Shannarův meč

1. kniha série Shannara. Před dávnými věky obrátily války prastarého Zla celý svět v trosky a přinutily lidstvo bojovat s mnoha dalšími národy jako byli gnómové, trollové, trpaslíci a elfové. Černý mág, kterého všichni považovali za mrtvého, se chystá zničit celý svět. Jediná zbraň, která může zastavit řádění temných sil je Shannarův meč. A právě ten musí pozvednout Shea, poslední z dědiců královské krve....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/7390/shannaruv-mec-7390.jpg 3.5152

Shannarův meč 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Classic

The Sword Of Shannara, 1977

Kniha Shannarův meč

NemmamSlov

Pri tejto knihe som prežíval dve etapy čítania. Zo začiatku príšerná nuda, až som si myslel, že knihu nedočítam. Ako pri ostatných negatívnych komentároch, sa mi zdal príbeh prepísaný z Pána prsteňa, len s tým rozdielom, že nešli zničiť prsteň, ale nájsť legendárny Shannarov meč. Preto by som knihe s odretými ušami dal 2 hviezdy.

ALE, po rozdelení skupiny sa mi to začalo páčiť. Bolo to napínavejšie, viac bojových momentov, a hlavne Brook namiesto toho aby prepisoval Tolkiena do príbehu vložil svoje nápady, ktoré na konci do seba dokonale zapadli. Z celej výpravy som si obľúbil trpaslíka, škoda, že sa s ním v ďaľších častiach človek nestretne. Uvidíme čo prinesie 2. diel.

kachnat

Musím říct, že jsem se do čtení hodně nutila. Nápad úžasný, ale.... Děj se vlekl, místy až tak, že sem knihu musela odložit, jak mě nebavila. Dočetla jsem, ale s vypětím všech sil. Další díly vyhledávat nebudu.

apelttom
12.12.2019

Ufff. Je to za mnou! Pan Brooks zde projevil silnou dávku elánu a nadšení, ale takovým tím neohrabaným a neotesaným způsobem. Je to velmi milé, skoro až roztomilé, ale taky je to trochu natvrdlé a přihlouplé. Nu což snad další díly budou lepší!

Pája20
19.10.2019

Děj se mi opravdu líbil. viděl jsem seriál ,který je o Wilovi Ohmsfordovi. A mě osobně se to strašně líbilo tak jsem si koupil knížku a nato že je to o jeho otci je to suprové. moc se mi to líbilo. Děl byl pěkný knížka mě pohltila a vtáhla do sebe jak by to správně mělo být.

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER!!!
Jako bitva u města Tyris byla parádní spousta věcí mi brala dech bohužel i smrt hlavního hrdiny mě zaskočila mám rád trpaslíky. Ale jak už tu někdo psal bitvu s černým mágem sem si představoval jinak.

KONEC SPOILERU
Ještě jednu výtku mám v překladu byla spousta chyb ve sklonování a v přídavných jménech. Ale jinak příběh opravdu moc pěkný.

lucinka653
21.05.2019

Pána prstenů jsem nečetla, takže příběh se mi líbil, jen chvílemi se děj táhl a očekávaný souboj s Černým mágem byl moc uspěchaný.

Archie
04.04.2019

Klasicky pojate zapadni fantasy, ktere si ale bere od Pana prstenu tolik, a pritom je ve vsech aspektech horsi, coz z nej cini cteni ponekud problematicke. Cist hure napsanou knihu, s o nekolik radu mene propracovanou mytologii, ktera (minimalne tam, kam jsem se docetl) kopiruje dejovou linii mnohem komplexnejsiho dila, mi zkratka prislo zbytecne. Nechtel jsem knihu odsuzovat a brat ji jako samostatne stojici dilo. Bohuzel, neslo to.

dus0024
10.10.2018

slušný start serie a souhlasím, že je to tak trošku LOTR. Ale za mne moc dobrý.

alexvera
14.05.2018

Skvělé počtení .. ovšem musíte počítat s tím, že je to prakticky přepis LOTRa :D Líbí se mi nápad s elfeíny i bájným mečem. Jen je dost markantní rozdíl mezi starým a novým vydáním knihy - překlad v nové knize je kostrbatý, divný a celkově se hůře čte. Tudíž doporučuji sehnat starší vydání. Také je lepší se s Brooksem seznámit už v Shannarově prvním králi - nejenom že je to úvod do celé série, ale zvyknete si i na jeho styl psaní.

Lovec
Lovec