příběh je krásně napsaný, postavy a jejich osudy si díky skvělému popisu okamžitě zamilujete. Nevím jestli byl lepší seriál nebo kniha. Už se moc těším až vyjde druhý díl. :)

15.11.2015

Silo Silo Hugh Howey

Úžasné! Nejraděj bych si hned sedla k dalšímu dílu :)

28.10.2015 5 z 5

Nevinná zrádkyně Nevinná zrádkyně Alison Weir

Období Tudorovců mě vždy zajímalo a tato kniha je opravdu mistrně napsaná. I když od začátku tak něak tušíte jak to s Janou dopadne, tak vás konec zarmoutní. Opravdu nádherně zpracovaný příběh. Rozhodně si pořídím i další autorčiny knihy, protože se málokdy stává, že by mi tak dobře sedl styl, kterým autorka píše.

25.09.2015 4 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Úžasná kniha.! Celý děj úžasně odsýpá a nikde nejsou vycpávky. Hlavní hrdina je zábavný, natrefíte tu na duchy, upíra, matku Temži a podobé ... můžu říct jen tolik, že se mi kniha neskutečně líbila a nejraděj bych se hned vrha na další díl. :)

18.09.2015 4 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Já tu knížku prostě miluju! .. Místy mi připomínala Stopařova průvodce galaxií a nevím proč, zato vím, že v žádné jiné knížce nejsou jeptišky satanistky, které šišlají na dítě pána pekel,po světě neběhají anděl s ďáblem kteří jsou vlastně kámoši, a celá kniha je tak absurdní že když zrovna nevalíte oči, tak se nekontrolovaně smějete. Co dodat .. snad jen to že spojení Pratchett a Gaiman je dokonalé jak počtení tak investice i využití papíru :)

06.09.2015 5 z 5

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

zatím asi nejlepší díl ... no jo, všichni jsou pěkně pohromadě v minulosti, Bree a Roger jsou skvělí :D

31.08.2015 5 z 5

Velký objev Huga Cabreta Velký objev Huga Cabreta Brian Selznick

Krásný příběh zdobený překrásnými ilustracemi. Nejsem cílová věková skupina, ale příběh se mi velice líbil. Byla to krásná hodinka čtení.

12.08.2015 4 z 5

Vykoupená Vykoupená Kristin Cast

krásné zakončení celé série, myslím že tento díl se mi líbil ze všech nejvíc ... největší radost mám stejně z toho jak to dopadlo s Kalonou :)

30.07.2015 5 z 5

Město snících knih Město snících knih Walter Moers

Nejlepší kniha o knihách, jakou jsem kdy četla. Navštívit Knižníkov, poznat katakomby přeplněné jak mladými tak starými knihami ... sídlo roztomilých a sečtělých strašlivých knížáků :) Prostě úžasné počtení pro pravé knihomoly.

15.07.2015 5 z 5

Sedmý syn Sedmý syn Joseph Delaney

Wow, skvělé počtení. Prvně jsem viděla film (oproti knize dětská pohádka) a knihu četla až poté. Rozhodně se mi líbila víc než film, je tam více akce, strašidel, Matky Malkim. Ani chvíli jsem se nenudila. Zhoubu bych potkat nechtěla.

08.06.2015 4 z 5

Nespavost Nespavost R. Jenn Johansson

Tolik chyb a tak skvělá kniha, škoda. Příběh se mi líbil, hlavně když se na scénu dostalo Parkerovo temné druhé já. Těším se na další díl.

15.04.2015 3 z 5

Korektor Korektor Jana Kilianová

dlouho jsem se tak dobře nepobavila :)

08.04.2015 5 z 5