alexvera alexvera komentáře u knih

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Nevím jestli jsem četla horor, thriller nebo psychologický román řízlý ezoterikou .. ale bylo to sakra dobré!

Celou knížku sledujeme vyléčenou hlavní hrdinku Mallory, která začíná pracovat ve zdánlivě ideální rodině jako chůva malého Teddyho. Jejich dny jsou vyplněny spoustou her, procházek do Začarovaného lesa a kreseb malého, velmi chytrého chlapečka. Mallory tuto práci bere jako svůj odrazový můstek zpět do normálního života a snaží se co nejvíce vyhovět požadavkům rodičů, což je narušeno Teddyho kresbami na kterých se objevuje jeho imaginární kamarádka Anya. Obrázky jsou v průběhu knihy temnější, propracovanější a začínají vyprávět příběh imaginární kamarádky. Naneštěstí Mallory na rozdíl od Teddyho rodičů nevěří jen vědě, je ochotna připustit si existenci duchů ale hlavně chce svému svěřenci pomoci vyřešit tuto zapeklitou situaci..

Nechci vyzradit konec, ale pokud si během čtení myslíte, že víte jak to celé dopadne, jste vedle jak ta jedle! Doufám že nejsem jediná, koho odhalení pravdy na konci příběhu naprosto šokovalo.

13.03.2023 5 z 5

Dvůr temnoty Dvůr temnoty Victor Dixen

Alternativní historie, vampýři a část světa ustrnulá díky transmutaci krále Slunce -samotného Ludvíka XIV., na nesmrtelného a strašlivého krále Temnoty.
Díky skvělým popisům jsem měla pocit, jako bych byla s hlavní hrdinkou v zapadlém francouzském kraji i na opulentním temném dvoře. Vampyria se do Vás bez milosti zakousne a během čtení nedá pokoj s otázkou "Co kdyby..?".
Rozhodně bych knihu doporučila všem milovníkům alternativní historie, upírů a skvělých popisů.
Moc se těším na další díl, jsem zvědavá kam se Johanin osud bude ubírat.

20.01.2023 4 z 5

Knihovna malých zázraků Knihovna malých zázraků Sara Nisha Adams

Alíša, jedna z hrdinek, začne na léto pracovat v knihovně ale o knihách vůbec nic neví. Mukéšovi, dalšímu z hrdinů zemřela žena a tak se k ní snaží najít alespoň pomyslnou cestu zpátky pomocí knih.
Jejich životy se začnou propojovat, a najednou nejsou tolik osamělí jako na začátku příběhu.
Mukéš si díky knihám nachází cestu zpět ke své vnučce, naprosto magickým způsobem. Protože co je lepší, než "sdílet svět, který má člověk rád, a umožnit někomu dalšímu vidět ho stejnýma očima."?

Pokud zrovna hledáte na čtení něco laskavého, milého a prostě magického .. "Knihovna malých zázraků" čeká na své čtenáře - možná i Vám nabídne onen magický seznam knih..

12.01.2023 5 z 5

Královna mrtvol Královna mrtvol Heather Herrman

"Krást, kde se dá, platit, kde se musí, a hlavně respektovat tělo."

Ideální kniha po shlédnutí seriálu Wednesday! ️
Zesnulí na každém kroku, inteligentní hlavní hrdinka a odporné rodinné tajemství.. Do toho se městem prohání šílený vrah, který po sobě nechává zohavené mrtvoly, které nejsou tak úplně neporušené. Bavil mě tu náhled do tajných pitev a bourání tehdejšího stereotypu, že lékařem může být jen muž.

"Zjišťovala, že hřbitovy se vyznačovaly charakteristickou vůní. V pekárně víly smrti se mísila skořice a kůra stromů prostoupená posledními záchvěvy zimy."

03.01.2023 4 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Domácí strážci, hluboké lesy a zosobněná zima. To je aspoň počtení do té zimy venku..
O tom, že všechny pohádky pro děti mají reálný základ, strach z lesa je oprávněný a slovanská mytologie prostě vytváří skvělé příběhy!

"V peci žilo stvoření s očima jako uhlíky. V koupeli na ní skrz páru pomrkával malý mužík. A na dvoře se plížil démon, který vypadal jako otýpka dříví."

10.12.2022 5 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

"Kroniky prachu se odehrávají v listopadu. Vzduch je studený, zima za dveřmi a počasí je proměnlivé a šedivé."

Ach, kéž by všichni autoři dělali takovéto dodatkové, spoustu věcí vysvětlující knihy!

"Slova jsou ostřejší než veškeré meče. Především, pokud je člověk ženou a nikdo mu meč dat nechce."

12.11.2022

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Knihomolský román pro všechny knihomoly -jinak to snad ani nejde pojmenovat. Knihy ty jsou na každém kroku, skoro máte pocit, že ty staré zaprášené svazky z knihovny pana Reeda cítíte..
Nemůžu se dočkat až spadne "Kufr z nebe" začátkem listopadu.

06.11.2022 5 z 5

Vypravěč Vypravěč Dave Grohl

Dave nám dal velmi laskavě a detailně nahlédnout do svého života. Tedy přesněji náhled od počátku jeho života, kdy si udělal bicí z polštářů, po první jamování v klubu, setkání s Kurtem, na koncert který odehrál se zničenou nohou. Ale co bych psala víc, pokud jste hudební fanoušci nebo jen rádi čtete životopisy ... nahlédněte i do této balady.

