Shannarův první král

Kniha série Shannara. Druidové v Paranoru, zděšeni zneužitím kouzla, jehož byli svědky v První válce ras, se ponořili do studia starých znalostí. Pouze Bremen a několik málo věrných ještě esoterická umění ovládali. A po nějaké době Bremen zjistil, že je odvržený, a že se mu s výjimkou několika věrných všichni druidové vyhýbají. Jeho vyhnání z Paranoru však vyjevilo hrůznou skutečnost, protože Bremen na svých cestách zjistil, že temné síly ze Severní země se daly na postup. A srdcem tohoto přílivu zla byl bývalý Druid jménem Bron. Pomocí zvláštních dovedností, které získal, když sám Kouzlo studoval, pronikl Bremen do velkého tábora armády trollů a poznal některá jejich tajemství. Dospěl k poznání, že jenom v případě spojenectví všech národů Čtyřzemí se dokáží jejich příslušníci vyhnout věčnému podrobení. Ale i potom potřebují nesmírně mocnou zbraň, něco tak silného, že to překoná i zlé kouzlo Brona, pána Čarodějů... Kniha dějově předchází románu Shannarův meč....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/7395/shannaruv-prvni-kral-7395.jpg 460

Shannarův meč

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Classic

First King Of Shannara, 1996

Kniha Shannarův první král

Milan.Kuklinek

Příběh o tom, kterak byl kouzelný meč ukut.
Prequel k Shannarův meč.

Medasek

Moje první kniha od tohoto autora. Začátek se trochu vlekl a moc mě nebavil. Nejvíce mě bavily, kapitoly Taye a Jerela Shannary. Hodně jsem si postavy oblíbila.
Trochu mě mrzí, že už se v dalších knihách vyskytovat nebudou. :(

Jirkson
19.08.2019

Vrátil jsem se ke knize po 20 letech a bavila mě, není nad dobrou epickou klasiku.

alexvera
06.05.2018

Skvělý úvod do obsáhlé série Shannara. Rozhodně bych se netroufla pustit do Shannarova meče bez přečtení této knihy. Elfeíny jsou skvělý nápad.

Sliver
01.03.2018

Super fantasy, zrovna tady je totiž vidět jak se Brooks osvobodil od kopírky Pána Prstenů viz. Shannarův meč.

špulo
24.01.2018

Čistá, poctivá high fantasy. Taký úvod do série Shannara, ktorý funguje aj ako samostatná kniha. Dokonca tu nie je ani cítiť ten Tolkien-kopír. Len tak jemnúčko. 89%...

adela9782
22.11.2015

Čteno jedním dechem :)

marek1278
20.05.2015

Skvěle napsaný příběh o Druhé válce ras - celé přečteno skoro jedním dechem, těším se na celou serii

Kniha života
Kniha života