alexvera alexvera komentáře u knih

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Jsem nadšená! Skvělé počtení, sice pomalejší rozjezd ale autor prostě chce, aby jste se v prostředí a okolnostech dokázali orientovat. Až do konce netušíte, která strana vyhraje, kdo je ten zlý a kdo naopak ten dobrý. Po dočtení mám spíš pocit, že jsem viděla opravdu velice dlouhý film, než četla knihu.
"Ježíš nám odpustil, že jsme Ho zabili. Jeho otec nikdy."

06.01.2021 5 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Teda, tohle ale byla pořádná jízda ..od Daisy Jones & The Six se prostě nedá jen tak odejít. Přečteš ji na jeden zátah, jinak to nejde. Hrozně mi to celé připomíná film American Satan.
Velice mile mě překvapila, jsem ráda že jsem ji četla takhle ke konci roku.

29.12.2020 5 z 5

Strážce duší Strážce duší Deborah Hewitt

"Pověz mi, Alice. Věříš na kouzla?"

Zvláštní schopnost vidět lelky, alternativní Londýn co není Londýn a výlet na území Smrti.
Nejen že je kniha krásně napsaná, ona je i perfektně přeložená. Díky tomu se začtete a do konce se příběhu nepustíte - stejně jako lelek svého člověka. Určitě si Strážce duší přečtěte, pokud máte rádi třeba Gaimanovo Nikdykde nebo Jonathana Strange a pana Norrella od Susany Clarke, najdete tu podobnou magickou až snovou atmosféru.

30.10.2020 5 z 5

Patrick Melrose I. Patrick Melrose I. Edward St. Aubyn

Naprosto úžasný překlad. Celý příběh je plný drog, temného humoru, snahy zničit sebe sama a zoufalství. Psycho jízda částí života, těším se na pokračování.

22.10.2020 4 z 5

V časech stínu V časech stínu Jan Dobšenský

Jsem nadšená. Miluju, když kniha začíná tím, že je vykládán příběh který se stal kdysi dávno (nebo poměrně nedávno jako u Jména Větru) a stejně je pro postavy v knize lákavé si jej poslechnout. Asi jako když si před Pánem prstenů přečtete Silmarillion - celé to najednou dává mnohem větší smysl a pak vás nepřekvapí zmínky o oněch událostech během samotného příběhu. Představení hlavních postav, jejich prostředí (opravdu krásně popsáno), blízkých lidí a nástin událostí které je všechny odvanou z jejich domovin je prostě skvělé. Autor se oproti prvnímu příběhu před pěti lety rozhodně hodně zlepšil, je poznat že toho má napsaného více. Těším se, kam nás Yorrânův příběh všechny zavane.

18.10.2020 5 z 5

Před bouří Před bouří Zuzana Hartmanová

Skvělé počtení! Nápad s uvězněnými/zotročenými bohy a polobohy kteří mají nádherná křídla, je originální. Také země kde se prohání magická bouře,která má děsivé důsledky. Kdo by byl tušil, že bůh smrti je takový sympaťák.. a hlavní záporák je ještě zápornější, než se na první pohled zdá.
A to kouzlo první věty ♥!

06.09.2020 5 z 5

Deník knihkupce Deník knihkupce Shaun Bythell

Skvělá kniha! Vtipná, lehce kousavá a hlavně plná zákazníků, kteří jsou svým způsobem slony z porcelánu.

27.08.2020 5 z 5

Zpověď knihkupce Zpověď knihkupce Shaun Bythell

Po dlouhé době kniha, u které jsem se opravdu bavila. Děkuji Shaune! Myslela jsem si že u nás v knihkupectví mají zákazníci kolikrát nesmyslné požadavky, jsou zmatení nebo prostě divní - ale to co chodí do krámku tomuhle chlapíkovi je úplně jiná liga.

12.07.2020 5 z 5

Skřítek: Cesta do tmy Skřítek: Cesta do tmy Antti Leikas

Ujeté. Jediné slovo které knihu dokáže vystihnout. Příběh o skřítcích a autorovi je jednoduše ujetý, zábavný, napínavý a magický.