05.10.2022 4 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

"Když Hádes řekl, že se o mě hodlá postarat, nevěřila jsem mu. Proč bych taky měla? Jsem dospělá žena a jsem schopná se o sebe postarat sama.."
-ach vážně, opět to klišé alá statečná hrdinka, odmítající jakoukoliv pomoc od "strašáka Olympu", slečna všechno zvládnu sama a rozhodně nechci aby mi kdokoliv pomáhal? Hlavní hrdina je pro změnu velký děsivý muž, který je v jádru malé kotě a "nejradši bych ji s sebou strhl do tmy. Odtušil bych všechny její nejtemnější a nejoplzlejší fantasie, o kterých nedokáže ani sama sobě přiznat, že po nich touží..". Vážně?!

Jestli tu hledáte řeckou mytologii, tak dostanete jen jména, plus hodně veřejného, rádoby šokujícího sexu. Nejvtipnější/nejlepší bylo rozhodně představení dvojice ke konci knihy ...ano, zbožňovaná sexy scéna na trůně

Ale jinak, pokud vyhledáváte knihy s rychlým dějem, sexem a vzpouře proti nalinkovanému osudu.. Tak jsou tito bohové právě pro vás.

22.09.2022 3 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

"Dívali se. Pořád se dívali. V Rumunsku se člověk nikdy nezbaví dojmu, že ho někdo sleduje."

Rumunsko, 1989.
Místo kde by nikdo z nás nechtěl být.. a pokud ano, měli bychom stejnou odvahu jako hlavní hrdina Cristian?
Pokud Vás zajímá, jak se žilo v zemi kde bylo snění zakázané, hodně se šeptalo, vše bylo na příděl a nikdy jste nevěděli kdo na Vás donáší tajné službě, rozhodně si Rutinu novinku musíte přečíst.

"Jak můžeme čekat, že ostatní ucítí naši bolest a uslyší volání o pomoc, když můžeme jen šeptat?"

21.09.2022 5 z 5

Klaun v kukuřičném poli Klaun v kukuřičném poli Adam Cesare

Příjemný příběh na motivy devadesátkových hororů z amerického maloměsta. Kettle Springs bylo klidné město obklopené kukuřicí, dokud se zde banda pubertáků nepředvedla v tom nejlepším světle..
V hlavní roli vraždící klaun, tudíž vhodné pro fanoušky Kingova To.

08.09.2022 3 z 5

Zaklínačky potíží Zaklínačky potíží Kristin Cast

Svižné, lehké čtení .. prosycené magií.
Hlavní hrdinky během magického obřadu něco dost pokoní a celou knihu se to snaží napravit. Moc se mi líbí popisy rituálů i krajiny.. jen jsem hrozně zmlsaná Školou noci.

28.08.2022 3 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

"Koho zajímá co bylo předtím než jsme se narodili, nebo potom co zemřeme? Otázka která mi postupem času připadá čím dál více důležitější je, co uděláme s časem mezi tím."

Feel good román o staříkovi Arturovi, kterému se do života přidá Maddy- teenager v nouzi a sousedka Lucille, která je něco jako pekařská bohyně. Nezáleží na tom, kdo jsou naši rodiče nebo příbuzní.. To uskupení které nazveme rodinou si nakonec vybíráme sami, Artur si vybral skvěle..

"..štěstí je odměnou za protrpěné strasti."

28.08.2022 5 z 5

Temná kněžka Temná kněžka Margaret Rogerson

"Jsi smrtelnice, jeptiško. Nejsi dokonalá. Na člověka vlastně děláš pozoruhodně málo hloupých rozhodnutí. Jenom vzácně mám sto chutí tě posednout a omlátit ti mozek o stěnu."

04.07.2022 4 z 5

Dům na rozhraní Dům na rozhraní William Hope Hodgson

"Neměl jsem absolutně žádnou představu o tom, co se stane, až konec nadejde. Kolem mne pádily věky, a já byl ztracen v myšlenkách a otázkách, které čím dál více unavovaly mou duši."

Fantasmagoristická, lehkou hrůzu nahánějící kniha. Plno popisných částí a střílení nestvůru. Z líčení ubíhajících věků a atmosferických jevů, které hlavní hrdina pozoruje z domu mi bylo lehce nevolno. Chápu že ve své době musela být kniha děsivá..

14.06.2022 3 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Neuvěřitelně laskavá a náladu zvedající kniha. Je plná krásných míst, zajímavých lidí a spousty knih. Takový návod, možná i cíl do budoucna nám knihkupcům, jak být lepší a na první pohled vědět, jakou knihu doporučit. Každý den potkávám spousty zajímavých lidí, kteří si přijdou nechat poradit, s jakou knihou stráví své volné chvíle. My knihkupci máme doslova magickou moc!

"Říká se, že knihy si nacházejí své čtenáře. Občas však potřebují někoho, kdo jim ukáže cestu."

26.04.2022 5 z 5

Arcižár Arcižár Eoin Colfer

Tohle bylo úžasné!
Pokud hledáte nějaké odlehčené, humorné a lehce nekorektní čtení - pořiďte si Arcižár!
Najdete tu draka, výrostka, policistu a spoustu vodky.

13.04.2022 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Svým způsobem znepokojivě uklidňující klasika.

"Nemiluj přespříliš, chceš-li býti milován; vyčerpáš sám všechnu lásku, určenou pro dva. Přemíra lásky, kterou dáváš, ničí možnost lásky, kterou bys měl bráti; to ti radí krysař, který mnoho viděl."

17.01.2022 5 z 5

Druhé město Druhé město Michal Ajvaz

Opravdu krásné, snové počtení. Hlavně nechtějte vědět o čem kniha je, prostě si ji přečtěte a uvidíte.

28.02.2021 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Málem jsem zapomněla, jak jsou básně v Kytici brutální. Naneštěstí tu jsou Míliny ilustrace.

05.02.2021 5 z 5