alexvera Online alexvera komentáře u knih

Život, vesmír a vůbec Život, vesmír a vůbec Douglas Adams

Adams opět nezklamal. "Iluze počítače na psychiatrickém gauči začala opět blednout." a já se jdu pustit do dalšího dílu. :)

16.03.2015 5 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Kniha se mi moc líbila ... chvílemi jsem zápasila s tím, že se mi moc líbí film. Každopádně, je to krásná a odpočinková kniha, daleko lepší než její filmové zpracování. Hvězdy mi bylo krapet líto, přeci jen kdyby vás někdo sestřelil z oblohy a pak vás vláčel jakožto dárek nějaké slečince tak by nikdo asi nadšený nebyl. Zkrátka a dobře, někdy bych si ráda vyzkoušela chytat blesky ;)

14.02.2015 5 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

První kniha u které mi běhal mráz po zádech, vzpoměla jsem si u ní na skautské táboření v lesích a byla ráda, že jsme poblíž neměli žádnou zříceninu :) Hlavním hrdinům jsem věřila každičké slovo, v duchu viděla Tristranův stín ... zkrátka jsem se nenudila ani malou chviličku. Prázdné hroby byly děsivé, stejně tak "mizení" některých postav. Bastian si na nováčka vedl neskutečně dobře. Jediné co mě opravdu vytočilo, byl konec. Podle mě to šlo celé naplánovat jinak. Každopádně krásné počtení, ke kterému se ráda vrátím. (plus, kniha má překrásnou obálku)

10.02.2015 4 z 5

Podivuhodná a krásná knížka :)
Líbila se mi její jemná atmosféra a provoněná pekárna .. ale také Ava a ostatní postavy. Ráda si ji přečtu znova.

06.02.2015 4 z 5

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Krásně jsem si u této knížky odpočinula. Líbila se mi mnohem více než film a ráda si ji přečtu znovu. ...Více začnu koukat na mraky, třeba také objevím to stříbrné lemování :)

30.01.2015 3 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

Tento díl se mi ze všech líbil zatím nejvíc, hlavně ten konec :)
Těším se až si přečtu šestý díl.

21.01.2015 4 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Přiznám se, že knihu jsem si koupila jen proto, že mě zaujala její obálka. Nečekala jsem od ní nic moc, asi za to mohlo to, že jsem někde četla že se jedná o ženskou verzi Hry o trůny. Včera jsem knihu otevřela a tentýž den ji dočetla. Doufám že časem budou vydány i další díly. Kelsa je jedna z nejsympatičtějších hlavních hrdinek jaké znám, jak je v knize napsáno, tak moc krásy nepobrala, zato je velice chytrá, Palcát je skvělý, taky mi chybělo více informací o Kostějovi. Mátly mě zmínky o počítačích a jiných věcech, snad to bude v dalších dílech více rozvedeno.
Časem si ji ráda přečtu znovu.

24.12.2014 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Parádní kniha, vážně. Ještě se mi nestalo, že bych se během čtení smála ... těším se až se pustím do dalších dílů. :)

14.12.2014 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Prvně sem viděla film, poté četla knihu. Pravděpodobně moje nejoblíbenější kniha. Rozhovory mezi mužem a chlapcem, popis zdevastované krajiny ... všudypřítomný popílek. Těžko hledat více depresivnější, úžasnější, postkatastrofickou knihu.

30.11.2014 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Kniha barvy pergamenu, s vůní mořského pobřeží a příběhem tak ohromujícím, že zaujal samotnou Smrt.
První kniha u které jsem na konci brečela, je dokonale napsaná. Rozhodně se k ní budu vracet.

31.10.2014 5 z 5