alexvera alexvera komentáře u knih

Shannarův první král Shannarův první král Terry Brooks

Skvělý úvod do obsáhlé série Shannara. Rozhodně bych se netroufla pustit do Shannarova meče bez přečtení této knihy. Elfeíny jsou skvělý nápad.

06.05.2018 4 z 5

Osheimské kolo Osheimské kolo Mark Lawrence

Opět skvělá kniha, Mark prostě umí psát. Jale, budeš mi chybět ... Už se těším na Rudou sestru.

13.03.2018 5 z 5

Jíst slušně Jíst slušně Karen Duve

"Přece nemůžeme zabít někoho, kdo ještě ani pořádně nežil."
Druhé přečtení a opět utvrzení v tom, proč jím to co jím - aka vegan. Díky Karen

08.01.2018 4 z 5

Zimní příběh Zimní příběh Mark Helprin

Mnohonásobně lepší než filmové zpracování. New York, magie a láska která překonala čas.

31.12.2017 4 z 5

Yorrân II.: Psanec / Údolím stínů Yorrân II.: Psanec / Údolím stínů Jan Dobšenský

Málokdy se stane, že druhý díl ságy překoná ten první. Psanci se Poutníka překonat podařilo. Postavy jsou vykreslenější a děj se začíná správně zamotávat .. nutně potřebuji další díl. :)

01.11.2017 5 z 5

Trnový císař Trnový císař Mark Lawrence

Ach, Jorgu ... budeš mi chybět. Víc zmetkovitější postavu se mi asi hned tak nepoštěstí najít. Celá trilogie je naprosto úžasná a nechápu proč se o ní víc nemluví - stejně jako o Rudém úsvitu P. Browna.

25.08.2017 5 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Úžasná trilogie ... a báječný konec :)

11.07.2017 5 z 5

Jeremy Poldark - Nový začátek Jeremy Poldark - Nový začátek Winston Graham

Stejně čtivé jako předchozí díly. Je úplně jedno jestli jste díky seriálu napřed, kniha zaujme i když přibližně znáte děj. Už se těším na Warleggana.

11.06.2017 5 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Úžasná kniha. Baz je boží .. co jiného dodat, miluju fanfikce :D

18.05.2017 5 z 5

Jíst zvířata Jíst zvířata Jonathan Safran Foer

Z vegetariána veganem (v mém případě) za jednu knihu? Jop, s touhle knížkou je to víc než pravděpodobné, popravdě nevyhnutelné.

29.04.2017 5 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Naprosto dokonalé čtení! Nechápu že jsem se Kulhánkovi tak dlouho vyhýbala. Akční, zajímavé, místy lehce neuvěřitelné. Ráda si přečtu druhý díl.

21.04.2017 5 z 5

Dějiny Nového Zélandu Dějiny Nového Zélandu Keith Sinclair

Místy velmi zajímavá kniha, ovšem z větší části spíše nudná. Popis maorského osídlování země, bohužel následné kolonizace a utlačování původních obyvatel přistěhovalci mi přišlo velmi zajímavé. Nejvíce se mi ovšem líbila kapitola která obsahovala popis práce našeho umělce, který si získal přátelství maorů a portrétoval jejich náčelníky. Závěrečná kapitola o našich krajanech byla krásným ukončením velice zajímavé knihy.

21.04.2017 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Úžasné a ten konec ... celkově mnohem lepší a akčnější než předchozí díl. Jen naprosto nutně a co nejdřív potřebuji třetí díl.

14.04.2017 5 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Miluji Pána prstenů ... po přečtení Silmarillionu jej miluji stejně ale Silmarillion ještě víc. Tato Bible Středozemě si mě získala hned na první přečtení. Samotné stvoření mého nejoblíbenějšího fantasy světa, kouzelné stromy nahrazující Slunce a Měsíc. A hlavně příběh o Berennovi a Lúthien, po jehož přečtení jsou Aragorn s Arwen mnohem méně kouzelní a Sauron působí vedle Melkora jen jako hravé štěně. Krásné shrnutí dějin Středozemě které mi vysvětlilo mnoho věcí na které v Pánu prstenů nebylo místo.

05.04.2017 5 z 5

Rudý úsvit Rudý úsvit Pierce Brown

Úžasné, skvělé, dokonalé! Chápu proč jsou v zahraničí z knih Pierce Browna tak unešení.
Samá akce a ani chvilka nudy. Darrow je postava, kterou si oblíbíte, protože jak sám říká "Já jsem jiskra, která podpálí světy. Jsem kladivo co rozbije okovy." Hrozně moc se těším na další díl.
Jediné co bych hodnotila negativně je propagace série v naší domovině -absolutně nulová. Což je velká škoda, protože kniha má hodně co nabídnout.

26.12.2016 5 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

Nemůžu jinak než dát jak tomuto dílu, tak celé sérii 5 hvězdiček. Knihy co mě přinutí smát se, plakat, nadávat a hlavně si udrží moji pozornost od začátku do konce (protože to nejde jinak, než je přečíst na jeden zátah) si jiné ohodnocení ani nezaslouží. Série je od začátku mnohými zatracována, ano nejedná se o literární skvost, ale mají něco do sebe.

10.12.2016

Kouzelné království na prodej/prodáno! Kouzelné království na prodej/prodáno! Terry Brooks

Nezvyklé, hezké, barvité ... už se těším až si přečtu další díl. :)

30.09.2016 4 z 5

Brutání, odporné a velice temné. Za mě asi nejlepší kniha kterou jsem od autora četla. Postava soudce se mi líbila nejvíce. Kdosi mi kdysi řekl, že autorova Cesta je nechutná a odporná .. asi nečetl Poledník, protože ten je podle mě nesrovnatelně odpornější. Ráda se k příběhu časem vrátím.
"Záhadou je, že žádná záhada není."

13.09.2016 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Nemůžu dát víc hvězdiček? ... Dokonalé jednodenní čtení. Krásně, brutálně, smutně a hlavně neskutečně čtivě napsaná kniha. Při popisu "rozpojování" jsem se roklepala a nemohla přestat. Uff.

24.08.2016

První zpovědnice: Legenda o Magdě Searusové První zpovědnice: Legenda o Magdě Searusové Terry Goodkind

Tuto knihu jsem četla dřív než jsem se pustila do Prvního čarodějova pravidla. Je čtivá a nenechá vás do poslední stránky v klidu. Navíc jr zde krásně vysvětleno co je zpovědnice vůbec zač a jak vznikla - tedy jakási legenda, jak vzniknul meč Pravdy a kdo jej vytvořil. Prostě a jednoduše, krásný úvod do celé Goodkindovy ságy. Každému bych ještě před prvním dílem Meče pravdy doporučila, aby si První zpovědnici přečetl a pak v prvním díle nedumal nad tím co je v této knize vysvětleno.

08.06.2016 5 z 5