Shannarův první král

Kniha série Shannara. Druidové v Paranoru, zděšeni zneužitím kouzla, jehož byli svědky v První válce ras, se ponořili do studia starých znalostí. Pouze Bremen a několik málo věrných ještě esoterická umění ovládali. A po nějaké době Bremen zjistil, že je odvržený, a že se mu s výjimkou několika věrných všichni druidové vyhýbají. Jeho vyhnání z Paranoru však vyjevilo hrůznou skutečnost, protože Bremen na svých cestách zjistil, že temné síly ze Severní země se daly na postup. A srdcem tohoto přílivu zla byl bývalý Druid jménem Bron. Pomocí zvláštních dovedností, které získal, když sám Kouzlo studoval, pronikl Bremen do velkého tábora armády trollů a poznal některá jejich tajemství. Dospěl k poznání, že jenom v případě spojenectví všech národů Čtyřzemí se dokáží jejich příslušníci vyhnout věčnému podrobení. Ale i potom potřebují nesmírně mocnou zbraň, něco tak silného, že to překoná i zlé kouzlo Brona, pána Čarodějů... Kniha dějově předchází románu Shannarův meč....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/73_/7395/shannaruv-prvni-kral-7395.jpg 3.948

Shannarův meč

First King Of Shannara (1996)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Classic

Kniha Shannarův první král

alexvera
06.05.2018

Skvělý úvod do obsáhlé série Shannara. Rozhodně bych se netroufla pustit do Shannarova meče bez přečtení této knihy. Elfeíny jsou skvělý nápad.

Sliver
01.03.2018

Super fantasy, zrovna tady je totiž vidět jak se Brooks osvobodil od kopírky Pána Prstenů viz. Shannarův meč.

špulo
24.01.2018

Čistá, poctivá high fantasy. Taký úvod do série Shannara, ktorý funguje aj ako samostatná kniha. Dokonca tu nie je ani cítiť ten Tolkien-kopír. Len tak jemnúčko. 89%...

adela9782
22.11.2015

Čteno jedním dechem :)

marek1278
20.05.2015

Skvěle napsaný příběh o Druhé válce ras - celé přečteno skoro jedním dechem, těším se na celou serii

kozel89
04.07.2013

Zatím asi nejlepší kniha co jsem od T. Brookse četl. Kniha představuje svět Čtyř zemí a jejich první problémy v podobě Černého mága. Kniha nemá nudná místa a Brooks je dobrý vypravěč. Kniha mě bavila.

Fravra
09.04.2012

Kniha je psána v klasickém stylu epické fantasy ala Tolkien nebo raný styl autora (čistě fantastkní svět bez přesahů do současnosti). Popisuje druhou válku ras, konkrétně čtyři části jejího dobrodružství (pád Paranoru, hledání černého Elfeinu, ukování Shannarova meče a bitvu o Rhenn). Ačkoliv autor používá osvědčenou dějovou šablonu, a jedná se tak de-fakto o kopii prvního dílu Shannarova meče v jiném časovém období, kniha je stále velmi příjemně čtivá. Doporučuji Shannarova prvního krále přečíst před vlastním prvním dílem série (Shannarův meč), protože tak čtenář získá kontext a lépe pochopí děj i motivace jednotlivých postav (včetně například Allanona).