Shannarovy magické elfeíny

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

2. kniha série Shannara. Elfy ohrožuje starobylé zlo. Umírá a pomalu ztrácí svou magickou moc Ellcrys - kouzelný strom stvořený dávno zapomenutou magií elfů. Zároveň slábne kouzelná Hráz, zabraňující hordám pomstychtivých démonů napadnout lidské bytosti. Allanon, legendární strážce Země, vyzývá Wila Ohmsforda, aby chránil elfí dívku Amberle na její nebezpečné cestě - Amberle hledá záhadný Krvavý oheň, aby v něm ze semena stromu Ellcrys vypěstovala nový čarodějný strom. V patách mají nejstrašnějšího z běsů. Wilovou jedinou nadějí jsou magické kameny elfeíny - ale ztratil nad nimi veškerou kontrolu. Bezmocně pozoruje, jak zlo přichází... Udatní hrdinové, děsiví nepřátelé, mocná kouzla - a starodávná záhada přežití elfů. Velkolepé pokračování bestselleru Shannarův meč přináší opět příběh plný magie a dobrodružství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/7386/shannarovy-magicke-elfeiny-7386.jpg 4101
Série

Shannarův meč 2.

Žánr
Literatura světová, Fantasy
Vydáno, Classic
Orig. název

The Elfstones Of Shannara, 1982

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Kniha Shannarovy magické elfeíny

Přidat komentář
Volurd
23. května

Super kniha.

dontbullshitme
20.04.2019

Jde o opravdu hezký příběh, nesedělo mi tam úplně vše, ale to je nejspíš způsobeno tím, že jsem nejdřív viděla seriál, který je podle mě povedený a vyhnul se právě těm věcem, které se mi v knize příliš nezamlouvaly, ale rozhodně stojí za přečtení. :)


dus0024
10.10.2018

Jedna z mých nejlepších knížek.

dus0347
01.08.2018

Pecka, jedna z nejlepších fantasy knih co jsem četl.

Penguin07
09.04.2018

Chronologicky jsem to vzal špatně. Nejdříve jsem viděl seriál a až poté jsem sáhl po této knize. Hned na začátku bylo plno spoilerů z knihy Shannarův meč, takže jsem elfeiny odložil a vrátil se k ní až po dočtení předcházejícího díla. Seriál si z díla vzal to lepší a vytvořil si vlastní pasáže a druhou seriálovou řadu. Nebyl jsem z S. elfeinů tolik nadšený jako z S. meče, tam jsem si užíval každou kapitolu a ani přeskakování mezi postavami a dějovými liniemi mi nevadilo,mělo to to správné tempo. Líbil se mi popis bitvy elfů až do Arborlonu, nejlepší postava rozhodně velitel Stee Janse.

špulo
24.01.2018

Možno o kúsok lepšie než prvý diel. Tolkien-kopír pretrváva, ale nám, rozprávkarom, to predsa nemôže vadiť. 90%...

SeaFox
18.12.2017

Komentovat budu edici z roku 2017 vydanou Dobrkovským. Pod překladem je podepsán Adam Steinz a já nemůžu než určit překlad za největší slabinu této knihy. Obsahuje jak technické (anglické pozůstatky) tak slohové (opakující se výrazy, nesmyslná slovní spojení) chyby. V jednu chvíli jsem měl pocit, že ten překlad po sobě autor snad ani nečetl. Dnes bych asi volil vydání v angličtině.

Teď k obsahu knihy. Málem jsem ji přestal číst hned z kraje, částečně kvůli překladu a částečně protože začátek není moc zajímavý. Naštěstí děj postupně nabírá na zajímavosti a intenzitě a vzestupná tendence vydrží až do konece, kde už jsem se zkrátka od knihy nemohl odlepit ani kdybych chtěl. I ten překlad se mi nějak podařilo vytěsnit.

Děj není nijak extra hluboký, originální ani spletitý. Hlavní postavy už jsou na tom o něco lépe, byť cenu za originalitu si také neodnesou. Terry Brooks inspiraci u Tolkiena opravdu nezapře (namátkou: Allanon = Gandalf). Musím ale opravdu ocenit konec (lehký spoiler následuje až do konce tohoto dostavce). V kombinaci toho, že jsem byl před dočtením knihy emočně nakřáplý z událostí osobního života, a toho, že jsem na tohle trochu měkota a události hlavních postav jsou pro mě zpravidla jako moje vlastní, po dočtení jsem zkrátka skončil s dvoudenní depresí. A to i přes to, že už nějakou dobu dopředu nebylo těžké odhadnout, jaký ten konec vlastně bude.

Za ten konec tedy bravo, dobrá kniha by měla čtenáře dokázat trošku emočně rozhodit. Tohle dílo to u mě splnilo až nečekaně dobře. Proto knihu doporučuji i přes její určité slabiny. Zkuste originální vydání a pokud si na angličtinu nevěříte, tak alespoň zkuste najít lepší překlad. Pak by vás Shannarovy magické elfeíny, pokud nejste hodně náročný čtenář, měly uspokojit.

KatnissLavender
13.12.2017

Výborně napsaný, barvitý, mnohovrstevnatý příběh, který dělá čest žánru fantasy. Musím naprosto souhlasit s výrokem spisovatele Petera V. Bretta, který řekl: "Pokud je Tolkien otcem moderní fantasy, pak Terry Brooks je jeho nejmilejším strýčkem." Představte si Tolkienovo dílo bez těch sáhodlouhých popisů a stylově se velmi přiblížíte tomuto příběhu. Za sebe mohu jen doporučit a už se nesmírně těším na pokračování...

1

Doporučujeme

Píseň krve
Píseň krve
Jedinečný nůž
Jedinečný nůž
Krvavé koleno
Krvavé koleno
Jiný svět
Jiný svět