30.06.2020 4 z 5

Melmoth Melmoth Sarah Perry

Stačilo pár stránek aby si mě kniha získala. Krásné vykreslení Prahy a děsivé Melmotky - toho pocitu že tě stejně jako hlavní hrdiny knihy někdo sleduje, toho zvláštní šimrání na zátylku. To, že nikdo nejsme bez viny, která nás pronásleduje a pronásledovat bude. Každý jsme někdy udělali něco na co nejsme pyšní, co nás děsí.. stejně jako tihle nesourodí hrdinové.

26.06.2020 4 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Nenechte se zmást, nic není dokonalé.

04.06.2020 4 z 5

Hříšní světci Hříšní světci Emily A. Duncan

Konečně kniha u které nemusíte přemýšlet, jaké příběhy jsou podobné tomu, který zrovna čtěte. Originální, čtivé a navíc slovanská mytologie! Neskutečně moc se těším na další díl.

21.03.2020 5 z 5

Bratři na cestách Bratři na cestách Mark Lawrence

Skvělé počtení, autor rozvedl události na které v předchozích knihách nezbylo místo. Bylo milé se opět setkat s Jorgem a jeho "bandou loupežníků. Tou nejhorší sortou potulnýh lotrů."
Jorg je jako vždy naprosto kouzelný .. "Mám skoro dva metry a zabil jsem víc lidí než cholera."

02.02.2019 5 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

"Když jste se mě poprvé chopili, nenadáli jste se, že budu tak tlustá, ani jste neočekávali, že váš popadnu tak pevně a rychle." .. tato věta se ukrývá hned na první straně příběhu a naprosto vystihuje jak na mě kniha působila. Miluji objemné knihy do kterých se mohu začíst a ztratit přehled o tom kolik uplynulo času. Nebudu lhát, byla jsem rozčarovaná, když jsem otočila jednu z posledních stránek a zjistila, že je konec..
Úžasný příběh.

07.10.2018 5 z 5

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Tohle se prostě nedá dočíst. Nic proti těm, kterým se kniha líbí .. ale já jsem se opravdu při výběru přehmátla.

16.09.2018 1 z 5

Tajný život Salvadora Dalího Tajný život Salvadora Dalího Salvador Dalí

Prostě Dalí .. co jiného napsat? Měla jsem ho ráda před čtením této knihy a po jejím přečtení ho mám radši ještě víc. Kniha splnila očekávání, byl to prostě geniálně chaotický člověk-umělec, s obdivuhodnou ženou po svém boku.

29.08.2018 5 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Já tu knížku asi miluju .. místy se děj sice lehce vleče popisnými částmi, ale jak jinak bychom si bez popisu představili samotný cirkus nebo třeba úžasnou ledovou zahradu či podivné hodiny? Tímto se knize omlouvám za to, že se na ni šest let prášilo v knihovničce .. nezasloužila si to.

04.07.2018 4 z 5

Odd a mraziví obři Odd a mraziví obři Neil Gaiman

Na pohádky od Neila Gaimana není nikdo příliš starý. V krásné zpracované knize naleznete úchvatné ilustrace a moc hezký příběh o Oddovi a severských bozích.

03.06.2018 5 z 5

Nesmrtelní z Meluhy Nesmrtelní z Meluhy Amish Tripathi

Potřebuji další díl, takovéhle "otevřené" konce prostě nejsou fér.
Skvělé, poutavé čtení o začátku cesty jednoho z nedůležitějších hinduistických božstev - Šivy. Nemít alespoň zevrubnou znalost indické mytologie (díky Sahadža jógo a Legendo o Dagad Trikonu), tak bych měla z některých - pro české čtenáře - nezvyklých pojmů a jmen v hlavě pěkný chaos.
Shrnuto a podtrženo, těším se na další díly i novou Amishovu trilogii. Těm, co mají v pojmech a jménech chaos bych doporučila občasnou konzultaci se strýčkem googlem.

17.05.2018 5 z 5

Shannarův meč Shannarův meč Terry Brooks

Skvělé počtení .. ovšem musíte počítat s tím, že je to prakticky přepis LOTRa :D Líbí se mi nápad s elfeíny i bájným mečem. Jen je dost markantní rozdíl mezi starým a novým vydáním knihy - překlad v nové knize je kostrbatý, divný a celkově se hůře čte. Tudíž doporučuji sehnat starší vydání. Také je lepší se s Brooksem seznámit už v Shannarově prvním králi - nejenom že je to úvod do celé série, ale zvyknete si i na jeho styl psaní.

14.05.2018 4 z 5